Skocz do zawartości

..:: Listopadówki 2009 ::.. | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
aaa zapomnialam sie pochwalic, ze Mia potrafi liczyc do dziesieciu po polsku i po angielsku 🤪
Do tego zna kolory i potrafi je nazwac i jak opowiadam jej wierszyki Brzechwy, Tuwima i inne, ktore jej mowilam od urodzenia to ona dokancza 🤪 Jestem z niej taka dumna!!!

I nadal mam problem z prezentem dla niej 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sandra wiedziałam że sobie poradzisz 🙂 ach szczęściara z Ciebie bo masz 2 śpiochy hehe ja mam jednego śpiocha i mam nadzieję że drugie tez będzie śpiochem a Mia to naprwde mądra dziewczynka i naprawde dużo umie 🙂 moja Nadia umie tylko liczyć 1,2,3 i mówi A,B,C więc skromnie hehe a kolory no cóż zna kilka ale ich nie odróżnia czasem trafi ale to raczej przez przypadek 🙂
ale umie za to zrobić znak krzyża wiecie W imię ojca i syna i ducha świętego amen 🙂

ach te prezenty aj sie wybieram w niedziele i mam już pomysł co kupić, powiem wam ale pewnie powiecie ze jestem glupia bo to taki hmm głupi prezent ale moja córeczka uwielbia sprzątać zmiatać podłogę wycierać kurze ze mną i dlatego chcę jej kupić taki wózek z akcesoriami do sprzatania zaraz wkleje linka oczywiście przykładowy bo nie wiem jaki znajde w sklepie
http://allegro.pl/zestaw-sprzatacza-na-wozku-odkurzacz-na-baterie-i1994475108.html
do tego dostanie pościel do nowego dużego łóżeczka jakąś w serduszka albo sowy:P
troszkę ciuszków jej kupie bo trzeba uzupełnić braki w szafie a przynajmniej będzie dużo prezentów pod choinka :P i dużó rozpakowywania 🙂 😁 dostanie tez jakis dodatkowy prezent bo wigilie spedzamy u tesciów wiec tam te zmusze zabrac jakis prezent zeby mogla z kuzynkami rozpakowac 🙂 bo by było przykro jej ze one dostaly a ona nie, no i od siostry dostanie taki duzy składany domek dla małych laleczek i od dziadków tez beda prezenty oczywiscie dostanie dużą reklamówkę po brzegio wypełnioną słodkościami ( pewnie spytacie po co ale mój mąż dostaje paczki co roku w pracy dla dzieci ) naida nie lubi slodyczy wiec pewnie my ja bedziemy konsumowac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do porządków to ja juz mam je za sobą 😉 dziś skończyłam 🙂 choć moja radość jest znikoma bo mam remont łazienki i co za tym idzie kurz kurz i jeszcze raz kurz bo łazienka jest robiona od podstaw 🤢 i wymieniałam drzwi wiec jest jeszcze wiecej kurzu ale najgorsze juz za mna bo wreszcie kładą kafelki a ja już najgorszego kurzu z wymiany drzwi sie pozbyłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Haniu ten wózeczek z akcesoriami do sprzątania jest super,moja Mała też uwielbia mi pomagać i ostatnio wyrywała babci mopa i podłogę myć chciała,więc dziadkowie zawinęli się do sklepu i przywieźli taki wózeczek 🙂 Mała jest bardzo zadowolona,chodzi sprząta wszystko co się da hehe,także polecam 🙂

A co na święta kupić to nie mam pojęcia :/ zastanawiam się nad takim czymś,ale nie wiem czy nie za szybko...

http://allegro.pl/interaktywna-mowiaca-lalka-zosia-komputerek-i1996852992.html

Sandra kochane masz dzieciaczki,nic tylko zazdrościć 😉

Vanesska już kiedyś pisałam że uwielbia ustawiać kilka rzeczy i liczyć,z tym że wszystko jest jako "jeden",kolorów nie nazwie ale rozpoznaje prawie wszystkie 🙂 pisaczki najpierw nakrętki zdejmie a wtedy dopasowuje i trafia za każdym razem 🙂 a od klocków się zaczęło,ja pytałam o kolor a me dziecię wskazywało 🙂 super sprawa 🙂 z mówieniem,próbuje powtarzać już każde słowo,nie zawsze wyjdzie ale co tam 🙂 ja rozumie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja rodzinka wymyśliła taki prezent małemu, że najwyżej może coś niecoś tylko dorzucę i starczy. 😉


Mamma-mia dasz radę, dasz radę... i dałaś radę. 😜 🙂


Maiha mój z kolorami to domyślam się, że rozróznia, bo nie nazywa, ale wskazuje poprawnie. 😉
No jak to po co? Nawet ja dopuszczam na czas świąt słodkości. 😉 Zresztą chociażby objdanie kalendarza adwentowego, co by tradycji stało się za dość. 😉


Wić do sprzątania dostaje swoją szmatkę, albo pozwalam mu powywijać miotłą, a co... 😉 A najlepiej to i tak wychodzi mu zbieranie własnych zabawek, he, he.

