Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
witam.
córeczka i mąż śpia więc mogę coś napisać.ha ha
A więc Myszko trzymaj sie i walcz o WASZĄ rodzinkę.
ja mieszkam poniekąd z teściami ale mam własną kuchnię więc jestem niezależna. ale juz raz wygoniłam ja od małej to potem bała sie przychodzić i właściwie musze ja wołać bo inaczej nie przyjdzie. A wygoniłam ja dlatego, że przez cały dzień to miała gdzies a jak wykąpałam i nakarmiłam malutka to jej sie na zabawy wzięło- najpierw poprosiłam grzecznie a jak nie poskutkowało to po prostu wyprosiłam za drzwi.
Gerda powiedz mi prosze czy warto kupić ta książkę o karmieniu o której wspominałaś. Bo u nas na miejscu nie ma a chciałam zamówić.
Musze sie pochwalić,że Emilka dzis super zachowała sie w kościele. Jestem w szoku. Najpierw troszke spała potem sie bawiła i przed końcem mszy znowu usnęła. A jestem w szoku bo ma alergie na "stanie" w miejscu.Oby tak było na chrzcinach....
Nie mogę jeszcze wrzucać fotek ale jak ktoś chce zobaczyc kolejne marcowe ząbki to sa na aguagu 😉;
Emka suuuper fryzurka.
Miłej, Przespanej i spokojnej nocki laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej ja tylko na chwilkę, bo dopiero wróciliśmy. Jutro też cały dzień mnie nie będzie.
Niunia co do moich włosów to robiłam u fryzjerki. Wiem, że to rozjaśniaczem było robione, ale czy jakąś farbę jeszcze dokładała to nie wiem. Ogólnie z rudych robione miałam rozjaśniaczem 6%, ale wyszły takie żółtawe. Teraz poprosiłam na swoją odpowiedzialność 9%. Tam gdzie były rozjaśniane drugi raz to są bielusieńkie, a na odrostach niestety lekki odcień żółty został, ale powiem szczerze, że jest go już malusieńko, bo myję głowę takim fioletowym szamponem. Dlatego moje włosy to ogólnie są bielusieńkie z lekkim odcieniem popielatym 🙂)) coś jak Wiedźmin 😁 taka platynowa mamuśka :P a fryzurkę już wymyśliłam kolejną, ale to po chrzcinach 😁
W ogóle dziękuję za komplementy. Rzadko można mnie zobaczyć w takim wydaniu, bez kolczyków i w sukience :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewuszki.Nie bylo mnie caly weekend,ale na szczescie duzo do nadrobienia nie bylo 🙂Bylismy u mojej durnej siostry i sie nasluchalam jak to zle mala chowam,bo ona wszystko wie najlepiej..ale nie o tym chcialam pisac 😜 Ale za to mialam taki maly odpoczynek,bo P.caly czas sie mala zajmowal i przez ten czas az raz jej obiadek dalam,a tak tatus wszystko robil 🙂Myszko,jak poczytalam,co o tesciowej pisalas,to az sie we mnie zagotowalo!Zgadzam sie z dziewczynami.Wiek nie swiadczy o dojrzalosci czlowieka!I musisz sie zaczac stawiac tesciwej,bo ci niedlugo normalnie na glowe baba wlezie!Edytko przykro mi,ze tak sie meczycie.Mam nadzieje,ze Kornelci szybko zabki wyjda,bo u nas to sie smieje,ze pierwszy to na roczek wyjdzie dopiero,a ja do tego czasu to osiwieje!Niusia filmik swietny,tylko czemu Pawelka nam glodzisz?? 🙂 🙂Oktawia,pewnie ze cie pamietamy.Misia ja moge Antosiowi troche zabawek odstapic,bo Julka ma tyle,ze nie mam gdzie tego trzymac:P Ale i tak najlepszymi zabawkami sa kierownica,butelka od wody i koszulka na dokumenty hihi 😁 Tuska jak tam ostatnie dni szlo z uspypianiem?Dobra,uciekam sprzatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A w sobote przyszla nam paczka dla mlodej...mega wielki karton ciuchow od mamusi chrzestnej hihi 😁 😁 Nie mam gdzie juz tego trzymac 😜 Myszko pytalas o jedzenie.Julka to juz jak duza kobieta je 🙂
