Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
acha, wielkie dzięki 🙂 🙂 🙂 bo myślałam że pieczesz w piekarniku!
dziś na tvp1 w kuchcikowie dzieci robiły identyczną marynatę tylko kurczak był w kostkę i smażyli w karmelu z sosem sojowym i miodem, tylko nie wiem skąd mieli ten karmel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My właśnie po zakupach świątecznych. Tzn jedzenie kupowaliśmy. Jutro pojedziemy po sweterek dla mnie. Michasiowi zdecydowaliśmy się kupić tą farmę z chicco. W smyku ją oglądałam na żywo. Cena masakra. Na allegro z przesyłką kupiłam za 113 zł (właśnie przed chwilą zamówiona) a w sklepie kosztowała 199,99 zł. Kto to kupi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu porodów,to wczoraj oglądałam PORODÓWKE NA TLC i akurat rodzila dziewczyna z Polski była razem z mama ,i niby gadała z lekarzem po angielsku ale z mama po polsku i same k...y leciały,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tu ucichło od rana 😉
Małamyszko a co to ta farma ?,masz racje jesli chodzi o Smyka i ceny ,ja ostatnio chciałam kupic Zuzi piłke gumową ,akurat Smyka miałam pod ręką ,ale jak zobaczyłam piłki w cenie 21 zł a te same w markecie za 7 ,to odpusciłam ,My dzieciakom nie robimy prezentów na święta,tzn Michał dostał w zeszłym tyg buty ,i musi je potraktowac jako prezent ,bo strasznie obciążyły moj portfel,a Zuza itak nic nie rozumie
Dziewczyny ,kobietą zmienną jest ,ja szczególnie i jednak jedziemy nad morze,jak zobaczyłam ze A strasznie napalił sie na ten wyjazd to postanowiłam ze jedziemy autem ,mam nadzieję ze nie będę tego żałować
Julik z tymi zdjęciami zmarłych ,to chyba taki zwyczaj na pomorzu mają ,bo w rodzinie A ,wszyscy robią zdjęcia na pogrzebach ,jak zmarła moja tesciowa ,to przed kremacją tez robili tam w Gdańsku ,ale juz tutaj na sląsku nikt sie nie odważył ,bo A powiedział ze sobie tego nie życzy
Nikogo nie ma to uciekam spać ,
Asia ,jak Ula? przeszedł jej katarek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękujemy Sobolinku 🙂 zupełnie zapomniałam że to 5 😁
a piersi bardzo smaczne, wszyscy się zajadaliśmy nawet Jula 🙂, już znudziły mi się wszystkie przyprawy do kurczaka a te bardzo aromatyczne i jak to mój Krzyś określił wykwintne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,po ciężkiej i długiej nocy,siedze przy kawie i ledwo żyje
Zuza budziła sie w nocy co godzine,a nad ranem dostała temp.nie wiem z jakiego powodu ,w zeszly piatek miala Ulcia od Asi a szczepienie miala 20 z tego co dobrze pamietam a u nas bylo tydzien pozniej i tez temp pojawila sie w piatek wiec wiaze to ze szczepieniem,a jak było w waszych przypadkach?do tego jest mega marudna,
Julik a Ty jeszcze nie pojechałas?
Sobolinku skad ten dół?czyzby zwiazany z wyjazem na święta?jesli Cie to pocieszy to ja od 2 dni kloce sie z A,i zdaje sobie sprawe ze to ja sie czepiam , ale jakos wszystko mnie denerwuje,jak nie ma na co zwalic to zwalam na pogodę?
Dziewczyny czy któras ma w domu huśtawkę? ,bo chce kupic Zuzi,najpierw myslałam ze kupie taką typową do ogrodu ,ale jak postawie ja w ogrodzie a nie bedzie pogody to bedzie ryk ze hustawka za oknem a nie w domu,musze kupic bo Zuza husta sie na wszystkim ,nawet na nocniku ,siada i mówi ATA ATA(hustu ,hustu)
pytam bo nie mam pojęcia czym sie sugerowac przy zakupie hustawki,a wcoraj obleciałam wszystkie sklepy w Rybniku i nie znalazłam zadnej,więc zostaje mi allegro,tylkoze to znowu bedzie kupowanie kota w worku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka bardzo możliwe, że ta gorączka i marudzenie to przez tą szczepionkę. U nas tak właśnie było. Musisz to przeczekać ale też bądź czujna, bo Ance się z tego przyplątało zapalenie gardła.
Ja nie mam huśtawki, bo moja Ania w ogóle nie ciągnie do takich wynalazków (nawet na dworze w tym sezonie boi się huśtać) Nie wiem co się z nią dzieje, bo jeszcze jesienią to uwielbiała huśtawki, ale te w na placu zabaw. Nie wiem jaką huśtawkę chcesz kupić Zuzi, czy taką na kołki rozporowe do sufitu lub do framugi drzwi czy taką stojącą. Oglądałam kiedyś te stojące w smyku i nawet Anię do niej posadziłam, pomijając to że w nij płakała, to dla mnie to jest niestabilny mebel i trochę już bez sensu, bo nasze dzieci są już za duże i niedługo za ciężkie do takich wynalazków. Ale jak Zuzia bardzo chce to może faktycznie kup na allegro i później sprzedaj, albo kup używaną. Bo na nową to chyba szkoda pieniędzy, tym bardziej, że to na chwilę.
Mój brat ma najprostszą huśtawkę na kołkach rozporowych we framudze i powiem Ci, że mimo małego metrażu sprawuje się świetnie i jest dla dzieci w każdym wieku. Myśmy jako dziecko też taką mieli we framudze i pamiętam huśtanie jako duża dziewczynka no i można się było obkręcać!!!! super sprawa hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka, ja w domu jak byłam mała miałam coś takiego:
http://allegro.pl/hustawka-drewniana-dla-dziecka-wysylka-gratis-i2199490297.html
Dla mnie byłoby ważne, żeby miała tą taśmę między nogami, bo nie wszystkie to mają (nie wiem dlaczego).
No i podoba mi się jeszcze ta:
http://allegro.pl/hustawka-drewniana-konik-kon-bezpieczna-krakow-i2246150996.html

