Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka 🙂
Magda, mi też u okulisty wychodzą za każdym razem inne wyniki - ostatnio się dowiedziałam, że mam tzw. skurcz akomodacyjny oka i dopiero po 3 dawkach kropki znoszących akomodację okulistka była w stanie określić, jaką mam wadę wzroku. Może Ty też masz coś podobnego? Czyli z kolejną ciążą chyba musicie poczekać, dopóki sprawy zdrowotne się nie rozwiążą...
Laaf, Sylwia - dzięki za rady odnośnie działalności. W sumie nic kombinować nie będziemy, ale jeszcze nie wiem czy działalność będzie na mnie, czy na męża. Musimy się dowiedzieć w jakimś ośrodku doradczym które z nas ma większe szanse na dostanie dofinansowania. Generalnie osoby do 27 roku życia mogą dostać do 80%, powyżej tego wieku - maksymalnie 75%. Ja 4 lipca kończę 27 lat, wnioski się składa gdzieś w połowie lipca, więc pewnie już będzie wszystko jedno na kogo będzie działalność. Mąż chyba miałby większe szanse... jutro ma mi przynieść jakiś komputer z pracy, żebym mogła wniosek pisać, bo nie mam jak (ręcznie jak piszę, to mnie szlag trafia...). Laaf, pytałaś o kwotę - tam się pisze roczne podsumowanie, włącznie z wynagrodzeniami. U nas, przy 2 programistach, jednym administratorze i jednej osobie z marketingu, plus oprogramowanie, sprzęt, reklama i inne koszty, całość wychodziłaby w granicach 300-400.000. 20% za jasną ciasną nie zdobędziemy, więc musimy maksymalnie poprzycinać wszystkie dodatki, żeby można było jakiś w miarę znośny kredyt w razie wu wziąć... jakiś inwestor by się przydał, któraś chętna? 😁

Ann, bardzo się cieszę, że wróciliście cali, zdrowi i zadowoleni 🙂 Wrzuć jakieś zdjęcia rozrabiającego Staśka 🙂
Ja dostałam od znajomej bibliotekarki namiary na jakiś sprawdzony nocleg w Zakopanem. Może w przyszłym roku się wybierzemy.

A tak w ogóle to jutro rano robię test ciążowy. Ostatnio okres mi się rozregulował - był co 28 dni (jak w zegarku), a ostatnie 4 miesiące tak 30-31 dni. W tym miesiącu leci już 33 dzień. Jak się okaże, że jestem w ciąży, to mnie matka chyba zabije 🙂 A jak się okaże, że nie jestem w ciąży, to lecę w sobotę do lekarza na usg ginekologiczne i porobię sobie wszelkie możliwe badania krwi, bo ta nieregularność mnie już wkurza. Poza tym masakrycznie senna ostatnio jestem, ledwo funkcjonuję. Kawa działa przez jakąś godzinę, później mi wszystko z rąk wylatuje, skupić się na niczym nie mogę. I ten trop też wypadałoby zbadać trochę.

Ok, lecę ja się myć i spać.

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ojej, Magda, faktycznie powinnaś się przebadać.
Co do krzywej cukrowej, robiłam, ale różni lekarze pod tą nazwą rozumieją różne rzeczy. Wg mojej wiedzy, najbardziej miarodajne jest seria 3 badań: na czczo, 1 i 2h po wypiciu 75 glukozy.
Przy czym ważne jest, żeby po wypiciu tego świństwa siedzieć na pupie pod gabinetem i nigdzie nie chodzić (ruch obniża poziom cukru we krwi a chodzi o to żeby wiedzieć jak organizm samodzielnie sobie radzi z taką dawką glukozy).

A nie jechaliśmy w nocy, bo u nas się to nie sprawdza. Stasiek śpi czujnie i jak się obudzi w samochodzie to już jest histeria nie do opanowania. A budzi się co godzina. Zdecydowanie lepiej nam wychodzi jazda za dnia.