Nazwiecie mnie leniwcem, ale stwierdziłam, ze skoro spędzamy święta najpierw u mojej rodziny, a potem u rodziny mojego M jesteśmy aż do nowego roku, to dla kogo mam we Wro sprzątać? Co konieczne ogarniałam i tak już wcześniej, więc się nie wysilam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi calkowicie Cię rozumiem bo ja sama abym w takiej sytuacji odpuściła "wielkie sprzatanie"
ja po świętach będe maiłą sporo sprzatania :P jak skończymy remont łazienki

Sathi pochwal się co to za prezent witek dostanie bo jestem ciekawa 🙃

Asiu świetna bajka szkoda że nie wiedziałam z eleci bo chętnie bym z Nadią zobaczyła 🙂 lubie bajki disneya są znakomite a w szczególności te stare 🙂 dziś leciała myszka miki i przyjecie bożonarodzeniowe ale Nadai niestety się nie chciała patrzeć 🥴

Co do słodyczy to ja Nadii niczego nie zabraniam jeść-ma w pokoju duży koszyk ze słodyczami od Mikołaja ale nawet go nie rusza, czasem otworzy czekoladkę ale tylko nadgryzie i odkłada albo nam przynosi żebyśmy dokończyli, ale ona jak mało które dziekco nie lubi słodyczy 😮
jedyne co lubi to takie jajeczka czekoaldowe z nadzieniem truskawkowym one tak strzelają w buzi ale ciezko je dostac bo w moich pobliskich sklepach sa tylko z nadzieniem orzechowym a Naida ma na orzechy uczulenie wiec odpadają ale w paczce swiatecznej maz dostał te truskawkowe jajeczka wiec sie nadia ucieszy ze hej 🙂 choć ona i tak jedno zje w ciagu dnia i ma dosyc-ja na jej miejscu zjadłabym całą paczkę na raz:P bo an słodycz jestem łakoma:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu biurko super Któraś dziewczyna kupiła podbne chyba Otlesia ale nie jestem pewna, tez chciałm kupić nadii bo ona lubi rysowac ale maż mi odradził bo nadia ma w pokoiku malutki stoliczek i krzesełko więc ma gdzie rysować a miejsca w pokoju nie ma za bardzo na wielkie gabarytowo zabawki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha ja tez lubie bajki disney'a i jak bylam w ciazy to jewszystkie ponagrywalam. Batkuje mi tylko kilku: tych, ktorych nie lubie i tych ktore nie udalo mi sie sciagnac.

To biurko ma swoja jedna zalete nie jest az takie drohie w porownaiu do inych. Fakt ze nie mam zbyt duzo miejsca ale Olo nie za bardzo ma gdzie rysowac i te jego kredki zawsze sie gdzies walaja po podlodze i czasem pies je zje. Musze tylko namoic meza. Myslalam jeszcze nad tablica ale wydaje mi sie ze sporo pylu bedzie z tej kredy proszkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Akigo jak czytam to co napisalas yo az mi sie noz w kieszeni otwiera! Nie dosc ze zyja na wasz koszt to jeszcze jakies fochy robia. Matko tacy ludzie to chyba nie maja krzty honoru. Jak tak mozna zyc na krzywy ryj. Wspolczuje serdecznie. Oby to jak najszybciej sie skonczylo!
A jak tam relacje z mezem., chyba juz lepiej co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leniuszku biureczka fajne. 🙂 Choć tej firmy nie kojarzę raczej. We Wro też nie mamy miejsca na takie rzeczy 🤨 , heh, dlatego ostatnio jak już to zabieram małego do kuchni, gdzie mu się przy stole lepiej rysuje, niż jednak na podłodze. Ewentualnie w swoim krzesełku do karmienia (czy ktoś go jeszcze prócz mnie używa? ☺️ ).


Maiha chodzi mi o to, że prezent jest gabarytowo duży (a właśnie o dużych rzeczach była mowa 😉). To takie auto - tir, z przyczepą, na którym są mniejsze autka - wyścigówki. Tyle aut naraz, dziecko mi padnie z radości. 😁
Jejku ja też jestem tak łakoma na słodycze... Ostatnio pół słoika nutelli wyjadłam i ledwo się powstrzymałam by cały nie zeżreć. ☺️


Akigo chyba nikt by tyle już czasu nie wytrzymał takiej sytuacji. 🥴 To chore. Ci ludzie nie potrafią popatrzeć na siebie z boku, zobaczyć jak was obciążają? 😠 Najgorzej jednak, jeśli nie wytrzymasz i wybuchniesz w święta... w końcu to jednak niby radosny czas, ale też pełen napięć. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach ja wlasnie skonczylam piec swiateczne pierniczki, te same co w tamtym roku, choc w mniejszej ilosci. Moj M zazyczyl sobie w tym roku KUTIE. Przepisow jest sporo ale z czym to sie je? Ja to raczej tego nie zjem przez rodzynki, ktore sie tam znajduja. W necie, na stronach z przepisami czytam ze Kutia to rarytas. Chyba tylko ze wzgledu na skladniki.
No i od rana sprzeczam sie z moim M o cale swieta, a bardziej chodzi o kase. On sie martwi ze za duzo wydam, ze za duzo pojdzie i nam nie starczy do koca miesiaca. Tylko mi humor psuje na same swieta... wrr > jakby to jakis ksiadz powiedzial "diabeł mąci/miesza/skłóca" przed swietami.

