Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Małamyszko a robili Michałkowi wymaz z gardełka?wiesz kiedys oglądałam program w którym mówiono ze jesli w gardle są(teraz nie pamietam)bakterie chyba to nie leczy sie ich antybiotykiem,w krajach skandynawskich to jak przychodzisz z dzieckiem do lekarza to taki doktor przed badaniem i przepisaniem lekarstw najpierw robi wymaz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewczyny
Weszlam sie przywitac i zmykam na spacerek,korzystac ze sloneczka

malamyszko
Spytaj koniecznie o inhalator.
Zuzka
W US tez robia wymaz przed podaniem antybiotyku w inhalatorze !! Oni bardzo stronia od podawania malym dzieciom antybiotyku doustnie.
Nanusiu
Wiedzialam ze sentyment pozostal co do marki 🙂 Tak to juz jestem.
Masz racje z tym snem maluszkow u nas sprawdza sie to w 100%,wystarczy ze przegapi odpowiedni moment na drzemke albo jest zbytnio przemeczony i juz trudniej zasnac na noc.
Natalus - niezdara ??? Oj,okreslenie zupelnie odbiegajace od rzeczywistosci grrr a on ?? ciekawe czy taka "zdara" heh.

Zuzka
Na noc u nas jest kolo 19-20 stopni,ma pajaca i przykryty kolderka tzn kocykiem powleczonym poscielka.

uciekam,zajrze pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja na chwilkę się przywitać 🙂
na reszcie już sami jupiiii ale ulga wiadomo aż tak żle nie było chociażby na końcu bo się przyzwyczaiła do Nas no ale co sami to sami 😉 u Nas ok mały ma już trzy zęby czwarty się właśnie przebija trochę marudny nie gorączkuje...... no i po pisaniu wdrapuje się na mnie uciekam jutro zajrzę może na dłużej miłego a w sumie spokojnego wieczoru i nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki
Ania już śpi 🙂 🙂 Dziś pierwszy raz w całkowicie obniżonym łóżeczku. Może w ten sposób nauczy się wstawać. Nie podoba mi się ten poziom, bo nie mogę jej całować 😞 i przytulać 😞. No i obciąża kręgosłup, ale wiem, że wcześniej czy później to konieczne.
nanusia czytasz bardzo mądrą książkę, dużo w niej prawdy. Podasz mi tytuł i autora? Od wczoraj stosuję u Ani te wcześniejsze zasypianie i gdyby nie ta nocna pobudka to by było super. Dzieciaki brata śpią już o 18,30 i wstają dopiero koło 7-8 a dwoje młodszych na butlach. I potrafią przespać.
Jeśli chodzi o Mitsubishi Outlandera to nie z własnego doświadczenia ale podzielam Twoje zdanie 😉 Moja siostra (chrzestna Ani) ma takie autko i jest rewelacyjnie pakowne (potrafią zapakować pół domu i jechać na 4 tygodnie do Toskanii z 2 dzieci.
zuzka nie mogę za bardzo Ani zostawić u babć, bo obie mieszkają w innym mieście. Teściowa pracuje, a mojej mamy nie chcę zbytnio obarczać Anią, bo czasami ma jeszcze gromadkę mojego brata. Także zostają nam spacery we trójkę 🙂
malamyszko powodzenia jutro u lekarza. Oby zrobił ten wymaz i żeby Michaś poczuł się lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
hej ja na chwilkę się przywitać 🙂
na reszcie już sami jupiiii ale ulga wiadomo aż tak żle nie było chociażby na końcu bo się przyzwyczaiła do Nas no ale co sami to sami 😉 u Nas ok mały ma już trzy zęby czwarty się właśnie przebija trochę marudny nie gorączkuje...... no i po pisaniu wdrapuje się na mnie uciekam jutro zajrzę może na dłużej miłego a w sumie spokojnego wieczoru i nocki 🙂

