Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej. Dzięki Kwasiek za info, no ale ozbaczymy czy na ten kierunek pojde czy inny, ale interesuje mnie to 😉 ja chce iść na studia zaoczne, na ile mnie nie stać...na dzienne w ogóle bym nie miała czasu, nie wiem w ogole na jaki kierunek najlepiej isc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej 🙂

Komsi to fantasyczna wiadomosc 🙂I jak dalsze plany, kiedy przeproawdzka??

Ja wlasnie szukam niani dla Julki, jutro jestem umowiona na 3 spotkania zobaczymy co z tego wyjdzie.Chcialabym, zeby Julka chociaz miala jedno dziecko do zabawy, bo to zawsze razniej.

Ja dalej zakatarzona, kaszlaca i czujaca sie jak fatalnie.Julce mam wrazenie troche przechodzi.chociaz tyle dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fajny text Stasia na info o glodzie 😉))
U nas rekawiczki czasmi sa czasami spadaja w sensie wypiernicza je niewiadomo kiedy, ale jeszcze nie zgubilismy, no i nie bylo tak zimno czesto zebu mu je zakladac, ale teraz w gorach 😉))heheh to dopiero bedzie jazda 😉

Przeporwadzka bedzie 😉) jak najszybciej, zaraz ide zaniesc wymowienie wrzuce wlascicielowi do skrzynki 😉) i hheja kartony akcja zbieranie pakowanie, firmy transportowe musze przejzec kto taniej ile i za ile,) massakra!!! wszystkie sprawy z adresami zmiany jezzzzuuuu 😉 ale sie ciesze a stresa tez mam 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaa Angela ja jakbym miala wybor jeszcze raz to byl poszla na pedagoga socjalnego 😉 w tym keirunku postaram sie przekwalifikowac teraz 😉 do dzieci do pracy zawsze potrzebuja, przedszkola, szkoly, swietlice, domy wczasowe opieka, internaty 😉 a i wieksze prawdopodobienstwo wolnych weekendow 😉 no to ja tak socjolog, nie polecam, bo mnie intersowalo cholernie mocno, a i frajde sprawialo no tylko znajdz mi oferte pracy dla socjologa zachowan rynkowych... no wlasnie wiec kombinuj szukaj w necie co jest na topie, otworz jakas strone z praca ofertami i patrz szukaj dzialaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Komsi ekstra!!!! ale sie musicie cieszyc 🤪 🤪 🤪 ale zmiana bedzie i oby na lepsze, informuj na biezaco 🙂

Super ze Piterek ju zlepiej sioe czuje 🙂 co bt uwazam ze cos w tym jest...sama kiedys bylam u Nowaka czy mi p[omogl? ciezko powiedziec ale pomogl kolezanki siostrze...od dzieciństwa miala napady padaczkowe i nie wiadomo czym byly wywolane, dopiero po latach badan stwierdzono ze ma guz mozgu ale jest tak umiejscowiony ze nie darady go wyciac...postanowili isc do bt i wyobrazcie sobie ze po kilku wiztach guz znikal 😮 lekarze oczywisicie uwazali ze to poprostu tak organizm sam sobie poradzil z nie ze bt...

Waja szkoda Juleczki faktycznie zwlaszcza ze tak sie tam dobrze czula....ale cos za cos a zdrwoie jednak najwazniejsze.

Kwasku fajny pomysl te spotkania wspolne 🙂 przynajkmniej dzieciaczki sie nie nudza 🙂

Dawid na spacery tez chodzi o wlasnych nogach (teraz z tatusiem bo Mirek od 3 miesiecy bez pracy:dry 🙂. Ostatnio zauwazyl tramwaj i pojezdzili roznymi liniami a frajde mial nieziemska 🙂

Dawid na glod mowi "am" a jak jest w domu to bierze za reke i prowadzi do lodowki jak chce pic to przynosi butelke.

Jak u Was z nocnikowaniem? moj smród wogole nie chce nawet w pampersie usiasc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Iga już troszkę lepiej takie mam wrażenie że zaczyna powoli normalnie oddychać charczy jeszcze ale już nie tak strasznie

Mała śpi mi od 1,5 godz do 3 więcej nie daję tylko ją budze jak dzisiaj np bo później ciężko wieczorem zagonić do spania

Komsi super że się udało m dostać pracę i przeprowadzka ja też niemogę się doczekać kiedy będziemy się przeprowadzać może za pół roku he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas nocnik nadal służy jako kapelusz kowbojski 😉 Nie widzę gotowości więc się nie spinamy.

