Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

A widzę, że Anulka też się stara o kolejnego dzidziusia 🙂 super... zawsze to raźniej w dwójkę!
Kiedy Jaś miał się pojawić na świecie, wszystko co przygotowywałam dla niego robiłam z Marysią- kupujemy ubranko dla Marysi ale obowiązkowo coś dla braciszka, przygotowanie łóżeczka, itp. ale też opowiadaliśmy dużo- co będą razem robić jak się urodzi, w co się będą bawić, czy podzieli się swoimi zabawkami itd. Później jak się już urodził Marysia przyniosła mu grzechotkę na przywitanie a Jaś przyniósł jej spineczki w prezencie. Kiedy jechałam na zakupy wybierałam jakąś pierdułkę dla myszy i mówiłam że Jaś jej to wybrał 😜 😉 Pomagała mi go kąpać (koedukacja na całego bo myła mu siusiaka 😜), przewijać i zawsze to była frajda. Fakt faktem, że zaczęła na siebie zwracać uwagę ale to jest nie do uniknięcia. Trzeba dużo tłumaczyć i rozmawiać o maleńkim człowieczku. Teraz co rano musi mu dać buziaka na dzień dobry i cześć jak wychodzi do przedszkola. Mały się cieszy kiedy ją tylko zobaczy... ta więź miedzy bąblami jest niesamowita i czasem łezka się w oku kręci z zachwytu ile miłości jest w ich zachowaniu względem siebie 🙂 "Jasieńku, Marysia tutaj jest nie płacz" i głaszcze go po buzi 😁 😁 😁

Zuziek nie zazdroszczę Ci leczenia kanałowego a do tego bez znieczulenia, brr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek psikus, no dobrze to okreslilas 😉 grunt ze jestes po sprawie, i ze nowy facet fajny jest !!! ciesze sie ze sobie na nowo ulozylas wszystko i tylko dalej poowdzenia!!! a jak mama? widzialam na fb ze lepiej wyglada!! czyzby tez pozytwnie? to by znaczylo 2014 dla ciebie bedzie dobrym rokiem 😉

Aga fajnie ze juz masz dwoje dzieci, jak sobie radzisz? masz jakas pomoctypu babcie dziaki? kurde ja chyba nie podolam... i chyba cymski zostanie rozpieszczonym jedynakim 😉

Angela pakuj sie bo kto wie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Komsi mama znowu chemię będzie brać w piątek idzie do szpitala... Ale patrząc na nią jakoś silniejsza jest niż ostatnio... Trudno mi też jest stwierdzić jak choroba bo chyba nawet moja mama nie dokonca jest zorientowana.... 🤔 po chemi czeka ją jeszcze operacja usuwania macicy... Bo tamtteż coś im nie pasuje na usg... Ta operacja bardziej mnie przeraża niż chemia... Bo narkoza a mama ma słabe serce i otwierać mają jej brzuch... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj to nieciekawie, wiara w zycie i swiety spokoj czynia cuda! Dobrze ze silniejsza, musi byc, bedzie drugi raz babcia! pskudne chorobsko te raczysko... ech;/
i do tego ta operacja jedno za drugim, ale lekarze chyba maa pojecie jak to jest z pacjentami o slabym sercu i beda ostrozni. oby sie to skonczylo, Twoja mama taka ladna wesola kobieta, z samych zdjec, musi wrocic w pelni do zycia!!!
A Ty nie wpierniczaj tyle 😉 bo poem chodakowaska nie pomoze 😉)) jheheh

Angela pakuj sie nie obijaj!!!

Ja nie wiem, ja se rozleniwilam... tak mi dobrze juz, wieczory spokoj, nocki jak mlody nie wedruje do nas w miare przespane... itd itd... no nie wiem zobaczymy tak jak mowilam w razie co w wakacje bedziemy akcje robic, z tego co widzaial to czas na dziewczynke wtedy jest,... to kinol bylby szczesliwy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
teraz już tyle nie jem 😁 tak mi się wydaje w sumie w prawie miesiąc przytyłam tylko 1kg 😉

mnie też przerażało to że znowu zaczynamy od nieprzespanych nocy... Zuzia już odchowana śpi w swoim pokoju do 16 w przedszkolu jakoś tak wygodnie... ale jak sobie pomyśle o tej małej istotce to jakoś nie mogę się już doczekać aż ją poznam :P po za tym mam małą zagadke jak bedzie wyglądać i jaki bedzie mieć charakter wkońcu inne geny... hehe po Zuzi można było się spodziewać że bedzie szalonym dzieckiem, blondynką z ciekawymi pomysłami... 😎 no i drobniutka bo obydwoje z Adamem nie należymy do dużych osób a jak patrze na córke Wojtka to mam obawy co do wagi i charakteru 😜 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

No i wygląda na to, że będzie dzidziuś 🙂 Okresu brak od 3 dni, dzisiaj jak wstałam to zrobiłam test i są 2 kreski. W przyszłym tygodniu zadzwonię i umówię się na wizytę, ale dopiero za 2-3 tyg., bo to dopiero początek 5 tc.