Wrzucę zdjęcia jak się z nimi ogarnę, na razie jeszcze nie opanowałam chaosu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To trzymam kciuki, żeby wszystko było ok i żeby Wasze plany się zbytnio nie poprzesuwały w czasie 🙂
Moja mama chce Agnieszce kupić na urodziny stolik i krzesełka, sprawdzałam na Allegro ile kosztują używane, w sumie da się coś znaleźć w rozsądnej cenie, tylko mamuśka jest na bakier z internetem i musiałabym decyzję podjąć za nią, a nie bardzo mi się chce 🙂
To jeszcze raz dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Chrzestna Kubusia tez chce to samo kupic Kwasiek i fajnie, bo przyda mu sie a tak, to robie ciasto na jutrzejsze urodziny i skocze jeszcze do sklepu, po pare rzeczy do sałatki, jak synek zasnie 😉 a tak to czas szybko mi mija, jutro na wieczór do kolezaqnki pojedziemy i potem siore tez odwiedzimy, ale to chyba juz pisałam hehe.jutro juz 25 lat mi stuknie, kurcze ale ten czas leci...

miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka! mnie od 2 dni meczy zapalenie pecherza masakra... dzis musialam troche papierow pozalatiwac dla urzedu pracy z ta moja dotacja. i jebany urzad skarbowy za dwa zaswiadczenia musialam zaplacic 38 zl;/ i 7 dni czekac na to ale na szczescie w zusie za free no i od reki papierek dala.. nie wim dlaczego tak nie jest w skarbowce... 😮 Na szczescie dzis juz pogoda lepsza wiec po poludniu spacerek, wczoraj malej kupilismy kuchnie do zabawy i jest przeszczesliwa caly czas by sie nia bawila 🙂 w tesco wogole duzo zabawek jest za pol ceny wiec warto 🙂 a tak to jakos leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamy, które odpieluchowują już swoje dzieci: gdzie kupujecie majteczki? Mam wrażenie, że takich na 80-86 prostych, bawełnianych, których można byłoby kupić całą furę, praktycznie nie ma, w każdym razie nie znalazłam. Chcemy już startować ze zdjęciem pieluchy na dzień, ale nie damy rady bez majtek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Dziewczyny, jakie na lato sandałki będziecie kupować lub macie dla dzieciaczków? Ja zastanawiam się czy w tym rokujeszcze nie kupić z zabudowaną i trochę podwyższoną piętką, ale z odkrytymi pakuszkami, widziałam fajne w CCC.

Alicja, ja z kuchenką do zabawy podsunęłam moim rodzicom pomysł, bo pytali się co małej kupić na urodzinki, a że Ola lub wyciągać garnki i łyżki, udając, że gotuje to pewnie sprawi jej frajdę.

A co do prezentów urodzinowych my chcemy kupić Lego z księżniczką, bo Olinka lubi układać klocki i tak powoli kolekcjonujemy.

Madalena, mam nadzieje, że ze zdrowiem będzie wszystko ok. Może Piotruś ma właśnie na tle alergicznym kaszel. Ola oprócz zmian skórnych pokasłuje co jakiś czas lub ma katarek, a osłuchowo jest ok. Pod koniec czerwca będzie miała próbę na pokarmówkę,a na jesień wziewną.

Ann, fajnie, że wyjazd był udany. Ja ostatnio kupowałam majteczki dla Oli w Pepco tyle, że rozmiar 92/98 (wiekowo 2-3 lata), majteczki kolorowe i 100% bawełny. Może będą też mniejsze rozmiary. 3-pak kosztował 5,99 zł, a pojedyńcze sztuki 1,99 zł.

My zaklepaliśmy w drugiej połowie lipca 5 dni na jeziorem w Ostrzycach (Kaszuby). Krótko, ale zawsze to jakiś wyjazd, a miejscówka w pensjonacie sprawdzona, bo byłam z mężem tam kilka lat temu w okresie narzeczeństwa. Trochę jeszcze rozwinęli się i rozbudowali.

Kwaśku, jak test?

Spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!