Co do niani to mam w tej chwili takie przemyślenia, że trzeba się zdecydować na jeden z dwóch modeli: 1) niania która zna swoje miejsce i ogranicza się do rutynowej realizacji dyspozycji rodziców ale za to nie "zagrabia" dziecka dla siebie i można ją bez większego problemu zamienić na inną albo 2) niania która wkracza do naszego życia jako kolejny członek rodziny, obdarzając dziecko sercem ale częściowo wydzierając je rodzicom - za taką nianią dziecko będzie tęsknić jak już się z nią rozstaniecie. Generalnie jeśli się nie lubi dzielić z nikim miłością dziecka to w grę wchodzi raczej model 1) ale wtedy nie ma co liczyć na wielkie serce. My uznaliśmy że im więcej osób kocha Stasia tym dla niego lepiej i nie byliśmy zazdrośni o napady czułości typu obcałowywanie go jeśli tylko jemu się to podobało (a zwykle rechotał ze szczęścia wtedy). Mam jednak świadomość że nie każdemu to będzie pasować. W każdym razie wydaje mi się że nie da się mieć obu rzeczy na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas z nocnikiem są lepsze i gorsze dni średnio 2 razy dziennie uda się złapać na nocnik (teraz trochę zaniedbaliśmy przez chorobe więc rzadziej) głównie woła sisi jak już zrobi i pokazuje na pampersa (czyli zaczyna czaić o co chodzi) nieraz zawoła sisi i siada na nocnik jednak jeszcze się nie udało tak siku złapać, u nas zawsze jak siada na nocnik to musi być książka i czytanie tzn oglądanie obrazków i pytanie cio to? to po tatusiu ma chyba bo tatuś też zawsze do wc z gazetą chodzi he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

I Olcia dołączyła do grona chorowitków - ma zapalenie oskrzeli 😞

W niedzielę zaczęła bardzo brzydko kaszleć, oczywiście w sezonie chorobowym dostać się do lekarza graniczy z cudem, ale wczoraj mieliśmy mieć szczepienie w szpitalu, więc wcześniej poinformowałam panią doktor o tym kaszlu, ale kazała przyjechać i szczepienie przełożone. Ja poszłam na L4 i siedzimy od dzisiaj w domku, narazie do wtorku. Niestety nie obyło się bez antybiotyku.
Ale powiem Wam, że i tak sukces, bo ok. 2 m-cy była zdrowa.

Pani doktor też ma skontaktować się ze swoją znajomą alergolog, żeby zobaczyła Oli skórę, bo ma liszajki na dłoniach i ostatnio zaczęła się też drapac. Nawilżamy rączki maścią witaminową i na noc smaruję maścią Protopic.

Zdrówka dla Igusi i Julci i na zapas dla Maxymka - akysz katarku.

Dzisiaj mąż kupił w Leclercu strój na bal karnawałowy dla Olci do żłobka- fioletowa spódniczka z falbanką i kokardkami i do tego skrzydełka, więc Ola będzie przebrana za wróżkę. Z gazetki Świat małej księżniczki (taka bajka leciała kiedyś na Mini mini i mała uwielbiała ją) ma różdżkę, więc strój gotowy 🙂 Bal jest 6 lutego od godz. 9:00.

Komsi, super, że Kindziowi udało się dostać tę pracę 🙂

Madalena, cieszę, że u Piotrusia polepszyło się i u bioenergoterap. wyjaśniło się, jaka mogłabyć przyczyna.
Ja jak mam coś do zrobienia i zależy mi na czasie lub nie chcę, żeby Ola nie pałętała się pod nogami to wtedy wsadzam ją do krzesełka daję kredki, kartkę lub kolorowankę, gazetki, książeczki lub co tam chce, ewentualnie włączam bajki. Tylko nie wiem czy tak chętnie Piotruś siedziałby w krzesełku. Ola jest wulkanem energii, ale na trochę daje się posadzić do krzesełka jak jest potrzeba, poza posiłakami.
A jeżeli chodzi o nerwy to każda z nas ma, jak maluchy broją, mega buntują się, robią na przekór, więc kochana nie jesteś odosobniona. Wiadomo staramy się nieoakzywać tego dzieciakom, ale czasem na spokojnie nie dociera. Może nim sięgnieś po nerwosol to policz do dziesięciu, mi pomaga.

