Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hehe aż się uśmiałam jak poczytałam komentarze o moich podwójnych uśmieszkach hehehe to takie moje przyzwyczajenie wstawiać je podwójnie (w smsach też to robie 😜). Spokojnie w ciąży nie jestem na 100% bo dzisiaj krwi bym raczej nie mogła oddać 😜
Widzę w większości robicie już pomału przygotowania i porządki świąteczne u mnie pewnie jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę 😜
A wracając do prezentów, dziś kupiłam w tesco Piotrkowi drewnianą kolejkę taką którą chciałam 😁 na allegro kosztowała 119zł + przesyłka a ja dałam 89zł. Upatrzyłam ją w gazetce po tym jak monic poradziła mi śledzenie strony tesco 🙂

Miłego wieczoru wszystkim 🙂 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Edziu- a tez juz myslalam ze podwojnie 🙂
Co do kolejki- super. Taka drewniana co wagoniki mozna kupowac osobno, firmy carousel? Jesli tak to wlasnie tej firmy mamy ten duzy woz strazacki i teraz rakiete. Firma chyba robi bezposrednio dla tesco ale zabawki sa solidne.

Co do zwolnienia - tamten caly tydz bylam na zwolnieniu. Nie chce tez zostawias kumpeli samej- druga wyjechala i juz w tamtym tyg ta co zostala to pracowala codziennie po 12 h...wiec po prostu, po ludzku chce by miala troche wolnego- tym bardziej ze ma mame w szpitalu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):

Gratuluję silnej woli 🙂 Zejść z 4 łyżeczek do 0 pewnie było mega trudno. Wiem coś o tym, bo też poddałam się małemu liftingowi hehe i zrzuciłam 16 kg 🙂 Ale wierz mi, że nie tęsknię za słodyczami, można się szybko odzwyczaić.
A to jakiś większy plan odchudzania czy akcja "precz z cukrem"? Bo z tego co pamiętam, to jesteś szczupła i nie musisz się katować dietami.
Powodzenia życzę i i wytrwałości 🙂


Raczej akcja "precz z cukrem" ale nie ze czekoladą :-) nutella pozostała no i takie typu: ciasteczka czy muffinki własnej roboty:-)))
Ale ty 16 kilo? gdzie ty je nosiłaś?, mogę to sobie wyobrazić bo mój K. zrzucił ostatnio 15 ale on miał wielki mięsień piwny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek mamusie 🙂

Ja już po porannych zakupach w tesco. Podobnie jak przedszkole, mam 3 minuty drogi więc jestem tam częstym gościem 🙂
Kolejki u nas są wszystkie inne (mniejsza lub większa ilość elementów) tylko nie ta konkretna co kupiła Edzia90. Za to kupiłam Ani kolejne puzzle z serii 9w1. Asiula polecam dla Uli na dobry początek, bo to zestaw 3x12, 3x24, 2x36. Ania je uwielbia. Ostatnio kupiliśmy z Kubusiem za 44 zł 😞 i teraz kupiłam z Myszką Miki w promocji za 22 zł (opłaca się) i będzie miała na Mikołaja. Wczoraj niosła z przedszkola "TETENT"(prezent) (własnoręcznie pomalowaną bombkę) a ja się modliłam, żeby jej nie potłukła hehe. Oj mało wiary mam w to moje dziecko. Oczywiście udało się jej donieść 🙂

Julik to widzę, że akcja mocno okrojona hehe bo czekolada i nutella to też sam cukier 🙂 No chyba, że 90% czekolady. Anka i T tylko taką lubią. Ja nie przepadam.
Mnie został brzuch po ciąży i za żadne skarby nie chciał zejść, więc został Montignac, na którym po raz kolejny się nie zawiodłam. Jem troszkę inaczej ale równie smacznie jak nie smaczniej, bo sama piekę pyszny chleb orkiszowy np., muffinki (na bazie migdałów lub mąki pełnoziarnistej) i inne pychotki 🙂
No i zeszłam z rozmiaru 44-46 na 36 🙂 Super się czuję, ale pewnie Twój K też to u siebie zaobserwował 🙂 Powodzenia dla Was

Monic jak się czujecie z Fifim? Dużo zdrówka dla Was!

