Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
u nas 🙂 ok jeszcze żyje 😜 🤪
GRATULACJE DLA HANI I MILKI 😘 😘 😘
Wakacje najcudowniejsze ze wszystkich chyba lepszych nie mogłam sobie wymarzyć 🙂
HONORATKA-DZIĘKUJE ZA MARENE 😘 😘 😘
Miejsce fantastyczne jeszcze raz dziekuje 😘 😘 😘
A ja niestety nie mam czasu na nic 🥴
Sonia jest tak absorbująca że czasami to nie daje rady 🥴 😞
Teraz jak zaczyna sie szkoła to zostane z Nią i calym domem na głowie sama (tak to troche Cyprian pomaga) to już tylko usiąść i plakać 😞
Dziewczyny czy wasze dzieci też wymagają tyle uwagi i poświęcenia?no kurcze czasami to tylko mamo i mamo i ciągle maruda 🥴 😞
i czym sie bawią dzieci w wieku naszych pociech?jakie zabawki macie teraz na topie??? 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Honorata 🙂
Asia Maryla dalej uwielbia ksiazeczki, malowanie, rysowanie, tanczenie. lubi male figurki ludzi i zwierzat, upycha je w domkach pudelkach. wczoraj miala zabawe - wszystkie figurki wyciagala z pudelka a pozniej jej wkladala i tak w kolko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Honorata gratulacje 🙂 Milka co do wózka to rozważałam tą opcję ale mój Marcel bardzo ładnie chodził przy wózku i mi nie był potrzebny a co będzie przy Patryku to nie wiem, ale narazie nie jest mi potrzebny
Asiu moje chłopaki bawią się sami ze sobą albo samochodzikami więc sama wiesz że co innego interesuje chłopców a co innego dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
Hej 🙂
u nas 🙂 ok jeszcze żyje 😜 🤪
GRATULACJE DLA HANI I MILKI 😘 😘 😘
Wakacje najcudowniejsze ze wszystkich chyba lepszych nie mogłam sobie wymarzyć 🙂
HONORATKA-DZIĘKUJE ZA MARENE 😘 😘 😘
Miejsce fantastyczne jeszcze raz dziekuje 😘 😘 😘
A ja niestety nie mam czasu na nic 🥴
Sonia jest tak absorbująca że czasami to nie daje rady 🥴 😞
Teraz jak zaczyna sie szkoła to zostane z Nią i calym domem na głowie sama (tak to troche Cyprian pomaga) to już tylko usiąść i plakać 😞
Dziewczyny czy wasze dzieci też wymagają tyle uwagi i poświęcenia?no kurcze czasami to tylko mamo i mamo i ciągle maruda 🥴 😞
i czym sie bawią dzieci w wieku naszych pociech?jakie zabawki macie teraz na topie??? 🙂 🙂 🙂

dziękuję i gratulacje dla Honoratki. A co do zabaw to Natka też ma dni że mamo i mamo ale tak to książeczki piłki autka grające, klocki a jak to nie działa to shrek 1 albo barbie na dvd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no widzisz Honorata udało się 😉
Asia moja też ostatnio strasznie marudzi, popiskuje, ucieka na spacerze...nie wiem co w nia wstąpiło, ale na szczęście sama umie się sobą zająć, poczyta książeczki, układa klocki i tak jak Maryla przekłada np. cukierki z pojemnika na ziemię i z powrotem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia to masz trudnego malucha, ale moze jako nastolatka nie da ci popalic tak jak nasze 😜 Maryla czasami sama sie bawi a czasami ja jestem jej do tego niezbedna 😉 dzisiaj np musialam wysprzatac lazienke po malowaniu i mala grzecznie sie bawila sama. co jakis czas sprawdzala czy jestem w lazience albo ja zagladalam co robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Babeczki 🙂
Honoratka GRATULACJE!!!
