Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

My na pierwszym szczepieniu byli艣my w 7 tygodniu 偶ycia Stasia. Wybra艂am szczepienie 6w1. Synek聽zni贸s艂 je dobrze, by艂 jedynie聽troch臋 bardziej 艣pi膮cy w dniu szczepienia.聽

@Patrycja2701聽tak jak pisa艂am wcze艣niej m贸j Sta艣 nie lubi pozycji na brzuszku. Bardzo szybko si臋 denerwuje i krzyczy. Z tego powodu praktycznie wcale nie chce podnosi膰 g艂贸wki. O przek艂adanie jej na boczki w og贸le nie ma mowy. Martwi mnie to bardzo. Na ostatniej wizycie u pediatry Pani doktor powiedzia艂a 偶eby go cz臋sto k艂a艣膰 na brzuszku i da膰 mu czas. Da艂a nam te偶 skierowanie na rehabilitacj臋 na wszelki wypadek. Zapisa艂am si臋 i czekam na wizyt臋...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

A u偶ywacie jaki艣 grzechotek na zach臋t臋 podnoszenia g艂owy? Albo na brzuchu u was jak polozycie to mo偶e pogada膰 z sob膮? Cho膰 ja nie wiem bo moje wszystkie z tych za silnych 馃しKaja to okropnie silna, ona to chyba zaraz chodzi膰 b臋dzie 馃檰馃槀聽聽

@Juka92聽Kaja by艂a szczepiona jak mia艂a 6,5tyg na NFZ. Chyba jestem za stara bo ci臋偶ko mi by艂o ten p艂acz wytrzyma膰. Tyle, 偶e nie wiedzia艂am, 偶e 4klucia a偶 b臋d膮 + rota. Starsza mia艂a 3 zastrzyki聽

Na wesele mamy plan jecha膰 ca艂膮 pi膮tk膮, na 19 planuje wr贸ci膰 z najm艂odsz膮 do domu bo nie mam jako艣 bardzo daleko, wyk膮pa膰 j膮, u艣pi膰 i zostawi膰 ciotce. Powr贸t z wesela my艣l臋, 偶e b臋dzie ko艂o 2 w nocy bo starsza d艂u偶ej nie wytrzyma i ja pewnie te偶 馃檰馃ぃ馃ぃ

Stary baran mnie nam贸wi艂, 偶ebym radio w艂膮cza艂a na noc w sypialni i ju偶 mamy pobudk臋 馃槨 a ten 艣pi w najlepsze. Ju偶 wi臋cej go nie pos艂ucham

Odno艣nik do komentarza

@Kociara聽kurcz臋 u nas podobnie z tym brzuszkiem鈥 przez jaki艣 czas by艂 spok贸j i w艂a艣nie posz艂am do pediatry kt贸ry jest te偶 gastrologiem i zapisa艂 ten Debridat. Mia艂am wra偶enie 偶e u nas po nim jest lepiej bo w艂a艣nie przez jaki艣 czas ma艂y mniej p艂aka艂. A p贸藕niej przesta艂am mu dawa膰 bo nie chcia艂am tak szprycowa膰 tym wszystkim i znowu si臋 zacz臋艂o. Byli艣my teraz u pediatry i pyta艂am o ten Debridat ale nasz lekarz jest zdania 偶e jedyne co takim maluch powinien przyjmowa膰 to witamina D i z jednej strony to spoko bo nie przepisuje lek贸w jak popadnie ale z drugiej by膰 mo偶e ten lek mu pomaga艂. Sama ju偶 nie wiem. Licz臋 do tych magicznych trzech miesi臋cy i mam nadzieje 偶e si臋 wszystko unormuje.

Franek z bioderkami ma wszystko ok ale w艂a艣nie ostatnio pediatra zauwa偶y艂a 偶e ma lekk膮 asymetri臋 i kaza艂a um贸wi膰 si臋 do fizjoterapeuty. Czekamy na wizyt臋 jak na razie.