A farmę kupiłam taką:
http://allegro.pl/chicco-zagroda-wesola-mowiaca-farma-domek-pol-ang-i2242877054.html

Michaś jak ją zobaczył w Smyku, to aż zaczął piszczeć ze szczęścia i naciskał wszystko jak oszalały.
A od moich Rodziców dostanie piłkę, która sama się porusza:
http://allegro.pl/kula-tup-tup-vtech-do-nauki-raczkowania-polska-i2255322697.html

Sobolinku, mam nadzieję, że dziś już wyszłaś z dołka i jest lepiej. Choć pogoda skłania do dołowania się, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie dot huśtawki ,ja tez taką miałam jak ta pierwsza ,Małamyszko ,ale u mnie w domu odpada ,bo na framuge nie moge przyczepic bo nie wytrzymałaby obciążenia ,mam ściany z karton gipsu,na dworze te znie mam drzewa zeby ja powiescic,takie stojące to sa do 18 kg a nawet do 25 ,moze faktycznie niestabilne ale chyba nic innego mi nie pozostanie,i chyba kupie uzywana bo na nowa szkoda kasy,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki
Dziś mam już lepszy humor, smutki odpłynęły (oby nie do wieczora). Ania pięknie zasnęła a ja parzę sobie w ekspresie kawusię 🙂 T dziś pracuje w domu więc jest inaczej 🙂
Zaraz zabieram się za sałatkę z ryżem i tuńczykiem na obiadek.

Wiecie co , kupiłam wczoraj eksperymentalnie w lidlu pieluszki dla Ani, które są zachwalane na różnych forach i o połowę tańsze od pampków. Nazywają się Toujours i są całkiem przyzwoite, nie przeciekają, są mięciutkie, mają chłonny wkład który jak się zapełni to nie robi się twardy jak kamień i dzieć może normalnie chodzić i się bawić. Nie odparzają, przynajmniej Anki no i ta cena... przy moim częstym zmienianiu pieluszek to bardzo ważny szczegół. Pampersa będę Ania zakładała na noc, bo nie wiem jak z chłonnością tych lidlowych, a jednak ponad 10h musiałaby z tymi siuśkami być na pupie.
http://www.dzieciowo.pl/2011/11/pieluszki-toujours-z-lidla-po-liftingu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
ja tak na chwilke teraz gości mamy siostra przyyjechala z mezem na swieta tylko ja jakas do d... jedem nos zasmarkany az czerwony i usta cale popenkane smiejemy sie ze maly zdrowy po zlobku tylko mamusia niedomaga ale coz czasami tak byla oni juz sie wychorowali teraz i na mnie pora przyszla
spokojnei nocki teraz uciekam bo oczy tak lzawia że ledwo klawisze widze nie wspomne juz o teksie co pisze do was 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie
Wyjeżdżamy dopiero jutro ale nie dałam rady dziś zaglądnąć, jakaś słaba ze mnie organizatorka 🥴, prasowanie, pakowanie, strzyżenie 🙂, kąpiele... 😜
Zastanawiam się jak to jutro bedzie cały dzień w samochodzie a podobno w Suwałach leży śnieg, zupełnie nie wiem co brać czy zimowe rzeczy czy wiosenne masakra. Wózek,łóżeczko też chyba zabierzemy jeszcze się z tym dziś prześpię trochę jestem skołowana ale jeszcze nie wyjeżdżałam z Julą a sama też nie lubię mieszkać w gościach 🥴

