Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My na 14 mamy bilans... oh jak mi się nie chce w ten mróz iść 🤢 🤢
Łukasz rysuje, to mam chwilę spokoju 😉 bo tak to mi miauczy przy kompie 😉
Mam takie pytanie - kto jest u was ostrzejszym rodzicem, a kto bardziej uległym? U nas to ja jestem złym policjantem hahaha 🙂 wiadomo, czasem mi mięknie serce i dam sobie na głowę wejść. Okazuję bardzo dużo miłości, ale jestem dość surowa i nie ma to tamto. A Mirek by mu pozwalał na wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka:-)
Ach milo powspominac nasze ZOO hahahaha ,i oczekiwania na porody ,nocne pogawedki ,oj fajnie bylo.
Ja gdybym miala wiecej kasy i wieksze mieszkanie to tez bym sie zdecydowala na trzecie 🤪
Kuro mrozi troche na dworze ,bedziecie mieli spacer mrozny hahaha.My z Olka juz bylysmy na sankach po 9 i wrocilysmy przed 10 :-)
U nas ja jestem surowa dla Oli ,Tomek pozwala jej na wszystko, a u Pauli ja jestem za dobra i ona to wykorzystuje 😞,Tomek zas ja temperuje.
No ja uciekam zaraz do pracy:-)
do juterka:-)
Ach, Kaffi Maja na awatarze to czysty aniol:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ja wczoraj siedziałam i śmiałam się do laptopa jak czytałam te teksty z brzuszka hahaha
U mnie obydwoje jesteśmy ci dobrzy i Ala ma pozwolone na wiele tylko M jest bardziej rygorystyczny co do elektroniki - telefony, laptop tego Alicja ma zabronione u Mańka u mnie niestety nie i nawet tym rządzi.
Ninka a czemu nie myślicie o swoim mieszkaniu ?? Chociażby na takiej zasadzie jak ma Gosia ?? Albo odłożyć kasę i to zamienić z teściami na większe ?? Kurcze będzie Wam coraz ciężej bo Łukasz rośnie.
Ja chce drugie. Stać by nas było na dziecko nawet teraz ale remont domu nas ogranicza nie chce chodzić w ciąży i martwić się za co dom przed porodem zrobić 🤨 A tak pójdę do pracy zrobimy remont i może za 2 lata zrobimy drugie hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe brzuszek był fajny i miałysmy więcej czasu 😉 my na drugie dziecko się zdecydowaliśmy bo chcieliśmy bardzo, ale na trzecie może kiedyś się zdecydujemy jeśli będziemy mieć więcej kasy hehe 😉 ja dziś za bardzo czasu nie mam bo próbuję ogarnąć Pawła firmę hehe tzn nad logo pracuję bo muszę załatwić wizytówki i ulotki, może jutro mi się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham a wręcz uwielbiam małe dzieci i niemowlęta ich zapach i te ciepło od nich i bezbronność ale teraz nie chciała bym dziecka za bardzo skomplikowane życie teraz 🙂 ogółem to bym chciała mieć wspólne dziecko z K by poznał jak naprawde powinna wyglądać rola ojca w czasie ciązy i po porodzie ale póki co nie czas na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pigi, mieszkamy z teściową, ale to my wykupiliśmy to mieszkanie i spłacamy kredyt. Na szczęście rata nie jest astronomiczna, 450zł. Także wynajem, czy tbsy nie wchodzą w grę. Dzisiaj wygrywam w lotto, także od razu kupię dom hahaha 😁
Ooo Sylwia, musisz wymyslić logo... Ja bym chyba nic mądrego nie wymyśliła 😉
My po bilansie. Łukasz ma 98 cm i 20 kg. A ja go w domu mierzyłam i mi wychodziło, że ma 103, także coś mierzyć nie umiem. Ogólnie wszystko dobrze, tylko dostaliśmy skierowanie na badania krwi w związku z nadwagą i potem do specjalistów. A jak wszystko będzie ok, to pediatra powiedział, że nie będziemy się czepiać i że taka jego uroda. Nie wmuszam w niego jedzenia, zresztą dużo nie je. Nie daję mu chipsów, słodyczy, żelków itd. Jedyne co to te Kubusie pije, także muszę odstawić je.
U męża w rodzinie chłopcy zawsze tacy dobrze zbudowani byli, także mam nadzieję, że to nic poważnego, ale lepiej działaś teraz, niż potem płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina widzisz mój zięć musi być duźy i silny by chronić jałówke 😁
wysoki z niego chłopczyk i faktycznie nie ma co się mrtwić na zapas 🙂

