Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja te┼╝ s┼éysza┼éam, ┼╝e co┼Ť w p─Öcherzu niech lepiej jest, nie koniecznie pe┼ény ale ┼╝eby nie by┼é pusty. Ale z jedzeniem pierwsze s┼éysz─Ö, fajnie si─Ö dowiedzie─ç czego┼Ť nowego ­čśŹ

@Lilla┬áczuje si─Ö od 8dni dobrze, nie idealnie ale tryskam energi─ů, nawet rodzinka m├│wi, ┼╝e super wygl─ůdam bo ostatnio jak mnie widzieli to by┼éam tak blada, "prawie sina" ­čś»

Jutro c├│r─Ö zawo┼╝─Ö do przedszkola i bior─Ö si─Ö za swoje lekcje, a nie chce mi si─Ö okrutnie. On-line jednak nie dla mnie ­čśĺ ,motywacji brak

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

@Kociara┬áto ┼Ťwietnie, ┼╝e si─Ö lepiej czujesz! A jak Twoje wyniki hemoglobiny? Blado┼Ť─ç kojarzy mi si─Ö z niedokrwisto┼Ťcia. Ja sama mam dosy─ç niski poziom - 11,0 ale lekarz prowadz─ůcy nieszcz├│lnie si─Ö tym przejmuje.

Podziwiam Ci─Ö, ┼╝e b─Ödziesz siada─ç do swoich lekcji, bo ja ci─ůgle mam taki spadek energii, ┼╝e w pracy dzia┼éam na zwolnionych obrotach, a jak wracam do domu to tylko spanie.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@PAULA 22┬ásyn te┼╝ ma on-line ­čĄŽcho─ç w tym roku w 80% sam ogarnia (5klasa) wiosn─ů by┼éa masakra. Teraz ja si─Ö nie nakr─Öcam a┼╝ tak. Cho─ç stres jest bo angielski j niemiecki musz─Ö ogarnia─ç dla znajomej, kt├│rej syn nie daje rady... A trzeba sobie pomaga─ç.

Ja mam weekendowa szko┼é─Ö, zapisa┼éam si─Ö bo chcia┼éam co┼Ť dla siebie zrobi─ç, nie planowa┼éam ci─ů┼╝y ­čśů ale z najwa┼╝niejszej lekcji facet nic nie wysy┼éa, ┼╝adnych temat├│w a egzaminy w grudniu ­čĄĚ staram si─Ö bra─ç wszystko na spokojnie.

┬á @Lilla┬áo wynikach dowiem si─Ö w poniedzia┼éek. W diagnostyce jako┼Ť dziwnie jest, jak prywatne badania to masz wgl─ůd przez internet, jak na NFZ to wyniki lec─ů do lekarza. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e m├│j wygl─ůd by┼é taki przez fatalne samopoczucie aczkolwiek mo┼╝e i wyniki z┼ée

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

@Kociara moj te┼╝ 5 klasa i sam wszystko ogarnia . Bardziej mi chodzi o sytuacj─Ö na kt├│re dzieci nie maj─ů wp┼éywu ­čśĆWszystkiego pilnuje sam . Chocia┼╝ pierwsze sprawdziany on-line by┼éy dla niego bardziej stresuj─ůce ni┼╝ te w klasie. Ja chodz─Ö do lekarza prywatnie ale badania robi─Ö na NFZ bo lekarz puszcza do po┼éo┼╝nej skierowanie i u niej w poradni odbieram ­čśĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

@Katarzynaa┬ájednak wola┼éabym mie─ç wgl─ůd, zawsze mog┼éabym zrobi─ç badanie ponownie, np przy niepewnym wyniku moczu czy glukozy ­čśë a tak jak b─Ödzie co┼Ť nie tak to kieruj─ů na krzywa cukrow─ů ­čĄ«­čśů

@paula22┬áno sprawdziany on-line strasznie stresujace, najbardziej te pierwsze bo niekt├│rzy nauczyciele nie zostali dobrze przeszkoleni i wysy┼éali prac─Ö bez mo┼╝liwo┼Ťci edycji albo z pustymi miejscami gdzie powinny by─ç istotne dane ­čĄŽnerwy dziecka, miliony telefon├│w matek czy kto┼Ť wie o co chodzi. Teraz tylko jedna mamy tak─ů pani─ů co nie idzie jej nic wyt┼éumaczy─ç.┬á

Ja swoje zadanie zrobiłam, teraz muszę czekać na wolnego laptopa żeby zeskanować. 

