Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka

a u nas całe życie wiatr w oczy właśnie się okazało że jak montowali sufit podwieszony w kuchni to uszkodzili rure kanalizacyjną i woda cieknie po ścianie w kuchni jak się na górze w łazience puści wode i dziś rozbierali kawałek teego sufitu który już był umalowany dokopali się do rury zakleili i schnie dziurka mała po wkręcie ale jednak i jutro będą naprawiać sufit i trzeba go będzie znowu malować tylko o tak się będzie pewnie kolor różnić bo pójdzie szpachla a reszta już 4 razy była malowana ech załamka
do tego przyszła dziś lodówka oczywiście u nas nic nie może być dobrze i jedna nóżka złamana niby niewielki problem ale kuźwa zawsze musi być coś nie tak
jeszcze mój mnie podkurwił dziś i żeby humor sobie poprawić własnie siedze z farbą na głowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
choinki poubierane?
jak maluchy reagują?

ige w zeszłym roku nie obchodziła a w tym tańcuje koło niej non stop wszystkie bąbki musi wymacać łąńuchy przesuwa cukiery wyżera zostawiając same papierki bo urwać nie może jedego urwała to na cały dom się darła "udało się udało sie"

dziś kazała zaświecić sobie choinke siadła obok i mówi
- już nie mogę się doczekać kiedy ten mikołaj przyjdzie ale mieliśmy ubaw z niej he he ciekawe co bohaterka powie jak przyjdzie w tesco jak podszedł do niej mikołaj to sie tatusiowi za nogą chowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.Komsi ja jutro bede w Bytowie na zakupach z kuzynka o 13,to moze tam sie gdzies spotkamy,a Kubus lepiej się czuje,tylko,że ma kaszel,a nie wiem czy chcesz wtdy wpasc,czy Maxym sie nie zarazi.mój numer masz tak? Jako cos to napisz smsa. A ja w niedziele albo wigilie choinkę bede ubierała. Ale Komsi wiesz co w sobote byście mogli juz przyjechac,tylko daj znac czy pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas jest tradycja, że choinkę ubiera się dopiero w Wigilię i nawet jeszcze nie mamy kupionej. Mieliśmy zamiar kupować zaraz pod domem, ze Stasiem, ale nie wiem jak to będzie przy tym choróbsku. Pewnie ze względu na wyjazd ubierzemy już w weekend żeby trochę się miał czas nacieszyć.

Dziś już wreszcie lepiej, ale powiem Wam, że przez kilka ostatnich dni jakby mi ktoś dziecko podmienił. Stasiek nigdy nie był łatwy, ale przez te dni to już przechodził sam siebie, ciągle ryk, awantury o każdą głupotę i rozrabianie na całego.
Bardzo liczę na ten wyjazd, że się wszyscy podreperujemy zdrowotnie, oby tylko pogoda w miarę była.

Ja ze świątecznych rzeczy będę już chyba tylko makowiec piec, całą resztę obskakują rodzice, a na Wigilię idziemy do cioci. Mam już upieczony piernik i pierniczki. Planowałam sobie, że w tym roku na spokojnie się przygotuję do Świąt, skoro Stasiek będzie chodzić do żłobka, ale jak zwykle w takich sytuacjach plany można o kant stołu potłuc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czytałam, czytałam, dzięki 🙂 Właśnie u nas też jest tak, że te migdały są raczej ewidentne, ale na razie nic się nie będzie z nimi robić, bo w tym wieku to jest fizjologia. Słyszałam też o tych lekach na obkurczenie (nawet mój szwagier podobno takie brał), nasza laryngolog podobno najpierw próbuje obkurczać a dopiero potem zaleca wycięcie jeśli to nie podziała.
Stasiek właściwie od zawsze oddycha głównie przez buzię, nawet jak nie ma kataru, więc wierzę że to faktycznie migdały i ma w nosie ciasno. Teraz ma brać przez kilka tygodni Zyrtec żeby wykluczyć podłoże alergiczne. Bierze już prawie 2 tygodnie i nie widzę jakiejś szczególnej poprawy, więc to raczej nie alergia.
A, no i kilka razy (może do 10) w życiu zdarzyły mu się takie bezdechy i po tym histeryczny oddech, a to wg jednej z lekarek jest bezwzględne wskazanie do operacji. Za kilka lat będziemy się zastanawiać jeśli się to nie zmieni, ale na pewno nie teraz.

Natchnęłyście mnie z tymi pracami świątecznymi i polukrowałam pierniczki 🙂 Miałam to robić razem ze Stasiem ale pierwsze podejście skończyło się awanturą jak nie pozwoliłam lukrować mebli 😉 Nie mam w tej chwili siły z nim walczyć, więc zrobiłam to sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Może Ci w czymś pomoże wiedza o zamówieniach mojego 12-letniego kuzyna 🙂 Marzy o kartach z Hobbitami, o takiej chustce - kominie na szyję (zwana Buff), farbkach i pędzlach modelarskich i w ostateczności o wiecznym piórze.

