Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej Dziewczyny, ja tak z doskoku, bo mam czas dopiero jak Filip zaśnie, tak to muszę cały czas Go zabawiać, bo inaczej ryk. Moje libido, to jakaś masakra, jak tylko Filip zaśnie to ja też na nic innego ochoty nie mam.
Dorotko kup ta kaszkę, mojemu Filipowi bardzo smakuje i kupa jest raz dziennie taka już gęściejsza.
Ja to też mam skleroze tyle chciałam napisać a teraz nie pamiętam, niestety musze lecieć zająć się obiadem i udało mi się kupić maliny to zrobię sernik na zimno 🙂))
Trzymajcie się 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Szarla dlaczego nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi 🥴

Odnośnie tego "skoczka" znalazłam wypowiedź Pawła Zawitkowskiego i w 100% się do niej przychylam:

"Krótko. Skoki, obciążenie osiowe stawów kręgosłupa i nie tylko,
niedojrzałośc strukturalna i "funkcjonalna" aparatu kostno-stawowo-
mięśniowego. Niedojrzałość wzorców ruchu i postawy, reakcji
równoważnych. Powinno wystarczyć... To zbyt duże, dramatycznie duże
przeciążenia aparatu ruchu dziecka. Wypracowywanie przez dziecko
koszmarnych wzorców ruchu i postawy - np. b.silne pchanie palcami w
podloże... Czy są jakieś dobre strony, owszem, chciałbym umieć nie
myśleć logicznie i być producentem tego sprzętu - pewnie nieźle się
sprzedaje 🙂 Czy są na ten temat badania? Nie wiem i szkoda mi czasu
na sprawdzanie... Wystarczy trochę wiedzy o ciele ludzkim,
szczególnie tym niedojrzałym i zdrowy rozsądek. Ktoś kto to wymyslił
powinien puknąc się w głowę 🙂 to jeden ze sprzętów, na których
temat nie przebieram w słowach komentarza.
Acha, nie potrafię odnaleźć sensu mania dziecka, jeżeli miałbym
używać takiego sprzętu. To najbardizej delikatna opinia na jaką mnie
stać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrocilysmy ze spaceru 🙂
Niusia mi jak 8 nie chciala wyjsc i strasznie bolalo,to poszlam do dentysty i mi skalpelem nacial dziaslo,zebym sie nie meczyla i to naprawde wielke ulga jest.Moze tez sie wybierz
Gerda z tym lekiem izolacyjnym tez mnie zaskoczylas,bo nigdy o tym nie slyszalam.U nas na szczescie jeszcze nic takiego nie ma.A co do skoczka,to mozna go tez uzywac jako zwykla bujawke.Juz wczesniej pisalam,ze mozna regulowac pasek.A poza tym jak dzieci sa wieksze,tak z 7-8 miesiecy to i bez skoczka chca sie odbijac 😜 To tak z moich obserwacji znajomych dzieci 😉
Szarla to co pisalas o tabletkach i libido,to jakbym siebie widziala 😁 U mnie to samo.A jak juz ochota jest,to albo mala nie spi,albo maz w pracy,a wieczorem to juz za bardzo zmeczona jestem 😁 I nie daj sie ze zlobkiem!
Dorota jesli macie problemy z kupka,to odradzam marchewke i ziemniaczki,bo powoduja zatwardzenie.Moze sprobuj zaczac od deserkow,a potem przejdz na obiadki.A co do picia,to Jula pije 3 butelki mleka i ok.260 ml innych plynow typu herbata badz soczek 50/50
Dobra lece obiadek zrobic 😁 Planuje dzis fajna kolacjo-obiadek ze swiecami 😁 Bo juz nie pamietam kiedy ostatni raz cos takiego zrobilam,a kiedys bylo prawie codziennie..Juz nawet mam koncepcje co upichce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zawitkowski jest fizjoterapeutą i myślę, że "co nieco" wie o sprawie rozwoju ruchowego u maluszków, także ja zrezygnuję z tej przyjemności.

A o tych skokach rozwojowych naprawdę zachęcam byście sobie poszperały np w necie, nam taka wiedza i świadomość tego, co się dzieje bardzo ułatwia rozumienie Patryczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerdzia bo bardzo ładnie i mądrze piszesz 🙂. A ja to czasem szybko przeczytam i mam misz-masz w główce.

