Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka!
100 lat dla naszej kochanej, cudownej i pieknej Alusi!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 :* Buziaczki od Nas!!!

Nanusiu cieszę sie, ze filmik sie podobał 🙂 wczoraj go własnie załadowałam bo rodzinka isę upomina! 🙂 Ona w wannie to jak Ania Sobolnka tymi nogami wierzga, na filmiku aż tak nie wierzgała ale potrafi tak chlapać, ze wszystko łacznie ze mną jest mokre!
Kochana moja kolezanka po wypadku też długo narzekała na ból szyi i pleców, także przejdzie Ci na pewno, jednak uważaj na siebie i nie przepracowuj się najlepiej! Odpoczywaj jak najwięcej!!!!
I dobrze pamiętasz, to Blanka rzadziej chce smoka odkąd nie karmię już piersią, tak samo jak Ala potrzebuje tylko do zaśnięcia i to nei zawsze, czasem zasypia trzymając smoka w ręku 🙂

Marta miło mi słyszeć, że u Mai prawie już asymetrii nei ma! Brawo! Głównie w tym Twoja zasługa! Teraz Maja pojdzie jak burza! Co do kurtek to U Nas z zakładaniem tez nie jest wesoło, ale jak już ma to nie jest najgorzej, no chyba że gorąco się robi bo mama się grzebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Dla Kochanej Alusi sto latek :*

W koncu doczekalismy sie ladnej pogody 🙂 Co prawda bylo bardzo zimno ale slonecznie,sesja nie doszla do skutku-poczekamy na cieplejszy dzien.
Szymcio dzis bil rekordy w niespaniu-Sobolinku dokladnie tak samo jak Ania,spal moze z 15 minut.Bylismy na obiedzie u tesciowe,tam ciotki klotki i z rak do rak,ja wszystko rozumiem ale po jakims czasie zaczelo mnie to strasznie irytowac.Czemu starsi ludzie sa tak czepliwi ?? ,karmilam Szymcia to nawet do wielkosci lyzki sie przyczepili hah-a ma normalna,odpowiednia do wieku.Reszty uwag nawet nie pisze z pewnoscia sie domyslicie 😮

Joanna
Rowniez obejrzalam filmik,i jakbym Szymcia widziala-dzieciaczki maja wiele wspolnego w tym okresie zycia:ruchy,usmiechy i to smieszne potrzasanie raczkami-gora,dol-gora,dol 🤪

Kwestia smoczka hmmm jedno jest pewne -jest potrzebny do prawidlowego zgryzu i rozwoju mowy, oczywiscie do okreslonego momentu.My narazie nie bedziemy pozbywac Szymcia tej przyjemnosci 🙂 a oduczyc jest latwiej niz ssania kciuka, tak jak wspomniala Nanusia.

Marta
W pewnym momencie,nasze dzieciaczki co raz to bardziej nas zaskakuja.Brawa dla Majeczki !
Masz racje z tymi przekretami zdrowotnymi po wypadkach.Bratowa T,zrobila tak,poprostu po wypadku poszla do lekarza,powiedziala ze boli-ten skierowal ja na rehabilitacje itd,wyciagnela kase od ubezpieczenia.Masz racje, los plata figle.
Szymonek ogolnie nie lubi ubierania,a najbardziej w body.Z kurteczka nie ma problemu,stawia opor ale najgorzej jest z bodziakami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
STO LAT DLA ALUSI 🙂
Ja weszlam tylko na momencik zeby nie miec zaleglosci i mykam do lozka juz bo Michas dal mi dzis popalic i padam juz.
Dostalam od logopedy zestaw masazy twarzy i mam go robic 3 razy do dnia a jedno mnie dobija ze przez ta asymetrie i napiecie miesniowe Michas zle je , zle gryzie co moze sie bez masowania skaczyc krzywym zgryzem i wada wymowy,nie oddycha przez nos tylko buzia i musze go uczyc oddychac noskiem przez co trzeba mu zatykac buzke tak zeby mial doplyw powietrza i trzymac ale on ma odrazu strach w oczach i sie dusi i zaczyna sie ryk bo nie rozumie ze noskiem tez idzie. Przez ten nosek ma otwarta ciagle buzie co prowadzi ze sie mega slini a ogolnie przez to moze lapac czesciej infekcje. Rany mialam byc chwile a zaraz poemat napisze 😉
Milej nocki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mania161287 napisał(a):
STO LAT DLA ALUSI 🙂
Ja weszlam tylko na momencik zeby nie miec zaleglosci i mykam do lozka juz bo Michas dal mi dzis popalic i padam juz.
Dostalam od logopedy zestaw masazy twarzy i mam go robic 3 razy do dnia a jedno mnie dobija ze przez ta asymetrie i napiecie miesniowe Michas zle je , zle gryzie co moze sie bez masowania skaczyc krzywym zgryzem i wada wymowy,nie oddycha przez nos tylko buzia i musze go uczyc oddychac noskiem przez co trzeba mu zatykac buzke tak zeby mial doplyw powietrza i trzymac ale on ma odrazu strach w oczach i sie dusi i zaczyna sie ryk bo nie rozumie ze noskiem tez idzie. Przez ten nosek ma otwarta ciagle buzie co prowadzi ze sie mega slini a ogolnie przez to moze lapac czesciej infekcje. Rany mialam byc chwile a zaraz poemat napisze 😉
Milej nocki:*

