Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zuzka Ania raz miała pleśniawki na języczku i smarowałam jej aphtinem. Po ponad tygodniu zeszło, ale nie smarowałam jej tego co chwilę, tylko kilka razy dziennie. Lałam kilka kropel na wacik i wycierałam języki wnętrze buźki. Ania się wtedy jeszcze dawała, ale teraz penie też byłby raban. Powodzenia. Fajnie, że będziesz miała ciocię. Zawsze to jakaś odskocznia od naszego maminego życia, no chyba że sama jest jak dziecko to wtedy przechlapane.
My jutro wyjeżdżamy na 2 dni do Myszkowa do teściów. I boję się zachowania Ani, bo może być ciężko (maruda w obcym miejscu).
Udanej sesji 🙂 My też zabieramy aparat i może skoczymy z Anią na jurę pofocić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczynki ehhhh POMOCY !!!
Ja juz nie daje rady z tym wszystkim no tak niefortunnie sie wszystko zlozylo w ten jeden czas, ze naprawde nie wiem jak podolam 😞 😞 Samochod dalej nie kupiony ciagle te banki i delerzy samochodow wszedzie chca nas naciagnac, a na poniedzialek juz musmy miec auto. Do tego w poniedzialek remont sypialni, za 3 tygodnie spotkanie z urzednikiem imigracynjnym na ktore nie mam jak sie przygotowac bo te kupno samochodu przyslania nam wszystko, szczegolnie dla M 😞 Do tego jeszcze Ala od wczoraj nocy ma stan podgoraczkowy 😞 biedulka moja ciagle zassiewa gorna warge slinila sie troche myslicie, ze to zeby ??? BO ja tam nic nie czoje. W pracy dzis plakala naszczescie ozdabialysmy tylko do wiec szybko nam to zeszlo, ale mala stala w lurzeczku turystycznym i plakala, a ja musialam pomudz M z niektorymi rzeczami potem zrobila taka kupe, ze bokami wyszla i zapomnialam jej wziac body z dlugim rekawkiem ehhhh tak sie o nia martwie 😞 😞 😞 teraz polozylam ja spac i slysze jak biedna cos jeczy przez glosniczek. Mierzylam jej temp jakas godzine temu i byla podwyzszona lekko, a teraz najchetniej bym poszla sprawdzic, ale sie obudzi. Wczoraj w nocy nie spalam od 3 bo ciagle tylko dotykalam glowki. Kupilam dzis termometr podswietlany ktory po sekundzie pokazuje co jest grane dotyka sie za uszkiem. Mam nadzieje, ze to na zabki bo nie chce zeby mi sie rozchorowala.
nie wiem czy bede w weeknd bo musze duzo porobic i jeszcze w niedziele tesciowa na obias zaprosilam ( w co ja sie wkopalam) na ale cuz Ala musi widziec innych ludzi.
Uciekam kochane mam andzieje, ze wasz weekend bedzie ciekawszy niz moj buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o Evek kochana gratuluje wytrwalosci !!!! Jestes dzielna, podziwiam cie ze sie zdecydowalas 🙂 ile jeszcze powrorek bedziesz miala >???? mam nadzieje, ze juz cie nie boli, ale jak to sie mowi :zeby byc pieknym czasem trzeba cierpiec" 😉
Sobolinku szkoda, ze nie ma tlumaczenia tej ksiazki nic narazie nie mam czasu jej czytac do konca, ale jak tylko cos ciekawego tam znajde to bede wam pisac 🙂
Zuza ja bym sie nie poddawala z tym spaniem, moze staraj sie zmniejszac czas skrupulatnie moze wtedy sie uda. U mnie Ala tez czasem sie budzi w nocy, ale ja nawet sie nie odzywam do niej, ani swiatla nie zapalam i tak juz sie nauczyla,z e trzeba spac, jak siada to ja klade i tak do skutku no i jak to nie dziala to na rece na chwile buziaka daje tule i klade do lurzeczka, albo do siebie wtedy sie troche powierci i zaraz zasypia.
Mania kurcze oby Michasiowi przeslo, biedulka !!!! Wiem jak sie zamartwiasz Ala ma stan podgoraczkowy i ja juz nie wiem na jakim swiecie zyje 😞 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tu cisza heheh
u nas oczywiscie jakby moglo byc inaczej wszystkie objawy zabkowania jakie tylko sa dopadly nas, zielone kupki, goraczka, marudnosc, niespokojny sen, troszke slinki ehhhh ale dzis dojzalam na dole biala kreseczke jeszcze pare dni i wyskoczy 😁
O i samochod juz kupiony uffff 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny ja tylko na chwilkę! U Nas też zęby idą i Blanka gorączkuje, nie śpi w nocy, płacze 😞 nie chce jesć, ślini się, kupki też ma luźne jest gorzej niż przy dwóch pierwszych zębach! My już nie dajemy rady 😞 nocki nie przespane! Te 2 dni co miałam wolne to się umęczyłam jak ch... a dzisiaj i jutro na 10 godzin do pracy 😞 nie wiem jak ja dam rade ale nie mam juz sił 😞 😞 😞
POzdrowionka dla wszystkich maluszków i ich mam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Oj jak cichutko.
Ja mam chwilke,malutki z babcia na spacerku,ja natomiast siedze w domu :/ Nie ma go po zabiegu dwa dni wychodzic.
Nanusia i Joanna
Kobietki,dacie rade-DACIE po pierwsze musicie a po drugie silne z was mamusie 🙂 Kazdy dzieciaczek inaczej przechodzi zabkowanie,u was objawilo sie typowymi cechami.Zabki wyjda i bedzie spokoj.Powodzenia dla was
Joanna wytrwasz ten dzien w pracy !! -powodzenia
Nanusia
Ciesze sie z ekupiliscie juz samochod-jeden problem z glowy,teraz mysl o spotkaniu w sprawie zielonej-trzymam kciuki.

