Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej 🙂

Agulka nei wiem ile Dawid ma wzrostu ale wczoraj byl na szczepieniu i wazy 11kg czyli tez zaden z niego kolos 🙂

MAdalena to ewidentnie wskazuje na stres ale pytanei jak z tym walczyc? moze pocztaj na necie jak inni rodzice sobie radza z ta sytuacja...

Dawid od jakiegos czasu )nie zawsze) budzi sie w nocy z placzem i przychodzi do nas do lozka...nie wiem czy to nie jakas trauma po tym jak ostatnio zostawilismy go u dziadkow...nie odstepuje nas praktycznie na krok. W tej chwili najbardziej jest za tata ( w koncu siedza razem w domu) ale jak ja wracam to juz musze byc wylacznei do jego dyspozycji, nawet ajk pozjdzie do Kamili albo do babci to musze mu towarzyszyc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejo,
Sylwia u nas to samo miki to przyjaciel od serca, pluszak gadajacy tanczacy z polski to najlepsza zabawka, nie mowi na niego miki tylko dygidag... nie pytajcie mnie czemu chyba ten text hocki klocki myszka miki tak mu sie kojarzy.
Magdalena skoro wychodzi na stres to trzeba fajtycznie jakos uchraniac go przed nim, biedak bedzie jak ja mial co stres to rewolucje zoladkowe przed egzaminami sprawdzianami masakra... ale jakos nad tym idzie zapoanowac ale to potem a teraz ajajaj . Drogi ten bt jak my jezdzilismy z tata to placilismy co laska, to byl ksiadz i jego siostra i szwagier mieli ten >"dar" czy jak to nazwac. troszke sobie sie pan ceni 300zl. Oby teraz juz bylo dobrze moze to jednorazowe.

Agulka ja ostatnio stalam na klatce i przyszedl kolega maxyma z dolu, taki kolega ze w zyciu sie ie widzieli a kumpel starszy o 2mieisace niecale bo z konca kwietnia. I zobaczyl psa bo z kumpela gadalam co ma kundelka, i co powiedzial ten kolega hund a maxym nie nazwie go psem tylko diego hal hal 😉
roznie to bywa, zamiast daj mowi meno meno, ale wiele innych wyrazow wypowiada znkomicie.
Np jest taki progrem dla szkraboli z takim zajacem nazywa sie( napisze fonetycznie) kikaninsien i maksymex wola idelanie kikaninsien 😉 ma male autko z tym krolikiem to jak go szuka to drze sie nie mowi drze sie jakby go wolala kikaninsien autoooooo!!!

Czekamy na kindzie 😉 spakowalam kolejny karton, wczoraj maxyma ciuchy. Dzis dowalilam do wora z recznikami reszte swoich ciuchow zakleilam i wepchalam do szafy. troche kuchni tez zapakowalam 😉 jutro wybieram sie do pracy, powiedziec ze przedluzam o rok wychowawczy, i ze jedziemy na probe, albo zostaniemy albo nie, zeby w razie co miejsce bylo, a i tez byc fer w stosunku do nich, pogadam elegansio to potem jakies swiadectwo pracy wystawia dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Komsi to fajnie,że juz prawie jesteście spakowani, to niedługo bedziecie na nowym miejscu, czasem tez myślę nad przeprowadzką do De, może jest tam lepiej niz u nas... Kubuś rozumie niuktóe rzeczy lae niektóre nie, jak czasem bajke ogląda, to w ogole nie zwraca uwagi na mnie co mówię, czasem tylko. Potrafi pokazać Jakie dobre na brzuszku, jaki jest duży i takie podstawowe, mało mówi, mama, tata, baba...wczesniej więcej mówił ale moze zapomniał hehe teraz dosżło mniam mniam jak coś je, super to wygląda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej my też dziś po kontroli osłuchowo ok ale zapobiegawczoo do niedzieli antybiotyk i lakcid do wtorku

Iga dużo mówi i nawet wyraźnie ostatnio zaczyna łączyć wyrazy po 2-3 słowa np mama daj, ąć miki (znaczy włącz) itp
z nocnikiem różnie bywa ostatnio prawie zawołała kupe tzn jak zapytałam czy kupa to kiwnęła głową i mówie nie rób zaczekaj i zdążyłąm z nocnikiem i była i kupa i siku i tego samego dnia jeszcze 2 razy siku ale dziś nic nie złapaliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga ma 83 wzrostu i 12 wagi (w opakowaniu pampersie rajtuzach spodniach body i bluzce) w domu jak się waży 11,5