Cześć alwo 😉
Super, że misja "druga dzidzia" zakończona 🙂 Teraz sobie odpocznijcie i cieszcie się Gabrysiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejkochane!
Evek faktycznie biedne te dziecko takie upocone! Co ta matka sobie myślała!!??? Mogła wząć przykład z Ciebie! Fajnie, że już w maju ślub bierzecie 🙂 jak dla mnie to oprócz narodzin Blanki to najpiękniejszy dzień w życiu! 🙂 Sukienkę już wybrałaś? 🙂 Coś tu kiedyś o sukienkach rozmawiałyśmy chyba, ale skleroze mam więc nie pamiętam, kto pokazywał zdjęcie :/ mam nadzieję, że mi wybaczycie!
Nanusiu coś w tym jest, że zen rodzi sen! My tez kładliśmy zawsze Blankę przed 19h i nigdy nie było problemów, tak samo jak spała dużo w dzień to potrafiła lepiej spać w nocy i dłużej niż jak bardzo mało spała, także ja potwierdzam to co napisali w tej książce 🙂 No i kochana takie kłótnie z mężem pewnie przejdą, jeszcze jesteście zmęczeni tym wszystkim i pewnie stąd nerwy, stres itd będzie dobrze kochana!
Zuzka masz rację, właśnie chciałam Ci napisać, żebyś czasami zostawiała gdzieś Zuzkę, bo im będzie starsza tym gorzej zniesie nawet chwilową rozłąke! Także ram na 2 tygodnie rób taki wypad niekoniecznie z mężem 🙂 No i rozumiem Cię doskonale, że miałaś dość po pobudce o 5h! Przechodziłam to nie raz :/ Ehh kiedy to się skończy? 😞 Mam wrażenie, że nigdy!
Ja do spania zakładam tylko śpioszki z bawełny!

na reszte odpisze pozniej bo lecę na zebranie do pracy! Bużka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hek jest tu kto?
Joanna a jak konkurs załapałas sie na wolny weekend?
Sobolinku ,szkoda ze nie masz Anusi z kim zostawić,a my jemy banana juz normalnie tzn.Zuza sama go ugryza,zuje i polyka,papki bananowej nielubi 🙂Masz racje z tym najnizszym poziomem lozeczka,dla mnie tragedia,szczególnie jak wkladam do niego spiaca Zuzie,moja mala tez zaczela wstawac w lozeczku wlasnie jak obnizylam na sam dol,za to dzisiaj podchodzila do wszystkiego na kolankach i wstawala,Ogladałam zdjecia na agu,fajnie tak miec duzo kuzynostwa,przypomnialo mi sie moje dzieciństwo,tez mam sporo kuzynow ,dzisiaj ni utrzymujemy za bardzo kontaktow,ale jak bylismy dziecmi to cale wakacje spedzalismy razem,ach co to za czasy byly.Moj Misiu jest z tego powodu pokrzywdzony bo ma tylko 1 kuzynke w dodatku mlodsza o 13 lat
Wiecie ,miałam nie pic kawy,ale kupiłam sobie dzisiaj nowy ekspres,i nie wiem czy uda mi sie powstrzymac,narazie zrobiłam sobie czekolade,ale jak widze jakie kawy robi A ,to az mnie kusi,chyba bedzie je robił jak ja bede wychodzc z domu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evek ,co do dziecka Twojej kuzynki,juz chyba kiedys pisalas,ze tez było ciepło ubrane,ja to jestem taka ze bym spytała ,delikatnie,czy małemu nie jest za gorąco?moze ona nie wie jak ubiera sie dziec,albo ktos ze starszych mówi jej ze tak ma ubrac małego,
Pamietam ze ja tez przegrzewalam Michala ,ale to dlatego ze byl moim 1 dzieckiem,ja mialam 21 lat ,mieszkalam zmama ktora mówila mi jak powinnam go ubrac a mnie wydawalo sie ze ona wie najlepiej i słuchalam,dlatego teraz moja mama nie moze pogodzic sie z tym jak ubieram Zuze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem!
Sobolinku ale się uśmiałam jak napisałaś o graniu Ani smoczkiem na szczebelkach 🙂 🙂 A jeśli chodzi o wyrywanie włosów to ja muszę czasem uciekać od niej bo nie dość że szarpie za włosy to jeszcze gryzie mnie swoimi dwoma ząbkami a to naprawdę boli! 🙂 Mój mały gryzoń:p
Zuzka tak jak mówisz zaciekawienie naszym ciałem teraz jest wysokie u naszych dzieciaczków?P) mnie też ciągnie za wargę albo wkłada palce mi do buzi i jeździ po moich zębach 🙂

Ewciu jak to podać te siemie lniane??? Jak wystygną na zimno?? Gęste czy rzadkie? Łyżką czy w butelce? A może jeszcze inaczej?? Kurcze nia mam pojęcia a z chęcią wypróbuje!!!!