Mania nie wiedziałam, że Michaś ma takie problemy z oddychaniem przez nosek 😞 Biedny, pewnie mu to strasznie przeszkadza 😞 Fajnie, że ćwiczeniami i masażami można mu pomóc. Ale też wiem, że z Twojej i taty Michałka strony wymaga to masę samozaparcia, cierpliwości i czasu. Ale dacie radę a szczególnie Michaś, bo on też z 18 lutego jest jak moja Anka, a ona miała asymetrię i też z nią non stop ćwiczyłam i dała dziewczyna radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sabolinek dzieki za info odnosnie plynu do kapieli 🙂 Ostatnio wlasnie sie zastanawialam jak zrobic piane, zeby nie uzywac plynow do kapieli dla doroslych..Jestem ciekawa jak Maja zareaguje 🙂 Jutro kupie ten plyn i wyprobuje.

Evek ja wlasnie nie wiem czemu ludzie maja tyle do powiedzenia jesli chodzi o wychowywanie dzieci..Matka wie najlepiej co dziecku jest potrzebne, bo spedza z maluszkiem najwiecej czasu. Mnie osobiscie bardzo draznia takie uwagi..Najlepsza jest moja tesciowa i jej dobre rady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ,nie wiedziałam ze takie małe dzieci mogą mieć takie problemy z oddychaniem przez buzię ,a nie przez nos,współczuję Michałkowi,ale pewnie zrobicie i przetrwacie wszystko dla dziecka i efekty będą znakomite
Sobolinek jak juz sformatujesz tą baterie to czekam na filmik,
A tutaj postępy Zuzi
http://www.youtube.com/watch?v=jvqwTQECTGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ,a dlaczego Michaś źle je,czym to się objawia?bo wiesz jak piszevie coś o swoich dzieciach to ja się potem doszukuję tego u mojej Zuzy, i ona nie chce mi jeść od jakiegoś czasu,z biedą zjada pół dużego słoiczka zupy,tylko ze ja myślę ze to brak apetytu na tego typu jedzenia,a teraz to sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Mania ,nie wiedziałam ze takie małe dzieci mogą mieć takie problemy z oddychaniem przez buzię ,a nie przez nos,współczuję Michałkowi,ale pewnie zrobicie i przetrwacie wszystko dla dziecka i efekty będą znakomite
Sobolinek jak juz sformatujesz tą baterie to czekam na filmik,
A tutaj postępy Zuzi
http://www.youtube.com/watch?v=jvqwTQECTGo


