Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2021 | Forum o ciąży


Mikaminelli

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej. Ja właśnie jestem po wizycie u gina. Aktualnie 19+1.  Dziecię ma 14 cm i fika koziołki jak szalone, więc bardzo mnie to cieszy - noo może poza tym, że głównie kopie w kierunku pęcherza :). 

Płci nadal nie znam. Kolejna wizyta to badania połówkowe 30.04 i wtedy się dowiemy. 

Czuję się ogólnie dobrze, częściej natomiast  doskwiera ból lędźwi. Badania idealne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Dziś byłam u ginekologa, liczyłam, że poznam płeć, a on znów (3 raz z z rzędu) nawet nie zajrzał do Fasolka! Jak często lekarz powinień badać dziecko? Tak naprawdę tylko raz je widziałam na prywatnych badaniach jeszcze w 1. trymestrze. Czy ktoś jeszcze ma takiego olewajacego lekarza? 

Położna chociaż poszukała bicia serduszka, długo szukala, ale na szczęście bije miarowo!  Maluch najprawdopodobniej dupcia do świata odwrócony 🤓🤗

A my z mężem uzbrajamy się w cierpliwość do kolejnego badania. 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ginekolog co wizyta sprawdza tętno i mierzy dziecko. Mnie na fotelu bada co 2 wizyty sprawdzając szyjkę. Mimo, że ma bardzo kiepski sprzęt w gabinecie, który nie pozwala na np. określenie płci to zawsze wyczerpująco mi tłumaczy co widzi.

Powiem Ci, że ja nie wyobrażam sobie, żebym na każdej wizycie nie dowiedziała się, że bije serduszko, a maluszek wesoło podskakuje - uspokaja mnie to na kolejne 3 tyg, aż do wizyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... Póki chłodno to chodzę w jednych jeansach, które zwykle były mi za duże. Czekam na ciepłe dni. Mam sporo sukienek, które będą się nadawać, bo zawsze lubiłam krój oversize- aktualnie będzie jak znalazł  :). Ale tak jak piszesz, ciuchów cała szafa, a tu sweterki i koszulki robią się za krótkie, spodnie ciasne... Na wadze +4kg, a jeszcze 1,5 tyg. temu na wizycie kontrolnej tylko +2kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! ☺ Kolejny chłopczyk! 👶🧒

Ja w środę idę na połówkowe, ciekawe co tam u mnie rośnie! A Rośnie teraz w oczach, brzuch już jak piłeczka i nie da się go tak łatwo schować 😅

A jak się czujecie? 

U mnie tylko plecy i czasem zgaga dają się we znaki- ogólnie fajny okres😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na ten moment czuję o niebo lepiej! Owszem dokucza poranna zgaga, czasem podetnie mi nogę jak chodzę (rwa), ale w porównaniu do tego osłabienia, senności i mdłości przez pierwsze 3-4 miesiące to jest super. 

U mnie jak rodzina się dowiedziała, że będzie chłopak to niemal jak w jakieś święto narodowe się radowali. Od 2 pokoleń same dziewczyny się rodzą ;). Mam 2 siostry, one mają łącznie 3 córki, mój tata już tracił nadzieję na wnuka, a tu bach! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też fajnie same dziewczyny🙂U nas też przewaga duża dziewczyn jest w rodzinie 🙂👍Samopoczucie dobre tylko noga rwie często 😉i w nocy wkoło wiercenie i szukanie dobrej pozycji do snu 🙄🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka! 🙂 u mnie na połówkowy w zeszłym tygodniu się Łobuz nie chciał pokazać, jest ułożone miednicowo pupą do świata😅

Jutro mam prenatalne prywatnie, liczę że się dowiem, co tam mam w brzuszku 😎

 

Czy któraś z Was ma skoki glukozy? U mnie raz za wysoka, raz za niska, czekam na wizytę u gina i diabetologa, bo nie wiem co i jak, i ile mam jeść 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja nawet nie mam pojęcia co u mnie z glukoza🤔dopiero za miesiąc będę mieć z krwi na cukier czyli koło 26 tygodnia.             

 

A powiedzcie mi jak to jest z farbowaniem włosów w ciąży 🤔czy można? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Msbittersweetgirl napisał(a):

Ja mam jutro wizytę, ale dzidzia rusza się, więc jestem spokojna.

A z nowości to pochwalę się, że od 2 dni jestem szczęśliwą mężatką 🙂

 

 

20210509_102205.jpg

Gratulacje wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 🎉🎊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...