9-kaszka,albo sniadanko,badz budyn ze sloiczka(zawsze caly zjedzony hihi)
12-obiadek ze sloiczka
15-deserek albo 2 jogurty
17-mleczko ok 140ml wypija
19:30-20-mleczko na sen-z tym roznie od 180ml do 300 🤪 🤪
i w nocy czasem o 3,czasem o 5 zjada butelke mleka ok 160 ml
Kosultowalam to ostatnio z pania doktor i powiedziala,ze taki jadlospis jest jak najbardziej ok.Z tym,ze my juz na mleku 2 jestesmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia jak Ty wyglądasz rewelacyjnie!!!Jak gwiazda filmowa 🙂
Niusia chętnie bym sobie zrobiła takie wakacje...ale niestety to jest nie możliwe...najbliższe wakacje w przyszłym roku 🤨
Myszko nawet jeśli jesteście uzależnieni od teściowej mieszkaniowo czy nawet finansowo to nie jest powód do tego żeby tak się wtrącała...może powinniście wszyscy razem usiąść i spokojnie porozmawiać-nie macie przecież 15 lat...a to wasze dziecko i to Wy je wychowujecie...i bycie babcią nie polega na całkowitym wyręczaniu rodziców a pozatym jak Ty się możesz wtedy sprawdzać jako mama...taka pomoc na siłę jest uciążliwa współczuję Wam...Musisz teraz wyznaczyć granice i jak najszybciej uporządkować tą sytuację bo jak dziecko podrośnie to będzie miało mętlik w głowie i nie będzie wiedziało kogo ma się słuchać bo wtedy mama będzie mówiła jedno a babcia drugie...Wkurza mnie to bo ewidentnie baba wychodzi przed szereg... 😠Tylko Wy możecie ją poprosić o pomoc a nie tak że ona na siłe przychodzi i dogląda Wam dziecka...Jak Ci bierze dziecko na spacer wtedy kiedy Ci się nie podoba to też możesz zaprotestować...musisz być silna i stanowcza...
Samantka cieszę się że pogodziłaś się z mamą-też mi to umknęło bo ostatnio nie wchodziłam na forum ale fajnie że już ok...a tak napisałam o tych spineczkach z przymróżeniem oka-chodziło mi o to że można już zauważyć więcej włosków 🙂
Dzięki Moniś 😉-bo już miałam wątpliwości ☺️Ale żarłoczynka z tej Twojej Juleczki...ja dziś spiszę jak mój Olek zjada...uciekam muszę się troszkę ogarnąć to może skoczę z Olusiem na spacer a pewnie zaraz się obudzi...miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba jakieś ciśnienie dziwne bo Olek śpi i śpi i wcale nie chodzę na palcach a zupełnie nie ma chęci się budzić...a mnie strasznie głowa rozbolała...
Niusia gratuluję 5 dnia 🙂-znalazłam na forum że ostro z Gerdą wzięłyście się za ćwiczenia...ja robię tak po swojemu brzuszki ale jak na razie nie widzę efektów...może też spróbowałabym tą A6W...tylko nie wiem o co chodzi bo tam jest chyba 6 ćwiczeń a w tabelce pisze 1 dzień seria 1 powtórzeń 6
2 dzień seria 2 powtórzeń 6 ☺️
Mogłybyście mi wytłumaczyć jak ja miałabym ćwiczyć na przykładzie 1 i 2 dnia? ☺️
Tylko ja nie mogę przecholować bo mi nikt przy Olku nie pomoże... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa - wydaje mi się, że warto zaopatrzyć się w książkę, o której wspominałam. Może nie ma w niej gotowców menu, ale są przynajmniej schematy i wytyczne. Myślę, że 20 zł (bo my kupiliśmy na Allegro) to nie majątek, a wiedza z pewnego źródła (autorami są lekarze) pozwala mieć ogólne pojęcie o tym, jak i ile karmić nasze dzidźki.

