Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas jest tak, że się tworzy dowolnie długą listę przedszkoli a wydrukowany wniosek zanosi się do przedszkola pierwszego wyboru. System próbuje przydzielić miejsce w kolejności wg listy wyboru (jak nie ma miejsca w pierwszym, to do kolejnego i tak aż do skutku albo do dojścia do końca listy), więc jeśli dziecko się dostanie to tylko do jednego (najwyższego z listy, w którym znajdzie się miejsce) i nie ma blokowania miejsc dla innych dzieci. Jak się mieszka w słabej dzielnicy, to ze standardem punktów można się nie dostać nawet do żadnego z kilkunastu wybranych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A widzisz Aniu to u was jest nawet jeszcze lepiej 🙂 U nas na stronie będzie można zapisać dziecko do jednego, chyba będzie się też podawało w systemie przedszkole awaryjne...dopiero jak dziecko się nie dostanie do wybranego to będzie lista przedszkoli, które mają jeszcze wolne miejsca i wtedy będzie się aplikowało do innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, nie wiem jak jest u Was, ale w Warszawie generalnie jest dramat z miejscami dla czterolatków. Generalnie jeśli dziecko nie pójdzie do przedszkola do grupy trzylatków, ma szanse tylko na jakieś pojedyncze miejsca po dzieciach, które po pierwszym roku zrezygnowały. Nowe grupy są tworzone dopiero dla pięciolatków (wtedy przedszkole jest obowiązkowe). Są dzielnice, w których nie ma ani jednego (!) miejsca dla czterolatków.
Jeśli któraś myśli o puszczeniu dziecka do przedszkola rok później, warto się najpierw dowiedzieć, czy to w ogóle będzie realne tzn. czy nie będzie mieć szans na miejsce dopiero dwa lata później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka kochane 🙂
Ale ciszaaaaa.... 😲 😲 😲 😞 😞
Dzisiaj bylam u dentysta na kontroli i przy okazji wzielam malego bo niepodobaly mi sie jego jedynki i dwojka,podejrzewalam prochnice i okazalo sie ze zaczyna na nie wchodzic(a 3 razy dziennie ma myte zabki, nie pil w nocy herbatek,no i slodkie tez ma ograniczane,ze tez nas to musialo dopasc wrrrr...) no i musi miec lapisowane zeby czyli smarowane na przemian dwoma lekarstwami po 3 razy od razu, raz w tygodniu i tak przez 6 tygodni i te miejsca ktore sa zaatakowane przez prochnice beda czarne 😞 ale na szczescie nie ma ich duzo kilka malenkich plamek,dobrze ze tak szybo sie zorientowalam i poszlam,ale to zawsze beda czarne zeby myslalam ze nas to minie,ale jednak nie.... 😞 😞No ale co zrobimy musimy powstrzymac ta glupia prochnice....
To tyle u nas z nowosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uuuuu Irciu no szkoda, że tak się stało z tą próchnicą, ale niejednokrotnie nie jest to kwestia higieny, a uwarunkowań genetycznych, więc nie martw się. Dbaj dalej o ząbki małego, dobrze, że szybciutko poszłaś do dentysty.

A u nas z nowości, Emilce w końcu wyszły dwie dolne 5-tki 🙂 🙂 🙂 Już myślałam, że nigdy się nie pojawią. Nadal czekamy na górne piąteczki i w końcu będzie komplet 😉

W piątek idę z Emi do alergologa...zobaczymy co nam powie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć mamusie 😉) ile to czasu mnie tu nie było... im dalej tym większe przerwy ale mam nadzieje że lepiej gorzej ale to forum dalej będzie funkcjonować ;* na wstępie wszystkie mocno was ściskam i pozdrawiam!!
O ile mi wiadomo z tych co w miarę aktualnie się odzywają kolejnego szkraba nie mają a w końcu już trzy lata będzie i żadna się z nas nie wyłamała 😲 a pamiętam jak nie raz już kiedyś o tym pisałyśmy rozmarzone na którą kolejną popadnie już nawet wymieniałyśmy się swoimi przypuszczeniami a tu dalej nic... mi się już trochę nawet marzy drugie do kompletu ale chciałabym przynajmniej już teraz studia dokończyć bo jak będę znosiła kolejną ciąże jak z Kingą to nie dam rady a przerwy kolejnej nie chce robić 🤨
U nas wszystko w porządku Kinga od lutego zaczęła chodzić do przedszkola nie miała na szczęście problemów zaaklimatyzowaniem się wręcz przeciwnie panie powiedziały że to tzw. "cygańskie dziecko". trochę też już nam chorowała ale b ez antybiotyków już wyszła z tego. Ja jestem w poszukiwaniu pracy a raczej najbardziej zależy mi na dostaniu stażu w przedszkolu a z tym muszę poczekać na maj, czerwiec wtedy mogą być większe szanse tak mi bynajmniej up powiedzieli a teraz zamierzam roznosić cv po przedszkolach na własną rękę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehehe Evcia no ja wogóle nie planuję drugiej ciąży, więc można mnie z listy oczekujących wykreślić 😜

