Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wszystko fajnie ale jak Gigant zacznie nawalac na tych insrumentach 😉))) ja ogladalam takie pudeleczka tu w sklepie, ale sie nie skusilam wyobrazilam sobie jak Maxym naparza we wszystko, tak jak to potrafi robic pokrywkami od garnkow o podloge albo o garnek... albo lyzka plastikowa o okno, nie nie dziekuje za grajka w domu 😉
Dostal na roczek takie klocki do wbijania mlotkiem.... to to mlotek schowany bo przeciez naparzal tak ze nie trafial cigle to sasiedzi sobie sluchali... dopoki nie dolecialam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
o z tym obcokrajowcem to cos mi sie kojarzy... ale nie do konca 😉 Azjata? albo mi sie calkowicie pomerdalo, a walsnie cio do Azjatow, moj szwagier chcial wyleciec z wawy do wietnamu na wietnamskim paszporcie i go nie puscili... bo ma rowniez polskie obywatelstwo, a paszport polski niewzny..(tez pierdola ze nie wyrobil sobie dosc wczesnie wiedzac ze na nowy rok chce tam jechac...) no ale niezla jazda co... siostra zawiozla go na lotnisko, przyjechala, wisimy sobie na telefonie z pierwszym drinem, a on dzwoni ze nie leci.. 22.30-- niezly gnoj. wzial taxe i przyjechal... paranojka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Co do jedzenia to Marysia też coraz częściej chce jeść sama, ale póki co zupy na łyżce nie utrzyma, ale za to nabijanie mięska na widelec coraz lepiej jej wychodzi 🙂 a jak ma problem to drugą rączką sobie pomaga.

Nie wiem dlaczego tak jest, ale moja córcia mówi tylko tata, dada i baba... czasem do talerza wymsknie się jej mama. Zawsze woła na mnie tata (troche to dołujące).
Dzisiaj m. pyta jej czy umie powiedzieć baba (na co mała- pokiwała głową i powtórzyła baba) to samo do taty i dziadka. Na pytanie czy potrafi powiedzieć mama pokręciła głową że nie 🤔 ☺️ 😞 Mały uparciuszek.

U nas choroba w 90% na szczęście zażegnana 🙂 jeszcze tylko katarek i będzie ok.

Dziewczyny szykujecie coś na dzień babci i dziadka? Tak się zastanawiam czy nie zrobić ręcznie kartek i dać Marysi żeby coś tam narysowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Byłam dzisiaj z Olcią na kontroli u pediatry w szpitalu na IP. O ile kaszel trochę ustępuje, to świsty pojawiły się też i w prawym oskrzelu. Antybiotyk mamy brać jeszcze przez 2 dni, tak jak było ustalone w zeszły czwartek ( przez 7 dni) i przechodzimy na inhalacje lekami wziewnymi. Mąż po obiedzie pojechał kupić inhalator i wykupił leki. Oby pomogło.
Następna wizyta w przyszły wtorek, a L4 mam przedłużone do 27.01.

Żłobek żłobkiem,piersią karmiłam długo, ale coraz bardziej wydaje mi się, że Ola dostała po mnie w spadku alergię wziewną - chorowanie już 4 raz od września i zmiany skórne na rączkach, miała też trochę na nóżkach, a dokładniej na udach.

Agulka, ja w zeszłym roku zrobiłam laurki dla dziadków i Olcia pod życzeniami odcisnęła swoją rączkę. W tym roku pomyślałam, że z racji że Ola lubi sobie rysować kredkami to coś tam narysuje w 2 różnych egzemplarzach i tylko dopiszę dla babci i dziadka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka :*

Agulka, Marysia się pięknie uśmiecha 🙂))
Ann, my kupiliśmy dawno temu Agnieszce tamburyn - leży w kącie, zero zainteresowania. Ale do gitary ją ciągnie 😉 brzdąka sobie czasem coś 😉

Padnięta strasznie jestem, dziś zero odpoczynku. Podczas drzemki Agi robiłam pierogi, szlag mnie z nimi trafiał. Ledwo ugotowałam, to się Młoda obudziła i tak cały dzień na nogach. Śniegu napadało trochę, więc o 6:00 czeka nas pobudka - przesympatyczny pan odśnieżający chodniki, w którego mam ochotę czasami nożami porzucać ćwicząc celność. Tłucze się, jakby nie wiedział, że o 6 rano ludzie jeszcze śpią 😠 😠

Idę spać, dobranoc laski :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

Sylwia o tej godzinie ksiądz już chodzi? 😮 u nas najwcześniej od 15!

my dzisiaj miałyśmy ciężkie wstawanie 😜 a w nocy ok. 3 Zuzka zrobiła nam pobudke w postaci obsikanego całego łóżka! ufff... tyle pije w nocy wody że pampers nie wytrzymuje... 🥴 🤨 czy wasze dzieciaczki też dużo pija w nocy?