@Kociara聽a tobie fizjo kaza艂 uk艂ada膰 na brzuszku 偶eby nie by艂o tej asymetrii? Ciekawa jestem, bo ja to si臋 boj臋 na noc zostawia膰 Franka na brzuchu a wiem w sumie 偶e dobrze mu to robi na problemy z brzuszkiem. Ostatnio to w og贸le 艣pi razem z nami w 艂贸偶ku bo nie mo偶na go od艂o偶y膰 do 艂贸偶eczka鈥β

Co do szczepie艅 to my mieli艣my w 6 tygodniu i szczepi艂am tymi na NFZ. Dodatkowo kupowa艂am na meningokoki.聽

Edytowane przez Polcia27
Odno艣nik do komentarza

@Polcia27聽te偶 czekam do 3 MSC jak na zbawienie 馃檹 jeste艣my ju偶 za po艂owa 馃榿 a ile dajesz tego debridatu? Nam kaza艂a 3*0,5 ml. Moze za du偶o? Jak narazie nie mam ochoty pr贸bowa膰 jej dawa膰 tego ponownie.. mo偶e akurat jej nie s艂u偶y.聽

Meningokoki si臋 ju偶 podaje? My艣la艂am, 偶e po roku.

Fizjo m贸wi艂a, 偶e najlepiej najwi臋cej na brzuszku k艂a艣膰, nie wiem czy na asymetri臋 g艂贸wnie pomaga czy og贸lnie. Jak jej powiedzia艂am, 偶e mi si臋 udusi to mi fukne艂a, 偶e to b艂臋dne my艣lenie bo osoby z problemami oddechowymi te偶 si臋 tak k艂adzie. 膯wiczenia te偶 robimy na brzuszku, tzn pilnuje aby mia艂a zgi臋te r膮czki (k膮t prosty w barkach i 艂okciu) bo mi glizdka kombinuje i prostuje jedn膮 r臋k臋 i przewraca si臋 na plecy - to te偶 skutek asymetrii. No i jak Kaja lubi w prawo sobie przechyla膰 g艂贸wk臋 to mamy nosi膰 j膮 na leniwca na prawej r臋ce bo wtedy musi patrze膰 sobie w lewo. Ma te偶 obni偶one lekko mi臋艣nie brzuszka i te偶 na to 膰wiczenia, kt贸rych baaardzo nie lubi 馃様 najwy偶szej dostaniemy OPR od pani, 偶e ma艂o 膰wiczone, aczkolwiek 膰wiczymy codziennie ale ekspresowo 馃ぃ

Odno艣nik do komentarza

Dziewczyny, a jak u was kupki? Bo kurcz臋 Krze艣 momentami ostatnio tak st臋ka, wida膰 偶e zrobienie wymaga od niego sporo wysi艂ku. Ilo艣ciowo robi normalnie, tak偶e to chyba nie zaparcie, ale przy okazji szczepienia b臋d臋 musia艂a pediatrze o tym powiedzie膰... Tyle 偶e obawiam si臋, 偶e us艂ysz臋, 偶e to pewnie ja co艣 zjad艂am 馃槢 a ju偶 naprawd臋 uwa偶am, mimo, 偶e w teorii to nie ma znaczenia.

Mo偶e to ta nieszcz臋sna niedojrza艂o艣膰 uk艂adu pokarmowego, ju偶 sama nie wiem.聽

Najgorzej w nocy, bo on mi臋dzy st臋kami drzemie, gorzej 偶e mn膮.聽

@Kociara聽do fizjo skierowa艂a was pediatra, czy sama posz艂a艣?

