Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej
u nas tez plastyczne zabawki rzadza. czytane ksiazeczek, a tak ogolnie to prawie caly czas na dworze jestesmy i zabawki po katach leza. Maryla mamuska nie lubi byc ale lubi gotowac. zarowno na swojej kuchni jak i mi pomagac. jak tylko widzi, ze ja cos bede robic to podsuwa krzeselko i "pomaga" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny pozdrowionka!

My juz z powrotem w UK, choc z 'przygodami' przed wyjazdem... 🤨

Jeszcze w PL zauwazylam, ze sie forum tu znow rozkrecilo nieco - fajnie 🙂 Nadrobic jeszcze nie moge, ale dalam rade zauwazyc nowinki, takze Kamilcia - OGROMNE GRATUACJE I BYLE DO KWIETNIA 😉

Nadrobie Was kiedy tylko znajde chwilke (i dwie wolne rece 😉 ).

Buziaczki dla Wszystkich! 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi też ta piankolina wpadła w oko, kurcze o ilu to rzeczach człowiek nie wie 😉
u nas Maja też ma wózek i powozi swoją lalę (ma baby born) ale szału nie ma, pobawi sie duplo, puzzlami, porysuje lub coś ugotuje, aha i ostatnio sprzedaje bo na dzień dziecka dostała kasę fiskalną 😆 wraz z produktami, więc sprzedaje mi i rzuca jakimiś walutami wtedy 😉
Asia moja zazwyczaj śpi 2h w dzień a czasem wcale
Madzia dziękuję serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddalam MAryle do niani po raz pierwszy. spotkalysmy ja na korytarzu i od razu Manka za nia poszla. nie wiem czy nie poplakala sie juz u niej bo jak mowilam pa to miala minke typu "to ty mama nie idziesz ze mna?"
a ja sie poplakalam jak otworzylam drzwi do domu i zerknelam na pusty wozek. tak mnie za serducho scisnelo. takie dziwne uczucie. troche wzruszenia z dumy a troche jakby serducho nie chcialo sie zgodzic, ze mala dorasta i jest coraz bardziej samodzielna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja sie dzisiaj pobeczalam jak Karola do szkoly odstawilam 😞 Przez ostatnie dwa lata chodzil do 'malej szkoly' i dzis jest pierwszy dzien w tej 'doroslej'... Wszyscy Jego najwieksi przyjaciele zostali przydzieleni do innej klasy i On ma teraz zupelnie nowych kolegow. Nowa szkola, nowy wychowawca, nowy mundurek, nowi koledzy... Jakos mnie to przeroslo 🥴 Kretynka jestem, bo Mlody calkiem zadowolony 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć mamusie
mam z Anastazją mały problem
od kilku dni gdy wraca ze żłobka opowiada mi że bawi się z dwiema koleżankami na placu zabaw w palenie papierosów 😮
nawet nie mówi że bawi się w palenie tylko: "paliłyśmy z Laurką i Łucją papierosy i pokazuje jakby podnosiła coś z podłogi wkłada niby do ust i zaciąga powietrze i dmucha" 🥴
my z mężem nie palimy, ale problem ukazał mi się w niedziele - byliśmy na miejskim placu zabaw Anastazja nagle w trakcie zabawy złapała za "peta" z piasku wsadziła go do buzi i natychmiast wypluła. Na drugi dzień mówiła coś o paleniu papierosów i teraz opowiada mi to codziennie. Plac zabaw żłobka jest zamknięty dla inncyh więc wiem że petów tam nie ma, ale martwi mnie samo takie zachowanie. Wiem że rodzice tych dziewczynek palą i to często. Ciekawa jestem czy ciocie w żłobku to widziały? Prosiłam męża żeby się ich zapytał ale oczywiście powiedział że ja mam z nimi lepszy kontakt i żebym pogadała gdy ją odbieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj dzieci to mają pomysły, a jakie są spostrzegawcze i wiedzą do czego to służy...
Nusia wiem co czujesz, jak zakładałam plecaczek Mai i tak z tyłu na nią patrzyłam jak idzie to też mi żal dupsko ściskał. A teraz jak pójdzie na te 6h to pusto w domu będzie 🥴
Honorata nowy tydzień ciąży zaczyna nam się w tym samym dniu - w sobotę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
ja to mam problem 🥴
dzisiaj mamusia moja rozmawiała na placu zabaw(przedszkolnym)z Panią dyrektor(to znajoma mamy i mama moja pracowała 30 lat w tym przedszkolu:silly 🙂i pani dr zaproponowała żeby Sonia poszła do przedszkola od poniedziałku 🤪bo tak się rwała do dzieci i że niby taka rezolutna no i ze są miejsca i żeby ją zapisać 🤪
no i co ja mam zrobić?!
Kamilka Majeczka jak sobie radzi w przedszkolu?
Kurcze doradzcie mi dziewczyny czy taki 2.5-latek nadaje się do przedszkola?czy da rade?
Jestem w kropce 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Tosia przez momemcik tez miala facynacje papierosami 🤢 Moj tato pali i jak Mloda Go podgladnela to pozniej wszystko 'przerabiala' na peciora(bleee). Paluszki, slomki do napojow, kredki stawaly sie papierosem 🥴 Jak pytalam co robi, i slyszlam odpowiedz 'pale' mowilam tylko, ze mamusia chce miec bardzo zdrowe cialko i dlatego nigdy nie palila i palic nie bedzie bo to 'ble'. Teraz jak Mala widzi mojego ojca to sama zwraca Mu uwage, ze bedzie mial 'chore cialko' 😁 Pozostaje Wam tylko z Anastazja porozmawiac i naswitlic problem w przedszkolu, pewnie lada chwila przejdzie Jej ta fascynacja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia ja mam podobny problem... Tzn. roznica jest tylko taka, ze Tosia robi mi tu sceny, bo Ona chce koniecznie do 'szkoly', bylam wiec z Nia zapytac jak to wyglada i juz od nastepnego tygodnia moglaby pojsc na dwa dni. Toska nie chciala wyjsc z przedszkola, tak Jej sie tam podoba. Wszystko sie dobrze zapowiada, tylko ja nie jestem na to gotowa 🤢 Dam sobie jeszcze czas przez weekend na podjecie decyzji 😉 Mysle, ze nasze dzieci sa juz gotowe na takie wyzwania, kwestia tylko tego, czy my-Mamy tez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie Ola czy my mamcie jesteśmy na to gotowe? 🥴
ja to się martwię tym że Sonia nie będzie umiała przekazać swoich potrzeb Pani 🥴że będzie stała w kacie i płakała i że nie do końca rozumie że przedszkole to nie tylko super zabawa bez końca....ale obowiązki,dyscyplina PANI I nie zawsze dzieci które potrafi zrozumieć i dogadać się z Nimi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie ja nie do konca jestem 🙂 Ja nawet przezywam mega dramat w zwiazku ze szkola Karola, takze wiesz... Jestem szurnieta 🤪 😁 😜
Ja sie wogole nie stresuje problemami z komunikacja. Tosia dopiero zaczyna mowic po angielsku a mimo wszystko nie wydaje mi sie, ze bedzie miala problemy 😉 Tym bardziej Ty Asiu nie powinnas 😉 Moim jedynym lekiem jest pusty dom i swiadomosc, ze dzieci takie duze 🤢 Wiem, ze to glupie, ale juz tak mam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


