Skocz do zawarto艣ci

Lipc贸weczki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


nika31

Rekomendowane odpowiedzi

Godzin臋 temu, Jestemwci膮偶y napisa艂:

Dok艂adnie, my z m臋偶em聽si臋 d艂ugo starali艣my o dziecko i w ko艅cu jak si臋 uda艂o mia艂am krwiaka i 2 miesi膮ce le偶enia w strachu, wiec ka偶dy b贸l b膮d藕 skurcz daje mi powody do niepokoju. A z drugiej strony jak si臋 czuje dobrze 偶e nic mi nie dolega to a偶 dziwne dla mnie 偶e nic nie czuj臋... wiec czasami mia艂am wra偶enie 偶e 艣wiruje 馃檲 聽czyli ten mijaj膮cy b贸l piersi to normalne, to dobrze.聽

Ja te偶 2 miesi膮ce przele偶a艂am

Na ostatnim badaniu jeszcze krwiak by艂

Mam nadziej臋 偶e 28 go ju偶 nie b臋dzie bo mi sp臋dza sen z powiek

Te偶 si臋 zamawiam

Bo wizyty te偶 ju偶 mam odleg艂e od tego co by艂o

Ci膮gle si臋 zastanawiam czy wszystko jest dobrze

Do tego ci膮gle boli mnie a to z prawa a to z lewa...czasami jeszcze wymiotuj臋... kaszl臋 bo mi si臋 alergia z katarem nasili艂a i tak ci膮gle co艣....

Mam nadziej臋 偶e na najbli偶szej wizycie wszystko si臋 wyja艣ni i wszystko b臋dzie ju偶 na tyle dobrze 偶e odsapne z ulg膮

Trzymajcie si臋 mamusie 馃槡

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

46 minut temu, Anna Aneczka napisa艂:

Ja te偶 2 miesi膮ce przele偶a艂am

Na ostatnim badaniu jeszcze krwiak by艂

Mam nadziej臋 偶e 28 go ju偶 nie b臋dzie bo mi sp臋dza sen z powiek

Te偶 si臋 zamawiam

Bo wizyty te偶 ju偶 mam odleg艂e od tego co by艂o

Ci膮gle si臋 zastanawiam czy wszystko jest dobrze

Do tego ci膮gle boli mnie a to z prawa a to z lewa...czasami jeszcze wymiotuj臋... kaszl臋 bo mi si臋 alergia z katarem nasili艂a i tak ci膮gle co艣....

Mam nadziej臋 偶e na najbli偶szej wizycie wszystko si臋 wyja艣ni i wszystko b臋dzie ju偶 na tyle dobrze 偶e odsapne z ulg膮

Trzymajcie si臋 mamusie 馃槡

Ciesz臋 si臋 偶e jestem tu z wami, przynajmniej teraz wiem 偶e nie jestem sama z tymi swoimi dolegliwo艣ciami. Musimy si臋 trzyma膰 i by膰 dobrej my艣li馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Godzin臋 temu, Jestemwci膮偶y napisa艂:

Ciesz臋 si臋 偶e jestem tu z wami, przynajmniej teraz wiem 偶e nie jestem sama z tymi swoimi dolegliwo艣ciami. Musimy si臋 trzyma膰 i by膰 dobrej my艣li馃槈

Podobnie my艣l臋

Mo偶na zawsze si臋 po wymienia膰 do艣wiadczeniami i od razu jest troch臋 l偶ej .

馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 14:40, RiriLala napisa艂:

Dzie艅 dobry lipc贸weczki.

Mia艂am wczoraj zabieg- biopsja kosm贸wki. Czuj臋 si臋 fizycznie nienajgorzej, psychicznie....szkoda gada膰. Wyniki maj膮 by膰 za 3-5 dni, nie wiem jak wytrwam, nie wyobra偶am sobie us艂ysze膰 z艂ej informacji. Je艣li jednak oka偶e si臋 najgorsze... jak to jest obecnie z terminacj膮 ci膮偶y z wadami letalnymi-聽czy s艂ynna pa藕dziernikowa ustawa wesz艂a ju偶 w 偶ycie? Czy konieczny jest wyjazd do bardziej liberalnego kraju, je艣li tak, to jak ma si臋 to do wci膮偶 trwaj膮cej pandemii i utrudnieniami z przemieszczaniem si臋?

Chcia艂abym by膰 dobrej my艣li, ale szansa聽na zdrow膮 ci膮偶臋 jest minimalna; przygotowuj臋 si臋 wiec na najgorsze.聽

呕ycz臋 spokojnego weekendu i du偶o zdr贸wka聽

Hej

Jakie艣 wie艣ci?