Apropo fizjoterapeuty - ja by艂am ostatnio u uroginekologicznego, okaza艂o si臋, 偶e mi臋艣nie brzucha mi si臋 rozesz艂y i mam przerw臋 na 3 palce 馃槷 generalnie je艣li nie by艂y艣cie to polecam bardzo si臋 wybra膰.聽

Odno艣nik do komentarza

U nas z kupkami ostatnie dni co艣 nie bardzo. Wojtu艣 st臋ka i si臋 denerwuje ze nie mo偶e zrobi膰. G艂贸wnie k. 6 rano i ku schodzi do 8 gdzie艣 albo 9. A robi ostatnio takie bardzo lej膮ce. I to jedna dziennie co wcze艣niej praktycznie po ka偶dym jedzeniu robi艂 albo nawet w trakcie. Dzisiaj szczepienie, zobaczymy co powiedz膮 na to.聽

Odno艣nik do komentarza

Uff, dobrze wiedzie膰, 偶e to nie tylko u nas tak 馃檪 u nas konsystencja te偶 lu藕na, ilo艣ciowo zeszli艣my do 2 w艂a艣nie, jak wcze艣niej by艂y 3 i jakie艣 kleksy po drodze to by艂o zdecydowanie lepiej. Ale za to chyba uda艂o mi si臋 opanowa膰 ten wyp艂yw, bo kolor wr贸ci艂 do normy, Chocia偶 tyle 馃槢

Odno艣nik do komentarza

@Katarzynaana wzmocnienie brzuszka mamy 膰wiczenia jak do obrotu z plec贸w na brzuszek, tzn zginam n贸偶k臋聽 i przechylam na bok, czekam a偶 obr贸ci g艂贸wk臋 w t膮 stron臋 (caly czas trzymam n贸偶k臋) i smyram brzuszek nad bioderkiem (od boku brzucha a偶 pod p臋pek) Kaja si臋 napina wtedy wida膰 jak 膰wiczy i pr贸buje obr贸ci膰 na brzuch.聽 Nie lubi tego 膰wiczy膰 niestety.

@Juka92聽do fizjo sama posz艂am, u nas dobry fizjo tak czy siak prywatnie, nawet nie my艣la艂am o pediatrze.

Do fizjo uroginekologa id臋 ostatniego sierpnia i a偶 si臋 boje. Czy on bada tak samo jak gin?聽

By艂am u innego gina w 艣rod臋, ten stwierdzi艂, 偶e nie cewka moczowa a przednia 艣ciana pochwy mi si臋 obni偶y艂a. "Nic si臋 z tym nie robi, nie jest 藕le i mam si臋 z tym pogodzi膰 bo najwi臋kszy problem to jest w mojej g艂owie" taka pomoc.. rycze膰 mi si臋 chce normalnie. Jak fizjo nic nie zaradzi to pozostanie mi poinformowanie m臋偶a i czekanie a偶 odejdzie bo ja si臋 bzyka膰 nie mam zamiaru

Kaja te偶 lu藕ne stolce robi i st臋ka najgorzej nad ranem聽

Odno艣nik do komentarza

@Kociara u mnie na pierwszej wizycie nie by艂o takiego badania, rozmasowa艂a blizn臋 i oklei艂a brzuch, ale zapowiedzia艂a badanie na przysz艂ej wizycie, m贸wi艂a o sprawdzeniu dna miednicy, ale nie wiem do ko艅ca czy to usg przezpochwowe ma by膰, czy jako艣 inaczej.

To w takim razie wybra艂a艣 si臋 kontrolnie po prostu czy co艣 Ci臋 zaniepokoi艂o?聽

Odno艣nik do komentarza

@Patrycja2701聽a mo偶e macie podobnie jak my, bo ja zauwa偶y艂am, 偶e jak Laura ju偶 si臋 naje i chcia艂aby jeszcze possa膰, ale ju偶 bez mleka to te偶 si臋 bardzo denerwuje, szarpie, p艂acze nawet i daj臋 jej wtedy smoczek i ca艂a szcz臋艣liwa odp艂ywa. Za ma艂o mleka 藕le, za du偶o te偶 niedobrze.聽

