Skocz do zawartości

..:: Listopadówki 2009 ::.. | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ASIU nareszcie się odezwałaś 😘
powodzenia w szukaniu nowej pracy!

również jestem zdania, że jak jedno dziecko się wychowało to drugie tez da radę, nawet jak jest ciężko. tak też mówią moi rodzice.

SATHI hmmm, nie wiem czy powinnam takie rzeczy pisac na forum, wiadomo każdy może to przeczytać.
Z pierwszą nianią musialabym bardzo dużo pisać, w akżdym bądź razie wyrolowała mnie i zostawiła na lodzie, dzień wcześniej mówiąc zupelnie co innego, póżniej nie mogłam się z nią skontaktować, nie chciala odbierać tel, a ni nie chiała przyjść osobiście po swoje pieniądze, wstydziła się spojrzeć mi w oczy. Tylko sms i pieniazki na konto chciała. W ogóle jak teraz analizuję pewne zachowania to wyrachowana i cwana była a ja troche naiwna, ale cóż człowiek się uczy na błędach. Dorosła osoba postąpiła bardzo nieuczciwie... i infantylnie.

Chociaz tak jak napisałam wcześniej samo podejście do dziecka i sposób w jaki się opiekowała i co mówiła na temat wychowania było OK. Ale jak później postąpiła to juz inna sprawa...



Obecna niania powoli sie wyrabia 😉
nie mam wygórowanych oczekiwań, nie proszę żeby ktoś mi gotował, ani sprzątał. Jak dziecko śpi ona ogląda TV, czyta, robi co chce. Jeśli chce ptrzyjsc później, wyjść wcześniej, albo pracować mneij dni w tyg na wszystko się zgadzam. Chę by dziecko miało dobrą opiekę, bylo BEZPIECZNE I NAJEDZONE. Rozumiem, również ze nie da się non stop wymyslac dziecku zabaw, wiec jak on bawi sie sam a ona cześc dnia przesiedzi na kanapie to tez OK.


Jasno prosiłam o pewne rzeczy i zwracałam na nie po kilka razy uwagę- żeby nie jeździl autami po stole, nie wchodził na stół ( mamy szklany i tylko w dwóch miejscach jest podparta szyba)
jak się buja w hustawce nie moze zostawać sam! wstaje i buja się na stojaco- sama złapałam go kilka razy w locie! by spadł na głowe.
proszę również o podawanie posiłków w przedziale czasowym- wszystko wydrukowane i powieszone na lodówce. i wiele innych....

póżniej patrzę- i po 3 godzinach od moich próś jeżdzi autem po stole a ona patrzy na niego i nic. a on szoruje tym resorakiem bez kół lub z kołami o stole.
buja sie sam, w końcu hustawka sie zatrzymała- siedzi w niej 20 minut a ona robi jedzenie w kuchni, ogląda tv!
je obiad 2 godziny pózniej!

prosiłam zeby nie otwieraal drzwi nikomu bo ostatnio grasowali u nas przestepcy, którzy pod pretekstem, ze sa ze spółdzielnie włamują sie do domów- informacja wisiał na klatce. Więc prosze zeby nikomu nie otwierac i tak nie miałby kto do nas przyjsc z rodziny np.

/po czym wracam do domu a tu niespodzianka! ninia wręcza mi fakturę, którą podpisala za mnie- przyniosła ją dozorczyni.... otworzyła drzwi i podpisała za mnie dokumenty a to był jej 2 czy 3 dzień pracy...

ludzie RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
już nie bede pisała wiecej szczegółów...

P.S. przepraszam za błedy ale szybko pisałam, chyba da się odczytać?
😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka!
MY szykujemy sie powoli do kościoła, palemke Olus robił w przedszkolu (zapewne z ogromna pomoca wychowawczyni)
Do mnie na swieta (tradycyjnie) przyjezdza rodzina powiekszona tym razem o mojego Tate. Nie wiem jak dam rade finansowo ale licze na to ze kazdy cos przywiezie. Patrze teraz w necie jakies ozdoby wielkanocne zeby zrobic samemu na stół bo mam troche zbedengo papieru kolorowego.

