Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gerda jak to się mówi kto nie ma w głowie ten ma w nogach, ja tez potrafię po kilka razy wracać się np po coś do domu, zwłaszcza od kiedy pojawił się Filip, choć ostatnio zauważyłam, że już jestem lepiej zorganizowana i staram się o wszystkm pamiętać, Dorotko cieszę się że z Agatką wszystko w porządku.
My wróciliśmy ze spaceru, dwa razy nas zlało, ale całe szczęscie P zaopatrzył mnie w parasolkę i zawsze mam przy zobie folię na wózek więc nie było źle, Filip teraz śpi ale zaraz muszę Go budzić bo na 17 do katowic do neurologa jedziemy, trzymajcie kciuki, żeby wszystko było w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Gerda napisał(a):
dota - no właśnie ja kondycja wcale się nie szczycę 😜 A na zorganizowanie nigdy nie narzekałam, po prostu w tym tygodniu miarka zmęczenia się przchyliła 🤨

Szarla - na Osowej...


Tam byłam tylko raz, u gina. Myślałam, że do innego miasta jadę :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gerda rzeczywiście zakręcony dzionek! Z uśmiechem przeczytałam..z mężem się zastanawialiśmy.Ja codziennie mojemu też coś mówię co się dzieje u was. Czasami mi się pyta czy ja żyję tylko w wirtualnym świecie,ale ja mu tłumaczę że bez was bym chyba zwariowała. W końcu gadam tylko do Agatki no i trochę z teściami trochę przez telefon jak chodzę w kółko poraz n-ty na spacerze zostaje mi tylko on a ja gadatliwa jestem więc nie chcę go zagadać.
Ja się zdrzemnęłam z małą i nie mogę dojść do siebie. Kurczę nie potrafię ją nauczyć by sama zasypiała w domu.Jak się przy niej położę to zaśnie, a tak to marudzi i marudzi i płacze.Na spacerze super się dogadujemy jak zaczyna do mnie gadać z żalami to wiem że ma dość oglądania i chce odpocząć daje jej smoka,flanelkę przy buzi i 2min i śpi. W domu to nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haha widzę że nie tylko mnie deszcz dziś złapał, przemokłam do suchej nitki, ale przygoda z letnim deszczem nie jest taka zla, u nas teraz burza z piorunami a Aleks mimo ze okno otwarte spi twardo 🙂

Dorota ja wiem ze sa te przezialy tylko zastanawiam sie czy we wszystkich pociągach, w regionalnycj i TLK również?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie też dziś deszcz złapał, ale akurat weszłam z Antosiem na rękach do sklepu, a wózek stał pod daszkiem przed. I wtedy się rozpadało, więc sobie czekaliśmy na krzesełku, które dała nam pani właścicielka sklepu 🙂
Dorotka ja też jestem mega gaduła... Antoś ma to chyba po mnie, bo powiem Wam, że jak do tej pory prawie wcale nie gadał, tak teraz non stop nawijka jest. Uwielbiam i ja z nim rozmawiać... a ludzie patrzą się jak na wariatkę jak idę przez miasto z wózkiem i gadam sobie do Antośka. Jednak chyba nie każda mama tak ma, bo widzę wiele mam z wózkami, które idą i nic. A ja uwielbiam spacery z Antośkiem i nasze wypady do kawiarni :P i mogę gadać do woli i nikomu to nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia Ja też gadam cały czas do Pawła, w klepie nawet jak śpi to mu mówię np. "a teraz idziemy po mleczko, o i jeszcze wędlinka. Ale mama gapa by o soli zapomniała, musisz mi przypominać co mam kupować ;-)" Też się gapia na mnie, ale mam to w d....e ;-) Nigdzie nie wychodzę ;-( Koleżanka przyjdzie do mnie, ale o 22 musi uciekać, szkoda bo się nastawiłam na wyjście ;-( Za tydzień pobaluję ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja się cieszę jak głupia, bo znalazłam na necie słuchowiska, których słuchałam jak byłam mała 🙂 Alicję w Krainie Czarów i Ferdynanda Wspaniałego. Bardzo je lubiłam i jak ostatnio czytałam Antkowi Alicję to się zastanawiałam gdzie to mogę dostać, bo niestety kasety magnetofonowe gdzieś mi wsiąkły, a nawet szukałam na strychu u rodziców.
Z dzieciństwa to jeszcze dwie książki kucharskie lubiłam... znalazłam używki na allegro... jedna za 50 pln :O szokers!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no u mnie spokojnie;-) wypad udał się jak najbardziej, mały spał całą drogę praktycznie..raz go wybudziłam na papu, a drugi raz obudził się sam 30km przed celem, ale zatrzymaliśmy się, bo płakał..na weselu jak zasnął o 21.30 tak spał, tylko my po północy się zebraliśmy, bo fajnie było, ale kto by później Z małym siedział jak by wstał? 😁 a tak się wyspałam i było ok 🙂 nawet maluszek spał do 8.30 wtedy.. no z jedna przerwą na jedzenie o 5.00;-)
a teraz niestety mu się coś poprzestawiało i budzi się koło 2.00 nie karmię go, ale muszę wziąć do nas do łóżka aż zaśnie i go przenoszę..
no i tak samo na wieczór go zasypiam, bo się tak nauczył w Niemczech 😞a tak ładnie mi sam w łóżeczku zasypiał..tyllko tam nie chciał, bezpieczniej czuł się przy mnie i teraz będzie go ciężko oduczyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEWCZYNY MAM PYTANIE