My duzo majteczek dostalismy nowych wiec narazie nie kupowalam ale przejde sie tez do pepco zobaczyc bo mam niedaleko 🙂 dzis sie robi ladniutka pogoda 🙂
Angeee STO LAT !! SPELNIENIA MARZEN, DUZO MILOSCI I SZCZĘŚCIA Z WYCHOWYWANIA SYNKA!!
Milego dnia mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, wszystkiego najlepszego! Dużo zdrówka i spelnienia marzeń 🙂

Test negatywny, ale stresu się trochę najadłam. Aż mi się śniły 2 kreski 😁 😁 w sumie trochę też szkoda, no ale - co się odwlecze, to podobno nie uciecze 🙂

Muszę już myśleć o menu na imprezkę urodzinową Agi. Kasy w tym miesiącu już nie mamy, ale trudno, najwyżej będzie debet 🙂

Idę kawkę wypić i wniosek pisać.

A, Ann, my majteczki kupowaliśmy w rożnych sklepach. Strasznie zadowolona jestem z majtek firmy Puma (tak, ta Puma - Aga dostała te majtki na 1 urodziny) - szalenie dobrze przylegają, mają szeroką podstawę, nic jej się nie wrzyna w tyłek. Może dla chłopcow mają rownie dobre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasiek przeczytałaś wiadomość odemnie.
Angela Wszystkiego najlepszego 🙂 spełnienia marzeń.
Ann Piotrus ma takie zwykłe bawełniane.
http://allegro.pl/majtki-3-sztuki-100-bawelna-r-86-92-misie-i2335930614.html
Sa fajne mam ich chyba 12 par , nie obdzierają, są mięciutkie.
A co najważniejsze sa kolorowe i maja rozne obrazki co jest istotne bo te które lubi nie posika tak szybko jak te które mu sie nie podobaja. Piotrus lubi wybierać i ma w czym bo sa rozne obrazki.

A własnie w jaki sposób podchodzicie do odpieluchowania. Ja mu sciagłam pampersa i ubrałam majteczki i tak juz chodzi 3 dzien. Pierwszego dnia co chwile mu uciekało , drugiego może 4 razy sie zmoczył a dzisiaj narazie uciekło mu troche sisi i niestety kupka( dobrze ze byla twarda) a tak ogólnie to dzis jest troche lepiej ale niestety sam nie woła tylko go pytam co jakis czas. Ale i tak jest wielki krok w przód bo wczoraj zrobił kupke do nocnika co graniczyło z cudem gdyz wczesniej potrafił 30 minut siedziec i nic nie zrobił a jak wstał to od razu do pampersa zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ. Dziewczyny dziękuje bardzo za życzenia 😉 a Kubus dzis pierwszy raz kupke naq nocnik zrobił 😉 i siku tez mu sie udało, jakos to ospieluchowanei idzie ale majtek jeszcze nie zakładałam, moze jutro jak bedzie tez taka ładna pogoda... a do kolezanki nie jedziemy,bo zachorowała...no nic, a dla Kuby kupiłam sandałki na lato na targowisku dzis, sobie pare ciuszków i spodnie i staniki i inne pierdołki i fajne bluzeczki dla niego i Bratanicy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, my odpieluchowujemy narazie w weekend. Ola lata wtedy w majteczkach,jedynie pieluchę zakładamy na spacer (bez będzie latać jak będzie już dużo cieplej) i do spania. To już drugi weekend, w żłobku nie mamy na to wpływu. Wydaje mi się, że przy takie ilości dzieci w grupie panie jedno mówią a drugie robią, więc jak nam się uda odzwyczaić od pieluch to wtedy wdroży się w żłobku.
Póki co w domu kupka ląduje w nocniku, a siusiu niestety w majtki, chociaż dzisiaj po porannej kupce posiedziała jeszcze trochę i zrobiła też siusiu. W żłobku podobno siada za każsym razem jak panie sadzają na nocnik po posiłkach i robi do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja kupiłam dziś nakładkę na sedes, darujemy sobie chyba nocnik i od razu będziemy sadzać na sedes. Stasiek bardzo chętnie wskoczył... i od razu zrobił kupę, ale poszła w pampersa bo był w spodniach 😉 Bardzo był zawiedziony i szukał jej w muszli 😁

Z tymi majtkami to lekka bryndza, bo takich na rozmiar Stasia praktycznie nie ma. Kupiłam w tesco i mothercare 92, tescowe ewentualnie można już zakładać, a te drugie jeszcze poczekają. I jedne i drugie bardzo fajne, zupełnie proste, bez żadnych aplikacji, za to po kilka złotych za sztukę 😉 W mothercare trafiłam na wyprzedaż 50% na część asortymentu i obkupiłam Stasia w to czego nam brakowało, po tej obniżce ceny wychodzą bardzo korzystnie, jest jeszcze jutro tylko.