馃檮

Trzymaj si臋 tam 馃槝

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 mamusie. Ja wchodz臋 w 16 tydzie艅. Nie czuje jeszcze ruch贸w tylko bulgotanie w brzuszku wiec nie wiem czy to dzidziu艣 czy jelita 馃檲 Brzuszek delikatnie ur贸s艂, piersi za to bardzo,聽cho膰 mnie nie bol膮 tyle 偶e mam wra偶liwe sutki. 聽W poniedzia艂ek mam w ko艅cu wizyt臋 po 4 tygodniach stresuje si臋 poniewa偶 brzuch mnie cz臋sto pobolewa i to mnie martwi. Mam nadzieje 偶e z dzidziusiem wszystko dobrze . Pozdrawiam聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

15 godzin temu, Jestemwci膮偶y napisa艂:

Cze艣膰 mamusie. Ja wchodz臋 w 16 tydzie艅. Nie czuje jeszcze ruch贸w tylko bulgotanie w brzuszku wiec nie wiem czy to dzidziu艣 czy jelita 馃檲 Brzuszek delikatnie ur贸s艂, piersi za to bardzo,聽cho膰 mnie nie bol膮 tyle 偶e mam wra偶liwe sutki. 聽W poniedzia艂ek mam w ko艅cu wizyt臋 po 4 tygodniach stresuje si臋 poniewa偶 brzuch mnie cz臋sto pobolewa i to mnie martwi. Mam nadzieje 偶e z dzidziusiem wszystko dobrze . Pozdrawiam聽

Je wesz艂am w 14 tydzie艅 i mam wra偶enie 偶e czuje ruchy. Ale mo偶e mi si臋 wydaje. Sama nie wiem.聽

Wszystko b臋dzie dobrze

Niekt贸re mamy du偶o p贸藕niej czuj膮 ruchy a bulgotki to zdecydowanie pierwsze przes艂anki do tego by my艣le膰 o tym 偶e to ruchy dziecka 馃榿馃槈馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny.

Niekt贸re pisa艂y o gn臋bi膮cym Was katarze.聽 Niestety mnie te偶 dopad艂o i o ile pocz膮tkowo jako艣 umia艂am z tym wytrzyma膰 to chyba powoli mam do艣膰. Najgorzej jest wieczorem i w nocy, nos totalnie zatkany.聽 Do tego katar sp艂ywa po gardle i oczywi艣cie przypa艂臋ta艂 si臋 te偶 kaszel... :/

W desperacji na kilka ostatnich nocy pozwoli艂am sobie psink膮膰 Nasivinem 偶eby normalnie, komfortowo si臋 wyspa膰...

Ale og贸lnie oczywi艣cie Xylometazolin, kt贸ry ma zbawienny wp艂yw na zatkany nos jest zakazany w ci膮偶y.

I st膮d pytanie czy u偶ywacie czego艣 dozwolonego a zarazem skutecznego ? Czy te偶 zakaz jest raczej przesadzony i nie ma wi臋kszych obaw przy okazyjnym stosowaniu ?

Jutro mam wizyt臋 u lekarza i b臋d臋 go pyta膰 co robi膰...bo chodzenie z wiecznie zatkanym nosem i przesuszonymi szczypi膮cymi ustami jest irytuj膮ce...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

37 minut temu, [email protected] napisa艂:

Cze艣膰 dziewczyny.

Niekt贸re pisa艂y o gn臋bi膮cym Was katarze.聽 Niestety mnie te偶 dopad艂o i o ile pocz膮tkowo jako艣 umia艂am z tym wytrzyma膰 to chyba powoli mam do艣膰. Najgorzej jest wieczorem i w nocy, nos totalnie zatkany.聽 Do tego katar sp艂ywa po gardle i oczywi艣cie przypa艂臋ta艂 si臋 te偶 kaszel... 馃槙

W desperacji na kilka ostatnich nocy pozwoli艂am sobie psink膮膰 Nasivinem 偶eby normalnie, komfortowo si臋 wyspa膰...

Ale og贸lnie oczywi艣cie Xylometazolin, kt贸ry ma zbawienny wp艂yw na zatkany nos jest zakazany w ci膮偶y.

I st膮d pytanie czy u偶ywacie czego艣 dozwolonego a zarazem skutecznego ? Czy te偶 zakaz jest raczej przesadzony i nie ma wi臋kszych obaw przy okazyjnym stosowaniu ?

Jutro mam wizyt臋 u lekarza i b臋d臋 go pyta膰 co robi膰...bo chodzenie z wiecznie zatkanym nosem i przesuszonymi szczypi膮cymi ustami jest irytuj膮ce...

