Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Angela, kiedys pisalas, ze Kubus nie zwraca zbytnio uwagi na to, co mowisz itp. Teraz zbliza sie bilans 2-latkow, wiec przy okazji powiedz o tym lekarzowi. Ze niewiele mowi, e nie wykonue jakichstam polecen Bo moze byc tak, ze Kuba odziedziczyl po Tobie wade sluchu - i wtedy im szybciej wada zostanie wykryta, tym lepiej. Agnieszka wszystko rozumie, spelnia polecenia, nazywa po swojemu przedmioty, powtarza po nas wyrazy. Pelnymi zdaniami nie mowi.

Dzis wlasnie bylysmy na bilansie 2-latka. Agnieszka wazy 11,1 kg, ma 90 cm wzrostu. Czyli z waga i wzrostem jest lekko powyzej 3 centyla, wiec wdala sie we mnie (waga) i w tatusia (wzrost). Pediatra pytala tez o mowe, ale jak powiedzialam, ze powtarza po nas i codziennie czegos nowego sie uczy, to sie uspokoila.

Wrocilam wlasnie z piwka - przyjaciolka ze studiow przyjechala do domu (teraz poznaniu mieszka) i sie w koncu spotkalysmy. Wypilam 2 piwa i roche mnie wcielo 😉 wiec ide sie myc i grzecznie pojde spac 😉 dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doberek ;*

tez muszę iść na bilans 2-latka ciekawe ile ta moja glizda już waży!!! 😜

dzisiaj idę pierwszy dzień do nowej pracy trochę się stresuje ale wiem że bedzie OK 😉 miałam zacząć od 1 czerwca ale zadzwonili wczoraj czy mogę przyjść już dziś w czwartek jeszcze idę na 12h do starej pracy bo nie mają kogo w grafik wcisnąć więc jeszcze mnie wykorzystali na sam koniec ale to nic grosz jakiś wpadnie jeszcze...

boje się jednego że jak zaczęłam teraz prace że w sobote bede szła do pracy i nie bede na Zuzi urodzinkach 😞 no ale trudno jak mus to mus... 🤢

miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Ann, Stas przechodzi ewidentnie bunt 2-latka niestety trzeba przeczekac ale jednoczesnie uwazac co by krzywdy sobie nierobil..

Zuziaku wielkie gratulacje 🤪

Madale zazdroszcze ten moj trol wogole nie mysli o siadania na nocnik czy nakladka 😉

Kwasku super ze urodzinki sie udaly 🙂

milego dnia dziewuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Kwasiek, Kubus teraz juz reaguje na apolecenia, typu przynies piłkę, piloty,idzimey bajke ogladac, czy jesc, czy na nocnik, te czynności w ciagu dnia wykonuje bez problemu. Mówi tylko mama, tata, baba, dziadzia i tam po swojemu, mało jak dla mnie alew sumie jego kuzyn dopiwro teraz zaczyna coś mówić a ma 2,5 roku...ale na bilansie na pewno o tym wspomne...zobaczymy co bedzie mówić...a jeśli chodzi o moj słuch to ja mam to przez ciagłe zapalenia uszu,nie mam tego od urodzenia, jak miałam 9 lat sie pogorszyło...mówić, to mówiłam normalnie itd w Kubusia wieku...wiec myślę,ze to nie ma nic do rzeczy i chyba trzeba czekac, lub konsultowac za jakiś czas z specjalista od tych spraw, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, na pewno trzeba o tym wspomnieć na bilansie, ale raczej nie ma się co na zapas martwić, bo każde dziecko idzie w swoim tempie. Dopiero podobno koło 3 lat wszystko się wyrównuje i wtedy jest czas się martwić jeśli dziecko odstaje od rówieśników. No ale warto się przyglądać uważnie już teraz, żeby ewentualnie nie przegapić czegoś istotnego.

Stasiek dziś po raz pierwszy oglądał telewizję 🙂 Szwankowała nam od miesiąca tv którą mamy z neostradą i dziś wreszcie coś zadziałało, choć też do końca nie wiadomo co. W każdym razie dziś rano przez telefon działałam z panią z infolinii a potem okazało się że w jedynce są Domisie, więc uznałam, że skoro Staś zaczął już to oglądać z przymusu, niech doogląda do końca 🙂 Siedział jak zaczarowany z otwartą paszczą i komentował po swojemu 😉 Na szczęście jak się skończyło, bez protestów pozwolił wyłączyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Z Olą na bilans 2-latka idziemy 6 czerwca, nie wiem ile ma wzrostu, ale waży pomiędzy 12-13 kg.