A może Małamyszka nas czyta i też postanowi do nas wrócić!

Asiula ja jak patrzę na te tłumy przed "moim" centrum handlowym za oknem to też mam dość kupowania czegokolwiek, dlatego właśnie chodzę rano jak odstawię Ankę do przedszkola. Wtedy jest w miarę pusto. Prezentów też nie mam zamiaru kupować niewiadomo ile, bo Ania na szczęście nie jest z tych dzieci co to MUSZĄ DOSTAĆ i tyle. Zadowoli się tym co dostanie.
hehe wczoraj rysowali w przedszkolu listy do św. Mikołaja i Panie miały zagwozdkę bo Ania się uparła, że chce dostać Rakietę i przedszkolanki zachodziły w głowę jak narysować kontury rakiety, żeby mogła ją pokolorować.

Miłego dnia mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie

Monic to fajnie, że Filipek już coraz lepiej się czuje. A Ty kobietko się kuruj domowymi sposobami i nie daj się choróbsku. I uważajcie w najbliższych dniach na tą pogodę, bo ma być bardzo wietrznie i ślisko no i zimno.Brrrr

Ja dziś w przedszkolu się dowiedziałam, że Ania musi być przebrana za śnieżynkę (w jasełkach domniemywam 🙂 ) i jestem na etapie szukania takowego stroju. Byłam w ciucholandzie gdzie ostatnio jej kupiłam 2 stroje, ale wczoraj wszystko poszło. Widocznie inne przedszkola wcześniej puściły parę z ust, albo ja jestem taka zacofana i nie przewidująca mama. Ale nie spodziewałam się, że takie maluszki będą robiły kolejne przedstawienie.
Dziś w przedszkolu gwiazdą był Pan Górnik, który opowiadał dzieciom o pracy pod ziemią. W piątek Anka idzie na przedstawienie do domu kultury a później przyjedzie do przedszkola Mikołaj (totaj hehe) i będą prezenty i pamiątkowe zdjęcie w czapkach. Właśnie przerabiam czapkę dla dorosłego w dziecięcą.
Powiem Wam, że to przedszkole mnie masę stresu kosztuje 🙂 co idę po Anię to rozglądam się co jeszcze Pani dyrektor nie wymyśliła. Aha zapomniałam napisać, że w przyszłym tygodniu jeszcze Ania (i inne dzieci) będzie miała Dogoterapię z jakimś specjalnym psem. Tego się dowiedziałam dziś. 😁 😁

Cieplutkiej nocy dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i wiem. Moja choroba to zatoki. Nieziemski bol zatok, bol policzek, bol zebow(ropa schodzi w dol) no i lekarka sie boi ze tez oskrzela bo slyszala jak mi to tam skapuje:/ wiec mam antybiotyk i calcium, wieksza pomoc ( konsultacje laryngologiczna i przeswietlenie) dostane po okresie ciazy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
No i wiem. Moja choroba to zatoki. Nieziemski bol zatok, bol policzek, bol zebow(ropa schodzi w dol) no i lekarka sie boi ze tez oskrzela bo slyszala jak mi to tam skapuje:/ wiec mam antybiotyk i calcium, wieksza pomoc ( konsultacje laryngologiczna i przeswietlenie) dostane po okresie ciazy:/


Oj to współczuję 😞 Tym bardziej, że musisz uważać na to co bierzesz. Ja też mam przynajmniej raz w roku ból zatok ale tych czołowych, masakra jak trzeba się schylać. Wtedy biorę Sinulan Forte i Sumamed (antybiotyk), ale pewnie to niewskazane dla przyszłych mam. Dużo zdrówka i smarkaj do woli żeby Ci nic do oskrzeli nie leciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się mikołajkowo 🙂

Mam od kilku dni internet też w gabinecie w szkole to może łatwiej będzie mi zajrzeć tutaj 🙂 Chociaż powiem Wam, że są takie dni, że praktycznie nie mam kiedy na tyłek usiąść i coś zjeść spokojnie.

Monic, jeszcze raz zdrówka dla Ciebie życzę, żebyś przetrwała to i szybko wróciła do normy.