U Szymcia gorne jedynki juz co raz bardziej widac-za chwile bedzie krolik :P
A pozatym to straszny wymuszacz !! Robi swoja charakterystyczna mine i wyciaga rece w moim kierunku -chce byc oprowadzany,noszony. O to mina http://imageshack.us/photo/my-images/408/img4956sk.jpg/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jakoś wytrwałam w pracy! Ale był kryzys, myślałam, ze usnę na stojąco!
Evek minka Szymcia po prostu Boska!!! 🙂 🙂 U Nas idą dolne ząbki z tego co zdążyłam zobaczyc, bo w ogóle nei daje sobie zajrzeć do buźki 😞 już nie wspomnę żebym mogła coś palcem wyczuć, musi ją bardzo boleć 😞
Mania trzymam kciuki za Michałka! Oby pogotowie nie było konieczne! A co mu podajesz?
Nanusia cieszę się ze auto kupione! Problem z głowy!

No i jeszcze jedno, Blanka dzisiaj jak została z A w domu to nabiła sobie guza w kuchni o kafelki 😞 mam nadzieję, że to nic poważnego bo nawet jeszcze nie widziałam tego guza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 😉
Mania szkoda mi Ciebie i Michałka, ale dziewczyno dasz radę jak to się mówi "co nas nie zabije to nas wzmocni" dużo dużo dużo zdrówka dla Ciebie i Michasia.

Evek extra minka no i weź nie weź na ręce 😁 a na poprzednich zdjęciach to taki grzeczniutki śliczny chłopczyk 🙂. Super Ci się sesja udała i mimo że to jesień to ty kwitnąca jak na wiosnę, ślicznie wyglądasz!

Joasiu super jest ten twój opis zasłużona wygrana, naprawdę masz talent, pewnie nie jedna klientka przepuściła już całą wypłatę :-) a jak guz? duży?

Zuzka prezent mężowi wymyśliłaś pierwsza klasa! 🙂 pewnie był mega szczęśliwy i zaskoczony!

Nanusiu super że autko kupione a co do ząbków to niestety wszyscy przez to przechodzimy u nas pierwsze 5 były można by powiedzieć bezbolesne ale teraz lewa górna dwójka wychodzi i jest masakra a podobno największy ból bedzie jak te tylne będą wychodzić! 🤢

Sobolinku współczuję ci z powodu tych migren, aż trudno jest mi wyobrazić jak to boli.