Co do usypiania, by艂 czas wrzask贸w po k膮pieli i lulania przez dwie godziny. Odpu艣ci艂am i po prostu karmi臋 j膮 i jak nie chce spa膰 to sobie gadamy czasem si臋 ponosimy, czasem po prostu siedz臋 z ni膮 na r臋kach i jako艣 sama usypia. Czasem jest tak, 偶e po k膮pieli i karmieniu j膮 od艂o偶臋 tylko na chwil臋, wracam a ona 艣pi. No r贸偶nie bywa, ale widz臋, 偶e coraz lepiej jak nie zmuszam j膮 na si艂臋 do p贸r, bo pr贸bowa艂am o 19 k膮piel, potem o 20 a, i tak zasypia ko艂o 22, wi臋c teraz jak nawet wyk膮pi臋 ko艂o 21 to i tak o 22 usypia, a przynajmniej ja si臋 nie szarpi臋 i nie martwi臋 偶e jeszcze nie zasn臋艂a. Przeczyta艂am te偶 gdzie艣, 偶e w wieku 6 tygodni jest najwi臋kszy szczyt p艂aczliwo艣ci, a w pi膮tek w艂a艣nie min臋艂o 6 tygodni i mo偶e faktycznie co艣 w tym jest, bo zaczynamy wychodzi膰 na prost膮 馃槄

Czekam te偶 na wizyt臋 u ginki, rozwa偶am te偶 uro. Szczepienia przed nami, jeszcze ponad tydzie艅, ciesz臋 si臋 偶e u Was obesz艂o si臋 bez wi臋kszych sensacji, bo boj臋 si臋 troch臋 jak si臋 b臋dzie po szczepieniu czu艂a. Dwa dni p贸藕niej bioderka.聽

Co do le偶enia na brzuszku, Laura te偶 jest team "nie lubi臋". Na mnie jeszcze ok, ale na macie gorzej, ale przekonam j膮 ma艂ymi kroczkami 馃榿 za to g艂贸wk臋 mimo to trzyma, bardzo 艂adnie, lubi by膰 przerzucona przez rami臋 (to te偶 podobno dobra pozycja na gazy i inne brzuszkowe sprawy) i聽 wtedy trzyma g艂ow臋 i wszystko ogl膮da.聽

A z tym st臋kaniem mamy to samo, ale nie martwi mnie to, bo dowiedzia艂am si臋, 偶e male艅stwa nie wiedz膮 co nale偶y spi膮膰, a co rozlu藕ni膰 i zaciskaj膮 wszystko z ca艂ych si艂 i pr贸buj膮 co艣 wycisn膮膰 馃槄 wi臋c do p贸ki si臋 nie naucz膮 jak to dzia艂a, to tak b臋dzie.聽

Odno艣nik do komentarza

@Juka92 od pocz膮tku jest "bardzo silna" odcina艂a g艂贸wk臋 mocno do ty艂u, jak sko艅czy艂a +/- miesi膮c to w pozycji pionowej nie by艂o szansy aby si臋 przytuli艂a, ci膮gle spi臋ta. Mo偶e to te偶 jej ciekawo艣膰 ale jednak martwi艂a. Gdy mi si臋 na przewijaku przewr贸ci艂a z brzuszka na plecy to by艂 dla mnie alarm 偶eby i艣膰 do specjalisty, by艂am pewna, 偶e to wzmo偶one napi臋cie mi臋艣niowe ale ca艂e szcz臋艣cie nie. Jednak jest asymetria ale nie wielka i powinni艣my szybko z tego wyj艣膰. Ju偶 widz臋 popraw臋 bo kr臋ci g艂ow膮 na wszystkie strony ale jeszcze prawe uszko ma bli偶ej ramienia ni偶 lewe

Odno艣nik do komentarza

@Kociara聽Jas te偶 odgina g艂ow臋 do ty艂u. Fizjo powiedzia艂a 偶e to od z艂ego

Podnoszenia (Pod g艂贸wk臋 i plecki)聽

Teraz mamy filmiki mamy fizjoterapetki i podnosimy bokiem.