Byłam dzisiaj u alergologa z Emi i w testach nic nie wyszło!!!! Miała testy na mleko, jajko, pomidora, psa, orzeszki ziemne, pomarańcze, dorsza, kakao.
Kurcze teraz to już całkiem zgłupiałam...kazał tylko natłuszczać skórę, bo stwierdził, że to jest po prostu skóra skłonna do przesuszania...Mamy kupić Cetaphil Ultra i smarować miejsca suche 3-4 razy dziennie. No i dał skierowanie na Igg całkowite. Wogóle miałam wrażenie, że traktował mnie jak przewrażliwioną szaloną matkę, która wymyśla dziecku choroby... 😠 A przecież ja sobie tej wysypki nie wymyśliłam...Teraz fakt faktem małej się skóra bardzo poprawiła, ale miała jeszcze ślady od drapania, więc mu to pokazałam...
Sama już nie wiem jak to nie była alergia to co???? Cóż narazie będę ją natłuszczać i zobaczymy czy w końcu przejdzie jej ten świąd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edyta ale mieliście z krwi te badania czy testy skórne, widzisz my też po testach z krwi jesteśmy i też niby alergii nie ma a jej objawy występują. Od grudnia na buzi Mikołajowi w dodatku wychodzą jakieś krostki. A jeden alergolog nas odesłał z kwitkiem 😞 teraz chodzimy do alergologo pulmologa i czekamy na testy skórne na lipiec jesteśmy zapisani bo wtedy kończy trzy latka a pani stwierdziła ze wtdy będa te testy bardziej wiarygodne. Kuźwa cholerne alergie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Koraliku Emi miała dziś robione testy skórne. Także powinny już wyjść wiarygodne. W sumie to oczywiście cieszę się, że w testach nie wyszła jej żadna alergia, ale nie bardzo wiem co dalej począć...kupię ten cetaphil i poczekam...jak skóra się unormuje to super, a jak dalej coś się będzie działo to pójdę do dermatologa, bo może problem tkwi we wrażliwej skórze a nie w alergii jak dotąd myślałam... 🤔 Teraz i tak zauważyłam już znaczną różnicę i poprawę, bo to co było na początku jak wróciłam do pracy to była jakaś masakra, a teraz ma na pleckach tylko blado-żółte plamki na lędźwiach, no i wogóle takie suche miejsca na ciele, na dłoniach...może faktycznie jak będę regularnie natłuszczała jej skórę to wszystko będzie oki...muszę jej też kupić szampon do włosów z Oilatum bo zauważyłam, że ma suchą skórę głowy...a jak była malutka to tego szamponu używała i skórę głowy i włoski miała rewelacyjne, a teraz używa Garnier szampon dla dzieci i takie problemy.

Iza współczuję tej sytuacji...ale z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że czas leczy rany i może to był tylko jednorazowy błąd i on tego żałuje...sama zobaczysz i ocenisz jego zachowanie w najbliższym czasie i podejmiesz dalsze kroki...sama wiesz w jakiej ja byłam sytuacji, a teraz wszystko się unormowało, więc może u ciebie też tak będzie. Wybaczyć jest cholernie ciężko, ale czasami naprawdę warto...sama zobaczysz jak się to wszystko ułoży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edyta a moze zrobic testy na pasożyty? Pamietam jak moja kuzynka miala 2 lata alergie na czekolade, zaraz ja wysypywalo, co sie okazalo to glista ludzka, kilka tabletek i alergia przeszla:p a byla w wieku naszych maluchow.
U nas od czasu do czasu malej tez sie robia poliki zarumienione albo takie suche miejsca, ale ja mam ten cetaphil i jest bardzo dobry, przede wszystkim nie jest tlusty i szybko nie ma po nim sladu i starcza na dlugo.