Ja nie stosuje nic ale moja cierpliwo艣膰 si臋 ju偶 sko艅czy艂a

I mam wizyt臋 w 艣rod臋 i poprosz臋 dr o co艣 co mog臋 stosowa膰 bo si臋 偶y膰 nie da.聽 Katar i przez to uporczywy kaszel tak ju偶 3ci miesi膮c...makabra

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 mamusie. Ja wczoraj mia艂am w ko艅cu wizyt臋. Z dzidziusiem wszystko dobrze. Pobrano mi聽cytologi臋, w聽moczu wysz艂y mi jakie艣 bakterie wiec musz臋 zrobi膰 posiew moczu. Ale zastanawiam si臋 bo wczoraj nie dosta艂am zdj臋cia z usg... nie wiem jaki dzidziu艣 jest du偶y. Zrobi艂a mi tylko na szybko usg sprawdzi艂a czy serduszko bije i tyle, dziwne. Mia艂y艣cie tak ? Czy na ka偶dej wizycie macie zdj臋cie i szcego艂owe pomiary dzidziusia ? Teraz 22 lutego po艂贸wkowe nas czekaj膮.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Witam przysz艂e mamusie. Jestem tutaj nowa. Znalaz艂am forum przypadkiem przegl膮daj膮c internet w poszukiwaniu informacji na temat ryzyka zd po te艣cie pappa, napotka艂em post pani聽RiriLala, kt贸ra ma dok艂adnie taki sam problem jak ja. Postanowi艂am napisa膰, my艣l臋 偶e wsparcie innych聽 przysz艂ych mam w takiej chwili troch臋 pomo偶e mi w czekaniu na wynik. Ja akurat nie zdecydowa艂am si臋 na amniopunkcje , czekam na wyniki badania z krwi nifty. Niestety ca艂a to czekanie doprowadza do posesji , na stron臋 z wynikami loguje si臋 po 3 raz na dob臋 z my艣l膮 偶e b臋dzie ju偶 wynik. 呕ycz臋 reszcie aby wasze pociechy w brzuszkach ros艂y zdrowo .聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dzie艅 dobry dziewczyny!

Czy jest ju偶 lepiej z Waszymi objawami o kt贸rych wspominalyscie wcze艣niej? Jak si臋 og贸lnie czujecie?聽馃檪

Wczorajszego wieczora przeczyta艂am powiadomienie w zwi膮zku z postem @Truskaweczka聽, sorki, 偶e dopiero teraz odpowiadam. Kochana, b膮d藕 silna i staraj si臋 my艣le膰 pozytywnie! Wiem, 偶e to mega stresuj膮cy i trudny czas, ale testy PAPP-A to tylko statystyka i cz臋sto, g臋sto pokazuj膮 wyniki fa艂szywie dodatnie!

Tak jak wspomina艂am wcze艣niej, mieli艣my biopsj臋 kosm贸wki, kt贸ra by艂a badana 2 metodami:聽聽FISH w kierunku trisomii 13,18,21 oraz tzw hodowla klasyczna kt贸ra ma wykaza膰 inne aberracje chromosomowe. Wynik FISH-a otrzyma艂am po 4 dniach kalendarzowych i... Kamie艅 z serca, dzidziu艣聽nie ma 偶adnej z tych gro藕nych trisomii! Teraz czekam jeszcze na wynik klasycznej hodowli, powinien by膰 w przysz艂ym tygodniu, ale lekarz prowadz膮ca powiedzia艂a, 偶e raczej nie powinna ona聽ju偶 nic z艂ego wykaza膰馃檪

Tak偶e g艂owa do g贸ry, MUSISZ by膰 dobrej my艣li!

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

10 minut temu, RiriLala napisa艂:

Dzie艅 dobry dziewczyny!

Czy jest ju偶 lepiej z Waszymi objawami o kt贸rych wspominalyscie wcze艣niej? Jak si臋 og贸lnie czujecie?聽馃檪

Wczorajszego wieczora przeczyta艂am powiadomienie w zwi膮zku z postem @Truskaweczka聽, sorki, 偶e dopiero teraz odpowiadam. Kochana, b膮d藕 silna i staraj si臋 my艣le膰 pozytywnie! Wiem, 偶e to mega stresuj膮cy i trudny czas, ale testy PAPP-A to tylko statystyka i cz臋sto, g臋sto pokazuj膮 wyniki fa艂szywie dodatnie!

Tak jak wspomina艂am wcze艣niej, mieli艣my biopsj臋 kosm贸wki, kt贸ra by艂a badana 2 metodami:聽聽FISH w kierunku trisomii 13,18,21 oraz tzw hodowla klasyczna kt贸ra ma wykaza膰 inne aberracje chromosomowe. Wynik FISH-a otrzyma艂am po 4 dniach kalendarzowych i... Kamie艅 z serca, dzidziu艣聽nie ma 偶adnej z tych gro藕nych trisomii! Teraz czekam jeszcze na wynik klasycznej hodowli, powinien by膰 w przysz艂ym tygodniu, ale lekarz prowadz膮ca powiedzia艂a, 偶e raczej nie powinna ona聽ju偶 nic z艂ego wykaza膰馃檪

Tak偶e g艂owa do g贸ry, MUSISZ by膰 dobrej my艣li!

Ale super wiadomo艣膰 馃帄

馃槡馃檭

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...