KARMIE MALEGO SZTUCZNIE MA 3 MIESIACE SKONCZONE PRAWIE OD POCZATKU KARMILAM GO SZTUCZNIE. DZIS BYLAM NA SZCZEPIENIU DRUGIM I PANI DR MOWI ZE MA MIEKKA POTYLICE I PYTA SIE CZY PODAJE WIT. D
TAK PODAJE 1 KROPELKE I OPROCZ TEGO 5 KROPELEK CEBION MULTI, TAK KAZALA MOJA LEKARKA

DO TYCH DZIECZYN CO KARMIA SZTUCZNIE

NAPISZCZIE MI DZIECZYNY JAK WY DAJECIE SWOIM DZIECIOM TE WITAMINKI
KURDE MARTWIE SIE ZNOW NA POLE WYCHODZIMY REGURALNIE A JA WIDZE ZE ROBI MU SIE PALSKA GOWA Z TYL

PROSZE O WASZE OPINIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniak ja też karmię sztucznie prawie od samego początku i nie podaję żadnych witamin dodatkowo.
Witaj Tuska!!! Fajnie, że już jesteś 🙂
MandraSala ja pociągami praktycznie nie jeżdżę, więc nie potrafię Ci pomóc.
U nas dziś w końcu pogoda wakacyjna. Poszliśmy na spacer i Grzesio nawet swój podwieczorek (jabłuszko) zjadł na podwórku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniak 1980 my jesteśmy na mleczku modyf i dajemy: VITA d, czyli witaminkę D w takich kapsułkach "twist-off" oraz 3 kropelki Cebion Multi.
I tak na każdym z tych opakowań jest podana ilość owej witaminy a także dzienna dopuszczalna norma. Normą dzienną przyjmowania witaminy D jest 10 ug-20 ug (mikro gramów)
Dla Twojej informacji u nas wygląda to tak:
Vita D - 1 kapsułka to: 10 ug
7 porcji mleka (BEBILON 1) ok 120 - 130 ml to: 1,1 ug
3 kropelki CEBION MULTI czyli: 2.5 ug
a zatem łącznie: 13,6 ug 🙂
Niekiedy podawane są j.m (jednostki). 10ug = 400 j.m. Możesz sobie obliczyć, jak to jest u Was.
Na każdym z opakowań są różne jednostki, należy wziąć to pod uwagę i je uwspólnić.

Tuśka dobrze, że już wróciłaś. Co do "pomieszania" planu dnia - my też to przechodziliśmy. Odchwycenie Patryczka trwało prawie 10 dni 😮 ale się udało. Najgorsze, że jutro znowu wyjazd... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniak1980 mi na początku pediatra mówiła że przy modyfikowanym nie trzeba dawać dodatkowych witamin.
Ja karmię mieszanie i przy takiej słonecznej pogodzie podaje małej 1kroplę witaminy D. O żadnych innych lekarka nawet nie wspomniała.
Tuska fajnie, że już jesteś i że wyjazd się udał,a jak relacje z mężem już ok?
Edytka dziś się w ogóle nie odzywała.
A ja ściągam się bo wczoraj pomimo że ściągałam przed północą to rano obudziłam się z grudkami w jednej piersi i twardymi jak kamienie.Mała ładnie mi je wyssała. A teraz już mam lekko twarde bo karmiłam kilka godzin temu a pobótka mam nadzieję koło 4:00 i boję się że jeszcze coś mi się zrobi.
Mandrasala w Tlk na pewnojest taki przedział, najlepiej wcześniej spytać na koleji w którym wagonie będzie taki przedział bo chyba nie w każdym jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to stosuje też metodę z "języka niemowląt" nie wyciągam jej od razu jak zapłacze tylko pogłaszcze po główce i dam smoka gdy widzę że szuka piersi i zazwyczaj za chwilę się uspokaja i śpi jeszcze trochę. O 5:00 jak sytuacja się powtarza to ją już wyciągam i daję cyca,bo zależy mi żeby jadła,bo ciągle się martwiłam że za mało waży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota zazdroszczę bo Fasol nie umie ssac smoczka, trzeba mu go trzymać a on i tK go wypluwa. masz babo placek Fasol sie obudził po raz kolejny, tego to juz z miesiąc nie było żebym 2 razy w nocy wstawala I nad ranem jeszcze. Co 3h sie budzi i domaga i nic go nie oszuka...... A moze to dzien mleoczny albo zaczej noc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...