Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej. Mini, prawko rób, to będziesz w 5 minut 🙂 a tak w ogóle, to nie ma tam autobusu? Zbliża się zima, także jeszcze dłużej będziesz szła 😞
Pigi, wyznajesz tą samą zasadę, jak mój Mirek 😁 dlatego my odkładamy pieniądze. Jeszcze nie wiemy na co, ale odkładamy. A nie, że przehulamy tutaj wszystko kupując zbędne rzeczy, które nie są nam potrzebne. Mieszkanie w Polsce mamy wykupione, także nie musimy na nie odkładać 😁 ewentualnie remont. Raczej jak się uda, to nie chcemy wracać do Polski, bo wwiadomo jak tam sprawy się mają i co?.. Mirek dalej by musiał wyjeżdżać i znowu osobno. A poza tym o emeryturze tam nie mamy co myśleć 😜 Zdrowiej Pigi, żeby faktycznie Ci nie przełożyli. Ja się jeszcze do przychodni nie zapisałam 😜 paipery prawie wypełnione, tylko kilka rzeczy brakuje. Muszę się za to zabrać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dostaliśmy dziś pismo, bo składaliśmy podanie o dom. Wyliczyli nam... 10 punktów heheh 😁 czyli pewnie ze 3 lata poczekamy :P Pigi, wy ile czekaliście i ile mieliście punktów?
A na Child benefit dalej czekam. Myślałam, czy skłądać na Child tax credit, ale wstyd mi, że tak chcę z UK wysysać heheh żartuję 🙂 nie wiem ile Mirek rocznie zarabia i czy się należy,a nie chcę kłamać w tych papierach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ninka u mnie to była inna sprawa. U nas nie pa punktów tylko oznaczają Cię literą od A do F w czym A - dostajesz mieszkanie od ręki F0 nie należy Ci się mieszkanie z councilu a my mieliśmy E ale, że domy stały puste i się prosili o ludzi to ja po 10 dniach miałam już klucze od domu 🙂
Co do child benefit no to może potrwać kilka tygodni niestety a co do child tax credyt to Mirek jeśli ma około 1300f miesięcznie to się Wam należy coś od państwa i może nawet dofinansowanie do mieszkania ale nie wiem jak oni będę się zapatrywać na Waszą długość mieszkania w uk bo ludzie zaczynają gadać, że coraz ciężej o benefity dla ,,nowych,, w uk.zawsze możecie spróbować jeśli chcecie. Wystarczy zadzwonić i wyślą Wam aplikacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

Nina próbuj a co tam ,przecież w twarz ci ne dadzą a zawsze to jakieś pieniądze 🙂 a jak wkońcu z tym przedszkolem ci wyszło ??