My dziś po kontroli Stasia - wszystko osłuchowo ok, ale ma jeszcze zielone gluty do pasa, więc przez kolejne 5 dni mukolityki (mucofluid i mucosolvan) i pulneo. Krople do oczu odpuściliśmy, bo w sumie już mu prawie przeszło bez nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dla 12 latka kupić teraz prezent to nie lada wyczyn 🙂 niestety nie pomoge bo nie mam zielonego pjecia czym w tym wieku interesująca sie dzieci.

Piotrus dostanie pod cvhoinke domino car 🙂 ciekawe czy mu sie spodoba.
http://allegro.pl/super-domino-car-zdalnie-sterowane-z-pilotem-hit-i2849512158.html

Piotrus nadal chory. Bierze leki i troszke mu lepiej ale bardzo boi sie robic kupy. Ze strachu na mysl ze idzie robi siku do majtek. Ja juz nie mam siły 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj a wlasnie zajrzalam powiedziec ze po sniadnaiu jestem, i zapytac o ktorej wpasc?
Oj pewnie niepredko jak znam zycie 😉
Zdrowiejcie wiec szybciutko!!! Cobyscie swieta przy stole a nie w lozku spedzali 😉
choc takie tez pewnei bylyby fajne 😉

Jest piekna pogoda wybierzemy sie na pewno gdzies na spacer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja piekę właśnie makowiec i to jest chyba mój największy wyczyn świąteczny, bo równolegle trzeba się pakować 😉 Jedziemy w drugi dzień Świąt, ja wracam 7 stycznia a chłopaki tydzień później.
Choinka wspólnie kupiona i ubrana w nietłukące gadżety (w tym zabawki robione razem ze Stasiem) i rozstawiliśmy też szopkę, w tym roku meblował Stasiek, więc oprócz standardowego zestawu są tam również wszystkie inne zwierzęta jakie się udało wygrzebać wśród zabawek i obecnie trwają podchody w celu ustawienia w szopce kilku samochodów 😉 A Stasiek chodzi i śpiewa: "Wiwat Pan Jezus, wiwat Maryja!" 🙂

Gdybym nie dała już rady zajrzeć, to życzę Wam zdrowych i harmonijnych Świąt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane!
Z okazji zbliżających się Świat, życzę Wam samych wyjątkowych chwil w życiu, czasu spędzonego w towarzystwie najbliższych Wam ludzi...
Cudownego Roku 2013 - wspaniałych ludzi na Waszej drodze życiowej...
Pamiętajcie, że liczy się "z kim", a nie "gdzie", liczy się szczęśliwie "teraz", a nie szczęśliwie "kiedyś", że liczą się ludzie do których mamy 100% pewności i - powtórzę po raz kolejny, - że życie zaskakuje! - wtedy gdy najmniej się tego spodziewamy...
Spełnia nasze marzenia w najmniej oczekiwanym momencie!
Pamiętajcie zawsze, że wiara dokonuje rzeczy niemożliwych...
Pamiętajcie również o tym, że w życiu wszystko powraca, często ze zdwojoną siłą. Nigdy nie wracajcie do złych chwil. ..
Ciągle wspominajcie i powtarzajcie te piękne momenty Waszego życia...
Żyjcie tak, żebyście kiedyś mieli co wspominać i nigdy nie zadowalajcie się samym czytaniem etykietki na winie, bez jego skosztowania! 🙂
Nie zapominajcie nigdy, ze nie byłoby magicznych chwil, be...z magicznych ludzi.
Nie bądźcie odważni - bądźcie SZALENIE odważni...
Noście głowę wysoko i nie traćcie ani chwili na myślenie o ludziach, którzy źle Wam życzą!
Tacy zawsze się znajdą - ale Wy wciąż róbcie to, co najbardziej kochacie i nie zastanawiajcie się ani chwili co oni na to powiedzą...
Jeżeli ktoś obmawia Was za plecami, - może tylko to go uszczęśliwia, słodko się uśmiechnijcie i nadal ŻYJCIE PEŁNIĄ ŻYCIA!
Pamiętajcie, że jedyną osobą, która NIGDY nie może zwątpić w Wasze możliwości - musicie być Wy sami...
Nigdy niczego nie żałujcie. Kochajcie mocniej...
Mniej nienawiści, smutku, rozpaczy, czy chorej zazdrości, natomiast dużo, dużo więcej uśmiechu i kolorów!
Mnóstwo miłości, szaleństwa, zero szarości...
Gdybyście kiedykolwiek myśleli, że nic nie da się zmienić - to zmieńcie myślenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
♥⊱✿⊰♥⊱✿⊰♥⊱✿⊰♥⊱✿⊰♥⊱