Olcia wszystko rozumie, na ile taki maluch powinien. Słownictwo ma duże, a z przewagą własnego słowotwórstwa, zaczyna łączyć w zwrotach po 2 słowa np. dzidzia papa, tata brum brum, nana (czyli kotek) lulu (śpi), dzidzia aaa ( Ola lub dziecko idzie spać) itp. Ostatnio z nowych słów zaczęła mówić - auto i picie, a z nowych słowotwórstw - kuku miu - ciekawe czy wiecie o co chodzi?..to określenie na Myszkę Miki i Mini 🙂

My kupiliśmy Oli na obie okazje klocki Lego Duplo z serii księżniczek. Na Dzień Dziecka dostanie http://allegro.pl/lego-duplo-6151-pokoj-spiacej-krolewny-poznan-i2356710766.html a na urodziny http://allegro.pl/lego-duplo-ksiezniczki-woz-kareta-kopciuszka-6153-i2365816394.html
Z klocków Duplo ma 2 rodzaje z serii Kubuś Puchatek i kupiliśmy jej Lego w plastikowym pojemniku z większą ilością klocków, więc teraz próbuje sama lub przy naszej pomocy tworzyć. Z obu prezentów na pewno ucieszy się, bo będą Cinki, czyli dziewczynki lub w innym tłumaczeniu też księżniczki, a dodatkowy plus u Kopciuszka jest konik 🙂

Sylwia, super domek, Igusia będzie miała wielką frajdę 🙂

Kwasiek, mam nadziję, że jutro nie będzie kaca... 😉 😜

Zuziaku jak minął pierwszy dzień w nowej pracy?

Jutro jesteśmy umówione do fryzjera, Ola będzie miała podcinane końcówki włosów.

Słyszę, że skończyło się pranie, więc muszę powiesić, a później muszę spisać listę co muszę kupić na tort i weekendowy obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela na razie nie ma się cym martwic ale wspominiec można na bilansie na własnego spokoju. Piotrusia kuzynka ma 3 latka i dopiero teraz mówi mama. baba itp A tak to tylko wydobywała z siebie dziwne dzięki ale lekarze stwierdzili ze taki juz urok dziecka. Piotrus nawija jak stary, mówi zdaniami, odmienia . Relacjonuje wydarzenia ( oczywiście po swojemu ). Problem ma z idzie rak nieborak na to : idzie oborak.
Piotrus ciągle spiewa teraz jego hitem jest Michel Telo - Ai se eu te pego chodzi i spiewa tak: uno sa uno sa , belisa , belisa .
Natomiast jego kuzyn zamiast uno spiewa ino. Ostatnio kuzyn ma 2,5 roku mówi Piotrusiowi spiewaj ino sa po czym on spiewał uno sa . A skoro spiewaj juz inaczej niz on to wybił Piotrusia bo źle spiewaj. Albo wczoraj mówi Piotrusiowi uderz mnie więc Piotrus go popchnął i tak zaczeli sie bic. I pomyślec ze małe dzieci a już zaczepki szukają 😜

Piotrus jest chory: ma biegunke , wysypkę i chrypkę. Byłam u lekarza z nim bo do płudnia zrobił 7 wodnistych stolców i wszystko przez niego przelatywało. Dostał leki i spi oby mu sie uspokoiło po lekach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Anulka
, oczywiscie, ze mialam kaca... baaardzo ciężko mi się wstawało 😁 spotkanie jak zwykle miłe, poplotkowałyśmy trochę, u naszych koleżanek z roku nagle jest wysyp ciąż i porodów 🙂 tylko te moje przyjaciółki lekko załamane, bo singielki jeszcze, a instynkt macierzyński im się już włączył.
U nas znowu wlamania do piwnic byly, juz chyba 4 czy 5 raz w ciagu tego roku. Jakis miesiac temu zakladalismy monitoring, wiec teoretycznie wszystko powinno sie nagrac, pytanie tylko jaka bedzie jakosc i czy da sie twarze rozpoznac. Oby, bo poszlo na to troche kasy...
U rodzicow juz remont w trakcie - kupili meble, jutro wchodzi ekipa i bedzie malowac pokoj. My dostalismy zlecenie na zaprojektowanie lazienki moim tesciom, bo im plytki ze sciany odpadly i robia generalny remont. Dobrze, bo lazienka byla tragiczna... a ze ostatnio ogladam "pan i pani house", to kilka fajnych pomyslow podejrzalam, moze uda sie cos wykombinowac fajnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
Agnieszka spała ponad 3 godziny, dopiero się budzi, bo słyszę jej słodki głosik "mama, mamooo" 🙂 ostatnio się strasznie buntuje, nie chce w ogóle się przebierać, więc nawet kąpiel jest dużym problemem. Nie przebieraliśmy jej więc przez 2 dni. Dzisiaj rano udało mi się jakoś wyszorować, umyć głowę i ubrać, a w nagrodę za dobre zachowanie dostała Kinderka. Więc może będzie lepiej 🙂
Lecę po nią, bo już się niecierpliwi 🙂

