Skocz do zawartości

..:: Listopadówki 2009 ::.. | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Beatko no niby te symptomy mogą, choć i nie muszą wskazywać na autyzm... To tylko specjaliści jednak mogą stwierdzić. Im szybciej się do nich udasz tym szybciej dowiesz się na czym stoisz.
Może jednak taki jest charakter Szymka? Albo okres rozwojowy.
No i to co Sandra wspomniała - straszliwy bunt dwulatka. 😉
Wyjazdy też swoje robią... Po ostatnim powrocie do Wrocka (i wyjeździe od ukochanej "baby Gabi") Wić kilka dni chodził smutny i osowiały i na wiele rzeczy, zabaw nie miał ochoty... Widać było, że mocno tęsknił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny dzięki za porady i wsparcie. Juz wczoraj zaczęłam szukać pedagogów, psychologów dziecięcych. W przyszłym tyg udam się na bilans dwulatka, zobaczę co powie a i tak pójdę prywatnie do specjalisty.

Jak ktoś na niego patrzy, to wydaje się zupelnie normalnym dzieckiem, jednak osoby ktore przebywają z nim częściej widzą, że ma takie niektóre "dziwne" zachowania. (oprócz moich rodziców 🤔 oni nawet się cieszą, że uklada autka w linii prostej, albo że powtarza jedną czynność 15- 20 minut 🤔 dla nich nie ma nic w tym dziwnego)

Wiecie co, tak mi przykro jest kiedy przychodzę po niego do przedszkola i zaglądam do sali a on na mnie nie reaguje 😞 wołam go kilka razy, pani mu mówi, że przyszła mamusia a on siedzi i nic, jak spojrzy na mnie to za chwile się odwroci i dalej siedzi 😞 nie biegnie do mnie, nie ucieszy się, nic 😞

Dzisiaj go zawiozłam i mówie do niego kilka razy " papa Szymonku", pani mowi, żeby mi pomachał, już inne dzieci zaczęły krzyczeć do mnie papa papa, zaczęły skakać i machać mi- jak to dzieci....a on stał do mnie tyłem, nie odwrócił się i nawet nie poszedł do dzieci tylko tak stał, jak taka sierotka 😞
aż mi się płakać zachciało, że jakoś tak nie reaguje na nic


SANDRA - bardzo lubi sie przytulać, uwielbia. Wiem, że dzieciaki z autyzmem nie lubią. To nie musi być autyzm, może ma taki charakter albo coś innego mu dolega? 🤨

A takie polecenia typu wyrzuć pieluszkę- rozumie i wykonuje ale jeśli np. powiem weź książeczkę- to juz tego nie zrobi, wykonuje tylko zaledwie kilka poleceń, i nie wiem o co kaman 🤔???


Karola ulubiona czynnośc to zabawa autami, bardzo lubi je układać w równe rzędy, albo robić wieżę z jakiś przedmiotów. Ta zabawa jest praktycznie codziennie po kilka razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatko - to moze rzeczywiscie chwilowy zastoj lub cos innego niegroznego - moze masz w domku marzyciela, ktory nie stapa po ziemi i nie dostrzega niektorych jak sie zamysli 😉 Taki myslicziel-marzyciel 😉 Sprawdz to kochana i daj znac - ja wierze, ze to tlyko taki etap...

Dzis nasz dzien i moge tylko brzydko napisac DUPA 😜
Idziemy do kina dzis wieczorkiem z tej okazji mozep o seansie sie zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatko - to moze rzeczywiscie chwilowy zastoj lub cos innego niegroznego - moze masz w domku marzyciela, ktory nie stapa po ziemi i nie dostrzega niektorych jak sie zamysli 😉 Taki myslicziel-marzyciel 😉 Sprawdz to kochana i daj znac - ja wierze, ze to tlyko taki etap...