Oktawia - napiszę Ci w poście dotyczącym A6W o tym, co i jak.

Misia - a zatem czekam na nowy haircut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my po działeczce 🙂

Edytko co do ząbków to dzieci nie dają sobie tak łatwo zajrzeć. Odkąd małej się pojawiły to jak otwiera buzię to ząbki językiem zakrywa! Też chcę tam cały czas zaglądać, ale nie ma szans. No i trzymamy kciuki za Wasze ząbki, żeby Korni się już tak nie męczyła!

Gerdzia ja nawet nie wiedziałam, że ząbki w takim tempie rosną 🙂 Jak robiłam zdjęcie to było 10 dni po wyjściu ząbków. I też na dole ma takie ostre koroneczki 🙂. I u góry u nas tez coś się dzieje 🙂

Monisiu mam nadzieję, że te ząbki to już chwila moment i będą. Skoro Julcia się tak męczy to raczej już chcą ujrzeć światło dzienne!

Misia u nas też Amelcię zabawki strasznie nudzą. Ja jej sama kupuję, ewentualnie moja mama, bo tak poza tym to ciągle ciuszki dostaję, których młoda raczej nie nosi, bo nie są w guście mamusi :P

Myszka nawet mi się nie chce komentować Twojej teściowej! To niepoważna kobieta jest i mnie by szlag trafiał gdyby ktoś się do mojego postępowania z dzieckiem wtrącał. Przecież Ty wiesz najlepiej co dla Igorka jest dobre, no i przecież gdyby był malutki to żarcia takiego gotowego byś nie dała. Poza tym w książkach raczej nie kłamią 🙂. A to że jest babcią Igora nie daje jej żadnego prawa do niego. Ty jesteś matką, Ty decydujesz i koniec, a ona to dalsza rodzina dla Igorka 🙂

Samantka Amelcia tak samo zasypia, ja mówię „dobranoc, mamusia i tatuś bardzo cię kochają”, a ona na to albo przytulanka, albo pielucha na twarz i dziecka nie ma 🙂

Oktawia ja pamiętam o Tobie 🙂

Ewa a ząbki Emilci są prześliczne 🙂.

Misia śliczny avatarek! Ja z laktatorów mam ten:
http://allegro.pl/laktator-babyono-elektryczny-nowosc-sensi-gratis-i1747715369.html
Jest tani, a bardzo dobry, długo mi służy. Coś tam się z nim raz stało to jak wysłałam na gwarancji we wtorek to w piątek rano już był u mnie! A gwarancje ma 2 lata, także długo. Polecam, tym bardziej, że w tej cenie to zazwyczaj są ręczne dobrych firm. A babyono to dla mnie sprawdzona firma, mam i butelki i łóżeczko turystyczne, laktator ręczny, elektryczny, zabawki i jestem bardzo zadowolona 🙂

Natomiast Amelcia odkryła, że jak się poprzewraca z brzuszka na plecy i z pleców na brzuszek i tak w kółko to ładnie może się przemieszczać po pokoju. I tak nam już po całym pokoju śmiga.
Nadrobiłam wszystko. No i przez to troszkę się rozpisałam. Przepraszam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, goście już pojechali. Biedny Pawełek już nie będzie miał dzieci do zabawy, a taki szczęśliwy był. Oktawia, widzę, że Gerda Ci wszystko już opisała, mnie po ćwiczeniach bolą trochę ręce i szyja. Gerda chyba nic nam nie wyjdzie teraz ze spotkania, bo M. wziął wolne jak był chory i tylko jutro jeszcze ma, a potem do pracy idzie ;-( Zresztą pogoda nie grillowa jest niestety ;-( Lato mamy do niczego. Idę się relaksować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla tylko do mnie nic nie napisałaś ;-( łełełe teraz płaczę 😜 😜 😜 😜 😜
Oczywiście żartuję 😜 😜 Dla Pawła różnie kupują i zabawki i ciuszki i mleko i pieluchy, także nie narzekam. Ale mamusia tatuś co miesiąc kupują jaką interaktywną zabawkę. Im głośniejsza tym dla Pawlisia lepsza, lecz najlepsza jest pielucha tetrowa. A i kupiłam w końcu krzesełko to http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-angielski-model-2gratisy-i1750215412.html#gallery Pewnie w czwartek przyjdzie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia bo Ty to beproblemowa jesteś :PPP. A krzesełko fajne, rozumiem, że różowe :PPPP.

