Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜
u nas minął tydzień od szczepienia...ehh no nie wiem czekam aż minie te 16 dni to może już nic nas nie zaskoczy 🤢 z tym że mówiła o dobie a jak już u was trzy doby mijają to może złapal jakieś choróbsko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜
u nas minął tydzień od szczepienia...ehh no nie wiem czekam aż minie te 16 dni to może już nic nas nie zaskoczy 🤢 z tym że mówiła o dobie a jak już u was trzy doby mijają to może złapal jakieś choróbsko?


Coś takiego mają napisane to by się zgadzało 🙂
http://euwelcome.org/Documents/MMR%20The%20facts%20Polish.pdf
Po upływie 6-10 dni od szczepienia niektóre dzieci mogą zacząć
gorączkować (dzieje się tak w jednym na 10 przypadków). Inne mogą
dostać wysypki przypominającej odrę lub stracić apetyt. Jest to skutek
działania szczepionki przeciwko odrze.

Sporadycznie, 3 tygodnie po szczepieniu, mogą pojawić się objawy
podobne do świnki (gorączka i powiększone węzły chłonne), gdy
zaczyna działać szczepionka przeciw śwince.

Bardzo rzadko może dojść do wystąpienia u dziecka wysypki w postaci
małych plamek przypominających siniaki. Jest to spowodowane
działaniem szczepionki przeciwko odrze lub różyczce. W razie
wystąpienia takiej wysypki należy zgłosić się do lekarza, który zaleci
odpowiednie postępowanie i omówi sposoby ochrony dziecka w
przyszłości.
• W skrajnych przypadkach po szczepionce MMR dziecko może dostać
zapalenia mózgu – mniej niż jedno dziecko na milion. Nie ma jednak
wystarczających dowodów na to, aby powiązać wystąpienie zapalenia
mózgu ze szczepionką MMR. Jeśli jednak dziecko zachoruje na odrę,
szanse wystąpienia zapalenia mózgu wzrastają i szacują się w
granicach od 1 na 200 do 1 na 5000 przypadków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜

Ty no nie jestem jakąś służką, praczką i sprzątaczką by być cały dzień na pełnych obrotach... i nie zamierzam zacząć taka być 😉 lubię się nudzić i leniuchować... nie będę udawała że jestem idealna kiedy taka nie jestem 🙂 więc nie będę też Wam tu ściemniać że cały dzień sprzątam albo gotuję skoro tego nie robię tylko po prostu siedzę i nic nie robię więc piszę prawdę... możecie myśleć o mnie co chcecie... szczerze mówiąc mam to gdzieś co kto o mnie myśli 😉 a przy okazji jestem też szczera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜

Ty no nie jestem jakąś służką, praczką i sprzątaczką by być cały dzień na pełnych obrotach... i nie zamierzam zacząć taka być 😉 lubię się nudzić i leniuchować... nie będę udawała że jestem idealna kiedy taka nie jestem 🙂 więc nie będę też Wam tu ściemniać że cały dzień sprzątam albo gotuję skoro tego nie robię tylko po prostu siedzę i nic nie robię więc piszę prawdę... możecie myśleć o mnie co chcecie... szczerze mówiąc mam to gdzieś co kto o mnie myśli 😉 a przy okazji jestem też szczera 🙂

hihi łap oklacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justa napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜

Ty no nie jestem jakąś służką, praczką i sprzątaczką by być cały dzień na pełnych obrotach... i nie zamierzam zacząć taka być 😉 lubię się nudzić i leniuchować... nie będę udawała że jestem idealna kiedy taka nie jestem 🙂 więc nie będę też Wam tu ściemniać że cały dzień sprzątam albo gotuję skoro tego nie robię tylko po prostu siedzę i nic nie robię więc piszę prawdę... możecie myśleć o mnie co chcecie... szczerze mówiąc mam to gdzieś co kto o mnie myśli 😉 a przy okazji jestem też szczera 🙂

hihi łap oklacha
😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
Hania napisał(a):
Muszę się wziąć za sprzątanie wkońcu bo syf w domu że matko świeta....
Dziś miał być mój pierwszy dzień w pracy po zwolnieniu ale szef zaproponował żebym do końca zimy pracowała w domu bo mu szkoda kasy na ogrzewanie biura w zimę tak więc ja i moja współpracownica mamy labę i robimy ile chcemy i kiedy chcemy w własnych domach. 🙂

a pracujesz jako kto?

Pracownik biurowy.
Piszę oferty, szukam przetargów, zamawiam towar, wypisuje faktury i siedzę przez pół dnia na dupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜
u nas minął tydzień od szczepienia...ehh no nie wiem czekam aż minie te 16 dni to może już nic nas nie zaskoczy 🤢 z tym że mówiła o dobie a jak już u was trzy doby mijają to może złapal jakieś choróbsko?

