Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
hej 😉
dziewuszki czy wasze dzieci jedza wszytsko? bo Maryla jest strasznie wybredna. najchetniej jadlaby tylko rosol i kotleciki 😮
hej 🙂
Sonia je dokładnie WSZYSTKO....nie ma takiego dania którego by nie zjadła 🙂wszystkie owoce,warzywa,mięsa,makarony,kasze,każdą zupe,na śnidanko jajka(w różnej postaci)wędliny,parówki,sery,serki,jogurty,słodyczy śladowe ilości 😉
aaa i zupy wszystkie nie ma takiej której nie lubi i takiej którą lubi najbardziej to samo z drugim daniem je wszystko to co jej dam 😜 🙃
No to Cię Nusia pocieszyłam... 🥴 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
nusia27 napisał(a):
hej 😉
dziewuszki czy wasze dzieci jedza wszytsko? bo Maryla jest strasznie wybredna. najchetniej jadlaby tylko rosol i kotleciki 😮
hej 🙂
Sonia je dokładnie WSZYSTKO....nie ma takiego dania którego by nie zjadła 🙂wszystkie owoce,warzywa,mięsa,makarony,kasze,każdą zupe,na śnidanko jajka(w różnej postaci)wędliny,parówki,sery,serki,jogurty,słodyczy śladowe ilości 😉
aaa i zupy wszystkie nie ma takiej której nie lubi i takiej którą lubi najbardziej to samo z drugim daniem je wszystko to co jej dam 😜 🙃
No to Cię Nusia pocieszyłam... 🥴 😎


haha Aska, no pocieszylas nie ma co 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja ma swoje ulubione potrawy ale wachlarz jest dość szeroki
na śniadanie preferuje jajeczniczkę paróweczkę twaróg na słodko ze śmietaną czasami wymyśli naleśniki, kanapki je nie chętnie ale jak mama ładnie poprosi to zje
do tego najchętniej jako warzywo pomidorki

na I danie lubi rosół, pomidorową, buraczkową, uwielbia ogórkową
nie za bardzo lubi jarzynową, brokułową itp ale to chyba po mamie

na II danie zje kaszę ryż pod każdą postacią ziemniaki sporadycznie
za to nie za bardzo lubi surówki najlepiej smakują jej gotowane brokuły lub kawałki buraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój mały to straszny niejadek, juz kombinujemu na wszelkie sposoby żeby mu cokolwiek do buzi włożyć, dla niego liczy sie tylko Flacha,, dalej pije mleko:/

Jeżeli chodzi o zabawy, potrafi sie ładnie zabawić autkami, pociągi uwielbia....w sumie bawi się wszystkim bo ma starszą siostrę która podsyła pomysły. Czasami naprawde ładnie się razem bawią...no ale bywa ze po czasie się tłuką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
wesa napisał(a):
Ostatnio wychodzimy codziennie tak koło 12-13, i do godzinki nie dłużej, bo tak jak mówisz to jeszcze chłodno mimo słonka.
no my też 🙂Wesa a jak w pracy? 🙂


Trafiło mi sie ostatnio trzy tygodnie wolnego, ale od przeszłego tyg wracam. No i wiadomo mniej czasu dla dzieciaków, ale mam kochana mamę i ona zawsze z dziecmi wychodzi. Teraz tez ja robię obiadek a mama z dziećmi na dworze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulubione danie Miłosza to ziemniaczki, kotlecik i buraczki 🙂 ale ogólnie je wszystko prócz owoców - je tylko jabłka. Nie chce jeść pomidorów, ogórków itp.
U nas brzydko, dziś śnieg z deszczem a mały ma pierwszy raz mocny kaszel i mnie też chyba coś bierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😉
mi sie wczoraj udalo ogordek poplewic troche, a dzisiaj juz masakra na dworze znowu. deszcz ze sniegiem i gradem padal a do tego mocny wiatr i burza. normalnie tutaj to takie miksy pogodowe sa, ze masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helou!

Pozdrowienia z zalanej Anglii! Pogoda - szkoda mowic. Drzewa poprzewalane, rzeki powylewaly, pada, wieje I dupiato (wiatr na wybrzezu dzis ponad 100 mil/godz, az gwizdalo u nas, a ja pada-nie pada obchod szkolny musi byc..)