Ja teraz na działce znalazłam moje jakieś stare maskotki, wszystkie poprałam i teraz tam ma swoj koszyk z zabawkami 🙂. Ale szału na niej nie robią :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Dawno nie pisałam, ale starałam sie czytać na bieżąco.
Witam nowe marcóweczki 🙂 To już ja nie będę najnowsza w tym zacnym gronie 🙂
Przeglądałam zdjęcia Emilki na aguagu i strasznie czadowa wydaje się być z niej dziewczynka. A ząbki przecudne.
Jak czytałam, to tyle rzeczy chciałam napisać, a teraz wszystko z głowy wyleciało. Także napiszę to, co pamiętam.
Emka wyglądasz świetnie! Chciałabym mieć odwagę, żeby tak zaszaleć z fryzurą, ale ze mnie to trochę takie ciepłe kuchy i chyba nie zdobyłabym się na to, niestety.
Któraś z Was pytała się o ilość mleka zjadanego w ciągu dnia.Otóż u nas to wygląda tak.
O 7 - 210 mleka+ kleik ryżowy
ok.8.30 - pół słoiczka owocków
O 11 - 150 ml mleka
O 12 - pół słoiczka obiadku
O 15 - 180 ml mleka
O 18.30 - ok. 230 ml mleka + kleik kukurydziany
W nocy Grzesio nie już nie je.
Póki co z żadnego karmienia mlekiem jeszcze nie zrezygnowaliśmy i zarówno obiadek jak i deserek podaję małemu ok. godzinę po zjedzeniu mleczka. Wkrótce zamierzam zmniejszać ilość mleczka o godzinie 11 i zwiększać ilość obiadku o 12. Właśnie to karmienie będzie pierwsze, z którego zamierzamy z czasem zrezygnować.
U Grzesia ząbków póki co brak, ale oprócz gryzienia wszystkiego co popadnie, objawów ząbkowania również brak.
Nie pamiętam co jeszcze miałam napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rzeczywiście zrobienie zdjęcia ząbkom graniczy z cudem. Wciaż zasłoniete języczkiem, ale niedługo sie nie da, bo robią sie coraz wyższe 🙂 Zresztą widać po zabawkach gumowych, małe ślady zygzaczków 😁 😁 😁

Szarla a dziś właśnie o tobie myślałam...

Niunia nic nie szkodzi 🙂 Moze zatem wybierzemy jakiś weekend na spotkanie nie przy kiełbasie, tylko przy cieście. Może być u nas. A Paweł już zaczyna siadać, że kupiłaś fotelik?