dzisiaj do pracy na 10h 😉

miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ 😉

Kubuś nie pije nic w nocy, jak spi to do rana, a jak sie przebudzi czasem, to ląduje u nas w łóżku i spi a potem go przenosimy, obiad mma juz gotowy, kurczak w sosoie słodko-kwasnym z ryżem 😉 u nas koleda zaczyna się od rana albo od 12 zalezy jak ksiedzu pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Zuziek, u nas Marysia pije butle 150ml herbatki w nocy i przeważnie budzi się z przemoczonym pampersem. Zmieniliśmy już na 5 ale dalej to nic nie daje... a oduczyć picia w nocy do łatwych nie należy 😉

U nas ksiądz był o 12:30 bo na 13 zaproszono go do sąsiadów na obiad. W sumie dobrze, że tak wcześnie- akurat była sobota więc z całymi porządkami uwinęliśmy się mega szybko 🙂

Byliśmy wczoraj na filmie "w ciemności" i powiem Wam, że warto było. Komentarze w Internecie podzielone, ale my należymy do grupy zadowolonych. Na marginesie były aż 4 osoby na sali (łącznie z nami 😉 😉 ).

Co do instrumentów to Marysia ma cymbałki,ale furory to one nie zrobiły. Od czasu do czasu weźmie je do ręki.

Moje dziecko od poniedziałku przebija samą siebie. Śpi w dzień 30-60min 🤪 nic nie zdąże zrobić a ona już nie śpi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maxym nie pije w nocy, spi cala, a jak sie zdarzy ze sie obudzi to dydunia nie moze zanlezc przez sen to sie obudzi i zawola tego kto zawsze wszystko zalatwi czyli mnie. jedno slowo zawsze w nocy slysze 😉 mama 😉

No byla kolezanka co bedzie rodzic w kwietniu zapakowalam jej samochod kartonami z maxyma ciuchami 😉 to troche mniej do zabrania. Ogolnie to mam 3kartony spakowane i jedne wor z recznikami po selekcji 😉 i ciuchami rowniez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Vena od razu wiedzialam ze to TY 🤪 no jak reszta ciekawa jestem terminu 🙂

Komsi to normalnie szok...wszystkow takim tempie? 🤪 i ze nie macie problemow z umowami...ech zyc nie umierac 🤪 🤪 🤪

Dawid tez raczej nie choruje jedynie na jesien mial taki przedluzony katar...

Kwasku Agusia fakt lpki ma niesamowiete, sliczna Ci cora rosnie 😘

U nas brundza, mirek nadal bez pracy...juz kasy brak a to dopiero 19...

Buxziole dla choraczkow 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

a mi coś głowa pęka dziś i wogule jakaś nabuzowana chodze

zuziek u nas o 9 zaczoł chodzić a u nas był po 10 gdzieś minuta i go nie było Iga zaczęła płakać jak klękneliśmy później się wtuliła we mnie i obserwowała nawet cukierka nie chciała wziąć a nawet mowy nie było żeby zrobiła bozi amen a umie doskonale jak wychodził to mu pa pa zrobiła tylko

jutro teściowa wraca więc koniec laby i robotniki przychodzą bo dziś ich nie było wyjątkowo ale już rury kanalizacyjne mam teraz wode muszą dokończyć bo już zaczęli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Dzisiaj pierwszy dzień inhalacji lekami wziewnym 3 razy 1 lek i 2 raz dziennie 2-gi i niestety muszę kombinować z Olcią, żeby powdychała. Może przyzwyczai się. A myśleliśmy, że pójdzie gładko tak jak w szpitalu, ale to była pokazówka przy obcych osobach.

Ola nie pije w nocy, bo przesypia całą, ale przedwczoraj numer mi odwaliła ok. 5:00 (pierwszy raz). Obudziło mnie wołanie mama - pupa raz, drugi, idę sprawdzić, a Olcia ma zdjętego pajacyka z nóg, pampers zdjęty suchy i siedzi w kąciku łóżeczka, a pod nią nasiusiane. No cóż zmieniłam prześcieradło, na szczęście pościel nie była zasiusiana i mała dalej zasnęła.

U nas ksiądz chodzi przeważnie od 16:00, w weekendy zdarza się szybciej, ale nie tak wcześnie. Kolędę mamy za sobą była 13.01. Ola w trakcie bawiła się klockami, co jakiś czas głośno oznajmiając, że chce mi klocka podać. Rączkę księdzu grzecznie podała, dostała obrazek i na dowidzenia zrobiła papa.

Agusia ma super loczki, jest śliczniutka.

Marysia z kolei ma rewelacyjny uśmiech.

Madalena, w pracy spoko podeszli do tego, że jestem na L4 i nie robili żadnych problemów.

Komsi, niezłe tempo, ale jak ma się coś fajnego wydarzyć to dostaje się powera.

Idę dokończyć serniki na zimno, jeden do domu, a drugi do pracy dla męża, bo jutro ma imieniny.