Asiu to Ci się trafił egzemplarz 🤪 U nas na szczęście takie akcję tylko czasami, a na co dzień wystarcza Jej Karol i Jego znajomi 😉 Bałam się jak to będzie jak Lolo wróci do szkoły, ale nie jest źle - potrafi się zająć sobą 😎 Jedyny problem to tęsknota 😞 Te dwa dni kiedy Karol był w szkole(zaczął 30-go) mała nie wiedziała co się stało i chodziła po mieszkaniu wołając: 'Aaaalol', a jak już wracał ze szkoły to się do Niego długo tuliła 🙂 Strasznie to słodkie 🙂
U nas z zabawek najlepiej spisują się wszelkie pojazdy na kółkach. Tośka uwielbia się wozić hehehe A! I teraz dopadli się do takiego małego basenu dmuchanego i Maluda całe dnie w nim spędza 🤪 Oczywiście nie ma w nim wody, bo temperatury na to nie pozwalają, ale Tocha kładzie w nim spać lalki, albo samą siebie, owija się nim i bawi w 'ku-ku', ogląda z niego bajki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas od zawsze było też tak, że jak ja naprawdę muszę coś w domu porobić, a Tosia jest na etapie 'wszędzie z mamą', to włączam Ją w te obowiązki. Pomaga mi w praniu wkładając, lub wyciągając je z pralki, stara się pomagać w wywieszaniu ubrań, jak zamiatam to daję Jej małą zmiotkę i Ona też walczy z brudem w jakimś kątku 😁 Jak gotuję to daję Jej gary i łyżki drewniane. W każdym razie jakoś się udaje Ją zająć 😉 I ta Jej dumna minka, że robi to co my hehehe

Zdarzają się też 'wpadki' takie jak wygryzanie dziur w sofach, 'zabawa' z laptopem gdy rodzice nie widzą, ostatnio uwielbia myć rączki i opracowała w związku z tym pewien system - jak tylko uda Jej się dostać do łazienki(zazwyczaj zamykam ją przed Nią na klucz), ustawia nocnik pod umywalką, wchodzi na niego i wtedy ma swobodny dostęp do kurków z wodą 😁 Jak bawi się z Karolem na górze i tam dostanie się do łazienki z wanną to kąpie wszystkie lale 🤪 😁 😁 W każdym razie Tośka uwielbia tego typy akcje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha Maryla tez myju myju raczki 🙂 dobrze ze sie nauczyla, ale z drugiej strony chce to robic caly czas. a mi chodzilo glownie o to zeby myla raczki po spacerze i przed jedzeniem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Honoratko gratulacje!
U nas z zabawami i Bartkiem bywa różnie ostatnio jednak króluje destrukcja książeczek i starych gazet. Najlepszą zabawą jest też męczenie kota który mimo męczenia kocha Bartoszego ponad wszystko 😉 Mycie rąk i pomaganie mi w kuchni jest bardzo świetnym zajęciem ostatnio kochany synek pomagał mi lepić pierog i wałkować ciasto. Innym dobrym zajęciem jest zabawa klockami a jak już nic nie chce robić i marudzi włączam mu po raz enty bajkę "Gnomeo i Julia" a Bartek siedzi przy niej jak zaklęty. Na podwórku oczywiście króluje łopatka i przekopywanie ogródka lub rwanie trawy królikom i ich karmienie ewentualnie próbuje łapać gołębie 😉

Milka ja właśnie myślałam o podwójnym wózku ale doszliśmy do wniosku z Adamem że Bartek w tym nie chce jeździć więc to będzie zbędny wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć mamusie
od jutra Anastazja idzie do nowej grupy żłobkowej - do średniaków 😜
trochę się wkurzam bo w piątek było spotkanie z nowymi paniami i podawali wiadomo skład wyprawki omawiali zasady panujące w grupie i wiecie co wkurzyłam sie na maxa
z lipcem odeszła stara dyrektorka - kochana kobieta z sercem na dłoni
a od września przyszła nowa no i wiadomo nowe zasady ... 😠
już nie ma tetr u maluchów a średniaki mają chodzić w pampersach
jestem bardzo zła bo Anastazja praktycznie już pieluch nie nosi tylko jak idziemy na spacer albo do znajomych gdzieś bo wiem że gdy jest zamieszanie to Anastazja zapomina zawołać siusiu
no a tu jak usłyszałam że ma mieć pampersa bo Panie nie nadążą z wysadzaniem dzieci na nocniki to mąż zapytał to po co było to "męczenie się" z tetrami w poprzedniej grupie oczywiście usłyszał, że takie są postanowienia nowej dyrektorki i tyle
no a kolejna rzecz to rodzice dzieci które nie były w żłobku w poprzednim roku, zadali pytanie czy dzieci mogą podjadać coś między posiłkami ustalonymi na dany dzień
no o usłyszeliśmy .... że jeśli rodzic przyniesie tyle ciastek / przekąsek że wystarczy dla wszystkich dzieci to będą wszystkim podawać wrrrr
no oszaleli, co ta dyrektorka nawymyślała ....