Wczoraj by艂 kryzys. Dzisiaj od 9 zapisuj臋 ile 艣pi zeby sobie u艣wiadomi膰 czy mam powody do narzekania 馃ぃ

Odno艣nik do komentarza

@Katarzynaa聽i ile wysz艂o Ci godzin?

Ja zacz臋艂am si臋 zastanawia膰 czy dobrze k艂ad臋 dziecko do snu - wsz臋dzie pisz膮 o 3 drzemkach, a moje dziecko ostatnio owszem, rano 艣pi na spacerze, i po po艂udniu go k艂ad臋 te偶, tak ok. 13, ale 艣pi wtedy praktycznie do 17 i ju偶 nie ma sensu go k艂a艣膰 drugi raz, bo nim go u艣pi臋 to b臋dzie czas na k膮piel... Dwa, 偶e nawet jak wstawa艂 wcze艣niej i k艂ad艂am go o tej 17, to potem z kolei po k膮pieli nie chcia艂 spa膰. A budzenie dziecka 偶eby mu sztywno ustawi膰 spanie te偶 mi si臋 nie bardzo widzi. Ilo艣ciowo niby 艣pi ok, w nocy te偶 艂adnie 艣pi, budzi si臋 tylko 2 razy na karmienie i czasem jak jaki艣 b膮czek dokuczy, ale wtedy zazwyczaj dosy膰 艂atwo u艣pi膰 go z powrotem. Mimo wszystko nie wiem, mam wra偶enie, 偶e jednak robi臋 nie tak i Krze艣 ma za ma艂o drzemek XD wspomn臋 o tym pediatrze przy okazji szczepienia, ale pewnie mnie wy艣mieje 馃槢

Mamowanie jest trudne, ca艂y czas si臋 zastanawiam czy na pewno wszystko robi臋 ok 馃槢

Odno艣nik do komentarza

Hej Dziewczyny,

A jak u Waszych maluszkow kwestia ulewania, chlustania i wymiotow.

U nas to jest jak narazie glownym problemem caly czas. Do tego stopnia, ze kolki i problemy z usypianiem zeszly na dalszy plan.

Milus rz

adko kiedy 'normalnie' uleje. Zazwyczaj sa to chlusniecia, albo wymioty pelna para.聽 Tyle mleka zwraca, ze az sie zastanawiam jak to mozliwe, ze przybiera na wadze.

Z tymi chlusnieciami i wymiotami mam nie lada problem. Na stale ponad 50 pieluszek tetrowych w obrocie, prane sa codziennie. Malego czesto karmie w wannie, bo nie nadazam ze sprzataniem. Lozeczko oblozone podkladami i pieluszkami, bo mleko ladowalo juz na scianach, kontaktach, ksiazkach itd. Obicie wozka piore tez czesto. Jak wkladam malego do fotelika samochodowego, to strach.

Tez macie takie problemy?

Jak sobie radzicie?

Ja od kilku dniu wprowadzilam noszenie w chuscie. Milus skonczyl juz 2 mies, ale dopiero teraz osiagnal 4kg. Moja chusta byla wlasnie od 4kg. Ale w chuscie tez ulewa i zwraca strasznie 馃槥

Momentami brak mi sil

Odno艣nik do komentarza

@koty koty聽zmienili艣my mleko modyfikowane. Kupi艂am te偶 zageszczacz.. ale cz臋sto powoduje problemy z kup膮..聽 Jas jednak raz mi si臋 zachlysnal i przesta艂 na chwil臋 oddycha膰. Wi臋c walcz臋 w ta strone..

@Mamacita87聽tylko 偶e moje 艣pi oko艂o 10 godzin na dob臋 Max..聽 trzeba doda膰 偶e cz臋艣膰 z tego za dnia na r臋kach. Jak go odkladam to ma oczy jak 5zl. Dlatego czytam z zazdro艣ci膮 o rytmach dnia. Ja mam rytm: hurra 艣pi. Moze pospi d艂u偶ej ni偶 5 minut. W nocy za艣 potrafi spa膰 bez jedzenia 6 godzin.

