Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej babeczki
u nas piekne sloneczko, ale zimno, a musze na poczte podskoczyc i tez sie zastanawiam czy brac małą, chociaz taka pogoda dla dzieci jest ok, gorzej jak jest mokro i zimno

bylam wczoraj na zakupach no i kupilam kurtke i kozaczki 🙂 (wreszcie)

a niuńce do tej pory zakladalam półbuty a wczoraj kupilam jej kozaczki wiec pewnie bedziemy je teraz zakladac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donia napisał(a):
hej babeczki
u nas piekne sloneczko, ale zimno, a musze na poczte podskoczyc i tez sie zastanawiam czy brac małą, chociaz taka pogoda dla dzieci jest ok, gorzej jak jest mokro i zimno

bylam wczoraj na zakupach no i kupilam kurtke i kozaczki 🙂 (wreszcie)

a niuńce do tej pory zakladalam półbuty a wczoraj kupilam jej kozaczki wiec pewnie bedziemy je teraz zakladac


Ja też byłam jak było chłodno i małej ubrałam już ocieplaną jesienno-zimową kurtkę z kapturem i futerkiem, bo jak się oddychało to już było widać opary. No i już biorę ze sobą koc i to nakrycie od wózka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania napisał(a):
A u nas noce dalej nie przespane wdodatku doszedł do tego 100% strajk glodowy tylko soczki i herbatki przechodzą oraz owoce . Całą sobotę i niedzielę Bartek przesiedział na nocniczku z powodu biegunki 😞


Moja też je dużo mniej w ciągu dnia przełknie 2-3 posiłki mleczne na siłę no i obiad. Może to od zębów? a herbaty ani wody nie ruszy 🙂 od razu jest ryk, ostatnio kupiłam jej sok to musiałam sama wypić. To dziecko pobiera wodę z powietrza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hania napisał(a):
Witam.

Blue mam pytanko dajesz dalej pepti czy zwykły bebilon??


Ja nigdy nie dawałam bebilona pepti małej, tylko zwykłego bebilona no i kiedyś ar.
A małemu on pomaga?


to pomyliłam z kimś 🙂
niby pomaga ale mało, ostatnio mleka wogle nie chce tknąć, aż na własną rękę kupiłam zwykły bebilon i mu dałam to jakoś pił i nawet w nocy wydudnił 210 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania napisał(a):
Blue napisał(a):
Hania napisał(a):
Witam.

Blue mam pytanko dajesz dalej pepti czy zwykły bebilon??


Ja nigdy nie dawałam bebilona pepti małej, tylko zwykłego bebilona no i kiedyś ar.
A małemu on pomaga?


to pomyliłam z kimś 🙂
niby pomaga ale mało, ostatnio mleka wogle nie chce tknąć, aż na własną rękę kupiłam zwykły bebilon i mu dałam to jakoś pił i nawet w nocy wydudnił 210 🙂


Hmm wiesz co ja bym zaryzykowała 🙂 i zobaczyła jakie będą objawy skoro lepiej go pije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hania napisał(a):
A u nas noce dalej nie przespane wdodatku doszedł do tego 100% strajk glodowy tylko soczki i herbatki przechodzą oraz owoce . Całą sobotę i niedzielę Bartek przesiedział na nocniczku z powodu biegunki 😞


Moja też je dużo mniej w ciągu dnia przełknie 2-3 posiłki mleczne na siłę no i obiad. Może to od zębów?

No widzisz Laura chociaż te 2-3 posiłki mleczne a u nas 1 i to w nocnym karmieniu tylko. Jeszcze 2 tygodnie i mamy wizytę w DSK wiec może się dowiem coś więcej co mu jest.
Może to i zęby ale jakoś wątpię w to bo dziąsełka wróciły do normalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hania napisał(a):
Blue napisał(a):
Hania napisał(a):
Witam.

Blue mam pytanko dajesz dalej pepti czy zwykły bebilon??


Ja nigdy nie dawałam bebilona pepti małej, tylko zwykłego bebilona no i kiedyś ar.
A małemu on pomaga?


to pomyliłam z kimś 🙂
niby pomaga ale mało, ostatnio mleka wogle nie chce tknąć, aż na własną rękę kupiłam zwykły bebilon i mu dałam to jakoś pił i nawet w nocy wydudnił 210 🙂


Hmm wiesz co ja bym zaryzykowała 🙂 i zobaczyła jakie będą objawy skoro lepiej go pije.


Też chce zobaczyć.