 ̴̡ı̴̡̡   ̴̡ı̴̡̡¯“-  __π_ 
*̡͌l̡* *̡͌l̡*  /_____     _„„--~„„-“
*̡͌l̡* *̡͌l̡* ̡̡[]|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|_„~”
-~~~--~„„-~~_„„--~~-„“-„
       ¯“-„„~”      „~” ““~„ 
❤❀ڿڰۣڿ
      ZDROWYCH
         POGODNYCH
           I RADOSNYCH
             ŚWIĄT
           BOŻEGO
         NARODZENIA!
   /    /        __π___
    /!  <-*->    /_____/_
  <-*->-*-*->„ [][]|̲̲̲͡͡͡▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲ /! |[]
 <-*-*->-*__Π_____.  <*-*>
<-*-*-* /_________ /<-*-*->
*-*-*-* /____/____/ <-*-*-*->
-*-*-*-*-|| Π \ | <*-*-*-*->
 [][][][][]̶̶̶̿̿̿ ̶̿ ̶̶̿̿ ̶̿ ̶̿ ̶̶̿̿ ̶̿ ̶̶̶̿̿̿ ̶̿▀ ̶̶̿̿ ̶̿ ̶̶̿̿ ̶̿ ̶̶̶̶̿̿̿̿ ̶̶̿̿ ̶̿ ̶̶̿̿ ̶̶̶̿̿̿ [][][][][][][][]
~~~  _„„--~~~)¯“-„„~”„~” ““~
SPĘDZONYCH W MIŁEJ,RODZINNEJ ATMOSFERZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam świątecznie i życzę Wesołych Świąt!!!

Ja przez pewien czas nie sprawdzałam czy u mnie działają mamusie i wreszcie 2 dni temu zajrzałam, że już powinno być ok, ale nie było czasu z powodu przygotowań do świąt, więc dzisiaj nadrobiłam 10 stron.

Wigilię robiliśmy u nas, byli moi rodzice z siostrą, teściowa i moja babcia. babcia męża, która mieszka z nami tym razem pojechała na święta do swojej siostry.
Ja na święta robiłam rybę po grecku (mintaj), śledzie w sosie salsa, smażonego dorsza i solę, zupę pieczarkową, sałatkę warzywną, upiekłam karkówkę i schab, sernik oraz pierniczki i ciasteczka cynamonowe. Miały być też ciasteczka imbirowe, ale odpuściłam. Mąż zrobił barszcz, a ja jeszcze kompot z suszu z dodatkiem pomarańczy i cytryny (pokrojone w plasterki) przyprawione cynamonem, odrobiną cukru i miodem + goździki.Moja babcia przygotowała pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki, keks, murzynek i kruche ciasteczka; z kolei od mojej mamy był karp (bardziej dla nich, bo my za karpiem nie przepadamy), trochę ryby po grecku( tym razem dorsz) i makowiec; teściowa przyniosła śledzie w śmietanie i po litewsku i 2 surówki z kapusty czerwonej i pekińskiej. Trochę jedzenia zeszło, ale i tak mamy zapatrzenia na najbliższy tydzień i bardzo dobrze.

Mój tata przebrał się za Mikołaja 🙂 Ola piszczała z radości i pomagała rozdać prezenty. Od nas dostała cukiernię z kasą Hello Kitty i matę wodno-dźwiękową do rysowania (to było z paczki Mikołajowej dla Oli z pracy męża), od rodziców klocki Duplo Zoo, od mojej siostry zestaw lekarski, od teściowej taką tunikę sweterkową z kapturkiem i pluszową skaczącą żabę, a od babci i dziadka pluszowego Tygryska, a kilka dni temu babci męża dała dla Oli w prezencie biżuterie - kolczyki i łańcuszek z zawieszką taki zestaw założy raczej jak będzie nastolatką, jeżeli będzie podobało się).

Ola czasem ma trochę katarku, ale pojawia się i znika, odpukać nic poważniejszego się nie trafi. Niestety uczuleniowe sprawy nasilają się i łagodzą na zmianę, po świętach zadzwonię, bo może będą już wyniki próby z krwi.

Zdrówka dla wszystkich chorowitków.

Sylwia, ja gotuję obiady na 2-3 dni, 1-dniowy obiad zdarza się co jakiś czas. Pracując jest dla mnie łatwiej niż co wieczór po zaśnięciu Oli stawać przy garach. Jeżeli Twój mąż nie musi mieć każdego dnia inny obiad to gotuj też co 2-3 dni. Na szczęście mój nie narzeka, że ma odgrzewańce, zresztą to była nasza wspólna decyzja.

Co do buntu to znowu kolejny etap w rozwoju naszych dzieciaków, które silnie wszystko przeżywają i próbują radzić sobie ze swoimi emocjami. Ola nieraz daje nam do wiwatu, nieraz tłumaczenie, próśby nie pomogają i muszę się na nią wydrzeć, nie lubię tego, ale czasem nie ma innego wyjścia, żeby opamiętała się. Jak coś nie na rękę to bierze się do bitki, gryzienia, szczypania. Trzeba przeczekać, bo nie wiem czy jest na to jakaś rada.

Tak zastanawiam się czy miałam coś napisac, ale nie pamiętam...hmmm. No cóż w takim razie miłego dlaszego świętowania 🙂



Wogle zdrówka dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...