Miki zamówiłam na allegro 3 książeczki jedna do czytania cienkie kartmki druga z magnesami i jakimś pisakiem i trzecia twarde kartki z cyferkami

a wogule jak moje dziecko liczy to byście padły ma coś takiego
http://allegro.pl/ikea-mula-zabawka-edukacyjna-kolejka-kurier-gratis-i2052577463.html
i jak przesuwa klocki to liczy eden wa si ćiery pęć edem sześć nie chce powtarzać he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ej to nie fer !
Napisalam wam mega dlugiego posta- jako ze tyle piszecie a Ja nie nadazam ...
I napisalam o Montessori i w ogole ale umiescilam link i dostalam antyspama ze nie moge ... wrrrr 😠 😠 😠

Dziekujemy za gratulacje- termin mam na 11 wrzesnia 🤢 😮 hihii ;-)
Wiec jesli bedzie gorace lato to ufff masakra 😁

Co do Montessori to wiele by pisac- to taka kobitka byla- Wloszka ktora jako pierwsza we Wloszech uzyskala tytul doktora medycyny.
Wymyslila wlasna metoda nauczania i wychowywania dzieci w wieku przedszkolnym- ale z mlodszymi tez sie da ;-) da da da ;-)- fajna lekturka na te temat to RADOSNE DZIECKO Niezbednik Montessori od narodzenia do lat 3.
Glowne haslo to POMOZ MI ZROBIC TO SAMEMU
Chodzi o baczne obserowanie dziecka, wychodzenie na przeciw jego potrzebom i pragnieniom, pomoc w rozwoju, wielokierunkowych i wszechstronnym rozwoju.
Zorganizowanie odpowiedniego otoczenia ktore bedzie to ulatwiac- tj. mebelki, wszystko niziutko, ale tez i pomoce montesorianskie przygotowane dla dzieci z wydzielonym miejscem do pracy. A co najwazniejsze podejscie i stosunek do dziecka.

Pomoce metodyczne napewno sa super dla aktywnych dzieciakow bo wymagaja tego by usiadly 😁 😁 😁 i skupily sie na moment a pozniej juz samo wciaga 😁
Moj ulubiony zestaw przy ktorym Victor potrafi spedzic ponad 45 min to szklane kulki- takie male i butelka z dluga szyjka po winie do ktorej nalezy wrzucac kulki ;-)
Cwiczy sie przy tym koordynacje reka- oko, chwyt pencetkowy oraz napewno skupienie 😁

Na necie jest sporo materialow na te temat- my zaczelismy prowadzic bloga ale nie podziele sie jeszcze linkiem bo bajzel tam straszny 😁

Pozdrawiam cieplutko i obiecuje byc aktywniejsza bo pozniej nie chce mi sie czytac waszych zaleglych postow 😁 😁 😁

Co do chorob jeszcze to mamy swietna babeczne pulmonologa- homeopate we Wroclawiu- wyleczyla Victorasa z zapalenia oskrzeli bez antybiotyku 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, jakos nie mam czasu na pisanie,,,
Komsi fajnie ze sie przeprowadzasz tez ostatnio sie zasnawialismy ale jakos zostajemy tutaj jak narazie Piotrek ma prace firma jakos smiga.,
sniegu znowu dowalilo wiec jes fajniusio .. wlansie skonczylam prasowac... zrobilam dzis z Marika laurki na jutrzejsze swieto Babci i Dziadka 😁 hehe penwie beda zaskoczeni..
jesli chodzi o mowienie to juz marika lapie slowka i z dnia na dzien coraz wiecej sie rozkreca ale ogolnie to mama tata baba dziadzia.. nie ma .. fili (fili ma na imie piesek babci) daj gdzie nie tak i tego typu... i dzis ppowiedziala nawet nie ma taty 😁 tak fajnie to zabrzmialo hehe
Marika ma gdzies z ok 90 cm i wazy ok 12 kg.
wstawilam ostatnio foty na fb wiec pewnie niektore widzialy mamuski...kolorych snow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Olcia już prawie nie kaszle po 7 dniach brania antybiotyku i 2 dniach leczenia lekami wziewnymi przy pomocy inhalatora. Mam nadzieję, że we wtorek na kontroli okaże się, że z oskrzelami jest już osłuchowo ok.