Sathi ja uzywam tego krzeselka do karmienia. daje Olusiowi w nim jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonko - "masz ci babo placek"!!! Tak to jest wlasnie jak sie komus chce pomoc a juz rodzinie to w ogole... wiem z doswiadczenia - nigdy mi to na dobre nie wyszlo...Nie dosc ze pomagasz ze wszystkich sil to jeszcze ci tylek zjada przy najblizszej okazji czy przemilczysz czy cos powiesz, dlatego sie nie krepuj i powiedz co myslisz bo tak czy sieak ci zjada i wyjdziesz na najgorsza ( sorry -wiem, ze to malo pocieszajace) - przedyskutuj sprawe na spokojnie z mezem i najlepiej ustalcie termin do jakiego oni albo znajda sobie prace i mieszkanie i zaczna byc samodzielni albo wroca do PL Usiadzcie w gronie doroslych i na spokojnie wyjasnicie sobie czego oczekujecie i jak wyglada sytuacja - bez nerwow i wypominania. Nie mozna przeciez tak zyc! Wy przeceiz tez jestescie na dorobku i nie mozecie utrzymywac pol rodziny meza, sami jestescie 5 osobowa rodzinka, ktora ma swoje potrzeby i nie powinniscie rezygnowac/ograniczac zaspakajania ich kosztem darmozjadow! Ustalcie limity kasowe i czasowe dla nich - to chyba najlepsze wyjscie!

Shati - my tez uzywamy fotela do karmienia ale coraz czesciej zastanawiam sie czy nie pozbyc sie tego wielkiego grata z kuchni przynajmniej na czas kiedy Tia do niego dorosnie... 😮

A ja mam dzisiaj rozrywke nie z tej ziemi : Mia nie je, Tia nie spi 🤨 A mialo byc tak pieknie!!! 🥴

Nadal nie mam nic na swieta ani porobione ani przystrojone ani zakupione - cudnie normalnie cudnie - czy nie mozna tych swiat nieco odwlec w czasie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonko mimo tego, że jesteś strasznie zdenerwowana zaistniala sytuacją ( i wcale Ci się nie dziwię) , to i tak odczuwam, że ... jest chyba lepiej? w tym sensie, że powolutku się zaklimatyzowałaś, mam racje? 🙂
Zobaczysz jeszcze 2 miesiące i j.ang. będzie coraz lepiej Ci szedł 🙂
Bedzie wszystko dobrze, bo naprawdę jesteś bardzo dzielna babeczką 😉

A co do Twojego szwagra... hmmm zimny prysznic mu się należy i jego żonie również. Dłużej tak nie można, musicie ustalić jakieś zasady/ terminy tak jak radzi Sandra.


Leniuszku ale Ty szybka jestes! juz posprażtane i upieczone pierniki! no, takim Leniuchem to nie do końca jesteś 😉
rok temu robilam kutie pierwszy raz i wyszła bardzo dobra.


Sathi pewnie jak nie trzeba to po co robić aż takie gruntowne porządki.
Ja będę na święta u rodziców ale posprzątane mieć musze( ale ja to mam hopla na tym punkcie- trochę nienormalna jestem, wiem, ale nie mogę inaczej, chyba jestem uzależniona hehehe)



Olga pisz szybko co to są te gorace nożyczki! pierwsze słyszę o czymś takim! co to takiego i czy się rózni od zwykłych nożyczek????

No i życzę by bół głowy szybko minał raz na zawsze... cos kojarze, że tez skarzyałm się na bóle glowy w ciazy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://mojewypieki.blox.pl/html

OK Piszę juz po raz trzecio to samo 😠

Dziewczyny wejdźcie na tego bloga, jeśli chcecie być chwalone pod niebiosa! 😜
Blog z niesamowitymi przepisami, dla mnei mistrzostwo świata!
cudne zdjęcia- jak się na nie patrzy ślina cieknie do pasa 😜

Autorka blogu- Dorota wydała swoją ksiązkę i wygrała konkurs na najlepszy blog. Mam nadzieje, że dostanę od mikołaja jej książke.

Zrobiłam już wiele przepisow z tej strony i za każdym razem wychodzi!
Wczoraj zrobilam cynamonowe kule w 20 min! 😜

Zajrzyjcie w zakladkę Boże Narodzenie ( po lewej stronie musicie poszukać) jest w czym przebierać- ja zrobię na święta cynamonowe kule, bezowe bałwanki, dundee cake, oraz lebkuchen- pierniki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...