Skocz do zawartości

Listopad 2010 | Forum dla mam


magda123_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia dziwne ze lekarka Ci nic o dusznosciach nie mowiła 🤔tu masz mały opis i tak mi moj lekarz wlasnie tłumaczył

Zupełnie inaczej zapalenia krtani przebiegają u dzieci. Odmienność ta wynika ze specyficznej budowy krtani u małego dziecka - luźna tkanka łączna krtani małego dziecka podatna jest bardzo na obrzęk i stany skurczowe, co powoduje, że zapalenia krtani u dzieci objawiają się silną, nagłą dusznością. Zarówno zapalenie nagłośni (część krtani) wywołane w 90% przypadków przez bakterie, jak też tzw. podgłośniowe zapalenie krtani (najczęściej o etiologii wirusowej), będące typowymi stanami zapalnymi tego narządu u dzieci pomiędzy 1. a 7. rokiem życia - wymagają natychmiastowej intensywnej pomocy lekarskiej. Szybko narastająca duszność, "szczekający" kaszel, wysoka gorączka, wdech powietrza, któremu towarzyszą odgłosy "piania koguta" nierzadko zmuszają zaniepokojonych rodziców nawet do wzywania pogotowia ratunkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • magda123_m

    2792

  • gosia2301_m

    1533

  • sweety_m

    427

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej wszystkim 🙂
W nocy nadrabiałam wasze posty... Od groma czytania 😮
Biedne te nasze dzieci jak chorują 🤨
Ja od paru dni rownież jestem chora- mam tak zawalony nos - normalnie tragedia 😞
Nadia też ma katar - codzień ją inhaluje.
W niedziele byliśmy całą rodziną na basenie(laguna)- i tam sie doprawilam, bo juZ coś mnie brało 😞
Magda ja tez jestem fryzjerką 🙂...tylko tak naprawdę szkoły do końca nie skończyłam - olałam ostatni rok... Ale dla wszystkich tak naprawdę jestem... Każą obcinać, farbować itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już wiem czemu nic na temat duszności nie wiem. Przecież Kubek miał zapalenie krtani jak ja w Kielcach byłam więc do lekarza poszedł z tatą 🙂

Kama co tak rzadko wpadasz?

My się bierzemy za gotowanie 🙂 dzisiaj jarzynowa i zapiekanka ziemniaczana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wpadam co jakiś czas i czytam tylko - bo jak ja jestem to nikogo nie ma 🙂
Gosia czasami brak mi czasu 🙂 jak chłopaki w szkole to sprzątam, gotuje, zabawy z Nadią,...pózniej jakiś spacer,po Kacpra do szkoły,pózniej chwila odpoczynku, nauka, lekcje do późnych godzin itp. Każdy dzień leci jak szalony.... Tak to wygląda 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magda123 napisał(a):
Kamila ja mam i zawód i technika 😁 i pracowawłam w tym zawodzie dłłługoo i zastanawiam sie czy nie otworzyć coś swojego 🥴

Ja miałam praktyki w najlepszym kiedyś salonie w Szczecinie i pamietam jak mnie prosili bym nie odchodziła, a ja głupia olałam to miałam rok przerwy i poszłam do liceum- Teraz żałuje- mój mnie cały czas namawia bym zrobiła sobie kurs.... Ale teraz nie chce mi sie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamusia81 napisał(a):
magda123 napisał(a):
no i chuj nie moge zdjęć dać 😠 😠 😠 😠 😠

😞, 😞 ja ostatnio jak miałam wam wysłać to tez nie mogłam - coś tam sie pozmieniło 🤢 🤢


teraz chyba przez te jebane ACTA każdy się zabezpiecza 😠 😠 😠 i wszędzie każą zakładać konto a jak chciałam założyć na image to okazuje się ,że mój meil jest zajęty i żebym znalazła sobie inny 🤔 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr napisał(a):
Magda wyślij sobie na maila przypomnienie hasła bo może zakładałaś konto a nie pamiętasz:P

A gdzie Kamusiowa buźka??:P


Gosia na 100%nie zakładałam tam konta ale zobaczę 😉 Kamisia buzia jest na drugim zdj. ale jak nie zmienię ustawienia co by odwrócić zdj. to nie wstawię co by co nie którzy nie musieli monitora ustawiać 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Matik miał spać a nie śpi..
a ja mam prasowania z całego tygodnia 😞
przynajmniej zupa już prawie gotowa to mi tylko drugie zostało 🙂

posprzątane już bo potem kolega Kuby przychodzi z mamą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...