Skocz do zawartości

Sierpień 2009 :) | Forum dla mam


marta-lion_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaa...soorki Sandruś pomyliła mi się Tatiana z Tamarą:p
tak ,urlop macierzyński jest płatny 100%
a Ty Sandra jeszcze pracujesz czy jesteś na L4?
Jak się czujesz?
Wrzuć jakąś fotkę z brzusiem 🙂
Mam jeszcze jedną wątpliwość.
W kodeksie pracy jest napisane,że kobiety w ciąży nie można zwolnić od tak,jedynie dyscyplinarnie,jeśli chodzi o moją umowę to powinna ulec przedłużeniu do dnia porodu bo jak sie skończy 31sierpnia będę jużw 18tc.No to chyba nie powinnam się martwić,ale nie wiem czy jeżeli pracodawca dowiedziałby się przed 12tc że jestem w niej to czy m ógłby mnie zwolnić mimo iż umowa ciągle by była?
Niby czytam te wszystkie przepisy ale na 100% nie mam pewnści czy je dobrze interpretuje.
Jutro po pracy na 18.40 idę do mojego ginekologa i już się nie mogę doczekać jak zobaczę moją fasolkę 🙂
Bużka kobitki,skrobnijcie coś jak będziecie miały chwilkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej lasencje! :*
wstyd mi za siebie:P ale tak ostatnio nie mam weny na pisanie, że szok.. już się kilka razy zabierałam za pisanie posta i jakoś kiepsko mi to wychodziło :P

Inka my się chyba nie znamy - dołączyłam do forum później i albo się minęłyśmy albo nie pamiętam ☺️ w każdym razie gratuluję ciąży!

A co u nas.. leci jak nie wiem. Nie mam na nic czasu.. chłopcy jak są we dwoje są tak nieznośni, że krew mnie zalewa więc tylko kombinuję gdzie ich zabrać żeby jak najdłużej wytrzymali :P Kuba od tygodnia umie jeździć na rowerze 🤪 bałam się, że pedałowania nie załapie bo przyzwyczajony był do tego biegowego ale super mu poszło 🙂 wczoraj zrobiliśmy sobie 4 km spacer do dziadków i całą drogę jechał 🙂 niestety musi mieć dodatkowe kółka bo rowerek ma już ten z kołami 16 cali i nie dałby rady bez kółek raczej:/
Mać coraz więcej mówi 🙂 a raczej pyskuje.. jest uparty jak mało kto.. ciężko sobie z nim poradzić jak się na coś uprze 🙂 uwierzyć nie mogę czasem ale młody ma już 1,5 roku 🙃
zdj nie wrzucam bo wszystko na fb widać :P

a poza tym - sprzedaliśmy jeden samochód, kupiliśmy drugi - przejęłam go ja 😁 też mi się praca marzy ale nie ma nic i nigdzie 😞

a no i wczoraj moim chłopcom urodziła się ciocia 😁 piękna Dorotka 🙂 takie maleństwo, że szok - moja mała kuzyneczka 🙂

buziaki dla Was! 😘 i jakby co to ja cały czas czytam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam jeszcze napisać, że w pt zamiast oglądać mecz polska- grecja jeździliśmy z Kubą do szpitala:/ przytrzasnął palec drzwiami od samochodu i kiepsko to wyglądało.. na szczęście tylko stłuczenie mocne..
na lekarzy kiepsko można było liczyć bo wszyscy byli przed tv:/ kuba zniecierpliwiony czekanie powiedział mi w końcu " Mamo, pojedźmy do domu tam mnie zbada inny lekarz" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Marzena, z pracą bez zmian, nawet do tego stopnia, że raz dałam się oszukać i pod wskazanym adresem nie było firmy, a rozmowa umówiona była w Boże Ciało! masakra, nigdy więcej nie odpowiem na ogłoszenie gdzie nie ma podanej firmy..
Jutro mam kolejną rozmowę, tym razem idę z polecenia, może będzie inaczej.. po znajomosci to chyba jedyne wyjście ;/

Gosia, no to niezłe euro miałaś, ale ważne, że palec Kuby cały 🙂
A Kuba nie uciekał Ci na tym rowerku? Ja jakbym Grzesia pusciła tak chodnikiem to pojechał by aż kurzyłoby się za nim.. więc smiga po ogrodzie tylko.

