Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
salamandra fotki super!!! Widac ze Fasol przeszczesliwy, zresztą jak mama!!!!
niunia jesli Pawełek nie ma problemow z trawieniem i kupkami to mozesz od razu zmienic ale jesli sie boisz to do poki ci sie nan nie skonczy to dawaj raz jedno raz drugie wtedy bedzie mial czas sie przyzwyczaic do bebiko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patrycja - przecudne fotki, a jakie niebo...piękna będzie miał Alex pamiątkę 🙂
Edytko - Wy też prześlicznie wyglądacie z Kornelką, duża już ta Twoja "Malutka", chciałam zapytać czy od dawna tak na prosto ją już nosisz, wygląda jak taka duża dziewczynka 😉
ale jak oglądam zdjęcia Patrycji (mamy dzieciaczki z tego samego dnia) to się już nie przejmuję, że moja Hania jeszcze się tak prosto nie trzyma, u nas właśnie tak jak u Alexa, więc już nie będę się martwić, po prostu nasze dzieci są młodsze.
Ale wszystkie cud, miód, malina 🙂
a, dziękujemy za życzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pisałyście tu o książce Język niemowląt, całej jej nie przeczytałam, ale coś tam zerkam, wydaje mi się, że moja Hania jest wrażliwcem, strasznie muszę uważać, czy jest np zmęczona już (jak się bawi), bo jak trochę ją przetrzymam to zwyczajnie się drze, zamartwiałam się, że to przez brzuszek, albo przez inne rzeczy, ale chyba nie, po prostu bardzo lubi mieć wszystko poukładane i żadnych zmian, np wczoraj koło 19 pojechaliśmy do mojego taty złożyć życzenia, a ona zwykle o tej porze w kąpieli. Była grzeczna, w samochodzie zasnęła, ale po powrocie - płacze i krzyki, zasnęła ok 22, a dziś, już w domku na spokojnie, 18:40 kąpiel, 19 -śpi jak aniołek, ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jeszcze jedno (ja jak zacznę pisać, to aż za dużo), od trzech dni Hania zaczęła dużo rzadziej jeść, chciałam zapytać mamy karmiące piersią czy u Was jest podobnie? Je ok 4-5 razy w dzień, zawsze jak wstanie, po kąpieli tez nie chce, i to nie chce z krzykiem więc jej nie zmuszam, mam nadzieję, że to nic złego, tylko po prostu żołądeczek się powiększa i nie potrzebuje już tak często (mam nadzieję)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Salamandra zdjęcia przecudne. Fajnie macie, że możecie tak spędzać czas w naturze.
Niunia, mi z kolei pediatra mówiła, że jak się przechodzi z jednego mleka na drugie to od razu, żeby za dużo zamieszania nie robić w żołądku dziecka (przy dawaniu zamiennie raz jednego raz drugiego). My też na samym początku dawaliśmy Bebilon Comfort i potem jak przechodziliśmy na Enfamil to własnie tak od razu i nic małemu nie było.
Mamomichała twoja córeczka reaguje podobnie jak mój Grzesio. On też nie lubi żadnych odskoków od planu, bo robi się bardzo nerwowy i jest problem z zaśnięciem. Najgorzej jest właśnie jak próbujemy go trochę za długo 'przetrzymać' ze spaniem to wtedy robi się właśnie rozdrażniony i płacze mocno. Także my już wdomku musimy być na 18, bo wtedy go kąpiemy.
A no i muszę się pochwalić, że wczoraj Grzesio po raz pierwszy przewrócił się z pleców na brzuszek 😆A stękał i męczył sięprzy tym niemiłosiernie. Wczoraj w sumie przewrócił się dwa razy, a dziś to prawie za każdym razem jak go kładałm na plecki to z pewnym wysiłkiem, lądował na brzuszku. Martwi mnie tylko trochę, żeudaje to mu się na razie tylko w jedną stronę. W drugą jeszcze nie daje rady, ale pracujemy nad tym 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekujemy bardzo! Małgosiu nie pamietam jak dlugo juz tak sztywno sie trzyma jak sie ja nosi ale na pewno juz troche (moze juz z miesiac) Dzisiaj rano ja ierzyłam i wychodzi 68-70 cm wiec sporo!
U Nas dopiero tez zaczyna sie przewracac na brzuszek ale jeszcze nie bardzo jej to wychodzi bo reka ja blokuje jak znajde chwilke to zarzuce film jak to robi! I tez upodobala sobie jedna strone, a w druga za nic nie chce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Grześ dobrze śpi w dzień ale potrzebuje naprawdę dużej regularności. Na spacer wychodzimy zawsze mniej więcej o tej samej porze. Pozostałe drzemki ma w swoim łóżeczku. No i muszę go uważnie obserwować. Jak tylko zaczyna ziewać lub wykazuje inne oznaki zniecierpliwienia a minęło juz 1,5 godziny od ostatniej drzemki to pędem go niosę do łóżeczka i wtedy zasypia ładnie. Ale jak przegapię ten moment to potrafi płakać mocno i długo zanim zaśnie.Właśnie wtedy jest tak jak mówisz, że jest senny ale z tym jakby walczy. Grześ to taki mały wrażliwiec i myślę, że gdyby nie miał tej regularności w ciągu dnia, to byłby z nim kłopot 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pawliś też tylko do połowy się obraca, trzy razy udało mu się z brzucha na plecy. Za to nie chce już leżeć i podnosi głowę jak do siadu, wstawiam fotkę. Wystarczy go lekko złapać za palce i się podciąga, a dziś to ciągnął za swoje spodnie i lekko główkę uniósł.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/dscf3010m.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/5669/dscf3010m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Dziś miał pierwszą kąpiel w dużej wannie, bardzo mu się podobało, więc jak skończę okres idę z Nim na basen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaka słodka Twoja Kornelka. I też tak postękuje jak Grześ 😁 I on właśnie identycznie dupkę już miał w odpowiednim położeniu i tylko nad tymi rączkami musiał trochę popracować.
A tak w ogóle to już od wczoraj daję małemu jabłuszko ze słoiczka. I jak normalnie kupki robił co dwa a nawet co trzy dni, tak dziś zrobił dwie 🤪 Konsystencja normalna, tylko więcej grudek. Pewnie jeszcze nie trawi tak dobrze tego jabłka. Ale zmian w zachowaniu żadnych nie ma, także będę dawać dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...