Skocz do zawartości

Ruchy dziecka | Forum o ciąży


Emi_ja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Jakoś wcześniej nie udało mi się tu trafić, ale lepiej późno niż wcale. Na początek chciałam zapodac temat, nie wiem czy już się taki tutaj pojawił. Chodzi o ruchy dziecka. Czy jest to dla was powód do radości, czy raczej niepokoju?Jestem w drugiej ciąży aktualnie 22t4d i ruchy czuję od początku 17 tygodnia. Dziecko jest aktywne codziennie, bardzo aktywne, od rana aż do momentu, gdy się klade. Od początku nie były to żadne muśnięcia, ale dobrze wyczuwalne ruchy, teraz po prostu kopniaki i tym podobne. Otóż jak tylko nieco zmniejszy się intensywność ruchów, ja zaraz panikuję. Gdy siedzę- wtedy czuję ruchy najwyraźniej- ciągle zastanawiam się, czy synek rusza się wystarczająco często.  Jest to bardzo męczące, taki ciągły niepokój. Jak wy sobie z tym radzicie, jak to odbieracie?Z góry dziękuję za wsparcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaczyna ruszać to w ciągu godziny powinno być pięć ruchów z tego co pamiętam. Przyznam szczerze, że ani w pierwszej ani w drugiej ani teraz w trzeciej ciąży tego nie liczyłam i nie liczę. Z dzidziutkiem jest jak z nami. Czasem mamy na prawdę mega aktywny dzień i siły na wszystko, a na drugi dzień całkowicie opadamy z sił i nie jesteśmy kubka z herbatą utrzymać w ręce. Z resztą nawet jak się rusza mniej niż zazwyczaj, to jednak się rusza, czyli nie trzeba się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...