Nasz Patryczek dostanie wkrótce ... konia na biegunach od bydgoskich dziadków. Byli w Zakopcu i mu kupili 😮 Nie lubię, jak dostaje coś, co zanim będzie w użytku musi się zakurzyć, ale cóż zrobić. Wolę to niż wtracanie się - i tu uścisk dla Myszki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gerda ten fotelik jest regulowany i może być też na półleżąco. Ale muszę pochwalić Pawła, że dziś przy kąpieli chwycił się jedną ręką wanienki i sam siedział !!!!!!!!!!!!!! Później wstawię fotkę tylko M. musi mi zgrać ze swojego aparatu ;-) Jeszcze trochę i sam siądzie, bo już tak się mocno podciąga, aż coś chwyci i pójdzie do góry. Musiałam kupić nową folię przeciwdeszczową, bo na poprzedniej właśnie się podciągnął do siadu i porwał ją do końca (była troszkę naderwana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już w domku. Od jutra szara codzienność 😞
dzięki Szarla za linka 🙂)) zastanowię się czy by teraz jeszcze nie kupić, bo naprawdę mam mnóstw mleka, a Antek tego nie ściąga i mnie piersi bolą 😞 no i ręka od odciągania ręcznego... a powiedz mi co znaczy ręczny system odpowietrzania???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Gerda 😘Zaraz tam poszukam co i jak i może od jutra wezmę się za ćwiczenia...-chciałabym zaskoczyć męża jak wróci ☺️
A o mnie Szarla pamięta 🙂 😜
Ja wczoraj wywlekłam miśki które dostałam od męża jak jeszcze mężem nie był i jutro zamierzam je wyprać...a te moje z dzieciństwa też mam ale muszę je poprzeglądać bo nie wszystkie się nadają...
Olek dziś jadł tak:
9.00 -210ml mleko z kleikiem ryżowym
11.00 -150ml mleka
14.30 -cały słoiczek warzywa z kurczakiem i kaszką pszenną
15.30 -150ml mleka
18.00 -150ml mleka
20.00 -150ml mleka
Tylko dziś mamy trochę inaczej niż zwykle bo po pierwsze spaliśmy długo po drugie zazwyczaj to obiadek jemy wcześniej koło 11-12 a póżniej są jeszcze owocki koło 14-15 a że Olek dziś tak długo spał i poszliśmy na spacer to było już za póżno na owoce bo po 17 to już nie daję żadnych owocków...
Ja sobie jutro zasiądę i pooglądam aguagu dzieciaczków...wczoraj tylko Agatki zobaczyłam...
ależ ona była maluteńka a teraz taka fajna pyzka już się zrobiła 🙂
Niusia ja na nie których zdjęciach też widzę podobieństwo...moja mama powiedziała że podobny Twój Pawełek do Olka więc skoro tyle osób widzi podobieństwo to coś w tym jest...-zresztą ja już kiedyś pisałam że wpadnę tam do Ciebie 😉
A ja się dziś czuję koszmarnie bo kara mnie spotkała za moje lenistwo 😞Dla samej siebie nie chce mi się czasem gotować obiadu i chciałam tak dzisiaj na szybko coś przegryść i znalazłam w domu takie gotowe hamburgery nawet nie czytałam co pisze na opakowaniu bo widziałam że tam pisze sama chemia...zjadłam a tak się strułam jak nigdy 😞Więcej takiego świństwa nie kupię 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia napisał(a):
My już w domku. Od jutra szara codzienność 😞
dzięki Szarla za linka 🙂)) zastanowię się czy by teraz jeszcze nie kupić, bo naprawdę mam mnóstw mleka, a Antek tego nie ściąga i mnie piersi bolą 😞 no i ręka od odciągania ręcznego... a powiedz mi co znaczy ręczny system odpowietrzania???


Jest guziczek i jak zassysa cycka to trzeba paluchem naciskać żeby za bardzo nie zassał. Bo pompa cały czas chodzi. Nie wiem jak to opisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Misia napisał(a):
My już w domku. Od jutra szara codzienność 😞
dzięki Szarla za linka 🙂)) zastanowię się czy by teraz jeszcze nie kupić, bo naprawdę mam mnóstw mleka, a Antek tego nie ściąga i mnie piersi bolą 😞 no i ręka od odciągania ręcznego... a powiedz mi co znaczy ręczny system odpowietrzania???


Jest guziczek i jak zassysa cycka to trzeba paluchem naciskać żeby za bardzo nie zassał. Bo pompa cały czas chodzi. Nie wiem jak to opisać 🙂

czyli po każdym zassaniu muszę wcisnąć ten guziczek?
Oktawia ja o Tobie cały czas pamiętam 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia napisał(a):
szarla napisał(a):
Misia napisał(a):
My już w domku. Od jutra szara codzienność 😞
dzięki Szarla za linka 🙂)) zastanowię się czy by teraz jeszcze nie kupić, bo naprawdę mam mnóstw mleka, a Antek tego nie ściąga i mnie piersi bolą 😞 no i ręka od odciągania ręcznego... a powiedz mi co znaczy ręczny system odpowietrzania???


czyli po każdym zassaniu muszę wcisnąć ten guziczek?
Oktawia ja o Tobie cały czas pamiętam 🙂)))


Jest guziczek i jak zassysa cycka to trzeba paluchem naciskać żeby za bardzo nie zassał. Bo pompa cały czas chodzi. Nie wiem jak to opisać 🙂


Tak, bo laktator będzie Ci ciągnął dalej pierś do środka tej tuby 🙂. A to boli :P
czyli po każdym zassaniu muszę wcisnąć ten guziczek?
Oktawia ja o Tobie cały czas pamiętam 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...