Mam 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=-je0JKXWzvc

Idę spać, dobrej nocki dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuza i sobolinku filmiki swietne ja tak uwielbiam ogladac nasze dzieciaczki 🙂 😁 sa wspaniale. Ania tak slodki smieszek i tak ladnie papa robi 😁 A Zuza jak sobie zwiedza puzzlowa okolice hehe wiesz Zuza na tym pierwszym filmiku mialam ci pisac, ze lada dzien pewnie wstanie przy tym stole, a tu zaraz patrze drugi filmik, ze stoi w lurzeczku 😆 Super !
U nas z nowych umiejetnosci to Alicja przy kazdej muzyce jaka uslyszy robi tani tani heheh tak podskakuje pod rytm i podnosi do gory rece jakby baucowala hahah tak smiesznie to wyglada. No i dzis zaczela sie puszac stolu jak przy nim stoi i patrzec co sie stanie i raz ladnie wyladowala, a drugi poleciala i stuknela sie w glowke, ale tylko zamarudzila i jak wzielam na rece to ok.
Mania mam nadzieje, ze wszystko sie u Michala poprawi na dobre, musisz z nim trenowac, byc systematyczna i wszystko bedzie dobrze. Ja zauwazylam dzis ze Ala zaczela buzka tylko oddychac i to przez ten katar co zalega z tylu ktorego nie moge odciagnac, ale jak daje smoka to oddycha noskiem. Wiec moze ty dawaj Michciowi smoka wtedy bedzie musial nosem oddychac .
Evek trzeba bylo porobic hcociaz troche zdjec- co bedzie jak juz nie bedzie takiej ladnej pogody?? u nas jak patrzylam to ma juz byc zimno 😞 ehhhh jak mi sie nie chce zimy!!!!!
Joasiu po obejzeniu wczoraj filmiku stwierdzilam, ze juz czas na kapiel w wannie- wanienka juz odpada i wszystko poszlo zgodnie z planem , a balam sie heheh Ali sie tak podobalo pluskala sie kladla sie na brzuchu i byla przeszczesliwa 🙂
Marta gratuluje, ze Majeczka tak fajnie wszystko nadrabia 😁 😁 jaka to ulga dla ciebie bo pewnie sie zamartwialas. ZObaczysz zaraz bedzie smigac po calym domu 😉
Zuzka mam pytanie czy masz z Zuzia jakis nocny rytulal, ze np kapiel puzniej jedzonko i lulu ??? Bo piszez, ze do 23 nie chce ci spac. Wiesz ja od pierwszego miesiaca robilam zawsze to samo. I nawet jak nie chciala spac czy sie budzila to nigdy nie wynosilam jej z pokoiku zawsze staralam sie ja uspic i tam zostawic i jak narazie u nas zdaje to egzamin. Budzi sie nie raz po godzinie, ale ide nawet swiatla nie zapalam i staram sie ja uspokoic. Zawsze o 19 Ala juz spi i nie pozwalam jej na jakies wybryki 😉 Moze jak nie masz rytualu to sprobuj taki utworzyc moze to pomoze bo biedaku tak bedziesz sie meczyc. A wogle jak nocki u was ??? ile razy Zuzia sie budzi i ile razy jeszcze je w nocy? Ciekawa jestem. Bo ja mialam nie dawac o 23 mleczka, ale nawet jak dam to budzi sie kolo 4 i chce cyca wiec jakbym nie dala o 23 to pewnie obudzila by sie wczesniej. Ehhh no nic lece kochane jutro do pracy- bardzo mi sie nie chce, ale co trzeb.
Milego dnia kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mania ja również nie wiedziałam że dzieciaczki mogą nie potrafić oddychać noskiem :/ tak jak dziewczyny piszą, na pewno bedzie dobrze i szybko Michałek się nauczy!!! Trzymamy kciuki!

Zuza, Sobolinek super sa wasze córeczki, postępy rewelacja!!! Jak tak oglądam te filmiki to sobie myślę, że czas leci nieubłaganie!! Szok! Dopiero co każda z Nas czekała na poród! Szukałyśmy oznak i nie mogłyśmy się doczekać! Te 8 miesięcy minęło błyskawicznie!

Nanusiu cieszę się, że Cię zainspirowałam do przejścia na kąpiel w dużej wannie 😁 Blanka uwielbia się kąpać i jak ją wyciągam to czasem jest straszny płacz 🙂 Miałam się pytać Ciebie jak twój mąż z tym palcem??? Był go nastawić?? Po tym omdleniu to mam nadzieję, że wybrał się chociaż na kontrolę do lekarza????
Jeśli chodzi o spanie, to u Nas też jest rytuał, codziennie tak samo, ale też bywa czasem, że się obudzi o 22h lub 23h i się cieszy i nie chce spać, wtedy robię tak jak Nanusia pisze, nei zapalam światła, nie rozmawiam (chociaż jak widzę jej uśmiechniętą buźką i robiącą mostki z radości na mój widok Blankę to jest ciężko się nie zaśmiać 😁 ) i wychodzę z pokoju, po jakimś czasie zasypia! No i w nocy muszę dawać butlę bo inaczej nie chce spać tylko płacze :/ skoro potrzebuje to będzie dostawać mleczko i w nocy! Dla nie zrobię wszystko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brrr,ale zimno 😞cześć mamusie