Więc kochane mamusie:

Zdrowych,pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz mokrego Smingusa-dyngusa Wam i całym Waszym rodzinkom życzy Jula, julik i K.!!!

pa pa całusów 102 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wesołych świąt mamusie :-)

Julik, polecam cieplejszą kurteczkę, rekawiczki, czape, szalik oczywiscie tez. Co prawda z Białegostoku pisze, ale w Suwałkach pewnie jest jeszcze chłodniej 🙂

Ja upiekłam fajny sernik- z mlekiem w proszku. PYCHA ! Taki megadelikatny jest. Na spodzie z kruszonych herbatników 🙂 I oczywiscie blok- do masy dodałam imbir, chili, kardamon, żurawinę, wiórki kokosowe i herbatniki 😁 mniam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANE
cos mały na dzisiaj taki dziwny dzień nie dośc że spał tylko poł godz. w ciagu dnia to teraz strasznie płakał zanim zasnął pewnie za bardzo przemeczony i nie potrafił sie wyciszyc
świeta tutaj spędzamy przyjechał tylko siostra z mężem i działamy w 5 😉 jak pogoda bedzie wzgledna to po sniadaniu wycieczka nad morze tylko ciekawe jak to będzie dzisiaj snig padał 😮
no dobra uciekam jeszcze raz wszystkiego naj naj buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane znalazłam wreszcie chwile więc życzę Wam :
Niechaj Wielkanocne życzenia
pełne nadziei i miłości
przyniosą sercu radość w te święta
i w przyszłości.
Życzę
Wielkanocy jak bajka
i smacznego jajka,
tęczowych pisanek
i dyngusa cały ranek,
słońca wiosennego
i uśmiechu promiennego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małamyszko ,najlepiej skosztuj to się dowiesz czy wyszedł 😉
Gabb,imbir,chili ,kardamon i tą całą resztę dałaś do masy serowej?łał co to za sernik? 😲
J dzisiaj prawie cały dzien walczyłam w kuchni,a od południa walczymy z mega odparzeniem u Zuzi,jak zasypiała po południu to chyba zrobiła kupkę itak z nią spała przez prawie 3 godz.nigdy jeszcze czegos takiego nie miała,jeden ogien ,większosc czasu lata z gołym tyłkiem ,ale to chyba nic nie pomoze, smarujemy mascią z antybiotykiem ,ale nie wiem kiedy sie tego świnstwa pozbedziemy, 😞nie da sie nawet dotknąć jak chce ja posmarowac,
Jutro święta ,ale chyba nie zabiore Zuzi do kościoła,bo po tym szczepieniu nadal jest stan podgorączkowy,a nie chce zeby wdały sie jakies powikłania ,pogoda nieciekawa,wiec nie bede ryzykowac, jak czytałam jaka niebezpieczna moze byc ta szczepionka to az mi włosy dęba stanęły,w przychodni nikt mnie nawet nie poinformował ze temp .moze pojawic sie dopiero miedzy 7,a 14 dobą po szczepieniu,
Kochane jeszcze raz spokojnych świąt,do zobaczenia we wtorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka na te odparzenia może do wanienki wlej wode dodaj mąki ziemniaczanej i niech tak posiedzi powinno jej ładnie ulżyc u mnie sie sprawdziło i też talkowałam tylko mąką powodzenia 🙂
a tutaj snieg od rana pada 😮 jeszcze raz Wesołych i pewnie do wtorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam! ja tylko chcialam powiedziec ze u nas ciagle cos sie dzieje i mam bardzo malo czasu 😞 blanka znowu chora! bylam z nią prywatnie u homeopatki i stwierdzila ze nie toleruje mleka krowiego, nie tyle co ma alergie ale jej organizm nie toleruje tego białka!stad sucha skóra, nieprzesypiane noce, drażiliwość, itd musimy wyelominowac wszysstko co ma związek z mlekiem krowim. pije mleko sojowe z kleikiem kukurydzuanym, budzi siew nocy i domaga mleka, jest nam ciezko ale jakos sobie dajemy rade! przez 3 tygodnie musimy to sprawdzic, pradowpodobnie dlatego ma taki zasluzowany oranizm, zr ciagle ma katar i dlatego choruje na angine albo zapalenie ucha! nie moze tez jesc bananów, musimy ją odsluzowac bo ciagle ma katar odkąd jest na mm. czeka nas ciezki okres!
pozdrawiam wszystkie mamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...