Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Waja, tak myślałam, żeby wdepnąć do: ogrodu botanicznego, zoo, panorama racławicka, rynek i okolice, zaliczyć rejs po Odrze, wyspę Bielarską i zobaczyć krasnale. Coś dla nas i coś dla Marysi. Tylko, że za wszystkie te rzeczy trzeba płacić, łącznie z wejściem do wieży katedralnej:/
Co jeszcze warto zobaczyć? Generalnie planuje tam 3 dni 🙂

Marysia znowu śpi (uff... bo już mi nerwy puszczały). Wywlekłam ją przed dom mimo, że lekko popaduje jest pod zadaszoną częścią i przykryta kocem 🙂 niech się powietrzy.

Sylwia kupiliście Marysi te buty które my też mierzyliśmy, ale w końcu skończyło się na zwykłych trampkach (te wysokie sandały Marysia też zrzucała z nóżek).

A ja dzisiaj zrobiłam domowy makaron 🙂 będzie na jutro zapieczony z jabłkami i cynamonem 🙂 mniami 😉 😎

Aha świetne fotki ze spotkania i pogoda też Wam się udała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A nie pochawliłam sie Wam... Marysia od niedzieli próbuje samodzielnie stać. Odpycha się od czego tylko może i stoi dumna 🙂 kilka sekund wystarcza i siada zadowolona 🙂 prorokujemy z mężem, że jeszcze dwa tygodnie i powinna się puścić do samodzielnego chodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja się nie puszcza 😉 😉 😉 😜

Agulka, ten dżem to pół na pół czerwona porzeczka i maliny. Przetarte przez sito, zagotowane z cukrem (zwykłym). Wyszedł mi taki gęsty syrop, z dżemem to ma niewiele wspólnego 😉 a nie miałam żelatyny niestety...

Madalena, wieczorem Ci odpiszę, teraz nie bardzo amm jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maxym tez sie nie puszcza 😜 wedruje przy kanapie, puszcza sie tylko jedna reka albo jak cos chce zgarnac z kanapy to sie zapomni i dwie rece zajmie rzecza do zawiniecia, ale za chwile sie ogarnia i siada, hmmm zagmatwanie to napisalam wiec wychodzi na to ze moj syn sie jednak czasami puszcza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
boszzzzzzzzzzzzzzz szczesliwe matki nie mobilnych dzieci 😜 jak najpozniej i tyle wam powiem to jest istna masakra!!!! wsziedzie gdzie nie trzeba nawet z podwojym uderzeniem!!! Odezwijcie sie matki chodzacych dzieci i uswiadomcie te z nie chodzacymi 😜 😜 😜
ja wiem ze czlowiek marzy za tym pierwszym kroczkiema le naprade, naprade i powiadam naprade 😜 😜 😜 cieszcie sie ta niemobilnoscia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorową porą 🙂

Dzisiaj byliśmy z Olcią w żłobku podpisać umowę przedwstępną, już konkretna z nowymi stawkami będzie gotowa w ostatnim tygodniu sierpnia. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, zobaczy się jeszcze jak Ola będzie reagować. Na następne spotkanie mamy przygotować listę co Ola może jeść (póki co raczej wszystko), jakie leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe może brać w razie W, jakie mleczko pije. Podpiszemy też pisemko, że wyrażamy zgodę w razie co na pojawienie się Olci buzi/osoby w mediach, a niech kreuje się z innymi dzieciakami przy jakiś okazjach jak przyjedzie tv, czy jakaś gazeta pstryknie fotkę. Żłobek też robi zdjęcia i zamieszcza w Picasso, dostaniemy hasło, żebyśmy swoją pannę mogli podziwiać. W ramach zajęć jest rytmika, angielski, zajęcia manualne i z logopedą, organizowane są przedstwienia...lol... np. z okazji dnia mamy, taty itd., personel zajmuje się też treningiem czystości, samodzielnego jedzenia, bo tu pytałam się czy mają co do wieku jakieś wymogi np. typu korzystanie z nocniczka itp. Pani kierownik powiedziała,ze spokojnie, niczego nie wymagają, bo to malutkie dzieci i jak przyjdzie czas to się poszczególnych czynności nauczą. Olę mamy wyposażyć w woreczek, w którym zawsze będą przygotowane ubranka na zmianę lub coś cieplejszego, pieluchy, chusteczki i np. krem do buzi mają być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Jeszcze musimy zapytać się ręczniczek do rąk i kubeczek/niekapek do picia czy też mamy zakupić do żłobka dla małej. Acha do żłobka jako atrakcja przyjeżdża m.in. małe zoo, dzieci mogą przejechać się na kucyku. Poza tym na 0,5 etatu od niedawna mają zatrudnioną pielęgniarkę i cały personel jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy.