Jutro jade kupic sandały Grzesiowi, kupiłam mu za małe i szoruje palcem o ziemię. Musze mu kupić rozmiar 28 😮


mykam spać bo jutro znów rano wstaje, Misiek średnio 6.30 się budzi i nie m spania ;/

pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu my też pobudkę najpóźniej o 6 mamy:/
a co do rowerka to super Kubek jedzie grzecznie koło mnie 🙂 tylko ja od str ulicy tak na wszelki jakby się zapomniał i skręcił nagle. Bardzo grzecznie jeździ (odpukać) bo fakt gdyby uciekał ciężko byłoby mi go łapać ze spacerówką w drugiej ręce :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do butów to ja nigdy nie kupuje im bez przymierzania bo z tymi numerami dzisiaj to taka kurwica mnie bierze, że szok... tak naprawdę nie wiadomo czy ma 25 czy 28 bo i takie i takie się znajdą, które będą pasowały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja kupiłam Grzesiowi sandały 28 i w sklepie niby było ok, ale w domu pochodził i już wydawaly mi się małe. Potem przymierzyłam do innych jego butów i okazało sie, że to zawyżone 27 ;. a 27 to on wiosną nosił.

byłam dziś na rozmowie. Nie ma raczej szans bo nie mam doświadczenia w księgowości, a facetowi pracownik potrzebny jest taki, który usiądzie , bez przyuczenia i będzie wykonywał zadania.
No trudno, szukam dalej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inka, na pewno musi Ci przedluzyc umowe do dnia porodu, jesli w momencie wygasania umowy bedziesz w 18 tc. A nie wiem jak to jest jakby sie dowiedziala przed 12 tc.. ale wydaje mi sie, ze jesli bylabyc na zwolnieniu lekarski, to nie ma podstawy do zwolnienia...

Ja w sumie nie narzekam... Wiadomo, ze to boli, tam strzyka, tu ciezko.. ale nikt za mnie nie zrobi i nie ma co przezywac i sie uzalac nad soba 🙂

Teraz mi Inka leci juz 4 tydzien zwolnienia, na ktore bardzo ciezko bylo mi sie wybrac ;// no ale w koncu sie zdecydowalam.. i po dwoch tygodniach depresyjego humoru mi przeszlo 😉 Choc mam gorsze dni i mysle, zeby wrocic do pracy, no ale juz pewnie tego nie zrobie...
Smialo moglabym pracowac szczegolnie ze taka pogoda 😉) no ale kilka rzeczy sie zlozylo i poszlam na zwolnienie i niepotrzebnie wzielam na takl dlugo ;/ no, ale juz nie bede zali wylewac 🙂 bo mnie zlinczujecie 🙂)

No Gogr wstydz sie wstydz 🙂 Dobrze, ze Kubusiowi nic powaznego z paluszkiem sie nie stalo...

W poniedzialek najprawdopodobniej jade jakies 30 km od Klodzka...Cholera wie gdzie 🙂) hehe 🙂)