Jad─Ö dzi┼Ť w ko┼äcu do fryzjera ­čśŹ jestem przeszcz─Ö┼Ťliwa

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
2 godziny temu, Katarzynaa napisał:

@Kociara┬áciesz si─Ö ┼╝e nie dostajesz wynik├│w. Ja swoich prywatnie nawet nie odbieram dopiero przed wizyt─ů.┬á

Kobiety w ci─ů┼╝y maj─ů inne wytyczne A Google ma wiele dziwnych diagnoz ktore potrafi─ů zdolowac┬á

Ja te┼╝ zawsze stawiam sobie wiele diagnoz ­čÖä

@Kociara┬áw┼éa┼Ťnie o takie panie mi chodzi┬á zero porozumienia . S─ů te┼╝ wspania┼ée panie kt├│re pomagaj─ů dzieciom ┼╝eby same za┼éo┼╝y┼éy sobie konta imienne i tam robi─ů testy. Co do fryzjera to super ja dopiero mam na grudzie┼ä bo by┼éam na koniec pa┼║dziernika. Informujesz pani─ů fryzjerk─Ö o ci─ů┼╝y i doborze farby ? Fryzjerka do kt├│rej chodz─Ö do salonu to moja kole┼╝anka wi─Öc┬á jej powiedzia┼éam i robi┼éa mi inna farba ni┼╝ zawsze . Farb─ů dla alergik├│w i ona nie ma takiego ci─Ö┼╝kiego zapachu.┬á

U mnie pogoda kiepska pada od rana .

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 9.11.2020 o 08:09, Lunka napisał:

Ja te┼╝ mam dzisiaj wizyt─Ö, mam nadziej─Ö ┼╝e zrobi mi jakie┼Ť usg ,┬á bo od 2 tygodni nie mia┼éam i jakie┼Ť durne my┼Ťli mi chodz─ů po g┼éowie ­čĄú prenatalne bede mia┼éa 7.12, miejmy nadziej─Ö, ┼╝e wszystko b─Ödzie ok┬á ­čÖé

Trzymam kciuki. Te┼╝ um├│wi┼éam si─Ö na prenatalne na 7.12. Oby dobre wiadomo┼Ťci by┼éy dla nas Gwiazdkowym prezentem. ­čą│­č壭čĹ­čÄä­čÄÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç,┬á

Ponownie po wizycie kamie┼ä z serca, serducho bije, bobo ro┼Ťnie ÔŁĄ´ŞĆ

Wedlug usg mamy 10tyg4d, wed┼éug Om 11 tyg 2 dni, tak┼╝e jakiej┼Ť ogromnej r├│┼╝nicy nie ma.┬á

Bez problemu um├│wi┼éam ze skierowaniem badania prenatalne, na 27. 11. Nawet dobrze, ┼╝e nie kombinowa┼éam nic na w┼éasn─ů r─Ök─Ö bo nie wpad┼éabym na to ┼╝e m├│j lekarz kieruje do innego miasta ­čśŤ Pani, kt├│ra mnie umawia┼éa nic nie m├│wi┼éa o p─Öcherzu, powiedzia┼éa tylko tyle ┼╝e mo┼╝na zje┼Ť─ç lekkie ┼Ťniadanie.┬á

@Katarzynaa┬ája osobi┼Ťcie uwa┼╝am ┼╝e nam to si─Ö powinno ograniczy─ç dost─Öp do internetu bo cz┼éowiek potem najgorsze diagnozy stawia - np. jak zobaczy┼éam swoje wyniki moczu to ci─Ö┼╝ko wystraszona by┼éam a lekarz r─Ök─ů machn─ů┼é i tylko powiedzia┼é, ┼╝eby zurawit bra─ç ­čśä

Ju┼╝ si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç a┼╝ znowu bobo zobacz─Ö, wizyt─Ö u lekarza mam na 8.12, wi─Öc w sumie b─Öd─Ö maluszka widzia┼éa co tydzie┼ä ­čÖé