12 września jest zebranie z nią to ja już powiem co o tym myślę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hania napisał(a):
[quoteMilka ja właśnie myślałam o podwójnym wózku ale doszliśmy do wniosku z Adamem że Bartek w tym nie chce jeździć więc to będzie zbędny wydatek.

no ja właśnie też się zastanawiam czy kupować bo to jednak jest wydatek. Ale jak uda mi się sprzedać ten co mam i w tej cenie kopić używany podwójny to chyba się skuszę.
Wczoraj byłam na wizycie i będę mieć SYNKA 🤪 🤪
A poza tym szyjka mi się skraca. Lekarka była w szoku, że prawdę mówię z tymi skurczami. Ale mnie wkurzyła;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MilKa GRATULACJE SYNECZKA 😘
a mój Cyprian jeszcze w szkole od rana 🥴no ale to już 4 klasa 😲
a Sonia tak tak daje czadu że szok 😠jeszcze teraz jak nie ma Cyprianka to juz koniec 🥴lata po pokojach i Go szuka....na nic moje tłumaczenia...JUSTYNKA-a Ty pracujesz? Majeczka z opiekunka jest? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie moje dziecko już 2 dzień w nowej grupie żłobkowej
troszkę rano gdy ją oddajemy Panią płacze bo to są nowe panie ale później w ciągu dnia mówią że ładnie się bawi, je, śpi
wiem o czym mówicie opisując jak dzieci tęsknią za starszym rodzeństwem
u mnie wynikła taka sytuacja że moja 9letnia siostra prawie cały sierpień mieszkała u nas
Anastazja często wychodziła na balkon i widząc młodą na podwórku wołała Kika kika (Kinga)
teraz nadal wygląda na balkonie za swoją kiką a rano biega po mieszkaniu i jej szuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
hej mamusie moje dziecko już 2 dzień w nowej grupie żłobkowej
troszkę rano gdy ją oddajemy Panią płacze bo to są nowe panie ale później w ciągu dnia mówią że ładnie się bawi, je, śpi
wiem o czym mówicie opisując jak dzieci tęsknią za starszym rodzeństwem
u mnie wynikła taka sytuacja że moja 9letnia siostra prawie cały sierpień mieszkała u nas
Anastazja często wychodziła na balkon i widząc młodą na podwórku wołała Kika kika (Kinga)
teraz nadal wygląda na balkonie za swoją kiką a rano biega po mieszkaniu i jej szuka
no to jest masakra jak sie maluchy przywiązują 🥴
u nas dzisiaj całe popoludnie Sonia nie odstępowaa Cypriana na krok..aż sie boje co będzie jutro jak wstanie a Cyprian już w szkol będzie 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
MilKa GRATULACJE SYNECZKA 😘
a mój Cyprian jeszcze w szkole od rana 🥴no ale to już 4 klasa 😲
a Sonia tak tak daje czadu że szok 😠jeszcze teraz jak nie ma Cyprianka to juz koniec 🥴lata po pokojach i Go szuka....na nic moje tłumaczenia...JUSTYNKA-a Ty pracujesz? Majeczka z opiekunka jest? 🙂
Tak właśnie Maja pierwszego dnia płakała za Natalą (wakacje spędziły razem 🙂 ) a dziś stała na balkonie i patrzyła czy wraca jej "Tala".
Asiu ja pracuję. Zaraz bedzie już rok. Dziewczynki z opiekunką do naszego powrotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...