musze wam Manke pochwalic, bo chodzi do niani jakby stare kumpele od lat byly. dzisiaj rano biegla do niej 😁 az zazdrosna troszke bylam 😜 nawet siku sama u niej zrobila, lacznie ze sciagnieciem getrow i majtek, a w domu to mamusiu pomoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
No właśnie Ola czy my mamcie jesteśmy na to gotowe? 🥴
ja to się martwię tym że Sonia nie będzie umiała przekazać swoich potrzeb Pani 🥴że będzie stała w kacie i płakała i że nie do końca rozumie że przedszkole to nie tylko super zabawa bez końca....ale obowiązki,dyscyplina PANI I nie zawsze dzieci które potrafi zrozumieć i dogadać się z Nimi 😞


Asia mialam te same obawy i okazalo sie, ze niepotrzebnie 😉 to ja dzisiaj drugi dzien w domu plakalam, a Manka sie swietnie bawila. u nas chyba pomogl patent, ze "mamusia i tatus ida do pracy zarabiac pieniazki na jajko niespodzianke" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
A my mamy nowa piosenke w repertuarze 😁

https://picasaweb.google.com/117884902418038231458/Antulka?authkey=Gv1sRgCIvs8eCH-I_miwE#5917943715527581634


ta sama co u nas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...