Monisia no u mnie jest też tak, że jak już mam ochotę w ciągu dnia to wieczorkiem marzę tylko o spaniu, więc podobnie 🙂

A ja ze żłobem wygrałam!!!! Mamy miejscówkę od września. Pani powiedziała, że jestem upierdliwa, ale była bardzo miła. Mówiła, że potrafię zadbać o swoje prawa i że nie daję za wygraną, hehe :P.
Przynajmniej teściówka z nami mieszkać nie będzie, a ja postaram się póki mam urlop dawać na 2-3 godzinki, żeby się zaklimatyzowała no i żebym ja się przyzwyczaiła 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kobietki 😁 Kilka dni mnie nie było bo wykorzystywałam na maksa czas z mężem i córeczką-tylko we troje 😁 Jestem załamana-zauważyłam że Emi zaciska piąstki i chowa do środka kciuk 😞Teraz to ja już nie wiem czy ona ma ONM czy WNM 😞 Jutro jadę do neurologa to zobaczymy co powie bo już jestem kompletnie zdezorientowana!Można mieć wzmożone i obniżone jednocześnie w różnych partiach ciała,wiecie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Gerdzia bo bardzo ładnie i mądrze piszesz 🙂. A ja to czasem szybko przeczytam i mam misz-masz w główce.

Monisia no u mnie jest też tak, że jak już mam ochotę w ciągu dnia to wieczorkiem marzę tylko o spaniu, więc podobnie 🙂

A ja ze żłobem wygrałam!!!! Mamy miejscówkę od września. Pani powiedziała, że jestem upierdliwa, ale była bardzo miła. Mówiła, że potrafię zadbać o swoje prawa i że nie daję za wygraną, hehe :P.
Przynajmniej teściówka z nami mieszkać nie będzie, a ja postaram się póki mam urlop dawać na 2-3 godzinki, żeby się zaklimatyzowała no i żebym ja się przyzwyczaiła 🙂.


SZARLA SUPER CIESZĘ SIĘ STRASZNIE ŻE UDAŁO CI SIĘ WYWALCZYĆ TO MIEJSCE!!!!
Swoją droga po dobroci i bez walki figę z makiem można co najwyżej dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
olinek napisał(a):
Cześć kobietki 😁 Kilka dni mnie nie było bo wykorzystywałam na maksa czas z mężem i córeczką-tylko we troje 😁 Jestem załamana-zauważyłam że Emi zaciska piąstki i chowa do środka kciuk 😞Teraz to ja już nie wiem czy ona ma ONM czy WNM 😞 Jutro jadę do neurologa to zobaczymy co powie bo już jestem kompletnie zdezorientowana!Można mieć wzmożone i obniżone jednocześnie w różnych partiach ciała,wiecie coś na ten temat?


Moja też czasami zaciska a oprócz tego nie przewraca się na brzuch ani z brzucha na plecki, nie ciągnie do siadu, nie przemieszcza się, wygina się jak się wkurzy w łuk i jedynie ciągle majta nogami lekarz stwierdził że wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Wrocilysmy ze spaceru 🙂

Dorota jesli macie problemy z kupka,to odradzam marchewke i ziemniaczki,bo powoduja zatwardzenie.Moze sprobuj zaczac od deserkow,a potem przejdz na obiadki.A co do picia,to Jula pije 3 butelki mleka i ok.260 ml innych plynow typu herbata badz soczek 50/50
Dobra lece obiadek zrobic 😁 Planuje dzis fajna kolacjo-obiadek ze swiecami 😁 Bo juz nie pamietam kiedy ostatni raz cos takiego zrobilam,a kiedys bylo prawie codziennie..Juz nawet mam koncepcje co upichce 😁


Monisia ja deserki typu jabłko, brzoskwinia, śliwka to już od dawna daję. Teraz zaczęłam obiadki właśnie Dynię z ziemniakami, kupa rzadka poszła 2 godziny później, ale mało zje często nawet nie pół słoiczka. Problem też taki że pić nie chce, jak była na prawie samym cycku to się nie przejmowałam ale teraz to powinna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
szarla napisał(a):
Gerdzia bo bardzo ładnie i mądrze piszesz 🙂. A ja to czasem szybko przeczytam i mam misz-masz w główce.