Sobolinku, z tego co piszesz widać, że pani dyrektor przedszkola dwoi się i troi żeby coś się cały czas działo dla dzieci. To bardzo budujące, że są tacy ludzie jak ta pani i takie miejsca jak przedszkole, do którego trafiła Ania 🙂

Ulka moja wczoraj zrobiła teściowej kupę w majtki, a za jakiś czas posikała się... Na początku tygodnia dwa razy posikała się teściowi na kolanach... Teściowa twierdzi, że pewnie ma pęcherz przeziębiony, ale moim zdaniem to wcale nie o to chodzi, bo generalnie wszystko działa jak trzeba. Moim zdaniem robi to "celowo", że to na tle tęsknoty za nami, jakiegoś napięcia (wszystkie przypadki miały miejsce popołudniu)... Martwi mnie to bardzo... Dziś rano obiecała mi, że będzie sikać do nocniczka. Zobaczymy...

Rano znalazłyśmy prezent od Mikołaja - puzzle 😉 Oczywiście musiałyśmy ułożyć od razu. Ula rozpoznawała elementy, wiedziała gdzie mniej więcej pasują, ale włożyć nie umiała odpowiednio, ale to pewnie kwestia wprawy. Puzzle pojechały z Ulą do babci, a jakże 🙂

Narazie tyle. Miłego dnia wszystkim życzę. Dla mnie ta data kojarzy się też bardzo przykro, bo tego dnia, rok temu, byłam w szpitalu i ostatecznie rozstałam się fizycznie z naszym drugim Dzieciątkiem... I nawet ten wiatr nie jest w stanie wywiać mi dziś smutku z głowy i serca....

Ściskam cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mikołajkowe mamusie 🙂

Ja dziś przez całą noc myślałam jak ta moja Ania pójdzie w taki wiatr i ślizgawicę ponad 3 km (w obie strony) pieszo na przedstawienie mikołajkowe. Na szczęście przedszkole odwołało to wyjście. 😁
Ciekawa jestem jak zareagowała na prawdziwego Mikołaja i czy nie będzie się bała stanąć przy nim do zdjęcia 🙂

Asiula bardzo mi przykro, że z taką tragedią Ci się kojarzy ten dzień. Nic i nikt tego nie zmieni i nie zabroni Ci przeżywać tych emocji, bo one już z Tobą będą przez całe życie. Ale może z czasem troszkę zmieni się Twoje postrzeganie tego święta. Wierz mi nasze dzieci nie pozwolą nam o nim zapomnieć.

Ania wczoraj przed zaśnięciem wciąż powtarzała, że mama ma iść kupić prezent. Ale jak pytałam ile to chciała tylko jeden 🙂 Moja kochana 🙂
Na Anię też czekają puzzle, ale nie dałam jej ich rano, bo byśmy nie wyszły do przedszkola 😁 Zapakowałam jej ładnie w PREZENT z kokardką, bo ona ma teraz fazę na prezenty, co wyglądają jak prezenty.
W końcu kupiłam jej już trudniejsze (36, 48, 54 i 70 elementów) a te łatwiejsze będą dla Madzi, bo ona dopiero zaczyna swoją przygodę z puzzlami.

Wczoraj też ubrałyśmy pierwszą Anulkową choineczkę. Ale główna dowodząca bombkami była szczęśliwa 🙂

Ja jestem po wizycie mojej przyjaciółki, która nosi pod serduszkiem swojego upragnionego, wyczekanego skarbusia 🙂 Kiedyś Wam o niej wspominałam. Przeszła długą i bolesną drogę ale odpukać się udało 🙂

Miłego dnia mamusie i odezwijcie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula kochana, jestesmy z Toba

U nas Mikolaj byl przed poludnie,tzn zapukal o zostalwil prezent na srodku pokoju...niestety nie wychodzimy jeszcze z Filipem wiec nie widzial dzis prawdziwego mikolaja:/ jestem troszke smutna ze przez ta chorobe go tyle omija...byc moze ten dzien by go bardziej przekonal do przedszkola 😞
Niedawno wrocilam z pracy- chlopaki bajke ogladaja i teraz obaj padli...a dla mnie nie ma miejsca w lozku 😁
No i dostalismy auto z megabloks, puzzle(takie mnieksze 54 el), a od drugiego mikolaja (mojej mamy) dostal kierownice - polecilam mamie to kupic bo wiedzialam z Filip bedzie przeszczesliwy 🙂
Na poczatku tylko zadal pytanie- a gdzie autko? Bo myslal ze ta kierownica musi czyms sterowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć sobotnio 😘
Dzieki za slowa wsparcia. Ten smutek to taki w tle przez caly dzien, ostatni czas. Nie jestem rozżalona, rozpamietująca, niepogodzona z tą stratą, już mam to za sobą, ale tak po ludzku, po matczynemu smutno mi gdy wspominam tamten czas, tamto Maleństwo...

