Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja to w ogóle odnoszę ostatnio wrażenie, że wchodząc do małego na każde jego kwilnięcie tylko go rozbudzam i rozpraszam. No ale niestety teraz kiedy jest taki ruchliwy, dużo bardziej boję się o jego bezpieczeństwo w łóżeczku i po prostu nie mogę nie interweniować. No chyba że tak jak dziś, po prostu zasnęłam. A ma może któraś z Was taką video-nianię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wrocilismy od lekarza mala ma przeiebienie wirusowe i naszczescie obylo sie bez antybiotykow, ale doktro powiedziala ze to dopiero poczatek choroby i do jutra moze byc gorzej i przepisala jej syropek i mam dawac paracetamol 3x dziennie. Bidulka moja mala ma tak zakatarzony nosek ze ma trudnosci z jedzeniem, mam jej dawac malo ale czesto no i mi zasnela jak wracalysmy! Ciekawe ile pospi!
Uciekam posprzatac i obiad naszykowac bo jak wstanie to napewno od niej nie odejde!
A maz idzie na 14 do pracy a teraz polecial zalatwiac sprawy zwiazane z dokumentami ktore zgubił!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny nie uwierzycie, wczoraj bratowa dostała krwawienia lekkiego a jest w 3 miesiącu ciąży i pojechała do szpitala. Tam doktorka powiedziała jej że jest wszystko ok ale dodała że kto to widział mieć w takim wieku pierwsze dziecko ( ma 30 lat).... normalnie aż we mnie zawrzała, jak doktorka w takim momencie może takie rzeczy mówić. Z tego wszystkiego bratowa już więcej nic się ej nie pytała. Czy może któraś z was wie co może być przyczyną krwawienia? Czy to coś groźnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko strasznie mi przykro z powodu Kornelki.Tule mocno:*:*:*Beata ja nie wiem,skad sie biora takie koniowaly.A co plamienia to ja mialam w ciazy tylko raz,ale w szpitalu powiedziano mi,ze to dlatego,ze macica sie mocno rozciaga i czasem tak jest.No,ale na wszelki wypadek poszlam potem do polskiego ginekologa prywatnie i on tez mnie uspokoil.No i do konca ciazy to uz sie nie powtorzylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata, niestety kultura niektórych lekarzy zostawia wiele do życzenia. Ja jak wtedy wylądowałam w tym szpitalu, to 3 godziny czekałam na lekarza,potem mnie boleśnie zbadał, stwierdził, że to początek poronienia. Następnego dnia poszłam do swojego gina i powiedziała, że to nic takiego tylko wypadła mi skrzep, bo trosze i się łożysko odkleiło, poleżałam troszkę i nic złego się nie stało. Najlepiej iść do swojego prowadzącego lekarza, bo on niego zawsze najwięcej się dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
A my dopiero niedawno wstalysmy 😁 Julka zasnela o 20':15,o 4 wstala na butelke i pospala do 8 😁 A teraz lezy i do mnie nawija,a ja jem sniadanko.Ale mnie dzis zatoki bola,chyba normalnie umre 😞

To jednak P mial racje z tym piwem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia mam pytanie, czy Ty może pytałaś się lekarza czy to siadanie Juli to nic, czy to nie za wcześnie. Paweł też tak robi i np. jak mu położę głowę to on mu jak sprężynka z powrotem do przodu leci. A w leżaczku, czy huśtawce nie położy głowy tylko się pochyla właśnie tak jak do siadu. Martwi mnie to bo, kręgosłup jest jeszcze jak niteczka, nie chcę żeby później musiał na jakieś korekcyjne latać. Czy coś wiesz może, ja mam lekarza dopiero 3 sierpnia, a nie chce iść na chore dzieci.
Edzia zdrówka życzę Korni, całuski dla Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dziś nad ranem myślałam, że znów rodzę tak ból jajników mnie złapał. Wzięłam 3 tabletki i po godzinie mi przeszło. Trzy dni temu dostałam okres miała go jeden dzień i teraz nic, za to mam takie bóle co jakiś czas, ale dzis to juz była przesada. Kurczę, kiedy ten organizm wróci do normalności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emka a no mial racje 🙂Zna mnie lepiej,niz ja sama 😁 Nusia P.babcia panikowala,ze to za wczesnie i poleciala do lekarza.A on jej na to powiedzial,ze tylko bogu dziekowac,ze dziecko jest zdrowe i silne i ze jesli to robi,to znaczy,ze jest wystraczajaco rozwinieta.I ze dzieci teraz sie szybciej rozwijaja.Powiedzial tylko,ze nie wolno na rekach podciagac,bo wtedy dziecko jest zmuszane do tego,no ale ja tego i tak nie robie.Wiec glowa do gory i nie martw sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień doberek!
Chyba ja wstaje najpóźniej i czuje że spałabym jeszcze dłużej gdyby nie Agatka która mnie budzi. Dzisiaj nocka za rewelacyjna nie była pobótka o 3:40na smoka,potem o 4:30na piers a potem co 1,5h. Karmię już dzisiaj 5raz! Czasami tyle mi w ciągu całego dnia karmień wychodzi, ale chyba mam mało mleka 😞. Cycki w ogóle mi strasznie zmalały pewnie przez to że waga mimo wszystko sukcesywnie idzie w dół, nie wiem co mi z tego biustu po karmieniu zostanie 😞
Beatko niech twoja bratowa koniecznie leży.Pewnie przepisze jej lekarz jutro Duphaston,ja miałam plamienia w pierwszych dwóch miesiącach ale to niby było normalne ze wzg. na zmiany hormonalne. Chyba najczęstszym powodem krwawień jest odklejające się łożysko,ale nie ma co się martwić na zapas jutro wszystkiego się dowie.