A ja juz pomalu wysiadam, sie denerwowalam bo mala nie pytala sie -a co to? tylko sie uczyla z tego co ja jej pokazuje ale jak w koncu zalapala, ze moze sie pytac to az mi uszy puchna, najgorzej jest jakas bajke zaczac czytac, mowi ze chce czytac a jak zaczynam to zaraz wyskakuje z pytaniami i np na obrazku jest kominek i potrafi kazda cegle oddzielnie pokazywac i pytac sie co to ehh. o dziwo powiedzialam, ze dobrze wie co to jest i niech sie nie wyglupia i na chwile podzialalo ale potem znowu z czyms wypalila i przeczytalam pol strony tylko.
teraz jeszcze za wiele nie opowiada, np co sie dzialo, ale zaczyna zmyslac jakies historie, ostatnio sie ubierala bo trzeba jechac do babci eli i zawiezc okulary, albo wolalm ja a ona krzyczy, ze teraz nie moze jechac samochodem. czasami idzie sie usmiac

Buziaki dla was dziewczyny i dla duzych juz maluchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu Emi miała już badany kał pod kątem pasożytów i nic nie wyszło, więc to nie to.

Koraliku mała zniosła testy rewelacyjnie 🙂 Jak pani jej nakłuwała skórę to chciała wycofać rączkę ale bez histerii, poprostu lekko ją cofała, a potem jedynie co to musiałam ją przez 15 minut zagadywać żeby nie ruszała ręką, aby te kropelki alergenów nie spłynęły.

A wogóle to chyba czeka nas powtórka tych testów, bo dopiero dziś przeczytałam, że jak się idzie na testy, to conajmniej na tydzień wcześniej trzeba odstawić wszelkie leki antyalergiczne, a ja małej podawałam codziennie Aerius, bo myślałam, że on tylko hamuje świąd, ale on generalnie działa przeciwalergicznie i podejrzewam, że mógł zafałszować wyniki 😞 Teraz przez tydzień nie będę jej tego Aeriusa podawać i zrobię jej to Ige całkowite z krwi i zobaczymy, czy coś wyjdzie...jak tak to powtórzymy testy skórne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To mnie nikt niestety nie poinformował 😞 Wiem, że niby na logikę powinnam się domyślić ale jakoś zupełnie o tym nie pomyślałam 😞 No cóż...teraz nie będę dawać małej przez tydzień Aeriusa i zrobię to Ige całkowite. Jak w nim wyjdzie jakieś podejrzenie alergii to będziemy musiały zrobić testy skórne jeszcze raz...życie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
U nas jak na razie jest dobrze Lenka chodzi do żłobka a od września będzie już do przedszkola chodzić a do którego to się dopiero w maju dowiemy bo od maja jest rekrutacja.
Za dwa dni jedziemy już do dziadków na święta a tatuś dojedzie do nas bo ja mam już od jutra wolne aż cały tydzień i chcę odwiedzić "stare śmieci" i znajomych i rodzinkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O to można by powiedzieć że u Ciebie Elunia już coraz bliżej święta bo będziesz już w rodzinnym gronie wypoczywać 😉
Izunia przykro mi że dalej jako9ś to wszytko pod górkę u Ciebie ale pamiętaj że jesteś jeszcze młoda wszystko przed tobą odebrałaś już prawa tamtemu nie odpowiedzialnemu facetowi wszystko zaczniesz od nowa myślę że kubuś na pewno ci w tym pomoże bo wystarczy że się do ciebie uśmiechnie i będziesz miała w sobie tyle energii by dać czoła kolejnym wyzwaniom 3mam za ciebie kciuki by teraz było już tylko lepiej. Poradzisz sobie! głowa do góry 😉
Edyta życzę wam by w końcu rozwiązać zagadkę z tą alergii by dało się później temu zaradzić już może przy następnym badaniu się coś więcej dowiemy a na pewno już upewnimy.

Olusia teraz trajkotanie długie przed nami podejrzewam że to dopiero początek... ale nie raz z tych rozmów bywa niezły ubaw. Wczoraj jak kinge odbierała z przedszkola to u nas w tym samym budynku jest tez podstawówka i stały przy wyjściu dziewczyny z podstawówki i krzyknęły do niej z daleka cześć kinga a ona zadowolona : " część dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Edytko - szkoda,że nikt cię nie poinformował, w końcu nie każdy musi wiedzieć...

Izunia - przykro mi 😞

Olusia - Franek jeszcze nie mówi, więc zazdroszczę gadania Viki 🙂

My z Frankiem pochorowaliśmy się, ale na szczęśćie jestesmy już zdrowi. Najpierw ja przeziębiłam się, wywaliło mi migdałki. I niestety Franek zaraził się ode mnie. Niby nic mu poważnego nie było, oskrzela i płuca czyste, ale kasłał jak stary gruźlik, więc na wszelki wypadek dostał antybiotyk.

