Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
malamyszko
Stresujaca sytuacja :/ Wydaje mi sie ze niektorzy lekarze nie sa dla pacjenta a pacjent dla nich.
Mam do Ciebie pytanie,tak mysle nad Michalkiem i jego kaszlem-kiedys pisalam,nie wiem czy pamietasz o inhalatorach z lekiem na oskrzela.Bardzo popularne w stanach i wiem,slyszalam ze w Polsce rowniez zalecaja.Pytam bo to juz druga dawka antybiotyku w tak krotkim czasie.
Bratanek T,borykal sie z tym samym.Za pierwszym razem mial przepisany syrop-pomoglo ale na krotko(bez antybiotyku) za drugim razem inhalator-pomoglo bez nawrotow! Ja jestem przerazaona tym bezmyslnym przepisywaniem antybiotykow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane
Ale miałam dziś marudę. Ania praktycznie wcale nie spała (30 min na zakupach) i dała nam dziś popalić. Teraz śpi od 17 i pewnie pośpi. Będę ją musiała przebierać i karmić we śnie.
Dziewczynki mam do Was pytanie nie mamusiowe. Możecie mi polecić jakiś dobry telefon, który ma dobrą baterię i aparat. Wolałbym bez bajerów i nie dotykowy. Mnie fon się kończy, a mam wysłużonego SE k750i i jak dla mnie jest rewelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Cześć Kochane
Ale miałam dziś marudę. Ania praktycznie wcale nie spała (30 min na zakupach) i dała nam dziś popalić. Teraz śpi od 17 i pewnie pośpi. Będę ją musiała przebierać i karmić we śnie.
Dziewczynki mam do Was pytanie nie mamusiowe. Możecie mi polecić jakiś dobry telefon, który ma dobrą baterię i aparat. Wolałbym bez bajerów i nie dotykowy. Mnie fon się kończy, a mam wysłużonego SE k750i i jak dla mnie jest rewelka.

k770 - se

lub jesli chodzi o baterie to e52....

troche pracowalam w telefonach
choc ja uzywalam se c905 - rewelacja. aparat 8 mpx i niedotykowy - rozsuwany

teraz niestety mam dotykowy - ale glownie chodzilo mi o aparat - by zawsze moc malemy fotke zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla80 napisał(a):
Joasiu - a Ty zapewne dzielnie sobie radzisz - tyle godzin w pracy, ale za to potem masz wolne i Blanusia jest z Tobą 🙂 Pomyślałam, żeby Cię kiedyś odwiedzić w Fokusie z Blanką - to od nas nie jest tak daleko, a i już się zdarzyło, że byliśmy tam z córeczką.

Małamyszko - Michałek ma agu - brawo - jaki śliczny chłopiec i te duże oczy i myślę, ze wygląda na starszego.


Karola jeśli będziecie w focusie to zapraszam 🙂 jeśli nie będzie takich tłumów jak dzisiaj ( a było tyle ludzi, że ledwo miałam czas na obiad!) to na pewno chwilę będę mogła pogadać! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek to faktycznie miałaś jazdę! Może jednak to te jedynki 🙂 to zaraz będzie mycie zębów na całego:p

Nanusiu jeju kochana całe szczęście, że jesteście cali!!!! A Ty nie miałaś pasa zapiętego, że wyleciałaś do przodu????? Nie dziwie Ci się, że się martwisz o Alę, ja pewnie bym tak samo się martwiła na Twoim miejscu!

Sobolinku przykro mi z powodu Twojego taty 😞 😞 😞 to musiało być dla Ciebie okropne przezycie 😞 takich przeżyć się nie zapomina, zawsze ten dzień będzie wracał 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko nie przejmuj się tą babą durną!!! Przecież nie nikt nie chodzi z pierwszym kaszelkiem i katarkiem do lekarza, pewnie bym się tak samo poczuła jak ty po takich wyrzutach, ale bądź pewna, że jesteś najwspanialszą matką dla Michasie pod słońcem, jedyną i niezastąpioną, więc ten babsztyl nie ma nic na ten temat do powiedzenia!
No i Evek ma rację, znowu antybiotyk to nie najlepiej dla Michałka! Ja bym się wstrzymała z jego podaniem do wizyty u Waszego lekarza. No chyba, ze ten kaszel jest na tyle poważny, że nie można czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😘
Tylko się wieczornie przywitam i zmykam spać.

Kurcze, my, mamuśki to musimy być silne. Nie dość, że staramy się dla naszych dzieciaczków, oddajemy im swoje serce, chcemy jak najlepiej, jesteśmy całe dla nich, to jeszcze musimy sobie radzić z różnymi nieprzewidywalnymi i nieprzyjemnymi sytuacjami...

