Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂 🙂
My niedawno wstałyśmy 🙂 🙂 Mała już przesypia noce w swoim łóżeczku tak od 3-4 dni 🙂 🙂 🙂 Ale jak biorę ją karmić tak o 6-7 to już ze mną zostaje 🙂
Ja to w ogóle wit D3 nie podaję... pediatra nie kazał, mam tylko zestaw witamin Protovit. Ale w każdym kraju pewnie inaczej 😉
Wszystkiego naj dla naszych solenizantów :*:*

Niunia, a ty nie powinnaś już dla małegopodawać wit D, bo jest w mleku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cebion multi to tez zestaw witamin i jest bez recepty ale pewnie trzeba sie lekarza poradzic czy mozna dawac!
Ja juz posprzatałam obiad naszykowany tylko wstawic, dzis ziemniaczki z łososiem pieczonym!! Juz sie nie moge doczekac!!!
A telewizor jeszcze nie przyszedł a szkoda bo juz bym cos obejrzala!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u mnie lakarka powiedziała, że nie trzeba w ogóle brać wit D 🤨 że niby wystarczy kilka min dziennie ekspozycji na słońcu, i nawet jak nie ma słońca 2-3 dni to nic się nie stanie w takim krótkim czasie, że dziecko, żeby zachorować na krzywicę, bodajże... tak ta choroba się nazywa?? to musiałoby byc pozbawione słońca dłuuuższy czas... a to jest praktycznie nie możliwe... chyba że mieszkasz w piewnicy i z tamtąd nie wychodzisz. heheh a ja mam bardzo sloneczne mieszkanie, przez cały dzien mam slonce w salonie, a tutaj przebywamy 🙂
no z reszta ja sama juz nie wiem... lepiej sie nie wywodzic na ten temat, bo kazdy lekarz mowi inaczej... z reszta same wiecie jak to jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w szpitalu,polozna środowiskowa oraz moja pediatra mówili, ze K do 3 miesiąca i tylko przy karmieniu piersią, jak się karmi modyfikowanym to nie, chyba ze się dolarmia.z kolei witamine D brać do 18 miesiąca i obojętnie jak się karmi trzeba podawać. I ze słońcem to podobno wit. k się nie daje, a D nie ma nic wspólnego ze słońcem...
A jedna znajoma mówiła mi, ze jej dziecko było lekko przekrzywione na jedna stronę i neurolog kazał jej dawać 2 krople wit. d ( karmiła sztucznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na początku życzenia dla naszych dzisiejszych solenizantów.
Co do D3- mi lekarka mówiła,że tylko przy karmieniu piersią się podaje dodatkowo ,jeśli jest butelka to nie trzeba. Sprawdzałam na opakowaniu mąż nawet pofatygował się poprzeliczać na te same jednostki i rzeczywiście jest jej tyle i zalecają.
A mój mąż pojechał kupić Bebion Comfort w Chacie Polskiej i wyobraźcie sobie coś mnie podkusiło żeby sprawdzić datę na opak. i okazało się że po terminie!!!2 tyg.ale to mnie akurat nie obchodziło zwrócili pieniądze i przeprosili.Zwracajcie uwagę na terminy ważności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pogoda do dupy,co chwilę pada nawet za bardzo na spacer nie ma co za daleko wychodzić.Jestem dzisiaj jakaś wk..na od rana tak po prostu, a w sumie dzisiaj fajnie bo mąż w domku, ale humoru to nie mam.
Kupiłam wczoraj leżaczek bujaczek i nie wiem w końcu zamotałam się w tym wszystkim i kupiłam nie rozkładany, a rękę dałabym sobie uciąć że ma 3 stopnie regulacji siedziska.Dobrze że nowego nie kupiłam,a wachałam się bo brałam pod uwagę zakup jeszcze innego.Wściekła jestem na siebie na maksa.
Na razie za pierwszym podejściem Agatka była zdziwiona,a drugim to zaczęła od razu beczeć.Pozycja jest taka półleżąca nie wiem czy jej wygodnie.
Dzisiaj jadę obejrzeć pierwszy żłobek o 17;00.Rozważaliśmy jeszcze opiekunkę do małej na 2miesiące-wrzesień-październik a potem teściowa w sezonie zimowym małą by się zajęła,bo ma sklep który na zimę zamyka,no a od marca żłobek. Sama już nie wiem co robić bo opiekunki sprawdzonej żadnej nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Dziewczyny, dziekujemy za zyczonka i za pamięć - wszystiego naj dla małej Hani!!!

Ciuszków z firmy DEJNA nie polecam - [po pierwszym praniu wyglądają jak szmatki, mam w sumie 5 szt. i fajny pierwsze wrazenie ale jakosc materiału do bani. Kupilismy min Moja Babcia walki z kapcia i Dziadek wie więcej 🙂

Przedawkowanie wit K lub D3 tez jest niebezpieczne wiec uwazajcie i nie przesadzajcie z witaminami, najlepsza zawsze natura.

Pozdrawiamy z Jedreusiowej Polany, jak sie uda wstawię fotkę w bodziaku dejny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam po długiej nieobecnosci, troszke Was w miedzyczasie podczytywałam ale nie miałam czasu pisac ...
Mam nadzieje ze miewacie sie dobrze tak samo jak Wasze Kruszynki...
Niestety Dawidek złapał jakas chorobe i teraz biedny sie meczy z katarem i lekkim kaszelkiem 😞 Tak mi go szkoda 😞
Niunia co do mleka to jak ja przechodziłam z piersi na sztuczne to pierwszego i drugiego dnia wlałam do swojego mleka 30 ml modyfikowanego a pozniej z kadym dniem zwiekszałam po troszku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
A mój Antek dziś od 6 rano albo je albo śpi, ale tylko przy cycku 😞(( więc ja uziemiona w łóżku. Teraz go odłożyłam, żeby w końcu coś zjeść i się umyć. Jak tylko poszłam do łazienki to się obudził 😞((

To masz tak jak ja 🙂 właśnie mówiłam mamie że Weronika chyba będzie znowu miała skok wzrostowy bo od wczoraj popołudniu tylko je albo śpi 🙂))






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...