Dzis nasz dzien i moge tylko brzydko napisac DUPA 😜
Idziemy do kina dzis wieczorkiem z tej okazji mozep o seansie sie zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatko trzymam kciuki, że to tylko taki jego "styl bycia". Może, jak Sandra sugeruje, to taki myśliciel-marzyciel? 🙂
A pytałaś się swoich rodziców, czy Ty też tak miałaś w dzieciństwie? Albo rodziców swojego faceta - jaki on był?
Wśród dzieci Wić też mnie czasem ignoruje... Nawet jeśli nic konkretnego nie robi, tylko się im przygląda. 😉


Mamma-mia może, może? 😉 To byłby ciekawy seans. 😜


U nas dziś wielkie sprzątanie, heh. Jutro pierwsza impreza. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzis przyszedl wozek 🙂
oto on:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/259/wozek3g.jpg/][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/9271/wozek3g.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

i wozek ze starsza siostra 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/847/wozek4.jpg/][IMG]http://img847.imageshack.us/img847/9686/wozek4.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatko moze Szymek jak przecietny facet slyszy tylko to co chce? 🙂

Sathi milej zabawy i wielkich wrażeń dla Witusia.

Sandra czekamy na wieści!!! 🤪

Ach dziewczyny juz za miesiac swieta...
Za tydzien idziemy na urodziny do trzy latki i nei wiem co jej kupic. Nie moge sie zdecydowac tyle jest tego.
Od kolezanki z tej nowej pracy dostalam worek ciuchow po jej synku. Normalnie bylam w szoku bo same firmowki Nike, Zara, Reebok itp. Nic za to nie chciala ale mi tak jakos glupio. Wiem ze ona wystawiala ciuchy po swoim synku na allegro ale powiedziala ze teraz jej sie nie chialo a jak ja bym tego nie wziela to najprawdopodobniej by je wyrzucila. Jej sy chodzi do zerowki wiem ze interesuje go Ben10 i te lego Ninjago i tak sie zastanawiam czy kupic dla niego jakas zabawke czy moze lepiej jakies ubranie np z wizerukiem ulubionej postaci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie urodzilam... w kinie ani po 🤔
nadal czekamy...
moze dzis moze jutro 😜
jutro bym chciala bo fajna data: 20.11.2011 🙂
bede informowac na biezaco 🙂

Shati udanej imprezki!!!
leniuszku - fajnie z tymi ciuszkami - zawsze sie przydadza ja nie mam po kim dostawac dla Mii i wiekszosc nowych kupuje moze jak bedzie druga babeczka to chociaz wynosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Impreza super. 🙂 Wić przeszczęśliwy, uśmiechnięty, "zagajał" po swojemu gości, hi, hi. 😉 Tylko miał torta - autko i nie chciał dać go pokroić - wolał posmakować paluszkami, ale w końcu dał go gościom zjeść. 😜 Udana impreza... a kolejna za tydzień. Tym razem w wydaniu rodzinnym. 😉


Leniuszku wow, super prezent! Ja bym się bardzo cieszyła - w końcu to też nie mała oszczędność. 😉
Co do prezentu dla tego chłopca... Wiesz, podobno zasada jest taka, że dzieci cieszą się z zabawek a ich rodzice z ciuchów. 😜 🙂


Mamma-mia
coś jakiś słaby film do porodu wybraliście. 😉 He, he i no tak, jutro fajna data! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OJ SADRUŚ A JA JUŻ MYŚLAŁAM ŻE URODZIŁAŚ I WESZŁAM NA STROKE ŻEBY CI POGRATULOWAC 😉
TRZYMAM KCIUKI ZA WAS
U NAS ODPUKAC WSZYSTKO OK
JESTESMY JUZ PO URODZINKACH,JAK ZWYKLE ZOSTALO TYLE JEDZENIA...PO CO JA TYLE ROBILAM...
ALE WSZYSTKO UDALO SIE W 100%SZYMUS BYL GRZECZNY I ZADOWOLONY Z PREZENTOW,SUPER!!!
TRZYMAJCIE SIE DZIEWCZYKI,JA WAS CZYTAM ALE IE MAM JAKOS CZASU BY NAPISAC COS WIECEJ 😉
BUZIAKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No tak, a przecież tu już kolejni solenizanci mieli urodzinki! 🤪 100 lat dla Szymonka, co obchodził je wczoraj i 100 lat dla Orgierda dzisiaj! Wszystkiego najlepszego chłopaki! 😘 😘


Olga czekamy na wieści jak po imprezie. 🙂 Co masz na myśli pisząc, że czujesz się różnie - dokuczają dolegliwości ciążowe? 🤔


Marzi heh u nas zaś zostało jedzenia niewiele - same marne resztki... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...