Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


nika31

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Headache napisał:

Na szczęście wymioty mnie omijają, ale mdłości mam cały czas... Nie jeść źle i jeść też źle, nawet picie nie wchodzi. 

Na szczęście to mija😄

U mnie już jest zdecydowanie lepiej😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RiriLala napisał:

Hej, 

jestem w 10 tc (9+2)

Jak myślicie, który termin będzie lepszy na badania prenatalne 08.01.2021 lub 12.01.2021.

Pozdrawiam

Ja byłam w (11 + 3), dzidziuś musi mieć więcej niż 4 cm żeby można było wyliczyć prawdopodobieństwo występowania trisomii - to powiedział mi lekarz wykonujący badanie.

Najlepiej skonsultować to z ginekologiem prowadzącym, on podpowie najlepszą datę ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PatrycjaK napisał:

Ja byłam w (11 + 3), dzidziuś musi mieć więcej niż 4 cm żeby można było wyliczyć prawdopodobieństwo występowania trisomii - to powiedział mi lekarz wykonujący badanie.

Najlepiej skonsultować to z ginekologiem prowadzącym, on podpowie najlepszą datę ☺️

Dzięki za odpowiedź, niestety lekarz prowadzący to kompletny...leszcz 😉 Nie odpowiada na pytania, nie chce nic doradzać i w ogóle chyba ma tę ciążę w głębokim poważaniu. Lekarza zmienię 14.01.2021 bo dopiero wtedy był pierwszy dostępny termin w klinice, do której chcę należeć. Służba zdrowia (darmowa) jest do bani 🙂🙂

EDIT: Płód wg usg tydzień temu (15.12) miał długość CRL - 18,6mm i rozwija się prawidłowo. 

Edytowane przez RiriLala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RiriLala napisał:

Dzięki za odpowiedź, niestety lekarz prowadzący to kompletny...leszcz 😉 Nie odpowiada na pytania, nie chce nic doradzać i w ogóle chyba ma tę ciążę w głębokim poważaniu. Lekarza zmienię 14.01.2021 bo dopiero wtedy był pierwszy dostępny termin w klinice, do której chcę należeć. Służba zdrowia (darmowa) jest do bani 🙂🙂

Policz sobie kiedy będziesz w tygodniu (11 + coś) i do końca 13 tygodnia jest czas ☺️ ja też chodzę prywatnie, bo inaczej to tak jak mówisz: dramat i olewka. To moja pierwsza ciąża i potrzebuje gin, który jest zaangażowany i tłumaczy 😉 Jak zrozumiesz co się dzieje, to nie panikujesz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PatrycjaK napisał:

Policz sobie kiedy będziesz w tygodniu (11 + coś) i do końca 13 tygodnia jest czas ☺️ ja też chodzę prywatnie, bo inaczej to tak jak mówisz: dramat i olewka. To moja pierwsza ciąża i potrzebuje gin, który jest zaangażowany i tłumaczy 😉 Jak zrozumiesz co się dzieje, to nie panikujesz 😁

Moja tez pierwsza i w dodatku długo nie mieszkałam w Polsce - wróciłam w zeszłym roku. Jak na razie doświadczenia z NFZ mam bardzo słabe, zwłaszcza ze nie mam żadnych koleżanek ani kogoś bardziej „doswiadczonego” w tym temacie. Może i panikuję, ale lepiej dmuchać na zimne... Trzymam za Ciebie i maluszka kciuki, będzie dobrze!💪🏼💪🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RiriLala napisał:

Moja tez pierwsza i w dodatku długo nie mieszkałam w Polsce - wróciłam w zeszłym roku. Jak na razie doświadczenia z NFZ mam bardzo słabe, zwłaszcza ze nie mam żadnych koleżanek ani kogoś bardziej „doswiadczonego” w tym temacie. Może i panikuję, ale lepiej dmuchać na zimne... Trzymam za Ciebie i maluszka kciuki, będzie dobrze!💪🏼💪🏼

Zawsze lepiej zapobiegać 🙂 ja mieszkam tu cały czas i płace nie małe podatki a nie pamiętam kiedy ostatnio byłam u lekarza na NFZ... To jest nierealne, żeby się dostać do specjalisty szybko ( do miesiąca od rejestracji). Miałam beznadziejna kontuzje nogi, rehabilitacja musiała być natychmiastowa, na skierowaniu 'pilne'. A w słuchawce ciągle słyszysz: zapisujemy na za 7 miesięcy pilne przypadki 🤪 po tym zwątpiłam w NFZ 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, asia-175 napisał:

Dziewczyny. Mam problem często w nocy zapycha mi się nos. Któraś ma ten sam problem? Jakie krople do nosa są bezpieczne dla dziecka? A udroznia nos? 

No raczej

Ja mam 

Od tygodnia ten problem 

Jest to jeden z objawów ciąży

Wzrost hormonów spowodowała obrzęk błony śluzowej nosa 

I nie ma bezpiecznych kropli do nosa dla dziecka poza solą morską niestety

Ja nie stosuje nic

Po prostu efektywnie dmucham nos i staram się zasypiać o tym nie myśląc

W nocy przechodzi 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2020 o 12:11, asia-175 napisał:

Mi nie pomaga to 😞

tak mi się zapycha że nie mogę w ogóle nosem oddychać 😞

Mi też potwornie zatyka...