Dużo sił dla wszystkich i przyjemnej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku wspolczuje ci z calego serca takiego wypadku 😞 domyslam sie jak do tej pory tkwi to w twoim sercu- utrata tak bliskiej osoby ehhh moja kolezanka ostatnio stracila tate i powiedziala mi, ze to tak jakby umarla czesc ciebie 😞
To moj drugi wypadek, wczesniejszy byl 2 lata przed ciaza jechalismy dosyc szybko i z pocznej ulicy wen wyjezdzal i nas nie widzial rabna akurat w moja strone i obkrecilismy sie w samochodzie dobre 3 razy i wyladowalismy na przeciwnym pasie. Samochod sie dymil, a ja nie moglam drzwi otworzyc w adrenalinie wykopalam je, az dziwne, ze sie nic nam nie stalo bo ja nie mialam pasow z przodu i otwarte okno 🥴 ah te wypadki!!!! Czlowiek uwaza, ale co z tego jak jest pelno kierowcow kotrzy tego nie robia...
U lekarza wsio ok Ala jest cala i zdrowa 🙂 mnie szyja za to boli bardzo i myslalam o tym ubezpieczeniu, ale tu to nie tak latwo trzeba chodzic na rechabilitacje i znac jakiegos przekreciaza lekarza zeby cos z tego miec. Mnie boli, ale to nadwyrezone miesnie i tyle wiec za duzo nie moge 🤨
Kurcze dzis sama zostalam na noc M pojechal na urodziny i wiecie co taka dzis bylam zazdrosna, ze ja nie moge isc ehhh juz tak dawnno nigdzie nie bylam tak chociaz troche odskoczyc ehhh troszke juz zaczynam tesknic za takimi wypadami raz na jakis czas, ale cuz moja kruszynka jest wazniejsza 😁 jest ze mna przynajmniej nie jestem w domu zupelnie sama 😉
Malamyszko co do lekarza to wiesz co co jeden to leprzy nie przejmuj sie tym co gadaja bo wiesz mozna oszalec. Ja dzis jak bylam u lekarza to tez poczolam sie urazona bo mialam duzo pytan i w czasie kiedy doktor ze mna rozmawiala nagle wstala i podeszla do drzwi tak jakby mi chciala dac, ze juz musi isc, a ja mam skonczyc gadac- dziwne bo zawsze czekam tam po 1,5 zeby mnie przyjeli, a dzis weszlam po 5 min i mogla by chociaz sie poswiecic- po tej wizycie zmieniam lekarza- nie lubie jej i juz ! 😜
uciekam narazie bo mala cos dzis ciezko z zasnieciem chyba temu, ze tatusia nie bylo przy kapieli... 3majcie sie mamuski mam nadzieje, ze wszystkie teraz spicie w najleprze bo u was chyba 3 nad ranem 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
ale u nas ciężka noc Julę coś bolało i nie mogła spać do 4 rano, dopiero po czopku z paracetamolu zasnęła, mój Krzyś rano stwierdził że pierwszy raz poczuł że ma dziecko jak musiał pół nocy nosić na rękach 🙃
no nic uciekamy jeść i na spacer
miłej niedzieli mamusie i dzieciaczki 🙂


Sto lat dla Alusi
😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane moje 😉
Po pierwsze to: WIELKIE 100 LAT DLA NASZEJ KOCHANEJ ALUSI, CIECH ROŚNIE ZDROWO!!!!!

Ostatnio Ania bije rekordy w NIE spaniu w dzień, dziś pospała 10 min w czasie jazdy samochodem. I później wielkie NIC. Chwilami tarła oczy, ale jak szłam z nią na cycusia do sypailni to nic chciała spać. A w czasie kąpieli miała taki power, że mogła by nogami ubić majonez 🙂 Szkoda, że tego nie nagrałam 🙂 (bo mam już fon, o czym później) Po kąpieli cycuś na którym w kilka minut się wyciszyła i usnęła na kamień 🙂
Byliśmy dziś w Bytomiu (jak co roku zresztą) na wystawie fotograficznej: Fotografia Dzikiej Przyrody. Super zdjęcia z całego świata 😉 Ania była bardzo grzeczna, ale zamiast oglądać zwierzaki to ... patrzyła na mamusię 🙂

Pochwalę się, Ania ma nową umiejętność: robi papa 🙂 Ale to rozkosznie, jak pewnie każde dziecko 🙂