Poza tym moj macierzynski sie juz skonczyl, tak samo jak moj platny urlop za zeszly rok, ktory wybralam w pelni teraz w styczniu. Juz jestem zatem z powrotem w pracy, ale mala zmiana zaszla, bo wrocilam jednak na pol etatu. Akurat thm razem mialam taka opcje. Dlugo, dlugo sie decydowalam, ale poszlam za glosem serca - chlopcy juz nigdy tacy mali nie beda 😞 No I jest spoko 😁 Pracuje codziennie w godz. od 9:30 do 13:30. Wtedy jade odebrac malego od opiekunek, pozniej do domu ,a na 15ta idziemy odebrac O. ze szkoly 🙂 Uropy mamy juz w zasadzie rozplanowane - kiedy ja, kiedy R., kiedy wakacje szkolne, ferie, urlop opiekunek, przylot rodzicow...W zasadzie jakby juz sie rok mial konczyc 😉
U nas co do wagi (no tylko dzieciaczki w innym wieku) - O. 19 kg, a J. 11. Ciezkie chlopy :P

Justa - a no widzisz jak mnie wzielo 😉 Juz od roku to za mna chodzi I spokoju nie daje, nawet mojego przekonalam - sie laskawie zgodzil haha :P Do tego znow ciaze wokol mnie, do tego rowniez te '3cie', wiec jeszcze bardziej korci... 😉 Moim problemem jest to, zeby powiedziec sobie, ze juz nigdy tego nie doswiadcze 😞 Ale miewam czaasem I wciaz takie dni I momenty, ze sie zastanawiam, czy aby na pewno to dobry pomysl hehe 😉 Poki co pozostaje na mysleniu, bo I tak jeszcze za wczesnie, choc jesli faktycznie bysmy sie decydowali dac szanse, to tez nie za dlugo.. Niech sie jeszcze cialo po cc ogarnia (choc jest chyba ok, zle im wieksza przerwa po cc, tym lepiej), niech maly zacznie lepiej chodzic, co byngo ciagle dzwigac nie trzeba bylo, bo ciezko mi 😞 I zobaczymy..Byc moze mi sie odmieni I pojdzie w deuga str. I na dwojce sie skonczy 😉 A poki comto jestem ba diecie - musze przytyc o_O
Justyna - A Ty co tak kalkulujesz?? Nie kalkuluj nic, nie obliczaj, tylko dzialajcie!! Serio!! Przekalkulujecie za duzo cennego czasu.. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia fajnie, ze jestses na pol etatu 😉 masz czas i dla chlopakow i na "dorosle" zycie 😉
Ja Juste rozumiem, bo sama kalkuluje. Chcialabym miec druga dzidzie ale zbyt duzo przeciwnosci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tzn Nusia..ja tez rozumiem to 'kalkulowanie', bo u mnie bypo dokladnie to samo 😉 Zawsze martwily mnie finanse, cala reszta no I tak kalkulowalam, obliczalam itd itp.. Jak juz sie maly pojawil, to dotarlo do mnie, ze smialo moglam sie wczesniej decydowac no I to, ze niestety wstrzymywaly mnie rzeczy, ktore w tamtym czasie zupelnie nie powinny :/ Oczywiscie kazda sytuacja jest rozna, tak jak I powody do watpliwosci - w koncu dziecko to ogromna zyciowa decyzja. Najlepiej chyba posluchac serca 😉 A jesli moge spytac - co Was powstrzymuje? Dlaczego masz watpliwosci??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w sumie Madzia masz trochę racji bo w naszej sytuacji też byśmy nie zdecydowali się na 2 dziecko bo w robocie nic nie wiadomo...ale jak właśnie pokalkulowałam i dowiedziałam się że ZUS może mnie przejąć i regularnie płacić to w tej sytuacji się zdecydowaliśmy....bo tak nadal nic nie byłoby wiadomo, a zanim bym znalazła robotę i przepracowała ile trzeba to znów by minęło. Ehh no niestety różnie bywa...bo i tak nie wiem co to za rok będzie, ale czas pokaże wierzę że jakoś się poukłada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a nie jeszcze nie 🙂
znów mam dwa rozbieżne terminy
OM 19 luty USG 1 marca
jeszcze się trzymam choć jest mi ciężko
ciąża przy drugim dziecku nie jest już taka łatwa 🙂
w poprzedniej dziwiłam się na co te kobiety w 9 miesiącu narzekają, że je coś boli że mają dość że chcą już urodzić? nie rozumiałam ich
teraz każda zabawa z Anastazją sprawia mi trudności, wieczorem plecy mi odpadają, wszystko boli i sprawia trudności ale będę dzielna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
a nie jeszcze nie 🙂
znów mam dwa rozbieżne terminy
OM 19 luty USG 1 marca


z usg to mi za każdym razem wychodzi inny termin
dlatego zawsze patrzy się na termin z OM, tak masz wpisane w karcie i tak pytają lekarze, i tak się wylicza termin porodu, a że może być obsuwa 2 tyg w te lub wewte to już naturalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
a nie jeszcze nie 🙂
znów mam dwa rozbieżne terminy
OM 19 luty USG 1 marca


z usg to mi za każdym razem wychodzi inny termin
dlatego zawsze patrzy się na termin z OM, tak masz wpisane w karcie i tak pytają lekarze, i tak się wylicza termin porodu, a że może być obsuwa 2 tyg w te lub wewte to już naturalne

widzisz wszystko zależy od lekarza prowadzącego
bo mój skorygował termin porodu
zakreślił na czerwono termin z usg i napisał w karcie ciąży żeby nim się sugerować
a tamten z OM przekreślił
oczywiście liczy się tylko USG z robione w pierwszych tygodniach ciąży później już nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...