Monisia no u mnie jest też tak, że jak już mam ochotę w ciągu dnia to wieczorkiem marzę tylko o spaniu, więc podobnie 🙂

A ja ze żłobem wygrałam!!!! Mamy miejscówkę od września. Pani powiedziała, że jestem upierdliwa, ale była bardzo miła. Mówiła, że potrafię zadbać o swoje prawa i że nie daję za wygraną, hehe :P.
Przynajmniej teściówka z nami mieszkać nie będzie, a ja postaram się póki mam urlop dawać na 2-3 godzinki, żeby się zaklimatyzowała no i żebym ja się przyzwyczaiła 🙂.


SZARLA SUPER CIESZĘ SIĘ STRASZNIE ŻE UDAŁO CI SIĘ WYWALCZYĆ TO MIEJSCE!!!!
Swoją droga po dobroci i bez walki figę z makiem można co najwyżej dostać.


A dzięki! I fakt, ja to od rana tak nabuzowana byłam, że masakra. No jełopy i tyle. Polska :/

Monisia super filmik!!! Moja też się właśnie tak turla, tyle, że troszkę wolniej. Myślałam o kupnie czegoś takiego : http://allegro.pl/duzy-kojec-dla-dzieci-8-ele-wielowariantowy-bramka-i1752280963.html
Znajoma ma i się super sprawdza, a my mamy mieszkanko duże więc moglibyśmy sobie pozwolić. Tylko szkoda mi kasy, bo przez tą rehabilitację to troszkę krucho 😞. Póki co to zrobiłam jej zaporę z poduszek 🙂

Olinek moja ma wzmożone i zaciska, ale nie wiem czy zaciska bo jeszcze jest w tym wieku, czy to przez napięcie. Bo nie cały czas. Jak śpi to nie ma zaciśniętych, ani przy zabawie. Ładnie łapie zabawki w rączkę, i je przekłada bez problemu. Zaciśnięte ma jak się podnosi leżąc na brzuchu do góry i w kąpieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia poprostu jest mega zdolniacha i tyle!!!! 😉
Szarla super ze udalo Ci sie wywalczyc ten zlobek Brawo!!!
Kornelka robi podobnie jak Julcia i Amelka i jak ja klade na macie i na chwile sie odwracam to jest juz poza nia i sie smieje!!
Olinek moja mala tez tak zaciska piastki i mi rehebilitant powiedzial ze nie wyrosla jeszcze z tego etapu i dal mi cwiczenia na takie piastki! Jak chcesz to Ci wrzuce jeszcze raz bo wrzucalam juz dla Szarli ale nie pamietam na ktorej to bylo stronie, chyba ze Ty Szarla pamietasz???
Ja wrocilam ze spacerku i przyszlam zla. Poszlam najpierw do playa zeby zalatwic sprawe z telefonem bo cos mi szwankuje, a facet mnie odprawil z kwitkiem, kazal przywrocic ustawienia fabryczne a jak nie pomoze to wrocic z umowa! Potem poszlam na stacje zapytac o bilety i o ktorej pociag mam jutro i baba mi powiedziala ze dla takiego malucha bilet "0" kosztuje 5,50 jesli jedzie w wozku a dla dorosłego 6 zł, no paranoja jakas!!!
Potem poszlam specjalnie na drugi koniec miasta po kaszke manne z nestle do kauflandu a tam jej nie mieli!!
Teraz przywrocilam ustawienia w telefonie i myslalam ze stracilam wszystkie kontakty ale naszczescie tylko kilka!
Ale sie rozpisalam sorki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja taki kojec to z pewnością kupię jak bedzie trzeba bo narazie to mi nigdzie nie ucieka.