No i kupiłam sobie dziś telefon i to smartphona. Samsung Galaxy Gio. Ciężko się przestawić, możliwości kupę no i net z wifi 🙂 Już byłam na mamusiach w nim 🙂))
Nagrałam jeden filmik z Anią na próbę, ale na razie formatuję baterię i nie chce go włączać. Później założę sobie konto na YouTube i wstawię.
Na razie mykam nad rozlewisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziekujemy za zyczonka 😘 😘 Sobolinku koniecznie sie pochwal filmikiem 🙂 no i super, ze tel sie udal ja tez mam smartfon i nie wyobrazam sobie miec inny ja mam dotykowy juz sie przyzwyczailam, ale nie cierpie na nim pisac smsow. Teraz przed swietami tez wymieniam bo juz kontrakt sie skonczyl wiec bior sobie Iphone 🙂 a miel byc nie odtykowy, ale nie moge sie oprzec no i moj M koniecznie chce go wiec ja nie mam wyjsca za bardzo bo bierzemy plan rodzinny wiec pewnie jeden tel bedziemy miec po pol ceny 🙂 ( mam nadzieje)
julik u nas tez dzis cos nie tak w nocy bylo obudzial sie kolo 5 rano i nie mogla zasnac walala sie po luzku wiercila i nic jej nie pomagalo w zasnieciu, jak wzielam ja pobujac to zaczela sie wydzierac, naszczescie kolo 6 zasnela i pospalysmy prawie do 9 😉
Nic lece polezec z M heheh mala ma drzemke jak na chwile wstalam do laptopa od niego to dziwnie sie na mnie popatrzyl 😜
milego wieczorku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o Asiula pisalas ostatnio o smoczku i odzwyczajaniu. Wiesz co u mnie Ala ten smoczek to czasami do zasniecia, ale przewaznie zasypia przy butli chyba ze nie zdazy zasnac a zje to wtedy smok koniecznie, ale zanim ja odloze do lurzeczka to go sama wypluwa, potem jak sie czasami obudzi to tez smok ja uspokaja, ale go zaraz wypluwa i spi bez. Wdzien wogle nie uzywamy, czasami tylko np jak wstanie z drzemki to lubi sobie poniumniac, albo jak jedziemy samochode, ale wcale nie wykazuje jakies takiej mega obsesji na pukncie smoka. Wiesz ja mysle, ze sie nie ma co martwic Ula pewnego dnia sama zdecyduje, ze nie chce smoka. Ja pamietam ze jak Ala jadla z piersi to wiecej chciala smoka niz teraz jak je z butli i chyba Joasi Blanka tez tak miala. Ja mysle, ze nigdy nie jest za puzno i to juz nie chodzi o odruch ssania tylko o to, ze smoczek uspokaja. kazdy mi mowi, ze lepiej odzwyczajac od smoka niz od kciuka bo dzieci co nie maja smokow czesto pchaja paluszki do buzi i jets ciezko. Takze nic sie nie martw na wszystko przyjdzie odpowiednia pora i Ula sama zacznie dawac ci znaki, ze juz smoczek ja powoli przestal rajcowac, a ty wtedy wykozystaj ten moment 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia 100 lat dla Ali 🙂 Niech rosnie zdrowo!
Co do wypadku to bardzo sie wystraszylam jak to przeczytalam! Dobrze, ze sie wam nic nie stalo, to najwazniejsze. Mam nadzieje, ze ta szyja to tylko jest nadwyrezona i przejdzie niedlugo. Jednak nie jestem za tym, zeby klamac u lekarza, zeby dostac odszkodowanie (choc pisalas, ze to jest niemozliwe). Mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi, bo pare dziewczyn pisalo o tym, ale jesli chodzi o zdowie to ja wole nigdy nie klamac, bo wierze w karme i potem obraca sie cos przeciwko nam. Sama jestem kierowca i kazdemu moze sie to zdarzyc. Ale fakt faktem, ze Amerykanie sa niemozliwi pod wzgledem jazdy i sa bardzo kiepskimi kierowcami..No, ale rozmawianie przez telefon jest zabrobione!!!! Jeszcze raz, bardzo dobrze, ze wyszlyscie calo z tego wypadku! Dzielna dziewczyna z Ciebie!

Sabolinek koniecznie pokaz nam filmik. Jeszcze nie widzialam Twojej Ani na "zywo" 🙂

Sluchajcie moja Majka zaskakuje mnie z dnia na dzien coraz bardziej..Niedawno zaczela sie obracac..Od wczoraj pelza jak oszalala..Dzisaiaj polozylam ja na kocu, po paru minutach patrze a jej nie ma...Schowala sie pod stol 🙂 a miala do niego kawalek..
Poza tym podnosi sie na raczkach coraz wyzej, proboje siadac ze skosu...
Aha i jeszcze bylismy wczoraj u neurologa i asymetrii juz prawie nie ma i jeszcze, ze rozwija sie prawidlowo 🙂 Nadrobila wszystkie zaleglosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mamuśki,
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DLA ALUSI
Marta ,moja Zuzia sprawia wrażenie ze kurtka bardzo ogranicza jej ruchy,a w samochodzie to już lepiej nie gadać,dlatego staram się jej zdejmować kurtkęw aucie,no chyba że jedziemy tylko kawałek,to wtedy tylko rozpinam,ale zaczęło się niestety ubieranie i trzeba będzie przetrwać ,byle do wiosny
Sobolinek dawaj koniecznie filmik jestem ciekawa ,no i gratuluję nowego zakupu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta do kąpieli używamy Pielęgnacyjnego płynu do kąpieli z Nivei (500 ml) Jest super gęsty i wydajny. Wystarczy ręką trochę popracować lejąc wodę i powstaje piękna piana 🙂
Jeśli chodzi o garderobę Ani, to teraz wcale nie protestuje, sama podaje i wkłada rączki do rękawków 🙂 Dziś pierwszy raz założyliśmy jej rękawiczki (z paluszkiem, a co 🙂) ) i troszkę oporowała, ale później zapomniała, że je ma i normalnie ruszała rączkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...