Zwłaszcza rano i nad ranem i przed snem

Ale jak zużyje 10 chusteczek na raz jest dużo lepiej

I ćwiczę oddychanie jak tylko mi się zatyka żeby go odetkać szybko

Będzie dobrze

Sto razy gorsze dla mnie są te wymioty

Nonstop 🤢🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie obecne i przyszłe mamusie! Niech ten nadchodzący 2021 rok będzie dla nas wszystkich wytchnieniem i nagrodą po tym co razem i osobno przeszliśmy! Wszystkiego najlepszego i wielu radości! Będzie lepiej! Bo na pewno nie gorzej 🥳

 

IMG_3469.jpeg.93bb140c81284baa226d45b7bda66994.jpeg

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 17:36, Anna Aneczka napisał:

to razy gorsze dla mnie są te wymioty

Nonstop 🤢🤦 

To ja już mam dosyć mdłości i tego że jak chwilę stoje to zaraz mi słabo się robi. Kurde jakie to uciążliwe jest w domu. Nie jestem w stanie nic zrobić bo czuje że padne. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 09:11, RiriLala napisał:

Hej mamuśki,

Mam dziś pierwsze prenatalne i test PAPP-A, jestem bardzo zdenerwowana, od dwóch dni nie mogę się skupić i chodzę jak pijana😰

Proszę Trzymajcie kciuki za maluszka, by było wszystko OK❤️

Będzie dobrze! Też miałam stresa przy tym badaniu z nerwów dostałam wysypki i drapalam się  jak szalona. USG ok a test papa to tak naprawdę ...prawdopodobieństwo. wcale nie ma pewności . To jest komputerowe wyliczenie ile kobiet w twoim wieku może urodzić chore dziecko.mezo mój mówi że cała ciąża może być super a przy porodzie dojdzie do niedotlenienia i wtedy też tragedia

Edytowane przez Alina
Błąd w literowce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sliweczka napisał:

Cześć. Jestem tutaj nowa, termin mojego porodu to 30 lipiec. Napiszcie czy macie plamienia? Ja miałam brązowe  plamienia w 6 tyg., lekarz przepisał duphaston 2x1, po wizycie wszystko ok., teraz wróciły, wizyta 11.01 😔

W poprzednich ciążach tak .teraz na szczęście wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sliweczka napisał:

Cześć. Jestem tutaj nowa, termin mojego porodu to 30 lipiec. Napiszcie czy macie plamienia? Ja miałam brązowe  plamienia w 6 tyg., lekarz przepisał duphaston 2x1, po wizycie wszystko ok., teraz wróciły, wizyta 11.01 😔

Cześć

Ja też mam termin na 30 lipca 3 sierpnia

I również miałam plamienia

Nawet byłam w szpitalu bo raz poleciało jak z kranu

Okazało się że mam krwiaka podkosmówkowego

Obecnie byłam 30 grudnia u lekarza zajmującego się typowo patologicznymi ciążami i mnie uspokoił że krwiak jest poza łożyskiem i bezpośrednio nie zagraża dziecku

Mam się oszczędzać, nie wolno mi seksu uprawiać.

Plamienie brązowe miałam 2 tygodnie bite

Pozdrawiam i trzymaj się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny! Ja dziś miałam usg prenatalne. Na szczęście, na tym etapie dzidzius zdrowy i najprawdopodobniej chłopiec.  Chociaż moja gin nie była pewna na 100%, bo maleństwo bardzo ruchliwe. W pierwszej ciazy wykonywałam test PAPPA ale tym razem lekarz mi odradził i stwierdził, że szkoda pieniędzy, wiec nie zrobiłam. Ważne, że usg dobrze wyszło. U mnie 13 tydzień, niestety mdlosci całkiem nie odpuściły, ale jest lepiej niz jeszcze dwa tygodnie temu, także mam nadzieje, ze wkrótce ustąpią. Pracujecie zawodowo? Kiedy planujecie iść na L4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Katarzyna Kiliańska napisał:

Hej Dziewczyny! Ja dziś miałam usg prenatalne. Na szczęście, na tym etapie dzidzius zdrowy i najprawdopodobniej chłopiec.  Chociaż moja gin nie była pewna na 100%, bo maleństwo bardzo ruchliwe. W pierwszej ciazy wykonywałam test PAPPA ale tym razem lekarz mi odradził i stwierdził, że szkoda pieniędzy, wiec nie zrobiłam. Ważne, że usg dobrze wyszło. U mnie 13 tydzień, niestety mdlosci całkiem nie odpuściły, ale jest lepiej niz jeszcze dwa tygodnie temu, także mam nadzieje, ze wkrótce ustąpią. Pracujecie zawodowo? Kiedy planujecie iść na L4? 

Hej to super

Ja jestem w 12 tygodniu a prenatalne mam dopiero 28 stycznia

Na L4 Jestem od początku w związku z zagrożoną ciążą

Mdłości również mam cały czas i jeszcze zdarza mi się wymiotować

Niepokoi mnie też że mnie ciągnie blizna bo cesarkach i kuje często w klatce piersiowej

Ale jedno i drugie podobno jest normalne, bo zwiększony wzrost macicy i wszystkiego na około oraz zwiększona praca obiegu serca

Trzymaj się

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...