Co do snu w dzień to w dni wolne od żłobka lub jak była chora to spała już do 2 h, czasem ponad 2, a teraz 45 min. lub 1 h z minutami.

Ann, rękawiczki - ja nie ma problemu, bo Ola nie zdejmuje na dworzu, jedynie zdejmujmuje sama w domu, żłobku lub sklepie, ale wtedy oddaje odrazu mnie. Chodząc nie zdarzyło się, żeby bardzo zabrudziła. W każdym razie nie noszę ze sobą dodatkowej pary.

Laaf, nocnik - coraz lepiej z nim, ale często o siusiu Ola informuje po fakcie lub już zdąży zrobić nim zdążę ją posadzić na nocniczek, z kupką jest lepiej. Leci pod ubikację lub podaje rączkę i mówi fufu - kupka ( zresztą widać jak zaczyna pociskać) lub sisi. Fajne jest to, że też chce wrzucać paier do ubikacji i chce spuścić wodę.

Angela, co do studiów mogłabyś pójść na jakiś kierunek powiązany z ksiegowością, bo na księgowych to chyba zawsze będzie zapotrzebowanie, ale to trzeba mieć dryg i lubić to. Ja robiłam kurs księgowości i dryg miałam średni, bo ja raczej umysł humanistyczny, ale skończyłam i jakbym miała jakąś praktykę to może i coś byłoby z uczęszczania na ten kurs, a tak to nie mam z tego nic. Inne kierunki np. psychologia pracy lub zarządzanie zasobami ludzkimi do kadr często szukają. No kierunek nieruchomości wydaje się opłacalny, mając jeszcze prawko masz większe szanse dostać pracę niż osoba nie zmotoryzowana.
Na pewno nie idź na politologię, bo ja teraz szczerze żałuję, to tak jakbym nie miała wyższego wykształcenia, bo do państwówek ciężko dostać się (inaczej jak masz znajomości), no chyba że chciałabyś dokotryzować się i zostać na uczelni, nie wspominam już o polityce 😉

Oj napisałam się... 😁

Miłego wieczoru, stukam się browarkiem z innymi mamusiami relaksującymi się 😉

I jakbym nie zajrzała...Dobrej nocy 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, jeszcze szybko a propos' nerwów, o tym że kochasz Piotrusia nad życie to my wiemy 🙂 ale przez to, że na Twojej głowie oprócz wychowywania synka, jest jeszcze dom i praca po wieczorach, dziewczyno to trochę siada na psychikę. Na pewno potrzebny jest Tobie chociaż 1 raz w tygodniu trochę relaksu, basen super sprawa.
Ja odkąd wróciłam do pracy do trochę odżyłam.


Wiem co miałam jeszcze napisać, Kawsiek fajnie, że udało się nawiązać znajomość z innymi mamusiami, a dzieciaki mają frajdę bawiąc się ze sobą, szczególnie w taką brzydką zimę jaką mamy. Mi takiego towrzystwa bardzo brakowała jak siedziałam w domu, a teraz w wolne dni nadal zauważam samotnie spacerujące mamy. Jakoś wszystkie są mało otwarte. Jak już kiedyś pisałam poznałam 3 mamy - jedna mieszka obok mnie, druga 2 piętra wyżej, trzecia w bloku obok i jak byłyśmy na macierzyńskich czy wychowawczych to tylko przez chwilę pogadało się przypadkowo spotykając się na dworzu i nic poza tym. Te 2 pierwsze zapraszałam nie raz na kawę, ale jakoś nic nie wypaliło. Teraz wszystkie pracujemy i już bardzo rzadko widujemy się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. Ja od czasu do czasu ide sama do kolezanki, żeby gdzies sie wybrac nie mam kasy ani czasu, moze to sie zmieni jka prace dostane, kurcze nie wiem co z tymi studiami, lepsza byłaby taka praca biurowa, ale zobaczymy 😉 wolałabym sie pomęczyć ale potem mieć lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wstałam dziś predzej, bo mmay jechac do siostry, ale nie wiem czy o 8 30 wyjedziemy skoro maż wczoraj popił i wymiotował, duzo nie pił, ale pomieszał, ja tez i głowa mnie bolała, jeden drink słaby i lampka wina, może to mało ale ja rzadko pije i pewnie jakos to zadziałało na nas, a była impreza w domu, kupilismy tesciowej szkl. do drinków, bo nie ma kompl. a mówiła ze by chciała 😉 poszlismy spać o 22 ale ja zasnełam po 24 na pewno jakos...pewnie ja dzis poprowadze, pierwszy raz w sniegu i miescie odkad jedziłąm w Słupsku, ale sie okaże o której wyjedziemy, trochę śniegu spadło i mma nadzieje,że to ogarną do 9...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

u nas nocnik na razie służy jako alarm do tego że siku juz jest w pampersie 😜 Zuzia wie że siuku wiąże się z nocnikiem i woła głośno (bardzo głośno) SIKU SIKU ale trzymając ręce na pampersie już jest w trakcie albo po 😜 i zauwazyłam że ona zdecydowanie woli nie na nocnik a na kibelek....