Co do butów to my w końcu mamy na lato taki zestaw:
- kalosze,
- buty z goretexem timberlanda (te na zdjęciu profilowym, wg mnie rewelacja, Staś większość wakacji przechodził w nich właśnie),
- wyższe buty ecco (z wyprzedaży),
- takie niby adidasy geox ale wycięte nieco na górze jak pół-sandały,
- sandały geox z zabudowaną piętą i odkrytymi palcami (planowałam zakryte palce ale te nam się trafiły w korzystnej cenie),
- trampki ze smyka ale są beznadziejne i raczej nie będą często noszone (strasznie poci się w nich noga), no może do piaskownicy bo skórzanych sandałów mi trochę szkoda.
Z tymi geoxami to mieliśmy farta bo przypadkiem trafiliśmy na otwarcie sklepu i były duże rabaty na cały asortyment. Mogłoby chyba nie być tych ecco jak już są timberlandy, ale one były pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 my mamy 2 pary butów - sandały chyba z ccc i kryte najzwyklejsze adidaski kupione na allegro. A i kapcie do latania po domu, chyba z Coccodrillo. Każda para kosztowala mniej niz 35 zl.

Byli u nas moi rodzice, pobawili sie z Agnieszka na placu zabaw, wszyscy wrocili zadowoleni 🙂

A ja dostałam niefajna wiadomosc od przyjaciolki - jej mama ma przerzuty raka do mozgu i pluc, sytuacja beznadziejna... nawet nie wiem jak ją pocieszyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasiek w takich chwilach niestety nie da się pocieszyć ... niestety my jesteśmy bezradni wobec takich sytuacji..........

Ann ale czemu nie zamówisz majteczek na allegro, jest ich pełno. Masz wybór pod względem jakości, ceny , firmy itp.....

Piotrus ma 2 pary sandałków , takich zwykłych nie drogich. Jedne kupione w CCC a drugie po kuzynie. Jedne skrórkowe takie do kostki, adidaski zwykłe i trampki. Ja jakos nie przywiazuje uwagi do firmy , kupuje takie na jakie w danym momencie mnie stac albo ma od kogos z rodziny. Po domu chodzi w skarpetkach bo nie znosi kapci.

A gdzie Sylwia znikła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola ma buciki pełne typu adidaski, półbuciki, kaloszki (po kimś, już nie pamiętam po kim) i w najbliższym czasie chcemy kupić sandałki z zakrytą piętką i odkrytymi paluszkami, no może jakieś sandałki lub sandałko-klapki takie na plażę lub jezioro. Z kolei Olcia musi mieć kapciuchy założone w domu i w żłobku, więc też takie posiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wygląda na to że Staś ma strasznie dużo butów... Tak z ciekawości: jakie buty zakładacie dzieciom na deszcz, błoto, mokrą trawę? Ja sobie nie wyobrażam żebym nie mogła wtedy ze Stasiem wyjść, bo by mi rozniósł chałupę.
Dziś byliśmy u znajomych, najpierw spacer po lesie (Staś maszerował prawie 4 godziny, po drogach, krzakach, szyszkach, w dół, pod górę, po piachu, resztkach błota itp.), potem grill. Całkiem byłoby fajnie gdyby nie trzeba było cały czas za Stasiem gonić po całej działce i odrywać od różnych ciekawych zajęć- tu kran do odkręcenia, tam krzaczek truskawek do wykarczowania, tam puszka lakieru do otwarcia 😉

Majtki kupiłam w końcu w tesco i mothercare, po kilka złotych za sztukę (coś koło 5 zł). Na Allegro szukałam, ale nie znalazłam takich jakie chciałam - gładkich, bez żadnych aplikacji i naszywek. Dziś widziałam w coccodrillo majtki w rozmiarze od 80-86. Do Pepco mam strasznie daleko i nie po drodze, jeszcze tam nigdy nie byliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas ciag dalszy odpieluchowywania. Dzisiaj było już nawet nie źle. Jedna wpadka i to jeszcze kupa. A tak to zużyłam dzis 1 pampersa na noc 🤪 oby tak dalej.
Dzisiaj już zaczął normalnie sikać a nie tylko uskakiwać jak do tej pory.