U nas na razie wie moja mama i babcia (m├│j tato i te┼Ťciowa nie ┼╝yj─ů, a z te┼Ťciem mamy kiepski kontakt ostatnio) teraz chc─Ö powiedzie─ç w pracy, ┼╝eby zaskoczenia nie by┼éo jak co┼Ť si─Ö b─Ödzie dzia┼éo, rodze┼ästwu powiemy na Miko┼éajki chyba, a reszcie rodziny mo┼╝e na Gwiazdk─Ö... Chocia┼╝ m├│j m─ů┼╝ to najch─Ötniej nikomu by nie m├│wi┼é, a mnie to m─Öczy bo bardzo si─Ö ciesz─Ö i chcia┼éabym bez ogranicze┼ä o tym m├│wi─ç, ale z drugiej strony mu si─Ö nie dziwi─Ö - ostatnio chwalili┼Ťmy si─Ö wszystkim i potem wszystkim trzeba by┼éo przekaza─ç smutne wie┼Ťci.┬á

A jak u was, komu si─Ö chwali┼éy┼Ťcie?┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Juka92 najpierw byli rodzice. Potem była szefowa (szybko poszłam na L4). Następnie dobre koleżanki.

Ogólnie grono naszych najbliższych którzy z nami płakali po poronieniu naszego pierwszego malucha. 

Dopiero teraz "zaczynam" sie chwali─ç po pierwszym prenatalnym. Mo┼╝e nawet nie chwali─ç bo wielu osobom nie m├│wimy. My┼Ťle ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç dowie si─Ö o ci─ů┼╝y po porodzie.┬á┬áJu┼╝ mamy koniec pierwszego trymestru i mamy nadziej─Ö, ┼╝e najgorsze za nami.

@Kociara┬áju┼╝ teraz przy wysokiej glukozie mog─ů skierowa─ç na krzyw─ů? Ja mia┼éam 90- pono─ç g├│rna granica. Mimo to lekarka nie m├│wi┼éa nic o ponownej glukozie. Nawet zwyk┼éej. Ale ja si─Ö tam nie znam. Za to bardzo mi kontroluje TSH. Ju┼╝ teraz bior─Ö leki, przy czym nigdy nie mia┼éam problem├│w z tarczyc─ů.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Katarzynaa witam w grupie z tarczyc─ů - nigdy nie mia┼éam problem├│w ale przy poprzedniej ci─ů┼╝y wysz┼éo mi za wysokie┬á tsh na samym pocz─ůtku i zaraz polecia┼éam. Nawet po stracie endokrynolog kaza┼éa go pilnowa─ç w zwi─ůzku z planami macierzy┼äskimi i ca┼éy czas bior─Ö Euthyrox. Przy okazji wykry┼éa mi niedob├│r witaminy d3, bior─Ö 4 tysi─ůce jednostek i dopiero jest ok ­čÖé

Edytowane przez Juka92
Odno┼Ťnik do komentarza

@Katarzynaa┬áu mnie┬áte┼╝ wysz┼éa glukoza na poziomie 90 i niestety dosta┼éam skierowanie na krzyw─ů. Musz─Ö wykona─ç przed kolejn─ů wizyt─ů na pocz─ůtku grudnia. Mam nadziej─Ö, ┼╝e bedzie ok. W dw├│ch poprzednich ci─ů┼╝ach te┼╝ mia┼éam do┼Ť─ç wysok─ů glukoz─Ö ale cukrzycy ci─ů┼╝owej nie mia┼éam.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja dzi┼Ť zapisa┼éam si─Ö na prywatne USG prenatalne 1grudnia (chce mie─ç dok┼éadna pewno┼Ť─ç ┼╝e wszystko jest ok ) bo tutaj niby wysz┼éo ┼╝e tak ale 5 min trwa┼éo badanie i cz┼éowiek sam si─Ö niepotrzebnie nakr─Öca ... Co do glukozy te┼╝ mia┼éam na czczo 90 ale przy c├│rce 10 lat temu te┼╝ i na razie na dodatkowe mnie nie wysy┼éali.. U mnie jest problem z podwy┼╝szonym ci┼Ťnieniem , cho─ç mnie si─Ö zdaje ┼╝e mam fartuchowe haha bo co przed wizyt─ů mi mierz─ů to wy┼╝sze a w domu nawet 3x dziennie i w normie. No ale leki ju┼╝ dostalam ┼╝eby by┼éo na jednakowym poziomie ca┼éy czas ... Tylko musz─Ö zadzwoni─ç zapyta─ç czy jak teraz mam ksi─ů┼╝kowe 120/70 to nadal bra─ç te leki bo panikuj─Ö oczywi┼Ťcie ┼╝e tak mi si─Ö obni┼╝y ┼╝e padne ­čśé­čśé­čśé ale w poprzedniej ci─ů┼╝y te┼╝ mniej wi─Öcej od po┼éowy walczy┼éam z ci┼Ťnieniem ­čśĽ