Cześć Alwo 🙂 Miło Cię "widzieć" 🙂 napisz więcej jak Ci się uda 🙂

Zuzka jeśli chodzi o konkurs to właśnie został rozstrzygnięty 🙂 Kierowniczka wybrała moją stylizację, bardzo jej się podobała i w nagrodę dostałam 2 wolne dni dodatkowe! 😁 Była zaskoczona także opisem do niej 🙂 Wolny weekend dostała koleżanka, która wygrała w tajmym głosowaniu, ale wiadomo, tam każdy mógł też na siebie głosować, więc tak naprawdę nie było to sprawiedliwe bo nie głosowano pewnie na to co się najbardziej podoba ale na taką żeby najlepszy nie wygrał 🙂 wiecie o co mi chodzi 🙂 Ja jestem zadowolona, bo moja została wybrana przez kierowniczkę a to się dla mnie najbardziej liczy 🙂
banana też Blanusia gryzie sama, bardzo lubi, bo papki bananowej też nie chce, a w całości zje 🙂

Dziewczyny jeszcze jedno, Pani w żłobku Blanki była pielęgniarką i zwróciła uwagę, że Blanka ma taki kaszel krtaniowy, który może być bardzo niebezpieczny, bo dzieci mają wąską krtań i mogą zaczać się dusić jak spuchnie!! Trzeba bardzo uważać i nie lekceważyć! Co prawda była w piątek u lekarza i stwierdził infekcję kataralną, ale nei kaszlała tak bardzo jak teraz, dlatego jutro mąż bierze urlop i idzie z nią znowu do lekarza, tym razem innego. Kurcze mam nadzieję, że nic jej nie będzie, cały czas się martwimy tak nas nastraszyła na pani!!! Mówi, że czasem przy takich dusznościach sekundy się liczą.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna kurcze, ale Was nastraszyła ta kobieta z tym kaszlem. Ale dobrze, że jutro jedziecie to sprawdzić. Daj znać po powrocie co i jak.
SUPER że Twoja stylizacja wygrała!!!!!!!!!!!!!!! Ale naprawdę była piękna !!!!!!!!!!!! BRAWO i super nagroda 🙂
zuzka fajnie, że masz ekspres do kawy. Ja też bardzo chciałam, ale u nas to bez sensu, bo T nie pije ani kawy ani herbaty. A dla mnie jednej to się zwyczajnie "nie kali" Poczekam, aż Ania osiągnie wiek kawowy 🙂 i wtedy sobie kupimy wypaśną maszynę 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki ja tylko na moment wybaczcie- przeczytalam wszystko, ale nie bede sie rzpisywac ciagle szukamy autka i juz sami zglupielismy!!!! Nie wiedzialam, ze to takie trudne ehhh dlatego sufrujemy na necie czytamy opinie itp
Evek zapomnialam napisac, ze swietna data slubu heheh 😁 😁 😁 to juz tak niedlugo !!! 🤪
No i ciesze sie kochane, ze potwierdzacie teze spania, a Sobolinku tytul ksiazki napisze jutro bo jest u Aluni w pokoiku, a ona teraz spi wiec nie bedzie tam wlazic.
Co do cuagania wlosow to szok ja ciagle zwiazane musze miec. Do tego drapie mnie, szczypie ciaga za skore tak jak Zuzia hehehe i lapie za nos nagminnie i za ucho 😁 szczegolnie jak zasypia przy butli heheh
Joasiu ciesze sie ze twoja stylizaja wygrala tak jak Sobolinek napisala byla naprawde piekna !!! Super !!
Malamyszko sprobuj ten inchalator jak Evek napisala to dobra sprawa. No i Joasiu mam nadzieje, ze u Blanusi wszystko bedzie ok ! Daj znac.
A u nas dzis dzien jak szalony w pracy Ala troche pomarudzila- ciezko sie z nia pracuje, ale jakos daje rade.
Wczoraj byla u nas tesciowa z Bratem M ( ma 6 lat) i napoczatku Ala plakala i bala sie jej, ale zachwile sie rozbrykala i sie cieszyla, a ja moglam sobie spokojnie pujsc do sklepu choc na chwile sie zrelaksowac 😜
Co do ubioru w nocy to zalezy u nas oka przewiwaja, a ogrzewanie dmucha nam z sufitu-straszna kicha !!! Wiec jak jest bardzo zimno to zaklam spiochy i na to flanelowy spiworek z krotkim rekawkiem. A jak jest cieplej to taki materialowy na spiochy i wtedy jest ok. Zauwazylam, ze jak Ala zaczela spac w spiworkach spi lepiej chyba jest przytulniej troche.
Kurcze mialam sie nie rozpisywac, ale to sie nie da hehehe
uciekam kochane buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu do kubka wsyp 2 płaskie łyżki siemia zmielonego zalej tak 3/4 wody wrzącej przykryj i z 5 minut niech sie parzą potem odstaw żeby wystygły ale nie całkiem na zimno takie wiesz letnie i podawaj łyżeczką ale nie tą samą wode gęstą tylko razem z tymi zaparzonymi pomielonymi ziarenkami tak z 5 6 łyżeczek chyba że zje więcej to bez problemu możesz. Dominikowi to smakowało hehe otwierał dziubka jak na jedzonko jak smakowałam ja to smakują jak pomielone chrupki kukurydziane 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek!
my już w domku Piotruś w szpitalu czuł się jak na wakacjach tylko ja jestem mega zmęczona bo jednak w domku jakiś czas się sobą zajął pospał dłużej a tam nie, ale co tam ważne że nic mu nie jest. Trafiliśmy tam bo tak jak wam pisałam mały spadł mi z łóżka, nic się nie działo więc nie byliśmy u lekarza ale guzek którego sobie nabił zrobił się miękki więc poszłam do naszego lekarza dostaliśmy skierowanie na oddział do szpitala, w szpitalu lekarz powiedział że jeśli to schodzi to nie ma powodu zostawać i żeby tylko zrobić prześwietlenie (ale to wam pisałam), w piątek poszliśmy przyjął nas jakiś inny lekarz przy rejestracji, wysłał nas na zdjęcie i odrazu dał kolejne skierowanie na oddział, zrobiliśmy zdjęcie poszliśmy na oddział do lekarki i kazała nam zostać w szpitalu, więc zostaliśmy byłam załamana bo myślałam że może coś złego się dzieje ale oni zostawili go tylko na obserwacji tego krwiaczka smarowali to maścią (którą też mam w domu) mierzyli temperaturę i ciśnienie, lekarka stwierdziła że to schodzi i możemy iść do domu, nie potrzebnie tam byliśmy tylko ale z drugiej strony jakby się coś tam działo to żałowała bym że nie poszłam. Podczas pobytu w szpitalu Piotruś zdobył nową umiejętność pokazuje paluszkiem gdzie chce iść heh słodko to wygląda i mamy dwa kolejne ząbki, ale tak dziwnie bo wyszły mu na górze kły hehe śmieje się że mam małego wampirka 😜 😜
Dobra zmykam się położyć póki mały śpi bo padam normalnie, muszę odpocząć 😉
miłego dnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uleńka baaaardzo dziękuje za życzenia od cioć 😁 😘