ja się zdenerwowałam wczoraj k brat stwierdził że 12.07.2014 chce ślub brać a my 9.08.2014 chcemy :/ czyli by wychodził miesięczny odstęp ,i na bank będzie k rodzina gadać że 2 śluby ti wydatek dla rodziny i pewnej byśmy przełożyli datę bo oni jednak 5 lat są bez ślubu :/ jestem wkurzona na maksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej melduje 🙂 na bieżąco was podczytuje tylko nie bardzo miałam czas pisać bo ostatnio u Pawła trochę znowu pomagałam a w wolnej chwili to kawa gdzieś czy zakupy a reszta czasu dla maluchów 🙂 Martwi mnie Adaś znowu... bo chyba znowu spadł z wagi zamiast przytyć... jutro jade do pediatry naszej w przychodni niech go zmierzy zważy znowu i albo da mi sierowanie na jakieś konkretne badania albo niech mnie do szpitala wyśle z małym bo ja się już boję o niego... on taki chudzina maleńki jest,że szok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. Pigi, a jak Mirek wiecej ma to nie szkodzi? Tak srednio 2800f? Tzn.pewnie chodzi o to, ze lepiej miec mniej, nie? Oni zazwyczaj chca roczne zarobki, a ja nie wuem skad to brac 😞 jutro przychodza nan robic izolacje w budynku, bo nie byla wymieniana od 16 lat. Oby to duzo dalo, bo dosc chlodno w mieszkaniu mamyv 😞 Mini, kurcze wy byliscie pierwsi, wiec wydaje mi sie ze to troche nie tak z ich strony 😞 kiepska sytuacja 😞 na pewno jest Ci przykro. Jakbys miala malo prpblemow :* Sylwia, mam nadzieje ze taka Adasia uroda 🙂 alecwyobrazam sobie jsk sie martwisz, bo ja martwie sie w druga strone, ze Lukssz jest za duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rzeczywiście Sylwia, niepokojące to 😞 Wyobrażam sobie, jak bardzo się martwisz 😞 ale trzeba być dobrej myśli 🙂 Adaś szybko się rozwija, jest sprawny, taki jak Dominik 😁
Mini, nie narzekamy. Na razie cały czas ma nadgodziny, a jak ich nie ma, to by pracował od poniedziałku do czwartku 😁
Ale ja bym się wkurzyła, jakby mi ktoś plany zniszczył 😞 echh... chamstwo. A ślub to wydatek dla rodziny, bo trzeba dać w kopertę, ubrać się i na Waszym ślubie nie byłoby nikomu do śmiechu i może ktoś by nie przyszedł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SylwiaC napisał(a):
hej ja tak na chwile wpadłam Adaś waży 8 kilo od sierpnia i nie tyje i ma 73 cm, a 10 kwietnia ważył 7100 i miał 69 cm...
Trzymam kciuki za Was Mini i Za was Nina

kurcze faktycznie malutko z ciekawości spojrzałam w Mai książeczkę ona miała 8kilo mając 8 miesięcy i 81cm, a Oli w 6 ,idz do lekarza i trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj byliśmy całą rodzinką na zapaleniu świątecznych światełek 😁 fajnie było. Mały na początku miał focha i mowił, że nie będzie na karuzeli się kręcić (choć nikt go nie pytał haha). On nie chce i koniec. A potem sam zachciał i 4 razy jeździł i mu mało było 😁 ludzi dużo, nie było jak przejść. Przy karuzeli spotkałam Szkotkę, z którą kiedyś na placu zabaw rozmawiałam, bo Łukasz bawił się z jej córką. Też była z mężem. Wsadzili córkę do autka z Łukaszem, także razem jechali, grała piosenka Elvisa Presleya, a ja do niej, że normalnie pierwsza randka dzieci hahah 😁 tak romantycznie było 🙂
Ta dziewczyna zaproponowała, żebyśmy ich odwiedzili (mieszkają w innym mieście, ale blisko) i że panowie napiją się czegoś mocnioejszego. I że przyjadą po nas autem, ja mówię że autobusem damy radę, a ona do mnie: daj spokój, przyjedziemy po was. Także czekam na jej telefon 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tylko niech Maja nie będzie zazdrosna 🙂 😉