Malamyszko wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i brawo dla Michałka za kolejny ząbek i umiejętność siadania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik to już Julia ma 5 ząbków? wow! Niezle! A używacie już pasty jakiejś?
Guzek Blanki na szczęście mały z lekką ranką, ale nie wygląda groźnie... nie pierwszy i nie ostatni, mój A tak sie przejął tym upadkiem, ze zrobił Blanusi zakaz wchodzenia do kuchni 🙂
Dzisiaj poszła do żłobka ale tylko do 15h a od jutra mam 4 dni wolne 😁 dopiero na weekend idę do roboty.
wiecie co muszę się Wam pochwalić, Blanusia słucha Nas jak mówimy nie wolno 🙂 jak chce dotknąć kabel czy kontakt (oczywiśćie zabezpieczony) to reaguje na nie wolno i nie rusza, odchodzi i śmiesznie kiwa przy tym główką nieee 🙂 słodko to wygląda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny, już po wyjeździe.Okropnie tęskniliśmy do Michałka. Co chwile dzwoniłam do Mamy i pytałam jak mały, czy płacze, jak spał, jak je itp. W sobotę w urodziny dostałam mmsa ze zdjęciem Michasia i ręką mojego Taty, że niby Michaś trzyma kwiatek (różyczkę) dla mnie i podpis Mamusiu! Kocham Cię. Normalnie się poryczałam.
Wiecie, troszkę się martwię o nas (Pawła i o mnie), bo kurcze nie potrafimy już o niczym innym rozmawiać jak o Michałku. Cały czas tylko Michaś i Michaś. O niczym innym nie było rozmowy. NAwet jak mieliśmy romantyczną kolację to gadaliśmy co rozbił dziś Michałek.
Ale wyjazd ogólnie udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko nie masz czym się martwić, to jest zupełnie normalne, ze o nim rozmawiacie, nie da się nie rozmawiać o tym o czym bardzo się chce! Tym bardziej, ze nikt inny nie chce tyle słuchać o naszych dzieciach co my sami 🙂 ja w pracy chętnie bym gadała o Blance non stop ale mówię rzadko, bo wiem ze dziewczyn to nie interesuje, nie mają dzieci i nie zrozumią tego, że mogłabym ciągle o niej rozmawiać! Mówię wtedy jak ktoś spyta, czyli rzadko.... no i super, ze ogólnie wyjazd udany!
A to zdjecie już sobie wyobrażam jak się wzruszyłaś! Ja jak przeczytałam to już miałam łezkę w oku ze wzruszenia a co dopiero Ty! 🙂 Trzymaj się ciepło :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu tak mamy juz pięć tylko z tym szóstym jest coś nie tak bo jakoś krzywo idzie widać go całego pod dziąsłem a się nie przebija jakby tak na płasko trudno to wytłumaczyć, ale ślini się na potęgę jak przy żadnym innym i widać że ją boli.
Pasty nie stosujemy bo podobno nie wolno, samą szczoteczką i wodą 🙂,
fajnie że Blanusia reaguje na nie wolno 🙂 u nas jest nie wolno to na chwilę zostawi a za chwilę dalej to samo.
Małamyszko to fajnie że wyjazd udany, a co do rozmów to niestety cały świat kręci się wokół dzieciaczków i póki nie podrosną to o inne tematy bedzie trudno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
W końcu jestem, bardzo za Wami tęskniłam. Wczoraj wieczorem wróciliśmy od Ania dziadków. Wczoraj też zafundowali Ani przeboje brzuszkowe i straszne wymioty. Poczęstowali Anię jajecznicą z papryką, cebulą, żółtym serem i masą przypraw. Dzień wcześniej Ania jadła paprykę faszerowaną z bardzo ostrym farszem mięsnym. I chyba jej to wszystko zaszkodziło ;( Tak zwymiotowała, że aż się popłakała bidulka, a śmierdziało nieziemsko. Później za to odespała chorobę. A dziś już wszystko ok, ładnie je i od godziny śpi. Czy wasze dzieci dalej się budzą o 3 w nocy? Bo u Ani codziennie są o tej porze pobudki, wstaje o 5 a ja jestem zombie 🙂
Z umiejętności to od 2 dnia Ania podnosi pupkę i staje na kolankach (jak jej się chce) więc może niedługo wyruszy do przodu, bo na razie idzie w tył 🙂