Mąż bardzo się ucieszył z mojej propozycji i w piątek wychodzimy sobie. Muszę tylko z bratem pogadać czy możemy, bo w razie gdyby Ula się obudziła (co ostatnio się nie zdarza, aleeee... wiecie jaką dzieci mają zdolność do wyczuwania kiedy rodzicom zależy na tym by pospało 😜 ) to on będzie ją usypiał, bo mama na noc do pracy idzie, a tata jak to tata 🙂 Ale i bez wyjścia jakoś tak lepiej między nami 🙂 Jednak teraz, kiedy Ula jest starsza to takie samodzielne eskapady będą mogły mieć miejsce 🙂

U nas w nocy ostatnio ładnie, coraz ładniej 🤪 Stopniowo Ula odzwyczaja się od mleczka w nocy. Teraz mamy jedno karmienie w nocy (zależy o której się obudzi, czasem pierwsza, czasem po trzeciej), a potem budzi się wczesnym rankiem (ok.5), ale nie daję jej cycusia tylko kładę się razem z nią, daję smoczka i po pewnym czasie Uleczka zasypia i śpimy zwykle do ok.7.30 i dopiero w okolicach 8 Ula je 🙂 Ciekawe kiedy zdarzy się nasza pierwsza przespana nocka? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia, dzięki za patent z siemieniem lnianym, muszę zapemiętać na przyszłość.