dzisiaj mam wolne teraz KAWA fb i biore się za sprzątanie za niedługo...
ahhh i Zuzia juz wogole nie chce kaszek jeść 😞 buuu

aaa i mamy już pełen komplet ząbków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry ja tak z pedu, kindzio zrobil niespodzianke i przyjechal 😉)) do nas, ale sie maxymcio cieszyl 😉 az rechotal 😉

U nas nocnik na razie do kupy, czasami sie uda wola eeeeee leci do lazienki i kaze sie rozbierac, posiedzi chwile, czasami cos zrobi czasmi wychodzi z lazienki i moiw nein 😉 hehehe


milego dziona!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka :* miałam przez 2 dni problem z forum, ale już jest ok 🙂

Komsi, gratulacje! 🙂 🙂 trzymam kciuki za pozytywne pozapinanie wszystkich spraw na ostatni guzik 🙂 🙂
U nas z nocnikiem jest różnie. Raz coś zrobi, raz nie. Generalnie ostatnio jakoś niestety odpuściłam nocnik, bo albo Młoda płacze, że nie chce na nim siedzieć, albo płacze i nie chce z niego schodzić, a ja nie zawsze mam godzinę czasu, żeby przy niej siedzieć i ją na tym nocniku zabawiać 😉 więc jest jak jest. Ale od przyszłego tygodnia zaczynami akcję "goła dupa" 😉 i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie 😉

Jaka u Was pogoda? Bo u nas facet ostro odśnieżał chodniki o godzinie 9 rano - przez godzinę, więc myślałam, że śniegu jest masa. Wyjrzałam przez okno, a tam max. 2 cm śniegu 😮 ja na prawdę nie wiem po jaką cholerę on się tak tłukł 🤔

Wczoraj posprzątałam całą chałupę, więc dziś mam luz bluz 🙂 nawet wczoraj zrobiłam obiad na dzisiaj (o 21 smażyłam rybę), więc zaraz relaksik przed tv 🙂 mąż się za prasowanie wziął, a ja ma chwilkę na porozpłaszczanie tyłka 🙂 Agnieszka zasypia, oby trochę pospała 🙂

Przyjemnego weekendu Wam życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

No i niania wybrana, w praktyce sie okaze czy prawidlowo.Co do rodzaju niani to zdecydowanie wole ciepla osobe, ktora bedzie Julce okazywala uczucie niz zwolenniczke zimnego chowu.
I chyba wlasnie ciepla, przyjemna dziewczyne wybralismy.Mielismy trzy kandydatki, jedna 35 lat dwojka dzieci, druga 62 lata emertytowana pielegniarka, i ostania 25 lat mama 4 letniego chlopca.Emerytke w sumie odrzucilismy po glebszym zastanowieniu, bo Julka jest dosyc zywotna i szkoda by bylo emerytke przemeczac.Pani 35 lat byla fajna spokojna, tylko Julka byla by sama w czasie dnia a nam zalezalo, zeby miala chociaz jedno dziecko do zabawy.I tak wybor padl na 25 latke,ujela mnie tym, ze byla szczera, bezposrednia i widac bylo po niej, ze jej zalezy, przygotowala dla Julci jakis smakolyk upiekla racuchy z jablkami, az nie chcialo sie wychodzic. 🙂

A teraz mam zmartwienie, bo od jakiegos czasu myslimy z mezem nad wyjazdem do Anglii i teraz stalo sie to realne i zaczelam sie bac.Mamy tam przyjaciol, ktorzy zaproponowali nam pomoc, wlasciwie Wojtkowi, bo on najpierw pojedzie sam, a pozniej do niego dojedziemy.Ja sobie jakos poradze z tesknota, ale najbardziej szkoda mi Julki, bo ona za nim przepada i kocha go najmocniej na swiecie.Z drugiej strony wiem, ze dla nas to jakies rozwiazanie, bo na specjalne awanse i wieksze pieniadze w naszych zawodach nie mamy szans, a ciezko jest zyc od pierwszego do pierwszego i wlasciwie nic z tego zycia nie miec.
Sorry, ze tak smece przy sobotnim wieczorze, ale musialam sie wygadac.

