Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam bobvity ryżową malinową 🙂 dwupak kupiłam, a mama mnie nastraszyła, że ja i moja siostra miałyśmy odruch wymiotny po każdego rodzaju kaszce 😮 stwierdziła, że jak będzie taki jak ja i Sylwia to zobaczę dopiero jak dziecko rzyga 😮ale nie było tak źle..nie wiedział co to i jadł niechętnie, ale jadł 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no to Marta na pewno mało przybrała 😞 przez gtygodni tylko 300g to malutko 😞 😞 może spróbuj jej też kaszkę dawać albo jakieś słoiczki oprócz piersi, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta wydaje mi się, że dzieci w wieku Twojej malutkiej już wolniej przybierają na wadze i nie ma się czym martwić.
Monisia no to trzymam kciuki za sukces. Wydaje mi się, że jeśli Julcia wcześniej przesypiała ładnie nocki a teraz się budzi, to musi być tego jakiś powód i to nie jest jej widzimisię. I ja też bym postawiła na głód, także myslę, że Twoje metody w końcu poskutkują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no MArta właśnie przecież Twoja mała już 5miesięcy skończyła, więc może faktycznie dlatego mniej przybiera, bo mnie powiedziano, że dziecko na początku dużo przybiera, a później coaz mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie 100 lat dla Aleksandra 🙂

Niunia 6300 wazyla tydzien temu, to daj teraz moze 6400 ale nie wiem wlansie ile ma cm... 😞 Najwyzej zmieze jak wstanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila z wczorajszego dnia bez marudzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta moja dalej nie chce jeść nawet stosowałam tą metodę żeby ktoś inny karmił 😞 teraz postanowiłam kupić kaszkę mleczno-ryżową (bobovita) i może to pociągnie bo będzie gęściejsze?
Co wy o tym dziewczyny myślicie? Co do wagi to moja podobnie waży około 6400 i ma 65 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Alan jest cięższy o 85% od chłopców w jego wieku, a wyższy też o 85%. ;-)

Ale to nie chodzi o to,ze jest ciezejszy o tyle od innych.W siatkach centylowych 50%oznacza srednia wage/wzrost dolna linia-najnizsza granice a gorna-najwyzsza.Wiec wynik 85% oznacza,ze Alan jest o 25% wiekszy niz sredni chlopczyk w jego wieku.Z reszta wazniejsze jest to,zeby dziecko sie w jednej linni trzymalo niz na jakim poziomie jest,no chyba,ze jest skrajnie duze lub male.Przynajmniej tak mi polozna to tlumaczyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 zajrzałam do Was przez przypadek i widzę temat z "mojej działki", czyli siatki centylowe 🙂

niunia, Monisia dobrze pisze 🙂 nie chodzi o to, że Twój synek jest o 85% cięższy czy wyższy od swoich rówieśników, bo musiałby wtedy ważyć tyle, co 1,5 roczne dziecko 🙂

już tłumaczę, o co chodzi w siatkach centylowych. 50 centyl, czyli ta gruba zielona krecha, to jest średnia waga dziecka w danym wieku, wyliczona na podstawie pomiarów bardzo dużej liczby dzieci. Jak zobaczycie na siatkę centylową mojej córeczki (w suwaczkach), to w 13 miesiącu życia była na 50 centylu. Czyli osiągnęła tą średnią dla dzieci w jej wieku.
Jest coś takiego jak norma wąska i norma szeroka. Norma wąska jest wtedy, gdy dziecko jest między 25 a 75 centylem. Czyli jest w okolicach tej średniej, o której pisałam wcześniej. Norma szeroka jest wtedy, gdy dziecko znajduje się pomiędzy 10 a 90 centylem. Ale nadal est to norma. Zwykle pediatrzy mówią, że jest powód do "zmartwień", gdy dziecko jest poniżej 3 centyla lub powyżej 97 centyla, co oznacza, że znajduje się w 3% dzieci, które mają tak niską lub tak wysoką wagę czy wzrost. Oczywiście powód do stresu i latania po specjalistach to nie jest, ale trzeba dziecko obserwować. Ja np. przez niemal całe życie byłam wagowo poniżej 3 centyla, bo taka już jestem 😉

Tuska, z Twoim Alankiem wszystko jest ok. Przybiera na wadze i zbliża się pomału do 50 centyla. Nie ma wahań wagi, nie chudnie, przybiera w miarę równomiernie, więc nie masz absolutnie żadnego powodu do niepokoju 🙂

no, to się wtrąciłam 😉

A, jeszcze jedno. Pewnie kilka z Was urodziło przed 37 tygodniem ciąży, czyli ma wcześniaki. Z wcześniakami to jest tak, że w ciągu pierwszych paru miesięcy potrafią bardzo szybko przybierać na wadze, natomiast później "zwalniają". Zobaczcie na mój wykres - moja córeczka miała 6 miesięcy i ważyła ponad 8 kg. Teraz ma 14 miesięcy i waży około 10 kg, więc przybiera wolniutko. I jest to całkowicie normalne i całkowicie zdrowe 🙂 kiedyś miałam wykres dla wcześniaków, teraz sobie zmieniłam na wykres dla "terminowych" dzieci, bo granica między wcześniakiem a dzieckiem urodzonym w terminie wg mnie nie powinna być w tym wieku brana pod uwagę 🙂

Jak macie jakieś pytania, to piszcie, z chęcią na nie odpowiem 🙂

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...