Dziś w końcu wzięłam sie za porzadki w tym jednym niewykorzystywanym przez nas do tej pory pokoju. Dalam po robocie, aż brzuch mnie troche bolal potem... Ale wyglada to juz jako tako. Moze uda nam sie urzadzic tam pokoj dla Dzieciątka zamiast wprowadzac je do naszej sypialni...

Sobolinku, dobrze ze jednak odwołali to wyjście. I jak spotkanie Ani z Mikołajem?

Monic, a moze Filip by sie tylko zestresował podczas spotkania z Mikołajem, a tak ma frajdę z upominków 🙂

Zabieram sie za obiad, miłego dnia Mamusie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
Widzę ze mnie zawiesilo i wiadomość dwa razy poszła a co 🙂
Najpierw kilka słów do Was a pózniej napisze co u mnie
Sobolinku mój to np z talerzami ,sloikami wedlina pomidorem itp lata bo chce pomoc nakryc do stołu a mi serce w gardle staje czy doniesie to juz nawet o talerze nie chodźi tylko o niego co by sobie krzywdy nie zrobił 😉
Co do przedszkola to pozazdrościć dużo juz takich nie ma 😞 a tutaj to w ogóle zapomnij 😞
Monic zdrowia mam nadzieje ze z dnia na dzień czujesz sie coraz lepiej i z tego co rozumiem teraz to Ty pracujesz po te 12 godzin tak za siebie i kumpele ???
A co do Mikołaja to wiesz mógłby sie jeszcze bardziej wystarczyć to wtedy juz w ogóle nie chciałby Wam chodzić tak jak Asiula pisze za to miał mega radość w domu 🙂
Asiula wiesz co myśle ze masz racje ze to trochę po złości z tęsknoty i kto wie czy nie z poczucia ze niedlugo zajda jakies zmiany itp rzeczy mój np tez miał etap cofnięcia zaczął od nowa w majtki sie załatwiać nie za każdym razem ale często więc i ja sie cofnelam znów brawa większa uwaga jaki do juz duży itd po prostu myśle ze zauważył ze przeszło sie z tym do normalności a mu chyba brakowało tej uwagi wyłączności sama nie wiem
Asiula mam nadzieje ze dzisiaj masz juz lepszy dzień??? Doskonale Ciebie rozumiem mi do tej pory często zdarza sie myśleć o Danusi a teraz jak jestem w ciazy z dziewczynka to chyba jeszcze bardziej ( strasznie sie boje ale nie o tym miałam pisać to pózniej) jednym słowem jestem z Toba a i taka " zadumy" jest czasami potrzebna tym bardzie j ze z tego co czytam to jest taka " normalna" mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi .......bo to oczywiste to Wasze przeżycia i tego nie da sie wymazać z pamięci pózniej jest lżej ale sie nie zapomina trzymaj sie kochana 😘
No dobra to by było tyle 😘 😘 😘
Aaaaaa sobolinek wspomnialas o malejmyszce a wiesz co u Zuzki jak mała i w ogóle co porabia dalej jesteście w kontakcie ???? Pozdrów ja od Nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz druga cześć czyli co u Mnie 😉
Od razu mówię nie za ciekawie jestem zestresowana niewysłane wyc mi sie chce ( czasami sama nie wiem dlaczego po prostu) pocieszam sie tylko ze jeszcze trochę i ten horror sie skończy ( donoszenie poród)
To tylko moja psychika bo w domku i u Gabrysia wszystko w jak najlepszym porządku co by nie było tak pesymistycznie 😉
Kurcze wiecie co moze jutro dokończe bo coś humoru nie mam to zaraz cały tekst mrocznoscia będzie przesiakniety 🤢 😉
Dodam tylko u lekarza byłam wszystko ok
Jak juz pisałam Gabriel ok
Mikołaj pierwsza klasa wujek sie postarał
Tylko psycha mi siada
Spokojnej nocki i do jutra fajnie ze Was mam jest sie komu wyrządzić i bez krytyki sie obejdzie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 😘

No to czas zacząć kolejny tydzień pracy...