buziaki:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, w Anglii spokojnie znalazłabyś pracę w zawodzie, tylko musiałabyś się podszkolić z angielskiego medycznego. Mi ten pomysł wydaje się ciekawy, o ile ta Wasza rozłąka nie będzie trwała długo. Mam paru znajomych w Anglii, jeżeli byś chciała, to też mogę popytać. Moja koleżanka z czasów studiów tam mieszka od lat i pracuje (a przynajmniej pracowała 6 miesięcy temu) jako opiekunka w jakimś domu spokojnej starości, ale myślała o zmianie pracy, więc mogę spróbować trochę wybadać sytuację jak wygląda tam sytuacja z pracą dla położnych. Jak masz możliwość, załatw sobie przetłumaczenie dyplomu na angielski. No, chyba, że nie chcesz pracować w zawodzie, tylko gdzieś indziej 🙂 ale wątpię, bo to i praca fajna, i kasa fajna 🙂

Trzymam kciuki za to, żeby niania się spisała. Julka powinna z tym 4-letnim dzieckiem się fajnie dogadywać, bo ten starszak będzie już więcej rozumiał i pewnie też trochę Julką będzie się opiekował 😉 a mogłabyś mi powiedzieć ile taka niania bierze za godzinę? I od kiedy Julka zacznie do niej chodzić?

My byliśmy chwilkę u znajomych, mają 10-miesięczną córeczkę Lenkę. Dziewczynki się fajnie bawiły, a my trochę pogadaliśmy 🙂 zaraz Wam wrzucę jakieś zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasku jakbys mogla to prosze popytaj sie znajomych, bede bardzo wdzieczna.
Ze względu na to, ze to naszej niani pierwsza podopieczna, to nie wziela duzo, bo 6 zl/h, wiec jak na wrocław to prawie nic, za zywienie JUlki stwierdzila, ze nie bedzie brala kasy, bo i tak gotuje dla calej rodziny.ale i tak bede jej kupowala jakies owoce, serki, czy cos tam innego, chociaz ona twierdzi, ze u niej owoce zawsze sa, ale juz bez przesady.Julka zacznie do niej chodzic od lutego.


Fajne zdjecia popatrzcie 9 miesiecy roznicy a zupelnie inne dzieci, po Agnieszce widac, ze to juz takie DZIECKO. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

Waja ja sama się zastanawiałam nad taką opcją wyjazdu... 🤢 mam ciotke w Anglii która nie raz mówiła żebyśmy zbierać dupe i tu przyjechali na stałe... ale ja wiem że pan A. nigdy by nie wyjechał na stałe bo przecie gdzie mu bedzie dobrze jak nie w pobliżu mamusi... 🤢

dziś moja mama robi rolady Zuzia przyszła do niej do kuchni i zawinęła jej surową cebule jadła ją jak jabłko 🤢 masakra 😁 co było śmiechu 🙂

powoli szykuje się do pracy 😉 ;* a Zuzka dzisiaj z babcią idzie na śnieg lepić bałwanka 😁
miłej i spokojnej niedzieli życze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja znowu z bomby bo musze maxymota uspac bo sie mota tam w lozeczku, kindziuchno pojechal zaladowany pod sam sufi 😉 piwnicy nima 😉 poprzednim razem wzial troche rzeczy i dzis do konca 😉
Byl wlasniicel miezskania dzis o 11 😉 serniczek upieklam kawke na stol postawilam gadka szmatka, i mozemy sie do konca stycznia wyniesc 😉 nie musimy tych 3miesiecy placic, ktore w umowie sa, ze 3mce wczesniej bla bla bla 😉))) wiec akcja power ossstry, i za dwa tyg bede w reit im winkl 😉)) heheheh nie wierze po prostu nie wierze, nawet glupi dekoder tv, mozemy zrezygnowac natychmiast nie placic do nastepnego listopada 😉 bo na bajerach nie ma unityymedia 😉)heheh takze jak na razie wiecej szczescia nie da sie miec 😉 ja sie smieje zeby w totka moze zagrac 😉 aaa 😉)))) ide uspac trola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...