Odno┼Ťnik do komentarza

Przy pierwszej c├│rce (10 lat temu) dosy─ç d┼éugo pracowa┼éam i mo┼╝e dlatego si─Ö tak nie panikowalo i nie by┼éo tak dost─Öpne wszystko w necie , a teraz chyba za duzo mam wolnego i za du┼╝o czytam bo co mnie strzyknie co mnie zakluje to ja ju┼╝ panika ­čś▒­čś▒­čś▒

Odno┼Ťnik do komentarza

31 minut temu, Justi89 napisał:

Ja dzi┼Ť zapisa┼éam si─Ö na prywatne USG prenatalne 1grudnia (chce mie─ç dok┼éadna pewno┼Ť─ç ┼╝e wszystko jest ok ) bo tutaj niby wysz┼éo ┼╝e tak ale 5 min trwa┼éo badanie i cz┼éowiek sam si─Ö niepotrzebnie nakr─Öca ... Co do glukozy te┼╝ mia┼éam na czczo 90 ale przy c├│rce 10 lat temu te┼╝ i na razie na dodatkowe mnie nie wysy┼éali.. U mnie jest problem z podwy┼╝szonym ci┼Ťnieniem , cho─ç mnie si─Ö zdaje ┼╝e mam fartuchowe haha bo co przed wizyt─ů mi mierz─ů to wy┼╝sze a w domu nawet 3x dziennie i w normie. No ale leki ju┼╝ dostalam ┼╝eby by┼éo na jednakowym poziomie ca┼éy czas ... Tylko musz─Ö zadzwoni─ç zapyta─ç czy jak teraz mam ksi─ů┼╝kowe 120/70 to nadal bra─ç te leki bo panikuj─Ö oczywi┼Ťcie ┼╝e tak mi si─Ö obni┼╝y ┼╝e padne ­čśé­čśé­čśé ale w poprzedniej ci─ů┼╝y te┼╝ mniej wi─Öcej od po┼éowy walczy┼éam z ci┼Ťnieniem ­čśĽ

Fartuchowe. ­čśé­čśé To te┼╝ to mam. W pierwszej ci─ů┼╝y prawie 7.5 roku temu chcieli mnie leczy─ç na nadci┼Ťnienie, w tej ci─ů┼╝y, kt├│r─ů straci┼éam te┼╝. Ale tak to dzia┼éa te┼╝ u mnie. Co wizyta to nerwy... W domu mog─Ö mierzy─ç par─Ö razy dziennie i jest wszystko w porz─ůdku. ­čĄö

Teraz mam wysokie, ale okre┼Ťlone jako wysokie prawid┼éowe, wi─Öc p├│ki co nie ma dramatu. ­čÖé

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

@paula22┬átylko obci─Ö┼éam w┼éosy wi─Öc nie m├│wi┼éam, w grudniu powiem jak b─Öd─Ö mie─ç malowane ­čśë┬á

@Katarzynaa┬ás┼éysza┼éam, ┼╝e je┼Ťli glukoza wyjdzie powy┼╝ej 94 to wysy┼éaj─ů na krzyw─ů.┬á

Nie interpretuje wynik├│w w internecie, patrz─Ö tylko na wide┼éki z laboratorium, czy mocno odstaje od normy. Cho─ç nie powiem jak mi wynik z cytomegalii wyszed┼é wynik 0,450 to zimnym potem mnie obla┼éo. Okaza┼éo sie, ┼╝e na telefonie wide┼éek normy mi nie pokazywa┼éo, jak wydrukowa┼éam wszystko okaza┼éo si─Ö w porz─ůdku. Nauczy┼éam si─Ö, ┼╝e jak wyniki cho─ç troch─Ö odbiegaj─ů od normy to w necie zawsze mo┼╝na odczyta─ç, ┼╝e to rak, wi─Öc nie czytam.