Sathi u mnie jest tak jak hm... z osoba ktora boli zab. jak boli to chce isc do lekarza ale jak juz przestanie to i checi odwiedzenia specjalisty mijaja.
A czyzby twoje serce szukalo dodatkowych donioslych wiosennych przezyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nie byliśmy z palemką - Wałbrzych zaśnieżyło, a ja wzięłam owszem cieplejszą kurtkę i ciuchy małemu, ale nie aż tak ciepłe... Żeby było śmieszniej w dzień, w który spadł śnieg rano wymieniliśmy opony z zimowych na normalne, he, he, a popołudniu nas zasypało. Ale już po śniegu. 🙃


Leniuszku nie musi szukać. 😜 Ale sza, bo w suma sumarum i tak nie mam czasu ostatnio wiele nawet dla przyjaciół a co dopiero... 🙃 Ale mimo wszystko to i tak miłe. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie, mam pytanko czy podajecie swoim dzieciaczkom jescze mleko?
jesli tak to ile pije wasz malec i w z czego pije.
U nas jest tak ze Olo pije mleko na śniadannie i kolacje (innych rzeczy nie chce - musi buc mleko i juz). Wypija po 300ml i rano i wieczorem i niestety pije je z butelki (w sumie to nie wiem czy to zle czy dobrze?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leniuszku u nas Wić pije rano 210 - 240 ml, a wieczorem mleczko z kaszką, na 210 ml. Hm, też z butelki. Wiem, że może już nie powinien... Ale nie przeszkadza mi to. 😉 Wieczorem nie zasypia oczywiście z butlą, potem jest mycie ząbków, etc.


Mamma-mia chyba mogą być, hm, pewna nie jestem. Trzeba by doczytać. 😉
Mnie spotykają ludzie, którzy np. widzieli mnie raptem 3 razy i mówią, że super. Aż mi się śmiać chce, bo musiałam mieć rzeczywiście długie i przez to rzucające się w oczy te włosy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jedziemy do dziadków na majówkę, tam jak się uda, to zostawiamy małego i jedziemy na dwa dni ze znajomymi gdzieś, hm to chyba Podbeskidzie. 😉
Poza tym nic specjalnego nie planujemy.

Leniuszku radzi sobie jako tako. 😉 To był jego pierwszy dzień zresztą na rowerku. Podobało mu się, ale martwi mnie, bo buntuje się i nie chce kasku. On w ogóle jest troszkę dziwny. Na dworze w sumie najbardziej woli chodzić na nóżkach, biegać, niż jeździć na czymkolwiek. 🤔

A jak reszta mamusiek? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 Rowerek biegowy super sprawa też myślałam o jego zakupie ale mamy taki mały rowerek z dodatkowymi 2 kółkami więc chyba sobie odpuszcze ten biegowy

Z włosami to Cię Paulina podziwiam bo ja bym chyba nie miała odwagi ściąć tak po długości włosów ale nie mam tego problemu bo moje włosy ledwo sięgają za uszy i do tego marne bo cienkie i rozdwojone nikt by takich nie chciał

Fajnie że Wić i Olek piją mleko jescze , nie szkodzi ze z butli ważne że brzuszki pełne, Nadia nie chce pić mleka, czasem ze szklanki wypije ale to musi mieć dobry dzień

u nas to wszytsko dobrze choć Nadię chyba dopadał ospa, lekarz stwierdził ospe choć gorączki brak a krostek jest mało bo na plecach kilka i an raczkach i to wszytsko zobaczymy co dalej

ja sie czuje super juz 26 tydzien zaczelismy z Adasiem 🙂 zakupiłam pake ciuszków dla chłopaka na alelgro i wczoraj doszły wiec jestem zadowolona do roczku mam dla synka kompletną wyprawke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A pamietacie jak pisałam o bracie mojego M? ktory ma 5 dzieci? no to teraz 6 w drodze 🙂 nniezly wynik jak na 30 lat 🙂
Ja siedze i sie nudze w domu nikt mnie nie odwiedza, wszystkie burze przechodza obok pochmurno jest i tylko troche popadalo. Zdecydujemy sie jednak na spacer bo tak pusto w domu bez gosci. lecimy zakladac kalosze 🙂
pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem w wolnej chwili. olgierd na końcówce choroby po antybiotyku, już dochodzi do siebie. ja rosnę znaczy się tyję i już mam 65.5 kg. ☺️ coś mi sie wydaje że szybciej się rozpakuję. nawet jak chodzę napina mi się brzuch jak pierun. muszę kiedyś znaleźć chwilę i na ktg podjechać. niestety teraz często jestem sama z olkiem i na wszystko brak czasu. od poniedziałku wróci do żłobka więc może zacznę troszkę dbać o siebie.

jestem po rozmowie z pania z kuratorium. cały czas był problem z posłaniem olka do przedszkola ze względu na jego dietę. jak się okazuje P. dyrektor przedszkola musi zapewnić dietę odpowiednią dla zdrowia i życia dziecka. a jeśli odmów przyjęcia dziecka do przedszkola to musi to uzasadnić na piśmie a ja z tym pismem kieruję się do kuratorium i taka pani dyrektor jest odwoływana ze stanowiska dyrektora. troche się uspokoiłam bo jakby nie patrzeć to niestety te jajka sa problematyczne!!!!
a jeśli już mowa o jajkach to mój synek mnie dziś zaskoczył, stały na stole ciastka a on się pyta czy w tych ciastkach jest jajko i czy może się poczęstować. tak mi tym zaimponował, dał dowód że wie o czym tak na prawdę mówi i tłumaczy się mu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha my mamy też trójkołowy jeszcze, na pedały, z rączką z tyłu do pchania. Bardzo go sobie chwalę i lubię, bo na długie, piesze wyprawy używam zamiast spacerówki. No i mały sam też lubi go pchać, bawić się nim. 😉
Jak ma mało krostek to chyba dobrze, choć mogą chyba jeszcze pojawiś się nowe... Ale im mniej tym lepiej - mniej swędzenia i drapania.