A dużo mleka Ci idzie tego zwykłego bebilonu na miesiąc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
dziewzyny czy waszym zdaniem jak dziecko ma kaszel to powinno wychodzić na dwór przy takich temperaturach czy właśnie nie
bo wiem że przy katarze chłodne i suche powietrze działa idealnie
ale gdy chodzi o kaszel to chyba zimne powietrze może jeszcze zaszkodzić

pytam bo zastanawiam się czy iść spacerem do lekarza czy jechać taxi


Ja z moim Lukaszem wychodze 🙂
Czy ma kaszel czy katar, codziennie spi na dworzu 2 razy dziennie. Nawet jak mial temperature to go wystawialam.
Sa rozne opinie na ten temat, jedni sa za tym by lepiej sie chowac w domu a inni zeby jednak nie, wiec zrobisz jak bedziesz uwazac jest najlepsze dla niusi 😉
Lukaszowi pomoglo swieze powietrze na chorobska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
Mamusie chcę wam doradzić sadzanie maluchów na nocnik
naprawdę rewelacja
Anastazja jeszcze mówić nie umie, siusiu nie zawoła ale gdy się ją posadzi bez pieluchy na nocnik to od razu robi swoje i czeka na brawo 😜
myślę że gdy tylko zacznie świadomie mówić to zacznie wołać żeby ją posadzić


Honoratka a ty jestes z malutka caly czas w domu czy pracujesz juz?
Kiedy ja sadzasz na nocnik?
Ja bym z moim chetnie tez zaczela 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja od 1 września pracuje po 8 godzin 7:30-15:30 a Anastazja w tym czasie jest w żłobku - stąd te nasze choroby częste
i to w żłobku panie zaczęły sadzać ją na nocnik bo tak ogólnie to w żłobku dzieci noszą wyłącznie pieluszki tetrowe
i jak mi w połowie września powiedziały "no Anastazja już ładnie siusiu na nocniczek robi" to byłam w szoku bo ja to chyba dopiero bym ją uczyła gdy zacznie mówić rozumieć chodzić itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
ja od 1 września pracuje po 8 godzin 7:30-15:30 a Anastazja w tym czasie jest w żłobku - stąd te nasze choroby częste
i to w żłobku panie zaczęły sadzać ją na nocnik bo tak ogólnie to w żłobku dzieci noszą wyłącznie pieluszki tetrowe
i jak mi w połowie września powiedziały "no Anastazja już ładnie siusiu na nocniczek robi" to byłam w szoku bo ja to chyba dopiero bym ją uczyła gdy zacznie mówić rozumieć chodzić itp
to super 🙂 brawa dla Anastazji 🙂 ja Patryka też sadzam ale nie systematycznie ☺️ moja koleżanka sadzała córkę jak skończyła 6 miesięcy i już nie nosi pieluch, miała chyba 1,5 roku jak już przestała może u Anastazji będzie podobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a sadzam na nocnik:
- tak 10-15 minut po obudzeni się z nocy, czy w ciągu dnia
- 10 - 15 minut po jedzeniu zupki lub deserku
- 10 - 15 minut po wypiciu butli (oczywiście gdy nie zaśnie)
no i przy zmianie pieluchy
ona już dobrze wie o co chodzi wiec siedzenie nie zajmuje nam więcej niż 5 minut
siusiu robi praktycznie od razu a z kupką troszkę dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
ja od 1 września pracuje po 8 godzin 7:30-15:30 a Anastazja w tym czasie jest w żłobku - stąd te nasze choroby częste
i to w żłobku panie zaczęły sadzać ją na nocnik bo tak ogólnie to w żłobku dzieci noszą wyłącznie pieluszki tetrowe
i jak mi w połowie września powiedziały "no Anastazja już ładnie siusiu na nocniczek robi" to byłam w szoku bo ja to chyba dopiero bym ją uczyła gdy zacznie mówić rozumieć chodzić itp


aha... to super ze ja sadzaja w zlobku 🙂 Tutaj to zapomni - rodzice sami musza 🙂
Mam tu znajoma z ukrainy, ona byla w domu ze swoim malym przez ponad 2 lata, w koncu zlapala prace i oddala dzieciaka do zlobka, to te opiekunki byly w szoku ze on juz na nocnik robi i nawet bylo im to troche nie na reke 😁 bo wygodniej z pielucha 🙂
hmm no musze sprobowac z tym nocnikiem 😉

Lukas tez zalapal chorobska jak zaczal u opiekunki, tak to juz jest jak jest wiecej dziweciakow, tymi samymi zabawkami sie bawia, biora je do buzki 🙂 nie da sie tego uniknac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
a sadzam na nocnik:
- tak 10-15 minut po obudzeni się z nocy, czy w ciągu dnia
- 10 - 15 minut po jedzeniu zupki lub deserku
- 10 - 15 minut po wypiciu butli (oczywiście gdy nie zaśnie)
no i przy zmianie pieluchy
ona już dobrze wie o co chodzi wiec siedzenie nie zajmuje nam więcej niż 5 minut
siusiu robi praktycznie od razu a z kupką troszkę dłużej


W szoku jestem 🙂 zdolniacha mala 🙂 super 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...