Ola już mierzy 87 cm i waży 12, 200 kg (dane z 12.01.2012

Kwasiek, wydaje mi się, że na imieniny dla malucha wystarczy kupić drobiazg, jeżeli już chce się obcodzić.do pewnego wieku wydaje mi się, że ważniejsze są urodziny niż imieniny.
My planujemy też kupić te karty ze zwierzątkam, co prawda bez okazji, ale te "W domu" Olcia obcykała na zasadzie jak powie się nazwę jakiejś rzeczy to potrafi pokazać na obrazku lub pokazuje na obrazku i w rzeczywistości + własne nazewnictwo co na niektóre rzeczy.
A co do podkładu pod prześcieradło- to miałam je odkąd z Olą pojawiliśmy się w naszym mieszkaniu, czyli od 2 tygodni życia małej do ponad roku z hakiemPotem stwiedziłam, że skoro Ola nie zasusiuje nie potrzeba. Jak zdarzyło się jej 2 razy zwymiotować/mocniej ulać to na poduszkę i ubranko. ostatnio zasiusiany był tylko róg materaca, ale poszukam czy mam jeszcze zapas tych podkładów albo kupię nowe.

Z czasem też chcę próbować Olę odzwyczajać od "pampersiaków", ale fajnie byłoby żeby i na kupkę i siusiu zaczęła za każdym razem siadać na nocniku.Czas i może nauka w moja i w żłobku pokaże efekty W każdym razie nic na siłę.

Co do mówienia, Olca niby sporo mówi, ale jak piszecie dziewczyny o swoich pociechach to mam wrażenie, że mała jest trochę do tyłu. Nie przejmuję się tym, bo u dzieciaków jednych szybciej się coś odbywa a u innych później.

Vena, no to paniennka zodiakowa będzię 🙂 Czytałam trochę w nicie o tej metodzie wychowywania i jak okazuje się ieświadomie poczęści tak olę wychowuję,

Agulka, bardzo możliwe, że Olcię moglam usłyszeć z opóźnieniem. Ja na ogół lekko śpię odkąd Ola urodziła się, ale jak mam cięższy dzień za sobą to mozliwe, że mocniej śpięi mogłam z opóżnieninem się obudzić, kiedy to ola przygotowała się na pójście prawdopodobnie na nocniczek.

Madalena, kurczę to może być faktycznie na tle nerwowym u Piotrusia, ale ustrzec go przed wszystkim to jest mega awykonalne, ale z czasem wyrośnie może z tego Najważniejsze, że ostania kupka była ok.
Ja nie pisałam,ale od ok.8 do 10 roku życia miałam regularne bóle brzucha na tle nerwowym, szczerze nie wiem jaka była tego przyczyna - szkoła, znajomi, 9 lat młodsza siostra, w każdym razie przeszlo.
Marne wiekowe to porównianie, ale może wyjasnieć,że dzieci na różnym etapie wieku mogą mieć różne lęki i różnie odreagowywać.

Sylwia, właśnie miałam pisać,że chyba Mxymek ma Myszkę Miki. Książeczki kolorowaniki suoer sprawa, ale jak Igusia lubi i mielibyście możliwość finansową to jeszcze domówiłambym, internaktywną Miki.

Dzieczyny zmykam spac, bo już spię nad kompem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja wylądowałam w końcu na antybiotyku, bo mam zapalenie zatok które trzeba wyleczyć. Jak nie potop to przemarsz wojsk...'
Czy Wasze dzieci też tak dają do pieca jak są przeziębione? Stasiek od dwóch dni roznosi chałupę w stopniu niewyobrażalnym. Przed chwilą królowało SIAM a teraz króluje OPA! Jak to słyszę to biegnę w miejsce skąd dobiega bo to znaczy że zastanę swojego synka na stole, pianinie, parapecie, komodzie itp. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Julka poszła w kime, wiec mam troche czasu, zeby napisac.Ja po antybiotyku, ktory jak przypuszczam jakos wielce nie pomogl, moze przestalam kaszlec, ale gardlo boli jak bolalo, no moze mocniej.Julka na razie ma spokoj, ale cos kaszle od czasu do czasu.Za kilka dni idzimey z nia na badania morfoogia, i enzymy watrobowe ze wzgledu na te dziwna wysypke, ktora przechodzila, a ktora mzoe byc powiazana z wzw.Moze sie zdarzyc tak, ze Julia ma podwyzszony poziom bilirubiny, bo w meza rodzinie to genetyczne, znaczy moj tesciu i szwagier tak maja, zobaczymy jak Julcia.

Co do slownika Julki to mowi coraz wiecej i tez juz laczy slowa, najczesciej laczy wyrazenie:chodz tu.A do do slow, to nie wiem dlaczego, ale mowi odłóżżżż, nie mam pojecia skad to wziela, bo my raczej tak nie mowimy a to po drugie trudne slowo. na ogorka mowi ogór, mowi tez ogon, oko koki(nogi), pies,ciociu, wuju, Benek(pies tesciow).