Leniuszku 30 lat i 6 dzieciątek? Wow, nieźle! 😁
Nom, nas też póki co burze omijają, słyszę je tylko gdzieś, hen, hen, daleko... ech, a tak je lubię.


Olga mądre dziecko, no tak, niech lepiej zdaje sobie sprawę co mu szkodzi. Ech, ale fakt, to naprawdę problematyczne, bo jednak takie jajka są dosć powszechne w jedzeniu.


My wrócimy chyba do Aeriusa. I ja i mój M czujemy już w oczach i nosach jak pyli 🤨, a widzę, że mały też zaciekle trze cały czas nosa, drapie się... Ech, alergio witaj. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!! Jaś uwielbia swój rowerek biegowy 🙂 Szaleje na nim niesamowicie ) Trójkowy tez jest, ale już tak chętnie z niego nie korzysta 🙂, bo siedzenie bezczynne go nudzi a do "pedałów' jeszcze nie sięga 🙂

Mleko pije min. 2 razy czasem w ciągu dnia zawoła że chce mleko, więc mu robię 🙂 Pije z butelki. Przed spaniem pije mleko plus kaszka, potem myjemy ząbki i spać :P

Olga uważaj na siebie. Olek mądry dzieciaczek 🙂

Haniu przyzwyczaiłaś się, że tym razem będzie Adaś a nie córcia?

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂

Otlesiu tak, już się przyzwyczaiłam że będzie Adaś i zaczełam się cieszyć że będzie synek, teraz nie wyobrażam sobie że mogłaby by być jednak dziewczynka 🙂
zobaczymy czy na następnym usg lekarz potwierdzi że będzie chłopak 🙂 u mnie na forum już 2 razy z dziewczynki zorbił się chłopiec ale chyba z chłopca już nie zrobi się dziewczynka 🙂

Asiu 6 dzieci to wielkie wyzwanie ale napewno mają wesoło w domku i nikt się nie nudzi 🙂a jak przyszli rodzice sie czują?? szczęśliwi??

Olga dobrze że Olek wie że nie wolno mu jeść jajek 🙂 mądry chłopak 🙂
Olga przypomnij mi na kiedy masz dokładny termin??

ja mam na 3 sierpnia ale znowu czeka mnie cc więc pod koniec lipca powinien Adaś być już z nami 🙂

Paulina współczuje że jesteście alergikami a teraz jest chyba najgorszy okres bo wszystko zaczyna pylić;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂

U Nas jakoś powoli się kręci,nowina taka że wracam w końcu do pracy 🙂

Vanesska rośnie jak na drożdżach i jest coraz mądrzejsza,już drugi miesiąc chodzi do grupy 2-latków,początki były kiepskie,był placz,dzwonili po mnie,nie chciałą w ogóle iść,wtedy zachorowała,po chorobie wróciła i już drugi tydzień jest bez płaczu,idzie chętnie,i nawet próbuje angielskimi słówkami mieszać 🙂 mleka nie pije,jak przestałam karmić piersią,to tak przestała pić,przeważnie śniadanie płatki z mleczkiem,a kolacja różnie,ale szaleństwo jest na parówki 🙂 pije tylko soczki,czasami herbatki,no i wodę niegazowaną.Mówi pięknie całymi zdaniami,teraz jak Ją odbieram z przedszkola to leci,daje buziaczka i mówi "wróciłaś po mnie,kocham Cię" 🙂 w ogóle się taka uczuciowa zrobiła,wszystko kocha.U Nas z kolei My Little Pony robi furorę,bawi się nimi,układa itd.

Problemy mamy z katarem,co chwila ma :/ a ja już nie wiem co robić :/ no i zaś po powrocie z Polski zaczęły wypadać Jej włoski,ale zrobiliśmy badanie krwi,nerki,wątroba i ogólnie wszystko w normie,no i kazali Nam odczekać,bo może reagować tak na stres.

Każdy jak Ją widzi,nawet w przedszkolu pierwsze dni,to mówili że się chyba pomyliłam,bo Małą wygląda na 4 latka,jest co najmniej o głowę wyższa od każdego dziecka z grupy 😁 waży 16kg,a mierzy 98cm 🙂 także rośnie,jest kochana,i w ogóle dużo do pisania,czasu by brakło 🙂

Buziaki dla wszystkich,trzymajcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...