malamyszko kochana dużo zdrówka, odnalezienia z mężem wspólnego pasma nadawania i odbioru (jestem na etapie ustawiania anten cyfrowych 🙂 ) a tak na poważnie, to życzę Ci abyś była szczęśliwą mamą cudownego Michasia i szczęśliwą i spełnioną żoną Pawła 🙂 no i wymarzonej i super płatnej pracy !!!!!
Joanna ale fajnie, że Blanusia już rozumie nie wolno 🙂 U nas jak mówimy nie wolno to Ania zamiera i po sekundzie jest śmiech. Mała manipulatorka 🙂 Dobrze, że guz okazał się niegroźny i tak jak piszesz, jeszcze pewnie nie ostatni niestety ;(
nanusiu super, że masz już kupno autka z głowy 🙂 Teraz możesz myślenie przekierować na spotkanie z urzędnikiem imigracyjnym. Będzie dobrze kochana!
No i już Alusia nie będzie bezzębnym rodzynkiem 😞 I tak długo się uchowała bez ząbków i bardzo dobrze! Łagodnego ząbkowania Wam życzę dziewczynki!
julik Twoja Julia nieźle goni z tymi ząbkami 🙂 Musi ślicznie wyglądać, chociaż próbuje dopatrzeć na agu i ma raczej zamkniętego buziolka. Jej też życzę bezbolesnego ząbkowania.
My mamy co prawda 2 ząbki na dole ale też myję Ani 2 razy dziennie samą szczoteczką z wodą. Pytałam mamę i powiedziała, żeby nie myć pastą do 1 roku, bo ma fluor, no i dziecko to połyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hi hi wykwintna ta babcina kuchnia Sobolinku 🙂 biedna Anulka dobrze ze już wszystko w porządku.
Jula nie chwali się ząbkami bo ma dużą szparę u góry 😁
a zapomniała sobie przestawić zegarka wczoraj i zamiast o 8.30 to budzi się o 7.30 drugi dzień, ale w nocy to o północy i ok 5 rano mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, dziękuję za życzenia. Biedna Anusia z tymi wymiotami. Dobrze, że się już wszystko skończyło. U nas Michaś jakoś szybko przestawił się na zmianę czasu i wczoraj nie było tak źle. Zobaczymy dziś, bo jestem z nim sama - Paweł ma dniówkę.
Julik - super, że już jest tyle ząbków. U nas 3 i kolejna jedynka na górze zaczyna iść, bo już ją powoli widać w dziąsełku. Mam nadzieję, że nie pójdzie tak boleśnie jak pierwsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ
JA DZIEWCZYNY JA POWIEM BRZYDKO PADAM NA RYJ DZIS JUZ 😞 😞 😞
WCZORAJ PO 22 TRAFILISMY Z MALYM DO SZPITALA 😞 DOSTAL TAKIEGO GLUCHEGO SILNEGO KASZLU ZE SZOK 🤢 NIE CHCIAL USTAPIC TYLKO SIE NASILAL I NASILAL. TRAFILISMY NAJPIERW NA KLIMONTOW TAM OKAZALO SIE ZE TO ZAPALENIE I DOSC OSTRE KRTANI, DOSTAL ZASTRZYKI ROZSKURCZAJACE DROGI ODDECHOWE I ZOSTALISMY PRZEWIEZIENI KARETKA DO CHORZOWA BO KASZEL NIE PUSZCZAL A MALY NAWET NIE UMIAL PLAKAC TAKIE GARDLO ZAJETE BYLO. TAM LARYNGOLOG ZROBILA KOLEJNE BADANIA I MALY DOSTAL KOLEJNE ZASTRZYKI I INHALACJE RECEPTY NA LEKI I O 3 W NOCY WROCILISMY DO DOMU. MA PIC ZIMNAWE PICIE, DOSTAL SYROP AERIUS I TABLETKI DO ROZPUSZCZENIE GROPRINOSIN 500MG DO TEGO KUPILISMY INHALATOR I MAMY MU ROBIC NA NOC INHALACJE Z MUCOSOLVANEM I NAWILZAC I WIETRZYC MIESZKANIE I TO TYLE. OD RANA GROBY, PEDIATRA , SKLEPY I MAM DOSC A JESZCZE NOC PRZED NAMI 😞
A JAK DOSTANIE KOLEJNEGO TAKIEGO NAPADU TO POGOTOWIE WZYWAC 😞 😞 😞
NIE MAM SIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka mamusie
u nas niezadobrze 😞
Juz sama nie wiem czy to zabkowanie czy cos jest nie tak. Znaczy sie wydaje mi sie, ze na dole widze biale kreseczki, ale jeszcze sie nic nie przebilo. Pozatym Ala do wczoraj miala satan podgoraczkowy i zawsze po kapieli uchodzil. W sumie 2,5 dnia goraczkowala. Do tego zdazylo sie juz 3 razy zielona kupka 😞 ktora strasznie odparzyla pupcie 😞 😞 😞 😞 i smaruje specjalnymi masciami i przeszlo dzis rano, ale jak znowu zrobila ta zielona kupke to po niej bylo strasznie. Do tego dzis w pracy jak ja przewijalam zobaczylam na brzuszku czerwone plamki 😞 😞 martwie sie strasznie i teraz nie wiem czy to moze 3dniowka nie byla??? co myslicie. Nocki sa tragiczne juz 2 wieczory pod rzad jak o 19 poloze Ale to do 22 chodze co 10 min to pokoiku bo ona chce do mnie na rece. Przez to, ze goraczkowala to ja nosilam czesto i spala ze mna i teraz sie tego domaga strasznie 🤨 dzis w nocy wogle nawet ze mna na lurzku sie tak wiercila ciagle tylko na mnie wlazila i przytulala sie normalnie przez godzine!!! Juz mialam dosyc bo strasznie chcialo mi sie spac i do tego czyms sie przytrulam i mialam zawroty glowy ehhhh oby dzis bylo lepiej. Jutso zadzwonie do lekarza i spytam co o tym mysli....