Też tak myślalam dlatego byliśmy u lekarza i okazało się że nic nie załapał na nasze szczęście oczywiści. Lekarz stwierdził że może być przedłużająca się gorączka od ząbków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜

Ty no nie jestem jakąś służką, praczką i sprzątaczką by być cały dzień na pełnych obrotach... i nie zamierzam zacząć taka być 😉 lubię się nudzić i leniuchować... nie będę udawała że jestem idealna kiedy taka nie jestem 🙂 więc nie będę też Wam tu ściemniać że cały dzień sprzątam albo gotuję skoro tego nie robię tylko po prostu siedzę i nic nie robię więc piszę prawdę... możecie myśleć o mnie co chcecie... szczerze mówiąc mam to gdzieś co kto o mnie myśli 😉 a przy okazji jestem też szczera 🙂


No to pojechałaś po całości 😁 ja tam też nie gotuję codziennie i żyję 🙂 codziennie sprzątam tylko pokój Laury reszta leży odłogiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
hihi kolo dobre...no tak taka natura 😜
u nas minął tydzień od szczepienia...ehh no nie wiem czekam aż minie te 16 dni to może już nic nas nie zaskoczy 🤢 z tym że mówiła o dobie a jak już u was trzy doby mijają to może złapal jakieś choróbsko?

Też tak myślalam dlatego byliśmy u lekarza i okazało się że nic nie załapał na nasze szczęście oczywiści. Lekarz stwierdził że może być przedłużająca się gorączka od ząbków


Znowu mu jakieś zęby wychodzą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daria ile macie ząbków??

Ja dzisiaj dobiłam moją kuzynkę jej mała mam rok i 7miesięcy i wyszedł jej właśnie 5 ząbek jak się Ewka dowiedziała że Bartek ma 8 to mało w histerie nie wpadła a ja miałam małą ubaw z niej 🙂 Laska niby dorosła i powinna miec swój rozum a panikuje i porównuje ciągle swoją małą do innych dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania napisał(a):
Daria ile macie ząbków??

Ja dzisiaj dobiłam moją kuzynkę jej mała mam rok i 7miesięcy i wyszedł jej właśnie 5 ząbek jak się Ewka dowiedziała że Bartek ma 8 to mało w histerie nie wpadła a ja miałam małą ubaw z niej 🙂 Laska niby dorosła i powinna miec swój rozum a panikuje i porównuje ciągle swoją małą do innych dzieci.


Może tak się zachowuje, bo wszyscy dookoła ją o to pytają - wiesz taka presja 🤪, ja też mam tego dosyć.. i te komentarze oo to późno ma zęby, oo tak mało i bla bla.. dość, że lekarz o to nie pytał 🙂 Laura ma 2 zęby i 3 w drodze - wychodził, było widać kawałek bieli z dziąsła i szlaczek, a potem to znikło i została tylko delikatna biała kreska w dziąśle, nie wiem chyba napuchło z pierwszą 1 było tak samo, że była gruba kreska i potem znikła i była cienka i dopiero po 2mieś. ponownie się wybiło. Nie wiem czemu tak się dzieje, bo normalnie jak się uśmiechała było go widać z zew. strony i od środka dziąsła, mam dziwne dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka111 napisał(a):
My mamy 4 ząbki i i jeden w drodze już sie przebil przez dziąsło nawet 🙂

Weszłam przed chwilą do domu i mogę spokojnie stwierdzić, że sporo czasu minie zanim odmarznę i zrobi mi się ciepło 😠


Jak ja wam wszystkich tych zębów zazdroszczę 🤪 ja się na 2 lata spodziewam maksymalnie 8 zębów, chociaż nie wiem czy nawet tyle będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
anka111 napisał(a):
My mamy 4 ząbki i i jeden w drodze już sie przebil przez dziąsło nawet 🙂

Weszłam przed chwilą do domu i mogę spokojnie stwierdzić, że sporo czasu minie zanim odmarznę i zrobi mi się ciepło 😠


Jak ja wam wszystkich tych zębów zazdroszczę 🤪 ja się na 2 lata spodziewam maksymalnie 8 zębów, chociaż nie wiem czy nawet tyle będzie.


Daria jest pewność że małej szybko nie wypadna bo będą mocne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc wam
ostatni rzadko do was zagladam, ale w ogole nie mam kiedy

wracam z pracy to niunia od razu na ręće i w ogóle z nich nie zchodzi 🙂
Gabi ma 6 zabkow i 2 na horyzoncie 🙂
przeziebila mi sie gdzies, zlapala wczoraj kataru, w sobote mamy slub u męża siostry wiec pewnie bede siedziala z małą w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania napisał(a):
Dziewczyny ile u was na termometrze??
-28 u mnie i dalej rośnie niema to jak mieszkać na biegnie tylko niedźwiedzi za oknem brakuje 😉 😜


brrr wez nic nie mow. u nas dzisiaj bylo na plus 3 i ze spaceru po 30min wrocilam bo za zimno 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
Hania napisał(a):
Dziewczyny ile u was na termometrze??
-28 u mnie i dalej rośnie niema to jak mieszkać na biegnie tylko niedźwiedzi za oknem brakuje 😉 😜


brrr wez nic nie mow. u nas dzisiaj bylo na plus 3 i ze spaceru po 30min wrocilam bo za zimno 😜


Kochana to jest nic pamiętam że tydzień po urodzeniu Bartka jak położna do nas zawitała w nocy potem było -31więc to dopiero zima 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusiak możesz mieć rację, bo od urodzenia piła poniżej przeciętnej i tak jest w sumie do teraz. Geny pewnie też swoje robią, bo mój mógł mieć późno zęby.

U mnie też jest strasznie zimno, a na południu zapowiadają w nocy -30 stopni 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...