Ja to si─Ö przed wizyt─ů zmuszam aby si─Ö zestresowa─ç, bo normalnie zawsze mam za niskie. Teraz kawy nie pije to ju┼╝ w og├│le, ale si─Ö nie przejmuje bo dobrze si─Ö czuje

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç dziewczyny! Do┼é─ůczam do grona czerwcowych mamusiek, termin 8/9 czerwca┬á­čĄş┬áPrzyznam, ┼╝e wiadomo┼Ť─ç o ci─ů┼╝y by┼éa zaskoczeniem, bo pomimo tego, ┼╝e rozmawiali┼Ťmy ju┼╝ z m─Ö┼╝em o dziecku to jednak nie snuli┼Ťmy nie wiadomo jakich plan├│w. Na pocz─ůtku by┼éam dos┼éownie przera┼╝ona, bo to pierwsza ci─ů┼╝a, ale teraz ju┼╝ jest samo szcz─Ö┼Ťcie, a szczeg├│lnie po pierwszym piciu serduszka ­čśŹ. Wiadomo, s─ů jakie┼Ť obawy, szczeg├│lnie je┼Ťli chodzi o te dzisiejsze czasy, ale staram si─Ö my┼Ťle─ç pozytywnie. Mia┼éam ju┼╝ 2 wizyty u lekarza, obecnie u nas 11 tydzie┼ä, na usg wszystko dobrze, maluch ro┼Ťnie, ostatnio mia┼é ju┼╝ 3,1 cm. Usg prenatalne mam 28.11 wi─Öc te┼╝ ju┼╝ nied┼éugo i mam nadziej─Ö, ┼╝e wszystko b─Ödzie okej.┬á

Dolegliwo┼Ťci bardzo uci─ů┼╝liwych na szcz─Ö┼Ťcie nie mam - md┼éo┼Ťci s─ů, ale bez wymiot├│w, wstr─Öt do jaki┼Ť potraw, czasami zdarza si─Ö b├│l g┼éowy, dra┼╝liwe piersi, no i jak na razie jeszcze ci─ůg┼ée zm─Öczenie...

Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e trafi┼éam na t─ů grup─Ö i mi┼éo b─Ödzie m├│c wymienia─ç si─Ö z wami do┼Ťwiadczeniami, a i dowiedzie─ç si─Ö co nieco, bo tak jak wspomnia┼éam to moja pierwsza ci─ů┼╝a, wi─Öc jestem kompletnie zielona­čść­čśŐ

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

@Polcia27┬áWitam serdecznie ­čśś

Dziewczyny nam pytanie odno┼Ťnie odzie┼╝y ci─ů┼╝owej. Za tydzie┼ä b─Ödzie w Lidlu i my┼Ťla┼éam ┼╝eby sobie chocia┼╝ leginsy kupi─ç . Czy kt├│ra┼Ť z was kupowa┼éa┬á jak wypada tam rozmiar├│wka ci─ů┼╝owa? Bo nieraz skusi┼éam si─Ö na jaki┼Ť ciuszek z Lidla ale musia┼éam bra─ç najmniejszy rozmiar z odzie┼╝y normalnej albo wchodzi┼éam w dzieci─Öce ­čÖŐPrzyznam ┼╝e nie zamierzam wydawa─ç maj─ůtku na ciuchy ci─ů┼╝owe jak w pierwszej ci─ů┼╝y a p├│┼║niej wszystko do wora.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
1 minutę temu, Katarzynaa napisał:

@paula22 widziałam. Fajne rzeczy. Tylko zastanawiam się czy to nie za szybko. Nie wiem. Staram się cieszyć Ale też  nie zapeszac 

Tylko ja nied┼éugo nie b─Öd─Ö mia┼éa w czym z domu wyj┼Ť─ç ­čśöJe┼Ťli chodzi o spodnie bo w ┼╝adne ju┼╝ si─Ö nie mieszcz─Ö niestety opr├│cz leggins├│w. Bluzek mam sporo bo przed ci─ů┼╝─ů lubi┼éam nosi─ç oversize.

Odno┼Ťnik do komentarza

W Lidlu jako┼Ť─ç ciuch├│w jest ok, z rozmiarem nie wiem bo na mnie maj─ů spodnie za kr├│tkie Ôś╣´ŞĆ mam 176 wzrostu ­čĄĚ. Ale leggi mo┼╝e sobie kupi─Ö na za┼Ť jak b─Öd─Ö mie─ç ogromny bebzon. Wiosna mog─Ö mie─ç kostki ods┼éoni─Öte ­čśé

Odno┼Ťnik do komentarza

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...