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kwasiek u nas sposób na wychodzenie z wanny (z wchodzeniem nie ma problemu) biorę ją do lusterka żeby zobaczyła gdzie jest golas na ubieranie i rozbieranie sposób jest że sama np zdjemuje skarpetki zawine jej za piete tylko a na ubieranie np. sama zakłada spodnie od piżamy i się cieszy i każdy musi patrzeć jak je podciąga i trzeba bić brawo he he

wogule ona teraz wszystko chce sama jogurt wcina sama w jednej ręce jogurt w drugiej łyżka i opierdzieli cały zupe jej pomagam bo jej spada z łyżki he he i tłumaczy usia je z mamom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla wszystkich maluchów na Dzień Dziecka 🙂

Mała od nas dostała te Duplo, jak już wspominałam, a w żłobku dostała nadmuchiwaną plażową piłkę i zabrała ze sobą jeszcze baloniki.

Ola też jest bardzo samodzielna, je, pije, próbuje myć ząbki (i tak odrobinę poprawię śpiewają za każdym razem Szczotko, hej szczoteczko o-o-o ...) i siebie, rozbieranie wychodzi jej zawodowo, nawet potrafiodpiąć zamek od kurtki. Ubieranie jest trudniejsze, ale dzielnie ćwiczy, buciki potrafi założyć, czasem troche pomogam lub sprawdzam czy ok założyła. Spodenki od piżamy czy rajstopki też sama zakłada/ podciąga i tak jak Igusia każe bić brawo.

Koniec pisania, bo idę robić dalej gołąbki - to mój pierwszy raz, kapuchę mam gotową, muszę dokończyć farsz, pozwijać i dorobić sos pomidorowy i niech robią się dalej, a jak to skończę to biorę się za biszkopt do tortu - dzisiaj upiekę, a jutro przygotuję kremy, nasączę i ozdobię tort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej !
Wszystkiegoo najlepszego dla maluszków!!!

Dzis pogoda u nas tragiczna wiec nici w wyjscia byly, Marika dostala od nas rowerek biegowy drewniany od nas i narazie probuje jezdzic po mieszkaniu bo jszcze ciezko jej rownowage utrzymac 🙂 ale tak to zadowolona no i od chrzestnej dostala ciuchy i zestaw kucykow wiec dzis byla prze szczesliwa i caly czas sie nimi bawila. 🙂
Jutro sie wybieram z kolezankami na imprezke 😁 troszke poszalec hehe milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, u nas takie metody były zawsze na porządku dziennym 🙂 Aga bardzo lubiła się kąpać i w sumie nadal lubi, tylko nie lubi etapu rozbierania i ubierania. Ale dzisiaj już wszystko wrócilo do normy - dałam jej nowe "zabawki" do wany (plastikowy lejek i pojemnik na mocz) i z wielką chęcią się rozebrała i wskoczyła do wanny. Jak jej powiedziałam, że po kąpieli dostanie czekoladkę, to nawet bez krzyku dała się ubrać 😉 trochę ją przekupię, ale zależy mi na tym, żeby ubieranie i rozbieranie kojarzyła z czymś miłym.