Co do myszki miki to jest to wielka milosc mojego dziecka.Chociaz teraz chce ja przerzzucic na cos innego, bo juz troche wariuje jak slysze Klub przyjaciol myszki miki i witajcie w moim klubiku. 😉Ma dwie maskotki jadna miki a druga minni, i mastkotki chodza z nami wszedzie.

co do nocnika to Julka nie przejawia jakis oznak, ze chce z niego korzystac, bardziej z toalety.Biegnie do wc mowi sisisi, ja jej sciagam pampka w tepie natychmiastowym , ona posiedzi na kibelku pousmiecha sie do mnie, zejdzie wytrze sie papierkiem, pomimo, ze siku nie bylo i na tyle by bylo.

madalena trzeba sie zastanowic jak chociaz troche temu zapoboegac.Ciezka sprawa.

Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda, pomyślałam sobie jeszcze że może byłoby warto zasięgnąć opinii jakiegoś psychologa dziecięcego. Skoro już wiadomo jaka jest przyczyna, pozostaje "tylko" znaleźć sposób na Piterka żeby się tak nie stresował. Może macie jakiegoś w okolicy a może wystarczy gdzieś w necie znaleźć jakieś porady, może ktoś by się podjął telefonicznie albo mailowo pogadać na ten temat? Jeśli chcesz, mogę zapytać gościa na wykładzie którego byłam kiedyś i który wg mnie wie co mówi. On prowadzi firmę i daje konsultacje indywidualne. Może łatwiej (i taniej) byłoby przez neta niż gdzieś jeździć nie wiadomo gdzie? Mogę też zapytać w połowie lutego, będziemy na rozmowie kwalifikacyjnej na warsztaty umiejętności rodzicielskich (bezpłatne), pewnie się nie załapiemy bo jest dużo chętnych ale pogadamy przynajmniej z psychologiem dziecięcym 🙂

Rany, jak dobrze że Stasiek nie ogląda telewizji 🙂 U nas na topie plastikowe figurki zwierzątek (ma 4: konia, owieczkę, psa bernardyna i świnkę i do tego pana rolnika który je karmi, obsługuje itp.) - nawet nie sądziłam że się będzie tak ładnie nimi bawić 🙂 Klocki drewniane poszły w kąt odkąd pojawiło się duplo, co prawda Stasiek głównie ćwiczy sklejanie i rozklejanie klocków bez konkretnego celu konstrukcyjnego ale potrafi przy tym spędzić dobrze ponad godzinę i bardzo dobrze mu idzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kubus tez lubi te bajki Myszki Miki, chyba jak prawie każde dziecko, ale staram sie ograniczac mu to bo za duzo oglądał ostatnio, a teraz spokój 😉 tv chcemy przenieść z sypialni do pokoju dla gości, bo Kubus zasypia o 20 a potem się budzi jak się włączy tv i nie zasnie puki nie bedzie ciemno 😉 ma te klacki tez ale bardziej nimi rzuca niż się bawi hehe, lubi wszystko rzucac, ale najbardziej lubi sie bawic samochodzikami, moze nawet poł dnia posiedziec, a ma ich wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Veana to dopiero początek drogi 🙂 mam na myśli koljną dzidziunię 🙂

U nas telewizornia właczona prawie caly czas ale Dawid zlewa i nie oglada wogole chyba ze jakas jego reklama 🙂 Ostanio czyli przedwczoraj bylam w szoku bo nasi szczypiornisci walczyli z dania i noralnie 15 min. siedzial na moich kolanach i ogladal 😁 a tak ma w nosie telewiaor...Ann jak to mozliwe ze Stas wogole nie oglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj u nas wszyscy zasmarkani ale dajemy rade ;-)
A Victor tez uwielbia Myszke Miki- nie mamy TV w domu w ogole wiec tylko na kompie oglada- a jako ze swojego czasu bral inhalacje 3 razy dziennie- to tez zeby wysiedzial to wlaczalismy ;-)
Myszka Miki i Teletubisie ;-) Ale aktualnie tez Bob, Traktor Tom i co tam na youtubie sie nawinie, na plycie mamy tylko Teletubisie- Lala zostal ulubiencem Victora ;-)
Zyjemy bez telewizora i bardzo to doceniam- cisza i spokoj i nic nie przedszkadza Victorowi na skupianiu sie na nabywaniu nowych umiejetnosci ;-)