Gratulacje dla Marysi 🙂

Ola też potrafi stać bez trzymanki - wtedy klaszcze, podryguje, coś tam czaruje albo poprostu stoi. Wczoraj z kociego grzbietu podniosła się bez trzymanki - w przeciągu ponad m-ca to już 2 raz, ale sama ruszyć to nie ma zamiaru...Mały Leniwiec 😉 😁

Waja,Laaf super fotki ze spotkania i dzieciaki super biegajace 🙂

Komsi lecę zobaczyć fotki na fb 🙂

Zapomniałam donieść, że nasza Mała Niszczycielka/ Siłaczka wczoraj wyrwała wąż prysznicowy od baterii na wannie (jakoś zawiesiła się na nim). a że był lipny plastikowy łącznik zmuszeni jesteśmy zakupić nową baterię, w pokoju u pani kierownik w żłobku jednym, co prawda niewinnym machnięciem zbiła wazonik od kwiatów. Poza tym potrafi przewrócić pufę stojącą przy kojcu, podciąga się na rękach i próbuje się wszedzie wdrapać.Śmiejemy się z mężem, że chyba jak Obelix musiała wpaść do magicznego kociołka, że jak na taką małą dziewczynkę (chodzi mi o wiek, a nie wymiary) ma naprawdę dużą siłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela a malo z nas ci mówiło żebyś instruktoa zmienial;??? kobeito ja jemu przeszkadza fakt ze masz gorszy sluch to jest jakis conajmniej popierdolny!!! ja ci nie bede powtarzac jak jestes inteligentna to zrozumiesz....

dzieki za zdjecia Waja 🙂
wiecie co Dawid pod koniec spotkania byl padniety na maxa a ze Julka dawala rade to i on prubowal...chociaz marnie mu wychodzilo 😉 no i najwazniejsze tesknota za Zuzka 🤪 🤪

Komsi...znasz przyslowie...szefc bez butow chodzi...hehhehe...mam co mam ale nie koniecznie z mojej kolekcji 😜 😉


zmykam na spanko, buzile 🙂

achas miala pisac jeszcze jak Kasiula sie pokawia to u niej widac ze jej blizniaki maja 3 tygodnire z hakiem aprzecie maja ponad rok 😮 zle ma w ustawieniach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, uświadom go, że mu płacisz - bynajmniej nie za obrażanie. I uświadom go, że w każdej chwili możesz na niego złożyć skargę i poinformować znajomych, że ten OSK jest do dupy - będzie mniej kursantów, więc kogo wypieprzą? Tego, kto ma najwięcej "żółtych kartek" 🙂

Anulka, super brzmi to wszystko ze żłobkiem!!! I to państwowy taki jest?! 😮 😲 Cholera, chyba się zacznę przekonywać do państwówek... 🙂 podzwonię, popytam jak to jest w Lublinie z tymi żłobkami...

laaf, mi się wydaje, że jeżeli dziecko już potrafi przy czymkolwiek wstać, dostac się do każdej szafki czy szuflady i przemierzyć w pół minuty całe mieszkanie, to nie ma wielkiej różnicy, niż przy dziecku samodzielnie chodzącym. Agnieszka już wszędzie się dostanie. Wszędzie zagląda, wszystko ściąga, zawsze gdzieś pędzi. Czy jak zacznie chodzić, to będzie gorzej? Szczerze wątpię 🙂 na pewno trzeba będzie bardziej uważać, żeby się nie poślizgnęła i nie przywaliła w coś głową, ale poza tym nic się nie zmieni 🙂 chyba 🙂

