Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Hejjjj i juz po pierwszym egazminie
Powiem wam,ze nawet nawet.Chociaz bulwersuja mnie klucze z odpowiedziami,bo kazdy je moze inaczej sformulowac prawda?? a klucze sa narzucone.Mam nadzieje ze beda tez liczy na poprawnie udzielona odpowiedz.

Wypracowanie pisalam z Lalki i Ludzi bezdomnych.Charakterystyka -letury liznelam co prawda ale nie zle poszlo,byly dwa teksty wiec z nich samych mozna bylo wiele napisac kwestia weny 😉

Przepraszam ale musze usciekac Szymcio cos sie pochorowal,katarek mam co prawda nie zatyka mu noska ale slysze ze inaczej brzmi jego glos i kaszle troszke... Po maturach zajrze na dluzej

Buziaki

no to świetnie że jesteś zadowolona i oczywiście czekamy na Ciebie po maturze 🙂 kciuki trzymamy 😁
dużo zdrówka dla Szymonka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sobolinek ja wiem tylko się zawsze tak droczę 😜 ale u Was to rzeczywiście śmieszna sytuacja znajoma miała to samo rodzice jaśni jak ściana białą na dodatek 😉 a synek murzynek 🤪 Mirka mówiła że jak jej małego podali to zapytała się czy dzieci im się nie pomyliły 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie oglądam "Na dobre i złe" i jednak chyba się nie pomyliłam i uśmiercą Lenę na "uczczenie Mrozowej i kobiet z tymi samymi problemami chociaż się łudziłam i pokażą że niektórym się udaje a niektórym nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
właśnie oglądam "Na dobre i złe" i jednak chyba się nie pomyliłam i uśmiercą Lenę na "uczczenie Mrozowej i kobiet z tymi samymi problemami chociaż się łudziłam i pokażą że niektórym się udaje a niektórym nie

Hej
A mnie się wydaje, że Lenka wygra tą walkę o życie, która wzmocni uczucie Latoszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Evek super, że jesteś zadowolona z polskiego 🙂 Pierwszy egzamin masz już za sobą 🙂 🙂 Będzie dobrze!!!


Dokladnie kochana bedzie dobrze juz blizej niz dalej konca 😉 ale i tak cie podziwiam bo ja bym nie wiedziala jak sie do tego zabrac !! Moj polski jest bardzo biedny przez 9 letni pobyt w Usa. 3mamy kciuki 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu jak BLanusia ??? Wrocila juz do zlobka?? Czytalam, ze jeszcze jej organizm sie czysci z tych sluzow. hmmmm ciekawa jestem czy to zeczywiscie od tego mleka i nabialu Blanusia tak chorowala. Wogle kochana mam pytanie czy w zlobku Blanusi kaza juz sami jesc czy karmia tam dzieci?? Bo wiem ze miala isc do starszej grupy a jak bylo wczesniej karmili ja czy sama jadla ?? Daj znac!
Alowo ty nie sluchaj ja obejzalam zdjecia na agu i fakt faktem podobny do taty, ale mamusie tez widac !! 🙂 o kurcze musze uciekac puzniej napisze wiecej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
alwo napisał(a):
właśnie oglądam "Na dobre i złe" i jednak chyba się nie pomyliłam i uśmiercą Lenę na "uczczenie Mrozowej i kobiet z tymi samymi problemami chociaż się łudziłam i pokażą że niektórym się udaje a niektórym nie

Hej
A mnie się wydaje, że Lenka wygra tą walkę o życie, która wzmocni uczucie Latoszków 🙂[/quote}]