Dziewczyny pisałyście o zabawkach, jakie zabawki kupujecie maluchom? Moja to tylko grzechotki i misie ma i w sumie i tak zupełnie jej jest obojętne co jej się do ręki da bo wszystko by brała do buzi. Ostatnio na przewijaku dorwała opakowanie z płatkami kosmetycznymi i był straszny ryk ze jej to zabrałam. A tak to chyba by była zadowolona jakbym jej TV kupiła i powiesiła na łóżku to może by sama się sobą zajęła,
Wydawało mi się że kupowanie czegokolwiek teraz nie ma sensu, ale może macie jakieś fajne zabawki które się sprawdziły to proszę o linka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytka z tym biletem i w ogóle opłatami za dzieci to tak w Polsce jest. Za granicę jedziesz to do 2 lat przeloty zakwaterowanie w większości za darmo, w Polsce w Boszkowie w dziurze niesamowitej w której powinni cieszyć się że człowiek przyjedzie za dziecko 10 zł mniej za nocleg niż za dorosłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
A to filmik pt. zlap mnie jesli potrafisz 😁
http://www.youtube.com/watch?v=g7-HBi5E7eY


Moja Agatka ostatnio takie piruety zrobiła pod rząd bo za duży zamach zrobiła i się mocno zdziwiła zresztą mama też bo obracanie się jej nie wychodzi jeszcze nawet pojedyncze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka.
mała śpi tak więc moge cos naskrobać.
Julka po prostu wymiata. emilka jak kilka innych dzieciaczków robi podobnie ale wolniej, tzn z plecków na brzuch to mega szybko, gorzej z brzuszka na plecki-choć juz troszkę lepiej.
I jak wczesniej pisałam pełza na głowie.
Co do konfliktów z teściami to wspólczuję i cos o tym wiem.
Moi od samego początku byli wrogo do mnie nastawieni, ale Piotrek się nie słuchał-na szczęście.
Potem zobaczyli jacy jestesmy szczęśliwi i dali na luz ale odkąd jest Emili to zaczynaja mnie draznić właśnie noszeniem na rekach, bujaniem i "złotymi" radami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EdytaS napisał(a):
Julcia poprostu jest mega zdolniacha i tyle!!!! 😉
Szarla super ze udalo Ci sie wywalczyc ten zlobek Brawo!!!
Kornelka robi podobnie jak Julcia i Amelka i jak ja klade na macie i na chwile sie odwracam to jest juz poza nia i sie smieje!!
Olinek moja mala tez tak zaciska piastki i mi rehebilitant powiedzial ze nie wyrosla jeszcze z tego etapu i dal mi cwiczenia na takie piastki! Jak chcesz to Ci wrzuce jeszcze raz bo wrzucalam juz dla Szarli ale nie pamietam na ktorej to bylo stronie, chyba ze Ty Szarla pamietasz???
Ja wrocilam ze spacerku i przyszlam zla. Poszlam najpierw do playa zeby zalatwic sprawe z telefonem bo cos mi szwankuje, a facet mnie odprawil z kwitkiem, kazal przywrocic ustawienia fabryczne a jak nie pomoze to wrocic z umowa! Potem poszlam na stacje zapytac o bilety i o ktorej pociag mam jutro i baba mi powiedziala ze dla takiego malucha bilet "0" kosztuje 5,50 jesli jedzie w wozku a dla dorosłego 6 zł, no paranoja jakas!!!
Potem poszlam specjalnie na drugi koniec miasta po kaszke manne z nestle do kauflandu a tam jej nie mieli!!
Teraz przywrocilam ustawienia w telefonie i myslalam ze stracilam wszystkie kontakty ale naszczescie tylko kilka!
Ale sie rozpisalam sorki!


Jeśli byś mogła to poproszę o te ćwiczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
opisywałam juz przypadek jak to wyrzuciłam teściową z mieszkania. Po tym zajściu razem ze szwagierka naskoczyły na P. że małej terror wprowadzamy. Że ma z nami bardzo źle. Że jak jego siostrzenica była mała to sie z nia bawili wieczorami i chodzila spac kiedy chciała. No k..wa mać niech sobie każdy robi jak chce ale ja wiem co mam robić i mysle, że robie dobrze. Bo spanie po kąpaniu i karmieniu jest jak najbardziej wskazane. a i ja moge wtedy cos zrobic-w koncu.
A jego siostrzenica ma 3 latka i dalej chodzi spac kiedy chce i czesto jest to miedzy 22 a 24 tak wiec nie wiem co jest bardziej prawidłowe....Po co sie tak mądrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...