Joasiu, napisz co powiedział ten drugi lekarz. Mam nadzieję, że nie potwierdził hipotezy tej pani ze żłobka! No i gratulacje za to, że kierowniczka Cię doceniła 😁 Super! 🤪

Nanusiu, Ty to się masz z tym swoim mężem... Ale tak jak nam zdarzy się zachować czy powiedzieć coś pod wpływem chwili, żeby trafić w czułe miejsc, tak pewnie i jemu wyrwie się czasem coś, co tak naprawdę nie uważa. Nie bierz do głowy. Ja myślałam, że ominie nas kryzys związany z pojawieniem się dziecka, ale taki maluszek za dużo zmienia w całym układzie rodzinnym, żeby choć mały kryzys nie dotknął pary... Ale jeśli ludziom na sobie zależy, to kwestia czasu i odnajdą się w nowej sytuacji i znów będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc kochane jestem w pracy ale oczywiście muszę wejść i poczytać i odpisać! Nie wytrzymała bym :p
Dzisiaj rano mój A. był z blanką u naszego lekarza, powiedział, ze pani ze żłobka powinna się puknąć w głowę, że tak nas nastraszyła, nic jej nie jest Blanka się śmiała i gadała w gabinecie a lekarz mówi do A czy tak wyglkąda zdrowe dziecko? Zbulwersował się! Przepisał jakiś syropek i wapno, mówil zeby lepiej zostala do konca tyg w domu. Nam ulżyło bo ten kaszel naprawde nas niepokoił, no ale lekarz jak do tej pory się nie mylił wiec mu ufamy.
Ewcia dziękuję Ci za info :* oklask dla Ciebie!

Zuzka mi się marzy ekspres do kawy ale bede musiała jeszcze na niego poczekać, no chyba ze znowu wygram w totka 😁

Nanusiu jesteś dzielna, podziwiam cie ze tak swietnie sobie radzisz z opieka nad ala i jednoczesanie pracą! Brawa!!


Sobolinku jeju jak ja ci zazdroszcze takiego spania Anulki!!! normalnie bajka!!! to chyba wynagrodzenie za ostatniego dolka! 🙂


Edziu dobrze, ze guzek juz schodzi! Marwtiłysmy sie o Was! Ale tak jak mowisz lepiej jechac i bys spokojniejszym! ucaluj Piotrusia a guzek szybciej się zagoi!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
ja tylko na chwileczke
Powiem wam ze ostatnio jestem bardzo zabiegana.Szymonek stal sie bardzo aktywny !!,przygotowania do slubu tez troszke pochlaniaja,nauka 😮
A i dzisiaj bylismy na jesiennej sesji zdjeciowej 🙂 jak tylko zgram zdjecia dodam na agu

Joanna
Suknia??-hmmm brak zdecydowania 🙂 nie wiem,niedlugo udam sie na konkretne lowy.
Asiu,powtorze sie tak jak w przypadku Michalka-malejmyszki,spytaj lekarza o ten inhalator.Juz zglupialam i zaczelam w tym drazyc,jak to jest w Polsce i co sie okazuje to jest dostepne.Wczesna interwencja jest napewno konieczna a inhalator nie tyle co leczy ale i zapobiega przy poczatkowych krtaniowych infekcjach.
Gratuluje wygranej !! -super,zreszta tak wyszukana stylizacja ?? jak moglo by byc inaczej?? 😉

Nanusiu
Jeszcze raz -powodzenia w poszukiwaniach samochodu.Super ze udalo Ci sie wyrwac z domciu,mam rozumiec ze tesciowa sie spisala ?? 😜

Edziu
Ufff.Bo ja juz myslalam ze to cos powaznego.Ale dobrze ze zostawili go na obserwacji-trzeba dmuchac na zimne.

Do pozniej :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edziu, ciesze się, że ten pobyt w szpitalu to tylko tak na wszelki wypadek.
Evek - moja lekarka powiedziała, że inhalacje to tak na prawde nic nie dają i dała nam taki lek do psikania do gardła - Flixotide.
A jutro na 11 idziemy do poradni pulmonologicznej, do super lekarza - u niego są same kolejki, ale po znajomości załatwiliśmy wizytę na jutro. Zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...