Oczywiście moja potwora nie da popisać, więc jak znajdę chwilę to odezwę.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka81 napisał(a):
Hej 🙂

No i wygląda na to, że będzie dzidziuś 🙂 Okresu brak od 3 dni, dzisiaj jak wstałam to zrobiłam test i są 2 kreski. W przyszłym tygodniu zadzwonię i umówię się na wizytę, ale dopiero za 2-3 tyg., bo to dopiero początek 5 tc.

Oczywiście moja potwora nie da popisać, więc jak znajdę chwilę to odezwę.

Miłego dnia 🙂


Super 🤪 🤪 termin na październik? moje gratulacje :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Anulka, gratuluję!!!!!!

Zuziek, wnuki i wiara w to, że będzie dobrze pomoże... Twoja mama i tak pewnie dużo przeszła przy ojcu więc i teraz da sobie rade! Trzeba być dobrej myśli.

Kosmi, bywają dni że radzę sobie bez problemu, ale w 70% brakuje mi sił i cierpliwości ☺️ 🤢 Mały w dzień śpi po max 20-30 min i to najczęściej kiedy wychodzimy z domu (tak jest nauczony, jeszcze za nim się urodził dużo jeździłam i chodziłam) więc w domu nic nie mogę zrobić. Na szczęście Marysia chodzi do przedszkola- do 14:30. W nocy jeszcze jakieś 3 pobudki na papu zaliczamy i córcia też do nas przychodzi, więc rano jest ,megaśno. Nie narzekam jednak bo wiem że u niektórych jest jeszcze gorzej 🙂

A nie pochwaliłam się Wam, zapisałam bąble na basen. Co sobotę przez 10 tygodni... jest świetnie i jeśli tylko będziecie mieć możliwość to polecam 😎 😁 😁 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dzięki 🙂 ale w 100% będę czuła się znów przyszłą mamą, jak gin potwierdzi.

Zuziek, tak termin na październik, z obliczeń wynika, że na 16. Trzymam kciuki za Twoją mamę, najważniejsze to nie poddawać się i starać się wierzyć, że będzie dobrze.

Agulka, basen super sprawa, ale Oli problemy ze skórą (AZS) często uniemożliwiają nam korzystania z niego, a bardzo lubi pluskać się.

Powiem Wam, że też tak myślę jak pisałyście - człowiek przyzwyczaił się, że dziecko przesypia całą noc, że jest już bardziej samodzielne, że można dogadać się, a tu znowu wszystko od nowa, ale chcieliśmy mieć 2 dzieci i bardzo się cieszę na pojawienie się małej istotki. Olcia będzie pomagać 😉 Mam nadzieję, że będzie ciut spokojniejsze niż te nasze żywe srebro.

Mam też obawy, jak poradzę sobie z dwójką, jak ogarnę to wszystko, ale jak inne matki radziły sobie i teraz wiele nadal sobie radzi, to może mi się chociaż po części uda się.

Komsi, fajnie, że już zaaklimatyzowaliście się w nowym miejscu i masz pracę.

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka czekamy na wieści od lekarza 🙂

Agula ja też chce z Zuzią iść na basen lekarz ortopeda zalecił plus gimnastyka na którą chodzi czekam tylko na lepszą pogodę bo mloda przez 3migdal często łapie przeziębienia a będziemy poruszać się komunikacja miejska... No i muszę wyleczyć infekcje dróg rodnych... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam dzisiaj w przychodni i zapisałam się na wizytę, już na 20.02 na rano.

Zmieniłam ginekologa, szkoda mi tamtego, ale od lipca nie mają kontraktu, więc wizyty i konsultacje odpłatne: badanie 50 zł, usg 50 zł, jak 2 w 1 to stówka pęka, konsultacja 30 zł, więc tyle płaciłam za wypisanie recepty na tabletki. Z tego co dowiedziałam się, że cały pakiet badań na początku ciąży 36 zł, potem co m-c 100 zł wizyta, a pod koniec ktg jak wypadnie w trakcie wizyty (jak konieczność) 6 zł -to jeszcze ujdzie. Jak chciałabym chodzić prywatnie to już dawno zrobiłabym to, ale nie ukrywam, że przy różnych wypadkach 100 zł czy ponad z budżetu co m-c to jednak dużo. A tak będę miała blisko spacerkiem do naszej przychodni, obok mam przedszkole. Położna mówiła, że zakupili nowy sprzęt, więc fajnie i jednak na nfz.
A najlepsze zapomniałam napisać, że w tamtej poradni po porodzie ściągnięcie szwów po cc 20 zł, a po naturalnym 40 zł. Kurcze po Oli miałam jeszcze za free, i co za wyciągniecie 2-3 szwów tyle kasy, śmiechu warte. Wiem zawsze jest jeszcze szpital, ale jak wszystko na miejscu to lepiej.

