Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Katee, my też mieliśmy z Michałkiem ten problem i musieliśmy załatwić sobie rehabilitację. Teraz już jest ok, mały był mocno związany pępowiną jak się urodził i miał małe niedotlenienie i to dlatego. Czasem trzeba go "popychać", żeby się czegoś nauczył, ale ćwiczenia pomagają. Najlepiej, niech lekarz da ci skierowanie na rehabilitacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Edziu jak Blanusia miała po szczepieniu stan podgorączkowy 2 doby też dałam ten czopek tylko raz i przeszło, więc myślę, że 1 czopek Piotrusiowi wystarczy! Trzymam kciuki żeby przeszło, bo wiem jak się martwisz! Będzie dobrze, bo Piotruś to silny chłopak! ściskam Was!

Sobolinku masz rację, po co się tak męczyć, jeszcze po tym co przeszłaś to faktycznie lepiej zapłacić i mieć spokojną imprezkę i się niczym nie martwić! My chrzciny mieliśmy w domku ale bylo tylko 14 osób i wszystko przywiozła, podała moja mamusia kochana. Udanej imprezki życzę i oby Anulka ładnie zniosła całą ceremonię!

Kasiu masz rację, byc może to skok!

ja również witam nową mamusię Kate! 🙂 Fajnie, ze jesteś i mamy nadzieję, ze już zostaniesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kateee6 moja Ania też miała asymetrię. Teraz co drugie dziecko chodzi na rehabilitację bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedyś nikt się tym nie przejmował i chodzimy powykrzywiani (ja mam skoliozę kręgosłupa i inne dolegliwości przez uszkodzoną nogę).
Kurczę krew mnie zalewa jak słyszę tak odległe terminy. Przecież u takiego szkraba każdy dzień jest ważny i trzeba ćwiczyć. Ja mam (a w zasadzie Ania) to szczęście że mam odpowiednich lekarzy w rodzinie i dzięki wskazówkom ćwiczę z Anką w domu na piłce.
Jutro idziemy do kuzyna się obejrzeć. Trochę się boję, bo jak zauważyłam poprawę, to już nie ćwiczymy tak często.

Tu daję Ci linka do fajnej stronki o metodzie Bobath
http://www.terapia-ndt.waw.pl/rozwoj.html

Polecam kupno takiej dużej piłki i codzienne ćwiczenia z Patryczkiem. Jak będziesz miała pytania to służę radą 🙂
Głowa do góry, będzie dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kateee6 napisał(a):
dzien dobry 🙂 jak tam po nocy? wyspane? sobolinek a jakie twoja Ania miala problemy ze miala asymetrie?

Dzień doberek 😉
Moja Ania początkowo skręcała główkę tylko w jedną stronę, teraz czasami jej się zdarza robić rogalika całym ciałkiem ale już w obie strony, bo wyćwiczyłyśmy to na piłce. Wcześniej wcześniej robiła C w prawo i trzeba było to wyćwiczyć.
Niedługo idę ją skonsultować, to się dowiemy jaka jest sytuacja. Kuzyn był na urlopie i nie widzieliśmy się miesiąc. Mam nadzieję, że jej tak bardzo nie zapuściłam 🙂 żartuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jak zwykle przespaliśmy całą noc. Pawełek obudził się o 7.30 z pełną pieluszką i z mega głodkiem 🙂 a teraz jak zwykle o tej porze świruje na macie. My też na początku mieliśmy problem bo Pawełek trzymał główkę w jedną stronę (tak mu zostało po pozycji w brzuszku) ale lekarka powiedziała, że wystarczy podchodzić z drugiej stronty, przestawić łóżeczko i ćwiczyć przy zabawie. I teraz bez problemu w obie strony główką kręci i nie ma śladu po starym przyzwyczajeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patrk trzyma glowke ladnie ale nieraz mu sie zachwieje delikatnie. Ci lekarze to sa nie powazni inni mowia co innego a inni mowia jeszcze co innego. rehabilitantka go widziala i powiedziala ze wystarczy ze bedziemy patrzec na niego zmieniajac pozycje i ze jak lezy na plecach to zeby patrzec czy prosto lezy i bedzie dobrze. dajecie juz zupki malym szraba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiem Ci lekarze to mnie kiedys zabija chyba psychicznie tak samo jak patryk mial miesiac to wykryli mu 3 nerke myslalam ze umre. i poszlimy do znajomego ktory jest specjalista od nerek i powiedzial ze to byl cien prawej nerki ze ta lekarka ma chyba 3 nerke.i jak tu sie nie martwic o swoje malenstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek mamusie