@Juka92聽co chce siedzie膰 z minutnikiem to ma dobry dzie艅 i 艣pi. Ale b臋dzie ko艂o 10h na dob臋..聽 gdyby nie krzyk bo le偶y sam to by艂oby znosnie..聽

Odno艣nik do komentarza

@Juka92聽my艣l臋, 偶e najlepiej jest jak obserwujesz dziecko i pozwalasz spa膰 kiedy chce i ile chce. Ja nie licz臋 ile drzemek jest i ile trwaj膮. 艢pi to 艣pi, nie to si臋 karmimy, przewijamy, bawimy, gadamy. Jak widz臋, 偶e ju偶 marudna to przytul臋, poko艂ysz臋 albo podkarmi臋 i czasem za艣nie na mnie, czasem w w贸zku albo w dostawce, ale chyba jednak najcz臋艣ciej u mnie i od艂o偶enie nieraz graniczy z cudem 馃槄 my艣l臋, 偶e dzia艂anie instynktowne i ws艂uchanie w potrzeby dziecka jest lepsze ni偶 statystyki i por贸wnywanie, bo to prowadzi tylko do niepotrzebnej frustracji, jeste艣 najlepsz膮 mam膮 dla swojego dziecka 馃槡

@koty koty聽och jejku jak bardzo Ci wsp贸艂czuj臋, nawet sobie nie wyobra偶am i niestety nie pomog臋, bo mojej jak si臋 uleje, a nie po ka偶dym karmieniu, to w takiej ilo艣ci 艂y偶ki sto艂owej mo偶e.

Wygl膮da to jak refluks... Jeszcze troch臋 i powinno przej艣膰, z tego co wiem tak ko艂o 3-4 miesi膮ca, ale mo偶e warto 偶eby艣 skonsultowa艂a z pediatr膮?聽

Odno艣nik do komentarza

• 2 tygodnie p贸藕niej...

Hej dziewczyny

Mia艂am wzi膮膰 si臋 za prasowanie ale co艣 mi zaszkodzi艂o i korzystaj膮c ze z艂ego samopoczucia mam chwil臋 na forum 馃檰馃槄

@koty kotywsp贸艂czuj臋 馃様 Kajka nie ulewa, no czasem, raz na kilka dni, najcz臋艣ciej jak st臋ka.聽

U nas problem z kolkami, czasem brak mi si艂, od 3dni jaka艣 masakra, cho膰 ju偶 nie wiem czy to nie skok rozwojowy bo 9 tyg ma dziewczyna. Nie 艣pi prawie wcale w dzie艅, kupa tylko raz na dob臋 i ka偶dy B膮k =p艂acz. Dzi艣 musia艂am odpocz膮膰 od niej to do ko艣cio艂a posz艂am 馃槀馃檰 taka rozrywka..聽

Po 14 j膮 wymasowalam, po艂o偶y艂am na sobie i pospa艂a z cyckiem w buzi 2h, wsta艂a z u艣miechem na buzi 鉂わ笍 odpie艂am jej pampka 偶eby pupa odpocz臋艂a i jak na z艂o艣膰 馃挬 waln臋艂a mi na po艣ciel, mimo wszystko szcz臋艣liwe by艂y艣my obie 馃槀

@Katarzynaatez si臋 staram ma艂膮 podnosi膰 bokiem ale nie zawsze si臋 udaje bo mam problemy z nadgarstkami 馃様

Kaja 艣pi przewa偶nie 12h w nocy (od 20 do 馃槑 +max 2h w dzie艅, zliczaj膮c wszystkie drzemki

Pozdrawiam wszystkich,ca艂usy dla dzieci, niech zdrowo rosn膮.

Ps. W galerii umie艣ci艂am zdj臋cie mojej d艂ugiej kluski

Odno艣nik do komentarza

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋 lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Za艂贸偶 nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si臋

Zaloguj si臋

Posiadasz ju偶 konto? Zaloguj si臋 poni偶ej.

Zaloguj si臋

• Dodaj now膮 pozycj臋...