Zuziek, czuję się dobrze 🙂 Objawy senność, trochę zmęczenie, wielki apetyt , szczególnie na słodkie, całkiem odwrotnie niż przy Oli, gdzie miałam mały apetyt, smaki na słone i kwaśne. Poprzednio nie smakowała mi kawa, a teraz piję, ale słabszą z 2,5 łyżeczki zeszłam do 1 i piję raz dziennie, oczywiście z mlekiem, jest ok w smaku.
Oj z tymi 3 migdałami to co rusz coś się słyszy, że dzieciaki przez to częściej chorują, a Zuzka będzie miała wycinany, czy na razie nie ruszacie? Na basen to przez postawę czy takie ogólne zalecenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka ja też chodzę na NFZ bo nie stać mnie na prywatnego dziewczyny mi na brzuszku pisały że na pakiet badań na początek nawet do 200zł zostawiały... 🤢 🤢 🤢 aaa właśnie zakładasz wątek na brzuszku nie ma jeszcze nikogo z października 😎 😎
ja też miałam senność apetyt jak słoń czasem mnie łapały mdłości ale znośne 🙂 i całkiem inaczej niż przy Zuzi z seksem teraz to się rzucam jak na mięso hehe :P (a Wojtkowi to pasuje) hehe

Zuzia ma już termin na sierpień (całkiem miło z małą dzidzią...) ale podobno tam nawet na noc się nie zostaje rano zabieg popołudniu wypis czas oczekiwania rok czasu... 😮 będzie mieć wycinany 3 migdał i zmniejszane obydwa ja czasem się zastanawiam jak ona połyka na prawdę ma duże te migdały... 🥴 🥴 ale będzie już spokój koleżanka mi mówiła że jej syn to teraz zero infekcji nawet rzadko co katar ma! 🤔

a pewnie widziałyście już na fb ale się pochwale prawdopodobnie chłopak (na 70%) 13,5cm 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek, właściwie tak od piątku zastanawiałam się czy już zakładać wątek na brzuszku czy poczekać do wizyty, ale już ktoś inny to zrobił i jak zauważyłaś od razu dołączyłam do październikowych brzuchatek 🙂 A propos' brzucha odrobinę mi go wywaliło, to pewnie przez apetyt, a jak siedzę to mi trochę przyciasno w spodniach. U mnie z ochotą na seks tak samo jak poprzednio, zresztą w naszym pożyciu nic się nie zmieniło 🙂
Wow, foteczka dzidzi 🙂 no no to może będzie syneczek 🙂
Mam nadzieję, że zabieg pomoże Zuzce, kurcze tyle czasu czekać i wyszło jeszcze na ostatni gwizdek, bo w sierpniu masz termin.
Zmykam spać, bo jutro do pracy, a potem 2 dni urlopu i weekend 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka dzidzia nam wskoczyła w grafik bo o zabiegu wiemy od lata... :P ale co muszę z nią tam być najwyżej ściągne mleko i Wojtek z malenstwem zostanie albo będzie pod szpitalem spacerował hehe 😉
Ja ci powiem że z tym brzuchem w 2ciąży to jakaś abstrakcja mnie od początku wywołało a teraz mam brzuch jak przy Zuzi w 5/6 miesiącu 🤪 możesz zobaczyć sobie na fotkach w sierpniowkach mamy osobny wątek... Czytałam ze brzuch szybciej widać bo mięśnie już są rozciągnięte...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuziek zaraz sobie podejrzę Twoje fotki. No tak jakoś sobie wszystko zorganizujecie z maleństwem i zabiegiem Zuzi.

Miałam dziś sen - byłam na usg i gin powiedział, że będę bliźniaki, zastanawiałam się jak powiedzieć mężowi, że zamiast 1 będzie 2 i budzik zadzwonił. Powiem Wam, że przeraziłam się po obudzeniu, oby nie proroczy sen, bo przy Oli na początku śniła mi się dziewczynka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waga synka we śnie...wow...szacun...naturalnie? 😉 Wojtek nie jest potężny ani chuderlawy, taki w sam raz, ale popytaj się u niego w rodzinie jak było z wagą urodzeniową, czy jest szansa, może nie na taką mega wagę, ale czy pow. 4 kg i ze swoją sobie skalkulujesz pi razy oko ile może być. Zresztą obserwując wzrost będziesz wiedziała jak duży urodzi się dzidziuś.

Bliźniaki w mojej rodzinie wystąpiły tylko u mojej praprababci od strony mamy, u Sebastiana z tego co słyszałam babcia jego (od strony mamy) urodziła jako pierwsze bliźniaki, a i jeszcze tej babci siostra czy kuzynka ma synów bliźniaków i to byłoby na tyle. Leczyć się hormonalnie nie leczyłam, jedynie anty tabsy, ale te moje miały każda z 21 tabletek taką samą niską dawkę hormonalną, może jakbym brała trójfazowe to prędzej, raczej szansa na ciążę bliźniaczą marna, ale nigdy nie mów nigdy...Mam nadzieję, że jak ciąża zostanie potwierdzona, to jednak okaże się jedna fasoleczka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...