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Dzięki za komplementy 😉 te loczki już są dość niesforne, bo strasznie ciężko jest je rozczesać, a Aga od szczotki/grzebyka zwykle ucieka z krzykiem 😉 nie wiem czy są jakieś odżywki ułatwiające rozczesywanie włosów dla tak małych dzieci 🤔
laaf, znam to (brak kasy). Jak mój mąz był w poprzedniej robocie, po zapłaceniu rachunków (tuż po wypłacie) byliśmy już na minusie. Trzeba zacisnąć pasa, będzie na pewno lepiej. Trzymajcie się.
Ann, zdrówka Wam życzę!
Anulka, to ciekawa nocna przygoda. A macie pod prześcieradłem jakąś matę nieprzemakalną? Ja muszę taką kupić przed nauką spania bez pampersa, bo wymiana materaca średnio mi się uśmiecha 🙂
U nas podczas wizyty księdza Agnieszka spała, więc mogliśmy spokojnie pogadać. A że był proboszcz, to wizyta była bardzo sympatyczna 🙂 przy okazji dowiedziałam się, że przy parafii budowane jest przedszkole, ale nie wiem kiedy byłoby otwarcie.

Alicja, jak tam u Was?
Magda - jak Piotruś? Po wizycie u bioenergoterapeuty cały czas jest lepiej?

Komsi
, w tej swojej śnieżnej krainie będziecie mieć internet? 😉

Zuziaku i jak spacerek z Zuzią - dałyście radę?? My w listopadzie byliśmy w szoku, bo Agnieszka przeszła sama za rączkę dystans ok. 1,5 km 😮 i praktycznie w ogóle zmęczona nie była 😮

A właśnie, Młoda ma w sobotę imieniny, chcieliśmy jej kupić jakąś zabawkę, ale generalnie w CH koło nas jest jedna wielka dupa jeżeli chodzi o zabawki dla dzieci. Puzzle, jakieś pierdoły owszem, są, ale żeby jakiś jeździk albo bujak dorwać, to masakra. I kupiliśmy Adze kolejne karty, tym razem ze zwierzętami, a jakiś większy prezent dostanie od nas już na urodziny - planujemy jej kupić rowerek, bo to już ciepło będzie (a przynajmniej być powinno). I zaplanowałam, że zrobię przyjęcie urodzinowe dla dzieciaków z sąsiedztwa 😉 ale zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

Ok, lecę coś szybko zjeść, umyję się i spac, bo ledwo żyję (jak zwykle).
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

u nas od zastrzyków przy zmianie pampersa jest krzyk i pytanie o ciocie jeszcze się boi że będzie bolało co do picia w nocy to Iga nie pije chyba że nie zje na noc mleka to czasem się obudzi w nocy i woła mliko he he a pić nie chce tylko musi być mleko

Madalena biedny Piotruś i co teraz wybieracie się z powrotem do bioenergoterapeuty?

u nas Iga ma ostatnio fioła na punkcie myszki miki cały czas chce żeby jej włączyć w tv są dość żadko a włączyłam jej kiedyś na kompie i jak zobaczy laptopa to jest krzyk o miki
wczoraj chciałam jej kupić książke o miki ale znalazłam tylko jedną malowanke wodną dziś będziemy malować i puzzle ale za mała jeszcze
i na allegro patrzyłam są jakieś z miki muszę jej coś zamówić bo lepsza książka jak tv czy komputer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

I po wizycie kontrolnej, na szczęście Marysia już jest zdrowa i nic na oskrzelach nie ma 🙂
Dzisiaj pierwszy raz wybrałam się do rybnego sklepu u nas 🙂 kupiłam brzuszek z łososia i dorsza. Łososia z ciemnym chlebem już mała zjadła na śniadanko a dorsz w folii z piekarnika będzie na obiadek 🙂 mam nadzieje, że zasmakuje jej równie jak łosoś 😉
W ogóle dajecie też dzieciom wędzone rybki????

Normalnie mam wrażenie, że moje dziecko jest z rozwojem na bakier (jak czytam o wyczynach Waszych dzieci)- nie mówi, nie zawoła że chce siku tylko stanie zaczai się i załatwia swoją potrzebę. Próby posadzenia na nocniku albo kończą się krzykiem, albo jak się odwróce zejdzie z niego i obok się załątwi 😮 🥴 jest dużo mniejsza niż rówieśnicy 78cm długości i aż 10,5kg wagi. Niby proporcje są ok, no ale... mały pimpek.
Z drugiej strony jak coś chce to weźmie za rękę i pokazuje, manualnie też jest bardzo sprawna. I w sumie na wszystko przyjdzie czas.... pocieszające.

Madalena, z jednej strony może to być na tle nerwowym, ale może jest jakiś sposób na pokonanie takich reakcji?

Anulka, a może za długo Oleńka Cie wołała i w końcu zrobiła co trzeba?

Kwasiek, u Was jest krzyk na szczotkę a u nas mała jak tylko wejdzie do łazienki pokazuje że chce się czesać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Stasiek jest jeszcze mniejszy 😉
A co do nocnika to się na razie nie spinamy, przyjdzie czas i na to, podobno 2 lata to optymalny czas na odpieluchowanie.

A u nas znowu będzie rozwałka w budynku, tym razem wymiana rur gazowych, na klatkach i w mieszkaniach. No i wyłączenie gazu na przynajmniej 1,5 tygodnia. Chyba gdzieś wywiozę jednak Stasia na ten czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...