Ann
Piotruś chodzi w kaloszach jak jest po deszczu lub jest mokro.
Oj , ze Stasiem to Wy się napewno nie nudzicie. Z kąd Wy bierzecie siły.... 🙂
Tak z ciekawości dlaczego tak bardzo zależy Ci na majteczkach bez nadruków. To , że z bawełny to sie w 100 % z Tobą zgadzam bo sama tylko takich szukam ale wydaje mi się , że kolorowe majteczki z jakąś aplikacją są fajne. Z mojego punku widzenia dziecku bardziej podobają sie rzeczy np z bohaterami bajek, chętniej je zakładają. Ale to jest tylko moje zdanie...

Dziewczyny macie pozdrowienia od Aleksandry, obiecała ze Nas odwiedzi i napisze co u niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja dzisiaj mam dzień wolny. Olcia tradycyjnie w żłobku, zakupy zrobione, młoda kapustka na masełku z koperkiem zrobiona, zaraz utłukę schaboszczaki do spanierowania i obiorę młode ziemniaczki, a ugotuję i usmażę jak mąż przyjedzie z pracy.

Muszę jeszcze podlecieć do Oli pediatry po recepty na maście i zlecenie do żłobka. Jedna maść będzie zaniesiona do żłobka, żeby panie Olcię mogły smarować jak ma zmiany skórne lub miejscami bardzo suchą skórę (to też wynik alergii). Przy kremach nie na receptę np. Blaneum (jak miała ostatnio) itp. nie ma problemu i można przynieść, ale jak maść jest na receptę i też robiona w aptece to żłobek musi dostać zlecenie od lekarza. Takie mają przepisy.

Olę też mega roznosi energia, ona jest wszędzie - żywe srebro, zresztą tak mówią w żłobku, jak jest u lekarza, każdy kto ją już zna 😁 Jeszcze jak jest w żłobku i w domu 2-3 godz. przed kąpielą to jest spokojniesza, bo wychasa się z dzieciakami, ale weekendy i dni wolne, to po prawie całym dniu to z mężem padamy na pysk 😉 Taki urok naszej Olci 😁

Ann, Ola w takie dni chodzi w kaloszkach.

Madalena, my też mamy majtaski 100%, jedne są z nadrukami a inne poprostu kolorowe lub są w kawiatki, motylki, biedroniki itp. Fajnie, że Piotruś już tak super sobie radzi z nocniczkiem 🙂

No Aleksandra, czekamy na Ciebie 🙂

W naszym dzieciaczkowy gronie mamy już pierwszego 2-latka, bo przecież Adaś Aleksandry miał urodzinki 19 maja. Aleksandra jak będziesz to czytać to spóźnione: Sto lat dla Adasia, mnóstwo uśmiechu i buziaki od mnie i Olci 🙂

Zmykam, bo zadania czekają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Marika usnela niedawno wiec mam troche luzu i przygotowanie obiadku.
Nabiegala sie 2 h na dworze i oczywiscie plac zabaw zaliczony.. ja tez jestem lekko padnieta tym bieganiem.. bo oczywiscie Marika nie potrafi powoli chodzic tylko biegnie 😉
Jesli chodzi o buciki to my mamy: półbuty ze skorki korneckiego, sandalki z bartka (kupione ze starej kolekcji za 89 zl) balerinki z materialu z bartka i adidasy nike. Jeszcze mam zamiar jej kupic kalosze i nie wiem czy te sandalki w lipcu nie beda juz za male bo teraz strasznie jej szybko stopka urosla, a jakie rozmiary bucikow maja wasze szkraby??
Narazie dalam sobie spokoj z odpieluchowaniem poczekam jeszcze pare dni.. dzis juz cos sie zzcyna pogoda psuc ale jest cieplo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...