Sobolinek,naprawdę śmieszek z Ani jest ,ciekawe co ja tak rozbawiło?i fajnie robi papa,
Nanusia,u nas tez jest wieczorny rytuał,czyli o 20 kapiel,cycuś i spanie,ale to ze nie spala o 23 to zdazylo sie 2 razy,bo wczesniej po poludniu zrobiła sobie dluzsze spanko do 18 i potem nie chciala spac,za to dzisiaj w nocy znowu budzila sie co pol godziny z placzem,myslałam ze to zeby ale cos dlugo ich nie widac,ogólnie w nocy budzi sie z 3 razy i za kazdym razem musze jej dac cyca zeby zasnela ,ale to wina braku smaczka,do ktorego nie udalo sie nam jej przekonac
Dziewczyny ,macie racje nasze dzieci maja teraz taki okres ze potrafia codziennie zaskoczyc czyms nowym,bardzo rozumne sie zrobiły nasze skarby
Joanna,Michał czasami tylko pomaga przy Zuzi,bo jego prawie wcale w domu nie ma,jak nie treningi to szkoła,a ostatnio nawet mecze charytatywne ,mimo ze nie cierpi piłki noznej,ale lepsze to niz włóczenie sie po ulicach,no i wczoraj postanowił powrócić do ministrantów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek może czas na Twoje zdjęcia? 🙂 My dopiero w listopadzie...oby była złota jesień!!

Zuzka mimo to, że jest rzadko i tak Ci zazdroszczę 😁 Naprawdę wielkie brawa, że wychowałaś syna na tak fajnego chłopaka! Mecze charytatywne wow! Mimo, że nie znosi piłki to chodzi, no jestem pełna podziwu!!! 🙂 🙂 Inne dzieciaki w jego wieku myślą zupełnie o czymś innym, niekoniecznie dobrym! Także naprawdę WIELKI SZACUN!

A ja sobie pospałam 2 godzinki w ciszy! Oooo jak dobrze! Blanusia w złobku, mąż w pracy a ja mam wolne, więc postanowiłam wykorzystać te 3 dni tylko dla siebie! Pochodzę po sklepach i będę szukała płaszczyka 😁 ale nie obejdzie się najpierw bez sprzątania :/ no i muszę czekać aż zazdzwonią z srwisu, że auto zrobione (znowu w naprawie! )....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Musze się "pochwalić", że mamy pierwsze siniaki. Mały siedział sobie na dywanie w pokoju i wywrócił się na fotelik leżaczek. Był płacz, ale nie taki wielki, po wzięciu na ręce przestał. A teraz mi Paweł pisze, że są 2 siniaki na czole i na nosie. Bidulek mój. Jakbym wiedziała, że to takie mocne było, to przyłożyłabym coś zimnego, ale nie płakał więc myślałam, że wszystko ok. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidule z Michałka ,ale d wesela się zagoi,teraz to sie własnie zaczna siniak ,guzy ,a latem jak beda juz chodzic to podrapane kolanka,
Joanna ,ten moj Michał to nie znowu taki swiety,swoje za uszami tez ma,i czasami mu sie obrywa o..cz,ale jak czytam jak go chwalicie to sobie mysle ze moze niesłusznie?
Ale Ci zaxdroszcze takiego leniuchowania w samotnosci,zycze udanych łowów na zakupach,ja w sobote pjechałam na łowy za butami,ale chce koniecznie kozaki ze skóry i jak mi sie juz spodobały to kosztowały 600 zl,no na takie to mnie nie stac,ale powiedziałam sobie ze jak mi Zus wypłaci te pieniadze ktore wygrałam ,to se kupie ,a co , a po sobotnim wypadzie zamiast butów mam płaszczyk ,ale nie taki długi tylko cos ala peleryna do pasa,płaszcz kupił mi A na urodzenie Zuzy,ale teraz mam go za duzy,szkoda bo mi sie bardzo podoba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj biedny Michałek! Ucałuj go od Cioci a szybciej się zagoi!
Zuzka wiadomo nikt nie jest idealny a to tylko dziecko i czasem coś przeskrobie, ale ogólnie ujmując jest bardzo mądry i grzeczny 🙂 Porządny gość po prostu! 🙂 Szkoda, że płaszczyk na Ciebie już jest za duży już :/ może sprzedaj i kup sobie mniejszy ;> mąż się nei pogniewa, bo nadal będzie prezentem! No i ja też jestem zdania, że jak coś kupować to porządnego!!! Zwłaszcza jeśli chodzi o buty, płaszcze i torebki! Torebkę już mam od nas bo mamy zniżkę 🙂 Płaszczyk prawdopodobnie też kupie u Nas na tą zniżkę, chyba, że znajdę coś cieplejszego w innej cenie, bo niby jest z wełny ale jednak boje się, że zmarznę przy -15! Jest śliczny i bardzo mi się podoba! Kupuję go za zasłużoną premię, a raczej dwie premie, bo w tamtym miesiącu była minimalna ale październik zapowiada się lepiej (odpukać)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...