no zobaczymy pewnie już w następnym odcinku będzie wszystko jasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁my już nareszcie w domku,którego prawie nie poznałam ,na placu mam busz 😁wszystko zarośnięte
nocka w samochodzie minęla spokojne trasa zajeła nam 7 godz Zuza spała cały czas nawet jeszcze 2 godz pod domem w samochodzie bo szkoda mi jej było budzic o 4 .30,wogóle w Gdanski zaczeła spac dluzej bo spi do 7,7.30
powiem Wam ze teraz jak pootwierali autostrady do jedzie sie super ,w sumie na 600 km do przejechania ,tylko,160 to normalne drogi ,ale cena za autostrade 😲 😮,lepiej nie gadac,
Sobolinku pytałas czy Michał jest z nami?,nie został z Berta,spał u mojej mamy ,ale bałam sie zostawic psa całkiem samego bo nigdy nie był w dodatku do tej pory spała w domu a ma bude na dworze i w niej nie spi,bałam sie ze moze nie chciec jesc albo wyc w nocy,sasiedzi mieli na nia oko,i wyła podobno 2x ale strasznie teskniła i nie chciała jesc,chociaz wcale nie wyglada ,
Evek,ciesze sie ze Ci poszło,swoje droga teraz matura to chyba prosta jest skoro ma sie jakies teksty i odpowiedzi ,za moich czasow dostawałas temat i trzeba było pisac,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laseczki
Ja zdycham a w zasadzie moja noga. Poszaleliśmy z T na tarasie, posadziłam kwiaty w doniczki, T usunął padnięte clematisy (zuzka Tobie też zmarzły clematisy, czy tylko te w doniczkach kaput) Rano byliśmy w Obi i na spacerze w parku. Chcieliśmy iść na jeszcze jeden spacerek, ale nie dam rady.
zuzka super, że już jesteście 😁 😁 😁 Co na śląsku to na śląsku, bliżej 🙂 Jesteśmy z T ciekawi ile kosztuje przejazd w jedną stroną do Gdańska?
Co do matury to ja też pisałam wszystko z głowy na dany temat, nie było żadnych tekstów ani nic. Trzeba było pamiętać wszystkie ważne cytaty itp. Teraz faktycznie znacznie łatwiej jest, testy z biologii i innych przedmiotów a ja musiałam pisać elaborat na kilka kartek papieru kancelaryjnego (ciekawe czy jeszcze się pisze na papierze kancelaryjnym 🙂 ) Ale uważam, że każdy przeżywa swoją maturę tak samo, stres jest taki sam, bo dla każdego to trudne i ważne zdarzenie (na ten moment, bo później każda sesja na studiach to taka mała matura 🙂 a wiadomo sesji jest 10 lub 12 🙂 )
Evek powodzenia w dalszych etapach zdawania matury 🙂 I gratulacje za język polski 🙂 Najważniejsze, że temat "siadł" (tak się mówiło za moich czasów, a ja to dinozaur jestem )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Joasiu jak BLanusia ??? Wrocila juz do zlobka?? Czytalam, ze jeszcze jej organizm sie czysci z tych sluzow. hmmmm ciekawa jestem czy to zeczywiscie od tego mleka i nabialu Blanusia tak chorowala. Wogle kochana mam pytanie czy w zlobku Blanusi kaza juz sami jesc czy karmia tam dzieci?? Bo wiem ze miala isc do starszej grupy a jak bylo wczesniej karmili ja czy sama jadla ?? Daj znac!
Alowo ty nie sluchaj ja obejzalam zdjecia na agu i fakt faktem podobny do taty, ale mamusie tez widac !! 🙂 o kurcze musze uciekac puzniej napisze wiecej 😘


Nanusiu Blanka idzie w poniedziałek po długiej przerwie do żłobka. Widać poprawę, dieta bezlmeczna przynosi efekty: katarku praktycznie zero, policzków czerwonych i suchych już nie ma, tak samo szorstkiej skóry też juz nie ma 🙂 no i lepiej śpi, przesypia całą noc od 19:00 do 5:00 lub 6:00 🙂 czasem raz sie obudzi ale dostanie dyda i śpi dalej.
A w tej straszej grupoie jeszcze karmią dzieci, samodzielnie jedzą w kolejnej grupie, czyli id września może już pojdzie do nowej grupy, bo ta w której jest teraz jest do 18 miesiąca...zobaczymy bo na razie jest najmłodsza w tej grupie. A Ala kiedy zacznei śmigać do żłobka?? 🙂 ciekawe jak zniesie tą zmianę! Trzymam kciuki zeby się zaklimatyzowała i żeby nie chorowała!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Blanka jest coraz bardziej nieznośna, no i łąpie dzieci za włosy i bije :/ kurcze wszyscy uciekają z piaskownicy jak wchodzi Blanusia!!! Już nie wiem co robić bo w ogóle nie słucha i jak mówie ze nei wolno i podnosze głos to jeszcze mnie potrafi łapką walnąc :/ nei robi tego cały czas bo bywa ze tuli i całuje dzieci, mnie rzadziej bije, mam nadzieje ze to przejsciowe bo jeszcze jej nei bedą chcieli w tym żłobku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Dziewczyny mam dylemat czy szczepić na ospę Blankę czy nie 😞 do czwartku muszę podjąć decyzje! POmózcie! Co sądzicie??

Hej Joasiu ja bym szczepiła, tym bardziej, że wraca do żłobka. Nie wiem jak w żłobkach, ale w przedszkolach ospa jest rok w rok, a wiadomo, że maluszki ze żłobka mogą mieć starsze rodzeństwo w przedszkolu i wtedy ospa murowana
Ja zaszczepiłam Anię i nic jej nie było po samej szczepionce, niedługo idziemy doszczepić 2 dawką bo po 6 tyg od pierwszej trzeba doszczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
sobolinek napisał(a):
alwo napisał(a):
właśnie oglądam "Na dobre i złe" i jednak chyba się nie pomyliłam i uśmiercą Lenę na "uczczenie Mrozowej i kobiet z tymi samymi problemami chociaż się łudziłam i pokażą że niektórym się udaje a niektórym nie

Hej
A mnie się wydaje, że Lenka wygra tą walkę o życie, która wzmocni uczucie Latoszków 🙂[/quote}]
no zobaczymy pewnie już w następnym odcinku będzie wszystko jasne