Co do samodzielności, to Agnieszka sama je (zupy też, chociaż ciągle muszę jej przypominać, żeby łokieć do góry podnosila), sama się rozbiera (jak jej się zechce), częściowo sama się ubiera (spodnie, skarpety, buty, czapka, ale też musi jej się chcieć). Pampersa jej zakładam tylko na czas spania, bo dużo pije w dzień i dużo sika. Zęby myje sama, my tylko te tylne ząbki jej czyścimy. Nauczyła się jeździć na rowerze i pomyka po całym mieszkaniu próbując nas rozjechać 😉 ostatnio ma fazę na kredki i każe mi ciągle malować kółka. "Kuko, kuko!". N i nie ma bata - muszę kilkadziesiąt kółek dziennie narysować, a do tego dochodzą jeszcze inne figury. A i zaczęłam ją już uczyć liter 😁 Zna już A, B, C, E, U, O, M, T, więc tworzymy sobie najprostsze słówka i pytam ją, gdzie jest napisane "MAMA", a gdzie "BAM" 🙂 najwięcej radości sprawia jej powtarzanie literek. Siedzi i mówi UUUUUU, OOOOOOO, MMM itp 🙂 wesoło jest 😉
Na placu zabaw też już sobie radzi: sama się wspina na zjeżdżalnię (oczywiście z asekuracją na wszelki wu), sama zjeżdża hamując na dole, sama wchodzi na wszelkiego rodzaju zabawki. Tylko do huśtawki jeszcze nie doskoczy 😉 generalnie bardzo dumna z niej jestem 🙂 przed pójściem do przedszkola będę musiała ją jeszcze nauczyć zasypiania w trochę innych warunkach 😉

Kto jeszcze od września posyła dziecię do przedszkola? Na pewno Komsi i Alicja, ale nie pamiętam czy ktoś jeszcze 🙂 🙂

Spać mi się chce, idę się myć. Kolorowych snów 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z braku czasu i tyci przygotowań do imprezki niedzielnej pewnie nie zajrzę aż do niedzieli wieczór, o ile bedę mieć siłę, więc chciałam złożyć jeszcze życzenia 🙂

Wszystkiego najlepszego z okazji 2 urodzinek Zuzi !!! Szczęścia i uśmiechu 🙂 Buziole od Olci i cioci Ani

A wogle jedyne imię jakie potrafi Ola wypowiedzieć to Zuzia, bo lubi piosenkę Zuzia lalka nieduża. Jak byliśmy na komunii to ta młodsza kuzynka (4 lata) właśnie ma tak na imię, pozostałe dzieci to były Dzidzie lub Dzieci.

Ale wiatr hula, cholera mieszkaj tu nad morzem, zawsze coś powieje mocniej lub słabiej.

Kwasiek, fajnie, że nasze dzieciaki tak dużo uczą się i już są tak samodzielne. Ola na placu zabaw czy po schodach też sama wchodzi - oczywiście z asekuracją - a śmiga, że hej. A dzisiaj w żłobku weszła nawet 2 schodki bez trzymanki 🤪

Ola zostaje jeszcze rok w żłobku, od września przechodzi do starszej grupy. Nabór do państwowego przedszkola rocznika 2010 dopiero na wiosne przyszłego roku.

Gołąbki wyglądają mniamuśnie, a biszkopt udał się.

Spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Ja trochę w stresie, bo Kubuś dostł wczoraj rano takiej pokrzywki i nie wiadomo od czego....strsznie to wyglada, raz sie pojawia i znika i kij wie co to jest cholera...a on tez umie zjezdzac sam, jesc jogurta, ubrac czapke, przynosi mi monje buty i wie jakie a swoje tez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka

na zjeżdżalnie też igula włazi sama czym babcie doprowadza do palpitacji serca ale my mamy swoją literek nie zna za to liczy do dziesięciu zna kształty kólko już sama prawie rysuje tzn bardziej jajo ale już nie same kreski na rowerku kręci pedałami ale trzeba ją pchać nie ma siły sama kręcić a buty zakłada ale czyjeś swoje nie bardzi jej idzie

a i muszę sie pochwaliś u mnie waga dziś 62,6 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Sylwia, to laska z Ciebie się teraz zrobiła, rozmiar 38 pewnie juz wkładasz 😉 Kubus fajnie piłke kopie jak chce grac z kimś, albo z innymi dziećmi, a tak to duzo sie uczy ostatnio Amen fajnie pokazuje 😉 a pozatym kolejny tydzień za nami, jeszcze połowa i mąż bedzie z nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...