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/40/7p4x.jpg/][IMG]http://img40.imageshack.us/img40/1916/7p4x.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/xhz9.jpg/][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/6192/xhz9.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ninka jeśli on ma to na payslipie te 2800f to nie masz co marzyć o jakimkolwiek beneficie nie możecie przekraczać 25 tys, funtów rocznie. Z tego co się orientuję to wypłata około 1400f to jest właśnie jakoś 25 tys. funtów rocznie. Teraz rocznego podać nie możecie bo dopiero P60 pierwsze dostanie Mirek w kwietniu ale teraz już możecie złożyć papiery tylko nie podając rocznego dochodu bo z dat zobaczą, że nie pracuje On pełnego roku podatkowe bo o taki rok im chodzi. Ale raczej nie macie co się męczyć z wypełnianiem formularza przy takich dochodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ogólnie Mirek pracuje od lipca 2012, z tym że miał przerwę dwumiesięczną i wtedy nie przebywał w UK. Ma to na payslipie oczywiście. Ja czytałam o zarobkach rocznych 50tys :P dlatego myślałam, że nam przysługuje. A co do przedszkola, to od stycznia idzie 🙂 a w ten wtorek idziemy na spotkanie adaptacyjne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wczoraj powkładałam wszystkie rzeczy jakie kupiliśmy rodzinie na święta i wyszedł wielki karton! Nawet się nie spodziewałam, że taki wielki będzie 😁 Ale się zdziwią 🙂 Tylko teściowa wie, że robimy paczkę. Chyba na dniach wyślemy, bo w grudniu może być problem. A co kupiłaś dziewczynką? Maja zaraz kończy 3 latka 😁 a potem reszta dzieciaczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny kupiłam jej pieska bobi bo widziała w reklamie i mówiła ciągle że chce pieska ,oliwi monster high lalkę by jej przykro nie było a na święta obie dostaną http://www.smyk.com/chou-chou-wylecz-mnie-mamo-lalka-funkcyjna,p1062046531,zabawki-gry-dla-dzieci-p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ja was na biezaco czytałam 🙂 Nina fajnie ,że się z kimś zaprzyjaźniacie tam 🙂 Mini zabawki bardzo fajne dla dziewczynek 😁 a teraz krótko: byłam dzis u pediatry z Adaśkiem no i zasugerowałam pani że moze z tarczycą coś nie tak, ona mi załatwiła miejsce w szpitalu w Bydgoszczy ale dziś musiałam tam dojechać, a jak nie dziś to mam dzwonic i pytać o miejsce, ale ją zdziwniło to,że lekarz u którego byłam prywatnie (ten co diete bezglutenową kazał nam wprowadzić) zbagatelizował obniżony poziom żelaza i dała mi jeszcze skierowanie na morfologię więc ją zrobiłam. No i Adas ma bardzo niski poziom żelaza 25,3 a norma od 50-120. Hemoglobina też juz na pograniczu i jeszcze coś tam co ma związek z żelazem... jutro jadę do niej z tymi wynikami i zobacze co ona powie.... tylko wszyscy i tak każą mi z małym iść do szpitala ja też się martwię i chcę z nim iść ale dziś nie byłam wcale przygotowana... moja mama sie obraziła,że dziś nie pojechałam... no a na domiar złego Adasia przeziębienie kładzi już ma prawie 38 temperatury i kaszle coraz mocniej.... ech ja już trace siły normalnie.... sama nie wiem co robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia niego nie gniewaj się ale myślę że zrobiłas błąd nie jadąc mając zapewnione miejsce.w szpitalu ,teraz Adasia zdrowie jest numer 1...
trzymam kciuki za was i jak najszybciej posłuchaj pani doktor buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny 🙂

Ninka 50 tys. funtów to na child benefit to dostaje każdy 82 f miesięcznie ale to nie jest benefit jak pomoc do dochodów. Pomoc jak dodatek do małego dochodu należy się rodzinom które nie przekraczają 25 tys. funtów w ciągu roku podatkowego a na dwójkę dzieci jest 32 tys. funtów rocznie.

Ja już jestem po operacji. Tutaj jeśli o specjalistów w szpitalu to po prostu jest nie do porównania do Polski. Tutaj znają się na rzeczy. Oko wygląda dużo lepiej i tak nie boli a jutro zobaczę efekt jeśli chodzi o zeza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, Kasiu super,że już po jesteś czekam na fotkę z efektem 🙂 ja mam szpital w domu... obaj chłopcy temperature mają Domi leży właśnie obok mnie ma 39,1 Adaś rano miał 38,6 wiec zbijam raz jednemu raz drugiemu... byłam z Adasiem wczoraj znowu u Pani dr osłuchała go i wczoraj miał pojedyncze szmery na oskrzelach ale narazie bez antybiotyku bo on i tak słabiutki jest a to by mu nie pomogło, no ale mam wrażenie,że dziś troszkę lepiej jest ... uciekam bo nie mam teraz czasu bo jak jeden idzie spać to drugi wstaje i trzeba się nimi zająć biedactwami moimi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 U mnie dziś już dzieciaczki bez goraczki a więc mam nadzieję,że juz z górki... kaszel mają jeszcze, ale nie jakiś straszny, mam nadzieję,że niedługo się wyśpię bo ostatnie nocki były ciężkie. Nina jak tam zdrówko? A co u reszty? Mini Twój luby znowu jeste,że nie zaglądasz? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...