Ogólnie u mnie nie wesoło, ale nie będę się wywodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
U nas ok swieta i po swietach przelecialy jak woda.....
Przed sw probowalam oduczyc malego robienia w pieluche i co wyszlo wielkie NICCCC...... 😞 😮 🤢 🤢
Przez pierwsze 3 dni siadal na nocnik i udalo sie nam zlapac siku,a po 3 dniach jakby cos w niego wstapilo i nie bedzie na nim siadal i koniec,zawolac tez nie zawola tylko jak juz jest po fakcie bo jest mokro to wtedy czuje bo biegal w samych majtochach.... a pozniej zaczal popuszczac co 5 min po trochu i co chwile byl do przebrania,no i nie starczylo mi cierpliwosci,zaczne znowu od poniedzialku,ale wiem jak to sie skonczy,mam nadz ze do wrzesnia nam sie to uda......Czarno to widze wszystko.......
Lusiu twoj maly wola a mojemu sie buzia nie zamyka,na odwrot to wszystko kazde dziecko jest jednak inne,widze po malym od siory jest miedzy nimi 2 msc roznicy,a sikanie zalapal w tydz,a mowienie zanim skonczyl 2 latka....
Izuniu wspolczuje mam nadz ze znajdziesz sobie kogos kto jest jednak wart ciebie...A jak Kubus to zniosl,przeciez dla niego to tez bylo przezycie,bo bl z nim zwiazany od malutkiego??
Uciekam odezwe sie jeszcze bo wlasnie moje dziecko przyszlo mi powiedziec ze ma kupe w majtkach wrrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ta osoba ktora powiedzila mi o zdradzie wczoraj mi powiedziala ze to nie byla prawda.ze byla dziewczyna fabiana specjalnie chciala nas sklocic bo jest zazdrosna....nie wiem co o tym myslec...fabian 10 razy dziennie do mnie przyjezdza.mowi ze to nie prawda....ehhh jest ciezko...kubus caly czas wola ze chce do fabiana.teskni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam wam napisać, że przez to chorowanie Franek nauczył się wołać siku nawet w nocy. Na krótko po zasnięciu nieraz woła, później późno w nocy i o świcie 🙂 Ale i tak mu zakładam pieluchę, jakby mu się zapomniało 🙂 Na spacery pielucha jest, bo w taką pogodę nie miałabym jak go nasadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izunia00882 napisał(a):
ta osoba ktora powiedzila mi o zdradzie wczoraj mi powiedziala ze to nie byla prawda.ze byla dziewczyna fabiana specjalnie chciala nas sklocic bo jest zazdrosna....nie wiem co o tym myslec...fabian 10 razy dziennie do mnie przyjezdza.mowi ze to nie prawda....ehhh jest ciezko...kubus caly czas wola ze chce do fabiana.teskni


Izunia -dziwię się, że na podstawie jakiś plotek po prostu wyprowadziłaś się. Nie wiem, ale chyba warto uwierzyć własnemu facetowi, tym bardziej, że nie nakryłaś go na zdradzie, ani też nie znalazłaś dowodów przeciwko niemu. Trochę to dziecinne, ja inaczej załatwiłabym taka sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj Lusia zazdroszcze ci tego wolania hehe...ale mam nadzieje ze ja sie tez wkrotce doczekam...
A wczoraj zapomnialam napisac wspolczuje ci lusiu podejrzewam ze ta nie wesolosc u ciebie z powodu Pana R.a wogole jak wam sie uklada zmienilo sie cos czy jest jak bylo...??

Izuniu tak jak pisze Lusia dla mnie to dziecinne jak mozna sie z kims rozstac z powodu plotek i bez slowa wyjasnienia,tym bardziej ze zamieszkaliscie razem i tworzyliscie juz praktycznie rodzine...... Przemysl to sobie kochana bo czasem moglas stracic naprawde fajnego faceta tylko z powodu glupich pomowien.....

A kacper dzisiaj wstal lewo noga nic mu nie pasuje jak juz slysze cytuje jego slowa"ja nic nie moge naprawde"to mnie cholera bierze.....Jak mu na cos nie pozwole to caly czas ten tekst rzuca,a teraz jeczy ze on juz chce isc z dziadkiem na dwor ,a ja do niego ze za chwile pojdziesz,a on znowu swoje ze nic nie moze wrrrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...