Maja od tygodnia znów pampersa ma na noc i spacery 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ninka lepiej dmuchać na zimne i to sprawdzić. Łukaszek nie wygląda na otyłego tylko dobrze rozbudowanego ja nie widzę u Niego nadwagi ale zawsze to fajnie, że lekarz się tym zainteresował a nie olał sprawy bo widać, że możesz mu zaufać w kwestii leczenia.
Ninka kurcze niby rata mała, ale Wy tak chcecie całe życie z teściami ? Czy teście się wyprowadzą ? Sorry, że tak pytam, ale widziałam Wasz pokój i jest malutki a Łukasz rośniej jednak i coraz więcej rozumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękujemy za miłe komentarze 😘 Aga Maja w tej sukience tak dobrze wygląda haha ogólnie jest drobna lekarka mówiła, że ona już raczej taka zostanie .... kuzynki wczoraj były i mówiły,że śmignęła w górę co mnie bardzo cieszy 🙂 waga ciągle ta sama 10,350 także daleko jej do Łukaszka! a co do złego policjanta w domu 🙃 to chyba ja nim troszku jestem haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Pigi, teściowa się nie wyprowadzi, bo niby gdzie? 😉
Nie wiem, czas pokaże co tu robić. Sąsiedzi zza ściany mają córkę 16-letnią i ona z nimi w pokoju mieszka i to taka nieciekawa sytuacja 🤢 🤢
W sumie to się przyzwyczaiłam. Na początku nie chciałam razem mieszkać, ale teraz jest super. Ale wiadomo, nie ma to jak samemu mieszkać. My mamy duże opłaty miesięczne i ogólnie wydatki, także na wynajem czy drogie tbsy by nas nie było stać. Bo jeszcze mamy dwa kredyty 🤢 🤢
Dziewczynki muszą wyglądać jak modelki hahaha 😁
Ja z moją siłą podnoszenia 20kg, Maję bym jednym palcem podniosła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ninka no tak masz rację teściowie też muszą mieć na to aby się wyprowadzić. Ja sobie nie wyobrażam mieszkania w mieszkaniu w tyle osób my tutaj mamy 3 sypialnie, salon itd. i ja nie wiem jak damy rade z moją Mamą jak przyleci na dłużej czy na stałe haha ale to wiadomo kwestia przyzwyczajenia gdzie się mieszka -ja się wychowałam w salonie z kuchnia i było nas 4 osoby w domu i jakos się mieściliśmy teraz 3 sypialnie mi za mało hahahaha
Ninka jak tabletki ?? Bo pisałaś coś o Yasminelle, że zaczniesz brać.
Ja czekam na telewizor 🙂 Dzisiaj mają przywieźć 🙂 Ale M do pracy na noc to pewnie nie zawiesi w sypialni tego z salonu starego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😉
Moja Ola złapała katar 😞 Takie brzydkie gluty jej lecą 😞, Paula tez chora juz od soboty jest 🤢,i katar ma straszny 😮 Masakra.
Nina Łukasz moim zdaniem nie ma nadwagi , mmm tzn może i ma nadwagę , ale nie jest grubaskiem, jest dużym dzieckiem. Moja Ola waży 12 kg.
Co do mieszkania z rodzicami to są plusy i minusy. Plusy to takie że masz dodatkową opiekę dla dziecka i mniejsze opłaty. A minusy to takie że nie ma prywatności i to mieszkanie w pokoju z dzieckiem. My tez mamy w pokoju Olę 🤨 I zaczyna mnie to juz drażnić , bo Ola idzie spać to my musimy siedziec po ciemku i po cichu 😠 Marzę o pokoiku dla Oli , choć maluśkim. A nie wyobrażam sobie mieć nastolatki w pokoju . Bo co z życiem erotycznym ?????
Sylwia Trzymam kciuki za za logo i wizytówki hihihi.
Mini ja tez uwielbiam makuchy 🙂 Ale już trzeciego nie będe miała 😞
Idę się pobawć z Olą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Prawda - życie czy to z rodzicami czy z tesciami , to kwestia przyzwyczajenia i sytuacji życiowych . Nie każdy może sobie pozwolić na komfort mieszkania oddzielnie czy tez dania każdemu dziecku oddzielnego pokoju 🤨 ale jak trzeba, to cóż zrobić ? Nina, myśle ze wam chwilowo to nie przeszkadza , bo męża nie masz na co dzień . A może jest możliwość przeniesienia Lukaszka do pokoju z babcia ?
Gosia, zdrowka dla dziewczynek. Dogadalas sie z Paula?
Sylwia, logo gotowe?
Dzwonili dziś do mnie z przedszkola czy nadal chce do nich Kaye posłać, bo jeszcze formularza I'M nie oddałam, ale ok, Umówiliśmy sie na 05.02. na wizytę taka formalna w przedszkolu, potem czeka nas wizyta pan z przedszkola w domu i od połowy lutego Kaya startuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bo to tylko w Polsce takie dziadostwo jest, że człowiek nie ma wyjścia i mieszka z rodzicami bo co ma innego zrobić jak kraj nie daje możliwości dobrego startu w dorosłym życiu !
Dlatego powiedziałam sobie, że nie wiem co by musiało się stać żebym zjechała tam spowrotem.
Boję się Mamę wziąć tutaj, ale dużo nam skórę uratuje pilnowaniem Alicji a i Ona sama potrzebuje ciszy, spokoju i kontaktu z nami na żywo. A mieszkania wynajmować nie będziemy to zawsze może do Polski polecieć jak będzie chciała odpocząć i odwiedzić bliskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie da rady, żeby Łukaszek poszedł do babci mieszkać hahha 🙂 zresztą nawet ja sobie tego nie wyobrażam. Oj tam, wygram w totka haha. Ja przez 13 lat mieszkałam w pokoju z rodzicami, bo mieszkaliśmy w hotelu, dopiero potem miałam sama pokój.
Pigi, a może mama ma taką silną nerwicę też przez to, że tak za Wami tęskni? Dzieci wyjechały i została sama. No może nie sama, ale wiesz o co mi chodzi.
A któraś stosowała ten Aromactiv na katar, co reklamują? Dobre to?
No to dziewczyny Czity się zasmarkały 🙃 🙃 🤢
A Kaya będzie przedszkolakiem 🤪 🤪 ale jaja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pomoc ze strony mamy jest bardzo ważna i nie zbedna w moim przypadku.I w przypadkach 1/3 matek hahahhaha. Kasiu a to ze w Pl młodzi nie mają żadnego startu w dorosłym życiu to jest bardzo przykre ale niestety prawdziwe. Trzeba mieć nadzianych rodziców albo zaporzyczyć się w banku na caaałe życie aby kupić jakieś mieszkanie 😞
Ja gdybym mieszkała z mamą i chciała by wziąć małą do swojego pokoju to bym nie protestowała haha. Paula jak była malutka to często spała z moja mamą 😉 Chciałą z babcią spać 🤪
Kasiu z Paulą jest ok. Po incydencie z papierochami miała karę na kompa i dzięki temu poprawiła oceny z kilku przedmiotów 😆
Powoli zastanawiamy sie nad urlopem, kiedy wziąć i gdzie wyjechać. Myślimy oczywiście o Polsce i o Bałtyku. Jak na razie to Władysławowo góruje .
Zmykam już się kąpać i Olę wyciszyć do spania.
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czytalam ze bedziemy mieli pierwszego przedszkolaka- super!
Nina co do wagi i wzrostu Lukaszka to jestem pewna ze to kwestia jego urody 🙂
Kafi- Majunia jest sliczna drobna panienka i to tez jej uroda takze nie ma sie co martwic 😉
Sylwia- no to masz powazne zadanie z tym logo 🤪 Jestem bardzo ciekawa co wymyslisz 🙂
Pigi, gratuluje nowego tv, alez ten maz Cie rozpieszcza 🙃
Gosia, ja tez zaczelam myslec nad wakacjami i oczywiscie Baltyk wygrywa a Wladyslawowo dobry wymor. Ja bylam w wiekszosci miejsc nad morzem polskim ale w zakocham sie w Ustce i bylam tam juz 7 razy 🤪 Mam kuzynke w Redzie wiec moze tym razem sie wybierzemy w kierunku Trojmiasta. Co do pokiku dla Oli to mam nadzieje ze spelni sie wkrotce Twoje marzenie 🙂
Mini, widze ze wszystko dobrze uklada sie z K wiec zycze dalej boskiej sielanki 🙂 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w tym tygodniu chodze do pracy na 12 do 20 takze nadgodziny cisne hehe. Mloda zaprowadzam ok 11 do mamy bo wstajemy ok 10 a Rafal odsypia nocke.