A co do wieku to ja też mam pierwsze dzieckopo 30-stce. Leżąc w szpitalu widziałam że nie ma reguły.BYły dwie kobietki w bliźniaczej ciąży jedna w 39lat w 36tyg.dostała małe rozwarcie,a druga24lata i już w 18tyg. dostawała leki na podtrzymanie i lekarz mówił że dobrze będzie jak do 32tc dotrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My juz po szczepieniu. Wszyscy Antkiem zachwyceni, ze taki pogodny i wesoly. Miauknal tylko przy wkuciu po czym zaczal sie chichrac do M i pielegniarki. Co do siadania to doktor powiedziala, ze to zdrow i silny facet, a nie zelka 🙂)) rozbawila mnie tym 🙂 piza tym mamy jyz 68 cm i 7 kg 🙂))) wiwc cycus sluzy i moge spokojnie dalej sama piersia karmic 🙂
A teraz jedziemy do Lodzi na wycieczke do manufaku. Same baby i antonio. Chyba, ze u kuzynki w brzuszku siedzi tez facet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emka to super, że Antoś tak dobrze zniósł szczepienie. My idziemy jakoś za 2 tygodnie.
Monisia, a te Twoje żelazo naprawdę sporo poniżej normy. Moja szwagierka tak miała to musiała przyjmować żelazo w zastrzykach.
Beata a co do tego lekarza, to faktycznie bardzo niemiły. Wydaje mi się, że w tych czasach 30 lat to wcale nie taki podeszły wiek, jeśli chodzi o pierwsze dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka mi też się tak wydaje, ale widać pani doktor chciała jej dopiec 😞
Dorotko dzięki za informacje, bo jak się czyta w internecie to straszne rzeczy piszą.
Co do wstawania to moja też ciągle się podnosi i jak już kiedyś pisałam to dawniej mało ją na rękach nosiłam a od 3 tygodni to się dopomina ciągle. Na początku byłam w szoku co jej się tak odmieniło, dopiero mi mąż mówi że to przez to podnoszenie się jej, na rękach jej wygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂 ja dopiero teraz, bo rano moja mama przyjechała i głupio mi było przy niej wchodzić i coś pisać 🙂 no a na 13.00 szliśmy na szczepienie 🙂 wróciliśmy jakieś pół godz. temu, bo dużo dzieci było.. szczepiliśmy tylko 6w1, bo na rota już za późno. Mały zaczął płakać lekko, ale przytuliłam go, dałam smoka, pieluszkę i nie minęła nawet minutka, a on już spał.. Przyszliśmy do domu, moja mama pojechała, a mały się obudził, dałam cysia i teraz bawi się na macie.. jak na razie jest ok. Za 6tyg. następne szczepienie. Nie wiem ile mierzy, ale waży już 8160g 🤪 🤪 pulpecik mój malutki! 😜 mówiłam o tym katarku, że ma rano i po płakaniu to powiedziała, że to normalne, bo go zbadała i wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, ja tylko na chwilkę się przywitać.. Mala zansnęła to biorę się za robotę. Jutro rano przychodzi mama mi pomagać, bo muszę meble poprzestawiać na chrzciny, wtedy więcej ludzi się zmieści i będzie lepiej. ogolnie jakos humor mam gorszy... nie chce mi sie nawet na mamuski wchodzic... :/
Teraz będę rzadziej zaglądać... bo czasu braknie na wszystko...
A co do okresu, to dalej mocno leci, ale już na szczęście nie boli... No ale juz zużyłam półtorej paczki podpasek (jumbo packi) a 2 i pol dnia okres mam:/ to poszlam kupilam jeszcze 2 paczki:/ Boże się wykończę!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i ja dopiero wrocilam.Bylam u siebie w pracy i przy okazji po Camden sie poszwedalam 😁 😁 I tak jakos dzien minal.Biore sie za obiadek-gulasz z piersi z kurczaka,no i na jutro dla P. do pracy spaghetii 😁 A do tego tona prasowania,sprzatanie i znowu doba mi za krotka.Dziwne,ale brakowalo mi tego 😁 Haliszczanka mi juz dawno zastrzyki badz transfuzje proponowano.Co do transfuzji to nie mam tu do nich zaufania.Mialam raz w Polsce i mi wystarczy.A zastrzykow nie chce,bo po osatnij serii poszlam do przodu 10kg w 3 tyg tylko przez witamine B12,ktora sie daje razem z hemoferem.Wiec wole sie pomeczyc jeszcze na tabletkach.Sila mnie lekarz nie zmusi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MIsia trochę pocieszyłaś tym że Antek tak świetnie szczepienie zniósł moze tą trzecią dawkę dzieci przechodzą lżej.
Beata nic gorszego nie można zrobić niż zacząć czytać w internecie! Ja jak miałam plamienie jak weszłam na neta to prawie zemdlałam od tego co tam przeczytałam nigdy więcej już tego nie robiłam! Należy się pozytywnie nastawić.
Ja wlaśnie dzwoniłam do koleżanki ktora 6 tyg. temu urodziła.Okazało się ze ostatnie dwa tygodnie spędziła w szpitalu z małym. Trafiła tam bo ciągle walczyła z pieluszkowym zapaleniem a okazało się że mały miał gronkowca. I musieli dać silne antybiotyki. Musiała go kąpać rzy razy dziennie i jeszcze nasiadówki robić namęczyli się okropnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...