Muszę moje dziecko pochwalić (tfu tfu). Przez ostatnie 2 dni cudownie sama zasypia. Odkładam ją do łóżeczka (senną, ale jeszcze nie śpiącą) i wychodzę z pokoju. I nie słychać ani jednego dźwięku, nic. Zasypia albo momentalnie, albo tak super grzecznie coś robi. W szoku jestem 🙂 dziś nawet nie kwęknęła, gdy wychodziłam z pokoju... 🙂 🙂 ale zmieniłam wczoraj sposób usypiania. Tzn. noszę ją i opowiadam jej jakąś bajkę. Wczoraj królewnę śnieżkę, dziś małą syrenkę. Muszę się na jutro jakoś przygotować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A właśnie, laaf, kojarzysz Ty może biustonosze w rozmiarze 65 ??? Bo 70-tki są na mnie cholera jasna za luźne ;(;(;( a podobno jakaś firma produkuje 65-tki...
okej, już przeszukałam Allegro - trochę tego jest. Ale i tak musiałabym zmierzyć, bo nie wiem jaka miseczka by była... pewnie A albo B 😎
nie ma to jak z 70 B przerzucić się na 75 E, a później 65 B 😎 albo nawet A 🥴 🤔

no nic, idę się myć i spać. Mąż umył naczynia, więc już nic nie muszę robić, poza umyciem się i położeniem spać... 🙂

kolorowych snów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ

a ja jutro biorę się za torta tylko wiśni w syropie nie było i kremówkę muszę dokupić rano i startujemy póżniej sałatki i mięso muszę zamarynować bo będzie grill (kiełbasa, boczek, szaszłyki i karkówka) 3 sałatki i tort

Iga mi się nauczyła zgdzytać zębami aż ciary przechodzą wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasiek, żłobek państwowy, blisko domu, a w necie same bardzo dobre opinie, więc póki co wszystko się pozytywnie zapowiada 🙂 Zapomniałam jeszcze w wspomnieć, że przez pierwsze 3-4 dni, żeby się dziecko w miarę zaklimatyzowało rodzice przyprowadzają dziecko, zostają z nim trochę w grupie, do której chodzą, jak maluch czymś się zajmie, to wychodzą i wracają na 11.30, żeby nakarmić malucha obiadkiem i wychodzą do domu z pociechą, po tych dniach już dziecko zostaje na drzemkę i podwieczorek.
Poczytaj w necie, wywiedz się jakie opinie są w necie, bo różnie to bywa, jedna dziewczyna na wątku - jak nauczyć dziecko picia z butelki - napisała, że jej córeczka nie chce pić z butelki, a w jej mieście w żłobku wymagają tego, dopisała też, że nie chcą przyjmować dzieci mających alergię pokarmową - jakiś głupi żłobek i obyczaje w nim panujące.

Angela, kurcze jakiś walnięty ten instruktor, już nie ma co zmieniać, ale już mało zostało, więc wytrzymasz i olej takiego głupka, który myśli, że wiadomo kim jest.

Dzisiaj Olcia pierwszy raz pocisnęła na 2 danie obiadkowe 3/4 naleśnika z twarogiem, cukrem i cynamonem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wogle wczoraj kupiłam sobie wreszcie krem do biustu Eveline http://www.eveline.com.pl/product/id/1289.SLIM_EXTREME_3D_Superskoncentrowane_serum_modelujące_do_biustu_PUSH-UP.html (w Rossmannie ok. 15 zł), bo szczególnie ta moja jedna pierś niezbyt fajno wygląda, co prawda nie wierzę, że krem powiększy mi rozmiar biustu - podobno 2 cm w 75%, ale może cud stanie się 😁 😁 😁 dobrze będzie jak chociaż trochę ujęderni te moje mizerotki. Polecany kobietom, które przestały karmić - zobaczę co z tego będzie 😉

Dobrej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc z ranca 😉

Dawid nadal spi a ja moge spokojnie do kompa usiasc 😉

Angela, Kwasiek dobrze pisze, po kursie zglos zachowanie chama oby to poskutkowalo 😠

Kwasku moja odpowiedz na to czy jest roznica pomiedzy przemieszczejacym a chodzacym jest taka: poczekaj a sama zobaczysz 🙂
u mojego Dawida czas przemieszczania byl krotki a nie widzialam co potrafi Agniesia tak wiec moze w Waszym przypadku różnicy wielkiej nie bedzie 🙂

co do biustonoszy to popros o podanie dokladnych wymiarow (musza byc na metce), jedyny ktory ja mam z miseczka A to jest ten http://allegro.pl/zmyslowy-i-uroczy-biustonosz-tu-roz-a-4-kol-i1689377846.html i ma on usztywniana miseczke. to jest koncowka ale jak by Ci sie spodobal daj znac podam CI dokladne wymiary.

kurna jaka cisza, nic mi kolo nog nie lata 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...