Czekamy na snieg- zeby ulepic balwana ;-)
Poki jestem na chodzie i nie leze z wielkim brzuchem 😁
a jak u was? Sanki zaliczone? Bo we Wro nie ma sniegu ;-( ;-(
aktualnie Victor zajal sie malowaniem farbkami wiec chwilka wolna ! ;-)

pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No cóż, ja przed ślubem przez wiele lat nie miałam tv i było mi z tym bardzo dobrze 🙂 Po ślubie dostaliśmy telewizor ale nigdy nie było tak że leciał non stop w tle, włączaliśmy na konkretne programy, głównie filmy. Teraz nie ma na to czasu więc oglądamy coś może raz na 2 tygodnie 😉 Stasiowi też nie włączamy ani tv ani filmów na kompie, ma na to jeszcze czas, psychologowie twierdzą że ideałem byłoby żeby dziecko nie oglądało aż do 3 lat. Pewnie tyle nie dociągniemy ale póki nie ma konieczności, nie włączamy. Stasiek może raz czy dwa razy w życiu coś chwilę pooglądał u dziadków zanim zdążyli wyłączyć po naszym przyjściu 😉

U nas na razie śniegu nie widać, ma popadać w nocy ale temperatury plusowe to pewnie się zaraz stopi 😞

Stasiek ostatnio udaje wronę 🤪 Biega po mieszkaniu w pozycji na skoczka narciarskiego i kracze 🤪 🤪 🤪

A, Stasiek nie lubi zajęć plastycznych. Trudno, ma to chyba po mnie 😉 Ale na pianinie grał dziś z wielkim entuzjazmem 🙂 A i jeszcze: po raz pierwszy udało mi się z nim dziś umówić kiedy domagał się tego grania w czasie kolacji: "Teraz mama je, Ty usiądź spokojnie i chwilę pooglądaj książeczki, jak mama skończy to pogramy 🙂" Byłam w szoku normalnie że mam już takie duże dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Magda, jak masz facebooka, to znajdź profil Doroty Zawadzkiej i napisz do niej waidomość (na profilu najlepiej) - opisz jej sytuację, może Ci coś doradzi. Mi zawsze odpisuje jak o cos pytam, więc zakładam, że Tobie również odpisze. A może jakieś mamy przy okazji coś doradzą z własnego doświadczenia 🙂

Vena, czyli to dopiero początek ciąży 🙂 🙂 gratulujemy jeszcze raz i trzymamy kciuki 🙂

Ann
, Agnieszka też tv nie ogląda 😉 tzn. leci gdzieś w tle, ale generalnie Aga nie zwraca na niego uwagi. Uwielbia reklamę z Muppetami i ze Smokiem-analogiem ("pstryk pstryk pstryk, ram tam tam, kto ja jestem - nie wiem sam"). I kocha piosenkę "kolorowy wiatr" z pocahontas - ogląda z rozdziawioną paszczą, mogę jej spokojnie paznokcie poobcinać, nakarmić ją czy cokolwiek innego.

Dziś znow byli u nas znajomi, napiliśmy się grzanego wina, mi się jakoś tak fajnie zrobiło 😉 😉 zaraz wrzucę Wam jakieś zdjęcie dziewczyn 🙂

A i w tym tygodniu składam podanie o pracę, dostałam cynk od przyjaciółki, że mają być przyjęcia. Jesteśmy z mężem na etapie szukania niani dla Agnieszki. Mam koleżankę, która pracowała jako niania i niedawno rzuciła pracę, więc może ona by się Młodą mogła zająć. No ale póki nie będę wiedzieć co z tą pracą, to nie będę nikogo zatrudniać.

Idę wypić herbatkę i lecę spać. Kolorowych snów :*

A, zapomniałam. Agnieszka waży ok 11 kg i ma ok 80 cm wzrostu. Ubranka 92 nosi. Jeżeli chodzi o mówienie, to mówi niewiele, w zasadzie poza "mama" to nic 😉 po swojemu coś nawija, ale nie nazywa rzeczy ani nic w tym stylu. Ale bardzo dużo rozumie, wykonuje niemal każde polecenie (pokazuje wszystkie części ciała, przynosi to, co jej każę przyniesć, zanosi to tam, gdzie jej to każę zanieść, mówi jak robią rożne zwierzątka: kurka, kotek, piesek, ptaszek, krowa, konik, świnka, sowa, wilk, rybka, żabka, zajączek itp.) więc absolutnie się nie martwię tym, że jeszcze nie mówi. Agnieszka wszystko robi z opóźnieniem, ale jak już zacznie, to robi to na maksa 😉 tak było z chodzeniem (miała 14 miesięcy, wstała i poszła, łaziła przez kilkadziesiąt minut, nie dało jej się zatrzymać, teraz praktycznie biega) i tak penwie będzie z mówieniem 🙂 tak czy siak - spokojna o to jestem całkowicie 😉 nie można dać się zwariować 😉

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...