Z Rafalem juz lepiej wiec mam nadzieje ze w koncu nadejdzie lepsze jutro bo ostatnio ciagle cos... Problemy mi sie trzymaja i nie daja odpuscic. No ale w koncu po kazdej burzy wychodzi slonce wiec cierpliwie czekam 😉

Gabrysiunia zaczyna walic zdaniami ale duzo slow mowi po swojemu. Dzisiaj od niepamietnych czasow zrąbała sie w pampersa bo bylismy w sklepie wiec musialam ja przebierac 😮 Tak dziwnie mi bylo hehe bo zawsze na nocnik 🙃

Co do drugiego dziecka to poki co nie mozemy bo nie mam pewnej pracy, umowa zlecenie malo mi gwarantuje. Aczkolwiek mysle o tym od jakiegos czasu bo planowalam miec drugie dziecko przed 30- stka a tu dupa hahaha 😁 No chyba ze urodze do maja 2014 to jeszcze 30 lat miec bede 😜 Swoja droga chcialabym miec druga coreczke.

Co do wychowania to mysle ze Rafal jest bardziej surowy wobec Gabi aczkolwiek ja jestem bardziej konsekwentna 🙂

No to tyle chyba. Lece spac zaraz tzn zanim sie odczepie od laptopa minie z godzina ale jakby co mowie Dobranoc wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...