Z samochodem tez nie zawesolo mial byc dzis przywieziony i okazalo sie, ze ktos go przed nami kupil i dal zaliczke 😠 😠 😠 a ze kupujemy 2012 rocznik to jeszcze za duzo nie ma ich w produkcji i dopiero za miesiac przyplyna i tak juz bylismy wkurzeni, ze masakra jakas!!! NAszczescie wlasnie M pojechal i znalezli ten samochod co chcemy tylko troszke inne wyposarzenie. Mam nadzieje, ze jutro juz bedzie to z glowy 🤨
Mania tak mi przykro z powodu choroby Michalka 😞 malutka biedulka i ty tez przezywasz !! Oby te wszystkie lekarstwa pomogly i szybciutko wszystko mu przeszlo. Bedzie dobrze jestesmy z toba !! 😘
Sobolinku piekne zdjecia 🙂 jesien jest piekna nie ma co !! No i ten obiadek co zaszkodzil Ani wydaje mi sie ze to nie papryka tylko ta ostrosc byla za silna na maly brzuszek. My jeszcze tak odwaznie nie eksperymentujemy heheh ostatnio dalam Ali z mego talerza ziemniaczka w smietanie to miala odruch wymiotny 😉
Joasiu dobrze, ze guz maly- i pewnie bedzie jeszcze nie jeden u na stez juz kilka zaliczonych i wlasnie ja bardzo boje sie puszczac Ale w kuchni na plytki bo tak jak lutnie to moze sobie mocno rozwalic glowke, a na panelach nie tak trzeba taka bramke zamontowac kochana hehehe i odrazu wszystkie szafki z garnakmi nie beda w ich zasiegu. No supcio ze tyle wolnego masz, wykorzystaj je dobrze i wypocznij nalerzycie !! 😘
Malamyszko gratuluje udanego wyjazdu i jeszcze raz Wszystkiego najleprzego 😘 😘 😘 😘 Co do rozmowy o dziecku to fajnie, ze towj maz ma na to ochote ja jak mojemu M cos mowie to czasem udaje, ze mnie nie slyszy, ale nie powiem bo sa dni kiedy nie moze sie nia nadziwic i mowi o niej duzo. Wogle ostatnio przez te kupno samochodu nie ma go wogle w domy juz tydzien sama kapie Ale widac, ze za nim juz teskni...
Evek kochana Zdjecia Szymcia wspaniale i ta minka tak jak Julik napisala "i jak tu nie wziac" u mnie Ala ostatnio bardzo na mnie sie wspina normalnie posadze ja na podlodze i ona odrazu mnie za noge lapie i wlazi zebym ja wziela. normalnie nie chce mnie puscic nigdzie na krok. Sobolinku masz racje nasze maluchy sa takie manipulatywne, ze az nie moge sie nadziwic!! 😲
Joasiu supcio, ze Blanusia rozumie co oznacza nie u nas Ala jest na etapie, ze wie co to znaczy, Ale jej ciekawosc jest silniejsza i czasem powiem nie i sie zatrzymuje pomysli zobaczy czy zapomnialam i dalej probuje heheh 😉
Julik wow juz 5 zabkow za wami supcio !! U nas jak pisalam wczesniej cos sie zaczelo, ale zeba nie widac stukalam lyrzeczka, ale cisza wiec chyba dopiero idac pod dzaslem bo ewidentnie widze gorke i biala kreske. Mialam sie ciebie pytac jak tam z jedzeniem sobie Jula radzi i z ta metoda BLW ????
ojjj dziewczynki rozpisalam sie.... ale juz koncze ide sypialnie posprzatac bo jutro przychodza robotnicy i beda robic 🤨 🤨 🤨 🤨 juz chce spokoju !!! 🤢
Milego dnia kochane !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzia kochana wszystko najlepszego!!! Obyś miała jak najmniej upadków, żadnych guzów i żeby ząbki wychodziły bezboleśnie!!! 🙂

Nanusia wydaje mi się, że to ząbki, Blanka ma dokładnie takie same objawy! A zębów dalej nie widać 😞 nie wiem ile to jeszcze potrwa! Masakra! Na szczęście już nei ma gorączki ale jeść dalej nie chce 😞 😞 A z tym autem to mieliście pecha, oby ten inny model był już u Was jak najprędzej! Ucałuj Alusię!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...