my jednak dzisiaj idziemy do lekarza gorączki niby nie ma ale jest cały rozpalony i w dodatku dzisiaj zaczął kaszleć, biedactwo moje małe i dalej taki senny jak wczoraj wstał o 6:30 o 7 już spał, później wstaliśmy o 8:30 po 9 już śpi tak się martwię że całą noc prawie nie przespałam i co jakiś czas mierzyłam mu temperaturę idę sobie kawę zrobić bo zaraz padnę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Osobno witam Katee i Patryka 🙂
Życzenia dla Maluszków, które ostatnio świętowały: Ania, Alunia, Borysek
Gratulacje dla dzielnego Pawełka i jego pierwszego ząbka 🙂

Joasiu - na basen nie dotarlismy w piątek, bo okazało się, ze w tesco zostały tylko duże rozmiary pieluch do kąpieli. Szukaliśmy w innych sklepach i nie było, jeszcze przed wakacjami widziałam w biedronce, ale tam też już wykupione. No i po czasie dopiero mąż będąc w Rossmanie znalazł firmy Babydream - dziwnie wyglądają i wkłada się je jak majteczki.
Joasiu, Monic - a Wy jakich używacie?

Teraz to mam chyba zapalenie pęcherza - boli mnie i mam parcie na mocz, a gdy go oddaję, to nie czuję ulgi, więc to chyba to. Wczoraj miałam ból w dolnej części kręgosłupa, podobno promieniuje - tak koleżanka mówiła i biorę tabletki żurawinowe, ale jak nie przejdzie do jutra to lekarz 😞 A jutro ze znajomymi chcemy na wakacje pojechać - oni mają ponad dwumiesięczną córeczkę. Jedziemy na kilka dni do domku nad jeziorem zacisznie położonego, a później jeszcze na 2 nocki nad morze, bo to niedaleko. No ale nie wiem, co mój pęcherz na to 😮

Jak to dobrze mieć w domu męża na urlopie 🙂 On wstaje rano z Malutką,zabawia ją, na matkę na brzuszek, poczytuje jej ksiązeczki, a ja wyleguje się w łózku do 9;30 - piękne i jak twardo śpię. Już pisałam, że najwcześniej to 0:30 chodzę spać,bo inaczej nie potrafię, więc poranny relaks jest najcudowniejszy 😁 a mąż ma trzy tygodnie urlopu 😜

Nanusia - a jak Alunia - spokojniej śpi i czy nadal walczysz z nocną pozycją brzuszkową.

A i jeszcze pytanie - zakupiłam słoiczek marchewki i słoiczek jabłuszka - dziś już chcemy coś dać i zastanawiam się od czego zacząć i kiedy to podać - w przerwie miedzy jednym karmieniem piersią a drugim? Tak w połowie tego czasu, czy raczej przed nakarmieniem, bo teraz akurat śpi po porannych z tatusiem zabawach. A i zastanawialiśmy się nad tą metodą BLW, ale wtedy trzeba mieć zaufanego dostawcę świeżych warzyw, a wiem, ze w słoiczku to są już przebadane, więc na teraz słoiczki, a i będę rozglądać się za kimś.
Zobaczymy jak Malutka zareaguje - ona nic oprócz mleczka mojego jeszcze nie jadła, dlatego myślę, ze może najpierw jabłuszko, bo chyba smaczniejsze 🙂?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla, ja też zaczęłam od jabłuszka ze słoiczka a potem była marchewka i inne warzywka. Ja daję słoiczek zamiast jednego karmienia (ale nie karmię piersią). Jak zaczęłam wprowadzać stałe pokarmy, to wprowadziłam też godziny karmienia. I teraz mam 6-6.30 mleczko (jak wstanie), ok 10 mleczko, 13 - zupka (słoiczek, choć czasem coś ugotuję), potem jest drzemka, więc jak wstanie Michaś to słoiczek z owockiem, czasem ok 17 mleczko, ale małą porcję i po 19 jak już jest wykąpany, to mleczko z kaszką. Czasem się zastanawiam czy małego nie przekarmiam, ale w sumie to sam o tych godzinach się już domaga.
A teraz dodatkowo chce wprowadzić GLUTEN - w kaszce mannej. Chce ją dodać do zupki. Tylko powiedzcie ile łyżeczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...