Kurde Nadia mi taka niewyrazna od kilku dni.. a kaszle od dwoch dni jak cholera ;// nie mam nebulizatora, bo oddalam a tak juz bym ja pewnie z kaszlu wyciagnela... a tak dlugo mialysmy spokoj... prawie rok czasu bez chorobska..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Inka gratuluje ciazy super 😁
Kasia nie poddawaj sie szukaj dalej choć wiem jakie to wkurzajace jak Cie tak za kazdym razem odprawiaja z niczym... :/
Sandra a Ty nie marudz tylko odpoczywaj bo zobaczysz pozniej jak urodzisz bedziesz błagac o chwile wolnego 😁 moj Oli odkad tu jestesmy nie mial nawet najmniejszego katarku odpukac!!chyba to gorskie powietrze mu sluzy 🙂
Gosia nie jestes sama ja tez polski nie ogladalam zostalam wygoniona z malym z domu hehhe bo on wogole nie daje ogladac nic caly czas by tylko myszke miki ogladal a ze moj mąż to nałogowy kibic i fan pilki noznej to poszlam i w spokoju ogladal mecz 🙂 zreszta moi rodzice byli wtedy to poszlismy z moja mama 😁
My zaczelismy malowac mieszkanie kurde tutaj to trzeba tygodnia zeby to wszystko pomalowac dajcie spokoj dzisiaj tylko kuchnie zrobilismy 🙂ale juz widze jak bedzie ladnie jak sie odnowi hhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie,bardzo dziękuje za gratulacje.
Byłam wczoraj u mojego gina i potwierdził ciąże ale nie było jeszcze słychać serduszka i mam przyjść za10-14 dni.Mam zdjęcie z USG a na nim czarniutka fasolka,tylko martwi mnie fakt,że obok pęcherzyka zgromadziło się troszkę płynu i boje się,czy to zagraża ciąży.Mój Pan profesor powiedział,że jakby pojawiły się plamienia czy coś innego niepokojącego to biegiem do niego na oddział do szpitala.
Nie wiem co o tym mam myśleć.Sandra może Ty się orientujesz z racji zawodu co może oznaczać pęcherzyk z płynem obok pęcherzyka ciążowego?
Kasiu,no o pracę teraz jest bardzo ciężko,sama nie dawno szukałam,ale napewno coś znajdziesz,uszy do góry 🙂
Gosiu super,że mieszkacie teraz w Niemczech i malujecie mieszkanko,zaczął się nowy etap w Twoim życiu.Ja podobnie jak dziewczyny bałabym się bariery językowej.
Muszę zaraz lecieć do roboty także kończę.
Pozdrawiam wszystkie Was dzięwczęta,buziaczki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć.Wczoraj byłam u mojego gina i potwierdził ciąże,pęcherzyk ciążowy jest ale nic więcej jeszcze nie widać i nie słychać.Martwię się tym,w dodatku obok fasolki nagromadził się jakiś płyn i lekarz powiedział mi że mogę plamić mimo ciąży i jakby się coś takiego działo to biegiem do niego na oddział bo to już objaw zagrażający,ale nic więcej nie powiedział skąd to i dlaczego tylko,że czasami tak jest.Sandra może Ty z racji,że jesteś położną to może się orientujesz co to znaczy jak obok pęcherzyka ciążowego znajduje się pęcherzyk z wodą lub inną treścią w macicy.?
Dopiero nie dawno wróciłam z pracy i jestem padnięta.Jutro znowu ciężki dzień.
Z Julką lecę na 6:30 do przedszkola a potem zaraz ja na 8 do pracy,nast epnie po pracy biegiem po nią do przedzkola,masakra.Wszystko w biegu.Kaszel tak mniedusi,że aż wszystko mnie boli,a jeszcze jakoś doła załapałam bo się dzisiaj dowiedziałam,że moja znajoma która miała mieć termin porodu na końcówkę grudnia,podczas dzisiejszego usg prenatalnego dowiedziała się,że dziecko w jej łonie nie żyje od 3 tygodni i nie wiadomo dlaczego.
Wieczorem miała mieć wywoływane poronienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przykro mi z powodu Twojej znajomej 😞

Ja pierwsze usg miałam zawsze robione w 12 tc, wczesniej nie dostawałam skierowania i nie byłam swiadoma jak tam z dzidzią w środku jest..