Alwo, domyślam się, że nie jest Ci łatwo w tym czasie po tragedii, jaką przeżyliście... 😞 Pamiętam jak i z Gabrysiem przeżywałaś i się denerwowałaś, najbardziej właśnie pod koniec ciąży. Jesteś pod stałą opieką lekarza, jak piszesz wszystko OK i z Tobą i z Córcią i tego się trzymaj 😘 Już niedługo będziesz tulić swoją Księżniczkę, przewijać, karmić i się nią cieszyć. Musisz tylko przetrwać te dwa - trzy tygodnie 😘

Ależ moja Ulka miała radochę ze śniegu 🙃 Już wcześniej, jak tego śniegu była tylko odrobinka to przeżywała, a teraz, jak mogła sobie połazić po śniegu i pojeździć na sankach to w ogóle odlot 😁 A dziś deszcz pada i jest fatalnie na drogach i chodnikach... 🤨

Udanego dnia Wam Dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór mamusie

alwo kochana mam nadzieję, że nastrój Ci się poprawił (choć trochę). Masz prawo się bać i martwić, tym bardziej po takich przeżyciach, ale postaraj się myśleć pozytywnie (wiem, że to banał). Na pewno wszystko będzie dobrze i już niedługo będziesz tuliła swoją wyczekaną córcię ( bo moja to już jest "wyszczekana" hehe) Jestem z Tobą i mocno trzymam kciuki za końcóweczkę ciąży i szczęśliwy poród!!!!!!!!!!!!!!!!

Asiula fajnie, że u Was śniegu napadało 🙂 i Ula mogła z niego w pełni już skorzystać. U nas wczoraj padał śnieg i ciut napadało na tarasową trawę. Ania była zachwycona białym puchem, ale dziś rano już +4 i cały dzień podobnie jak u Was padał deszcz. Musimy jeszcze trochę poczekać z sankami, choć w tamtym roku wcale nie chciała na nich jeździć tylko był ryk, ale podejrzewam, że wtedy nie była jeszcze gotowa.

No i u nas powtórka z rozrywki... Ania ma katar i jutro nie idzie do przedszkola. Żałuję, bo właśnie jutro są zajęcia Dogoterapii i Ania nie weźmie w nich udziału. Ale wolę ją przetrzymać żeby nie wdała się jakaś infekcja, bo w przedszkolu dzieci bardziej chore od niej są, tyle tylko, że rodzice pracujący oboje i nie mają co z nimi zrobić.
Może jutro upieczemy pierniczki a na pewno wyjdziemy na spacerek. Jutro ma być zimniej to na katar idealna pogoda.

Spokojnej nocy mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skleroza nie boli, a szkoda 🙂

Alwo zapomniałam Ci napisać o zuzce. Oczywiście jesteśmy w kontakcie cały czas, teraz mailowym, ale latem dziewczyny były u nas w odwiedzinkach 🙂 Zuzia jest śliczną dziewczynką z blond loczkami. Buzia jej się nie zamyka ale przez to jest jeszcze bardziej kochana, mamusia może jest innego zdania 😁 Uwielbia tańczyć i śpiewać (Zuzia, nie mamusia CHYBA 😁 ) Zuzia nie chodzi jeszcze do przedszkola, dlatego zuzka jest z nią w domku.

Dobra, uciekam, aha przed chwilą kupiłam na allegro ten zestaw Małego Doktora z Kleina (ostatni 🙂)

Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😘

Jak ja nie cierpię wtorków w pracy... 😠 Uczniowie mają dużo lekcji, do tego są tego dnia nauczyciele, którzy nie radzą sobie z dyscypliną i młodzież to wykorzystuje, ja muszę interweniować, a ich zachowanie, przez nagromadzenie tego zaczyna mnie wkurzać, a potem mam do siebie wyrzuty, że pokazałam przy nich swoje zdenerwowanie... 🤢 I tak co wtorek praktycznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...