A ja znam finał tej sytuacji, ale nie będę zdradzać, żeby nie zabierać Wam przyjemności oglądania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coś mi się popsuło i mój wpis jest jako cytowany, ale nie dam rady tego stamtąd wyciągnąć 🙃

Witam tak w ogóle, późno, bo walczyłam z agu do tej pory 🤔 Wrzuciłam trochę zdjęć z ostatnich dni. W świetle dziennym okazało się, że jednak nadal jestem ruda, a nie blond, ale nie poddam się i będę jeszcze próbować 😜

Evek, cieszę się, że po polskim jesteś zadowolona. trzymam kciuki za pozostałe przedmioty. Powodzenia! 😘

Joanna, w sprawie szczepionki Ci nie doradzę, bo jestem zielona w tym temacie 🤨 Jeśli chodzi o zachowanie Blanki to ja zawsze, gdy Ula robi coś niedozwolonego staram się pokazać jej jak można/powinno się zachowywać, zmieniam jej aktywność na tą bardziej pożądaną, żeby nie mówić ciągle "nie wolno". Na przykład gdy widzę że zaczyna trzepać kota to mówię, aby zrobiła cacy kotkowi, gdy zaczyna grzebać w szafce z talerzami, zabieram ją stamtąd mówiąc zostaw, czy nie wolno i zajmuję ją czymś innym, gdy zaczyna szarpać książkę mówię, abyśmy pooglądały książeczkę i zaczynam przewracać powoli strony itp. Może na Blankę też jakoś to podziała i przestanie być postrachem piaskownicy 🙃 A podnoszenie głosu może nauczyć, że gdy czegoś się domagamy tak właśnie należy się zachować... Wiem po sobie, że czasem nie da rady się powstrzymać, ale zawsze można się starać tego unikać.

Zuzka, super, że podróż powrotna dobrze Wam minęła. Teraz czekamy na foto- i filmo- relacje 🙂

U nas wczoraj tylko pod wieczór delikatna burza była (gdy Ula usłyszała grzmot przy otwartym oknie to się wystraszyła i koniecznie chciała się przytulić...) a dziś znów ładnie. Jak jutro pogoda dopisze to gdzieś wyruszymy na małą wycieczkę. Także życzę wszystkim przyjemnej i relaksującej niedzieli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
Sobolinku mam dylemat czy szczepić czy nie dlatego, ze jej lekarka jest przeciwna, jest pediatrą, homeopatą i neonatologiem i mówi, ze to nie jest choroba na tyle groźna, żeby szczepić, poza tym nawet jak zaszczepię to i tak zachoruje, bo uczęszcza do żłobka, mówi, ze nawet jest za tym, żeby jednak dziecko przeszło tą chorobę. Ja ogólnie też chciałam tylko szczepić na te obowiązkowe szczepionki, ale zastanawiam się nad tą na ospę ze względu na powikłania, które mogą wystąpić po chorobie :/ Chciałam wiedzieć co myślicie.

Asiula dzięki za rady, tez o tym myślałam, żeby właśnie tak reagować tylko że ona musi zrozumieć, ze nie wolno bić, mówię jej że nei wolno bić i biorę jej rączkę i pokazuje że trzeba robić cacy i tuli tuli zrobić. Ale to nie przynosi rezultatów :/ W ogole jak jej coś nie wychodzi to staje się nerwowa i czasem wpada w szał:/ nie wiem skąd w niej tyle złości :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu nie wiem skąd masz takie przekonanie, że "jak zaszczepisz to i tak zachoruje". Szczepionka chroni przed zachorowaniem, znam kilka przypadków dzieciaków, które zostały zaszczepione i do tej pory nie zachorowały (a przeszły żłobki i przedszkola, gdzie tak jak pisałam ospa jest co roku). Twój wybór oczywiście. Ja tam nie chcę, żeby Ania miała blizny z drapania się po strupach, bo w tym wieku przecież jej nie wytłumaczę, że nie może się drapać, a kontakt z dziećmi na placu zabaw czy u mojego brata teraz będzie częstszy.
A swoją drogą tak się właśnie zastanawiałam skąd u Ciebie ta zmiana zdania, bo pamiętałam, że jesteś przeciwniczką tej szczepionki 🙂 i już kiedyś na ten temat pisałyśmy 🙂 Ale masz rację, lepiej konsultować niż później żałować 🙂 Ale się zrymowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. Jestem już w domu bez chłopaków więc postanowiłam wejść na forum i poodpowiadać wszystkim.

Nanusiu - Michaś ma tylko 4 ząbki na górze i 3 na dole. Ale niedługo wyjdą kolejne, bo już bialutkie dziąsła.
Joanna - Michaśuczulony na białko jajka, ryż i pomidory. Te rzeczy odstawiliśmy i zdrowieje. Nie ma problemów z cerą no i nie choruje od 3 tygodni.
Evek - to wciąż trzymamy kciuki za maturę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...