słuchajcie, jest postęp - zdarza się, że Grześ zawoła sam siku, wczoraj też zawołał, i to nie tylko siku 🤪
kupiłam mu sandalki.. rozmiar... 29! ja nie wiem jaką on będzie miał stopę, wiosną miał jeszcze 27, a tu przeskok to 2 numery, może 29 jest ciut zanizone, nie wiem ;/

Gosia2, fajne Mateuszek mówi do Kuby jje, YPAD 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inka przepraszam,ze nie odpisalam. Dokladnie nie wiem, bo musialabym widziec dokladnie jaki pecherzyk z jakim plynem, ale na pewno do nastepnego USG postaraj sie troszke zwolnic tempo, choc w domku, bo pewnie w pracy nie mozesz...
Mam nadzieje, ze wszystko ladnie sie wchlonie i na nastepnym USG bedzie juz w porzadku.

Wspolczucia dla kolezanki ;// Wierze, ze szybko sie pozbiera...

Czy ktoras z Was nie mieszkala niedaleko KLODZKA, czy ja sie myle??

Fuck, ale mnie niesamowicie gardlo boli juz kolejny dzien. A jutro caly dzien siedze na konferecji.. chyba sie zalampie... a jak na zlosc wszystkiemu jeszcze od samego rana leje deszcz ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Sandruś za odpowiedź,no lekarz sam nie wiedział co to za płyn,tylko na usg było widać ,że obok pęcherzyka jest jeszcze jakaś plamka i powiedział,że się tam jakaś treść zgromadziła i mam się kontaktować z nim jakby coś się działo,bo nieraz tak jest,że mimo ciąży kobiety plamią.
Zobaczymy co to będzie,następnym razem idę 25czerwca na wizytę.Zaczęły mi się wydatki 1 wizyta 140zł,za 2tygodnie znowu tyle skasuje a jeszcze muszę iść zrobić podstawowe badania,niestety też odpłatnie bo skierowanie mam od prywatnego lekarza.Ciekawa jestem czy jeżeli chciałabym zaświadczenie o ciąży albo w międzyczasie l4 poza wizytą czy też kosztowałoby mnie to kolejne 140,no nic ale mam naprawę dobrego lekarza.
Wczoraj znowu szefowa przyczepiła się do mnie.Ja nie wiem ona chyba to lubi.
Ok,może jestem teraz trochę bardziej roztargniona niż wcześniej ale ona czepia się pierdół.
Powiem Wam szczerze ,że nie ogarniam teraz tego wszystkiego.
Ciąża,nowa praca,Julka,obowiązki domowe.Ciągle jestem na wysokich obrotach.
Zasypiam na stojąco,wczoraj pierwszy raz wymiotowałam rano,normalnie masakra.
Moje dziecko odkąd ja pracuje i chodzi dłużej do przedzkola chyba w ramach protestu znowu sika w gacie.Codziennie przynosi worek ciuchów do prania,wczoraj nawet papcie z przedzkola były mokre.
Po drugie odkąd mało jestem w domu to widzę,że bardzo się odsunęła ode mnie,częściej woła tatę,mnie ostatnio nawet uszczypnęła,bo jej się nie podobało,że ja przyszłam zamiast taty.
Trochę nie poznaję swojego dziecka,nie to ,żebym była zazdrosna,nawet dobrze że wkońcu trochę tata zobaczy jak to jest ale ogólnie nie podoba mi się jej zachowanie.Wkurza mnie,że to na co pracowałam przez całe jej życie teraz szlak trafia.Mój mądry mąż daje jej do picia parzoną herbatę z torebki zamiast wody albo soku i nie widzi w tym nic złego bo jego mama też tak robi.
Nie pomagają tłumaczenia,że herbata zawiera teinę i inne związki szkodliwe dla małego dziecka.Teściowa daje jej kolację a jak nie chce jeść to biega za nią i jej wpycha kosteczki chleba do buzi jak małemu dzidziusiowi,wogóle nawyki które ja w Julce starałam się zaszczepić do tej pory oni mają w głębokim poważaniu i nie pomagają rozmowy.
Nie umiem na to patrzeć,nic mi się nie składa,wszystko mnie wkurza,irytuje,doprowadza do płaczu,a do tego nic mi się nie chce.
Jak romawiam z mamą przez telefon to mój mąż się czepia,że się spowiadam.
Pożaliłam Wam się trochę i już mi lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂
Inka ale to dobrze sie tak wyzalic, odrazu sie lepiej czlowiekowi robi 🙂 A czym sie w pracy zajmujesz jesli mozna spytac?
u nas tez postepy, od kilku dni spimy bez pieluchy w nocy, narazie idzie dobrze, oby tak dalej 🙂
Kasia a jak tam z mowieniem u Grzesia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
manka 27 ja jestem kosmetologiem i pracuję w gabinecie kosmetycznym 🙂
Postanowiłam,że w tej ciąży nie będę się denerwować,bo z Julką ciąża nie była bezstresowa,a potem miałam wyrzuty sumienia,że to negatywnie wpływa na dziecko.
Średnio mi to wychodzi ale naprawdę się staram 🙂
Julka narazie ma jezscze zakładaną pieluchę ale tylko na noc.Niestety przeważnie jest mokra więc trochę robię to z wygody bo nie chce mi się zmieniać pościeli kilka razy w nocy ale naprawdę muszę się za nią wziąść żeby na dobre pożegnać pieluchy bo już mi wstyd,że taka duża dziewczynka a jeszcze na noc ma pieluchę.
Dobranoc dziewczęta,Jutro znowu ciężki dzień pobudka o 5.
Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inka no postaraj sie odpoczywac w domu i nie stresuj sie, wiesz jakie sa dzieci Julka poprostu tak jak mowisz widzi ze dluzej musi zostawac w przedskolu dlatego tak reaguje ale minie jej niedlugo 🙂 a co do wpajania zasad i przez innych ich lamania to walcz kurcze bez przesady tez bym sie wkurzyla...
u nas w lipcu minie calutki rok odkad Oliwier rozstal sie definitywnie z papmersami jupi 😁 🙂
jejku jutro jeszcze jedziemy po farbe białą bo zabrakło i koniec malowania w koncu!!! caly tydzien dajcie spokoj!
dobranoc mamcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

święto narodowe!! Grześ woła siku!! 😁 😁 pampersa dostaje tylko na noc i na drzemkę, a tak to rzadko zdarza mu się zapomniec siku 🙂 jupi 🙂
Marzena, z mową Grzesia też juz lepiej! normalnie gada, swoją gwarą ale zrozumiałą dla wszystkich 🙂

Inka, kochana, u Julki z tym sikaniem to pewnie mały bunt wyszedł, może własnie na tą sytuację, że wróciłas do pracy, że nie ma Ciebie przy niej non stop.. z tego co kojarzę synek GoGr, Kuba też miał okres, że na nowo zaczął sikać w pieluchy, nie wiem jak jest teraz.

Gosia, a Oli w nocy tez nie ma pampersa? 🤪
i nie gdaj o operacji plastycznych, duże plastikowe cycki wyszły z mody 😜 Michał pewnie kocha te cytrynki!

Sandra, jak się czujesz?

mykam Laski, Michał wstał z drzemki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SUPER bRAWO DLA gRZESIA!!! 🤪 🤪
no tak Kasia Oli nie ma pampersow wogole od lipca 2011 😁 😁 😁 ani w dzien ani w nocy 🙂
Kasia a Grzes bawi sie z Michałkiem?zazdrosny jest?
Cycki chcialabym miec takie ładne C a nie małe B jak teraz ehh 😉hehe
Oli wczoraj z nami mecz ogladal przyszli nasi sasiedzi tez polacy i razem ogladalismy i mały poszedł spac dopiero o 23!! heh az dziwne ze wytrzymal choc wyjatkowo spal w dzien wiec moze taki zmeczony nie byl 😁 a mecz dramat ale cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...