Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ewa231223 napisał(a):
o chyba juz moge zamiescic link.
Może juz to widziałyście.
Jest to kubek do spłukiwania główki. nam bardzo ułatwia.
http://allegro.pl/abakus-baby-kubek-do-mycia-glowy-dziecka-i1753415609.html


Czego nie wymyślą 🙂. Kubek jest genialny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewa231223 napisał(a):
opisywałam juz przypadek jak to wyrzuciłam teściową z mieszkania. Po tym zajściu razem ze szwagierka naskoczyły na P. że małej terror wprowadzamy. Że ma z nami bardzo źle. Że jak jego siostrzenica była mała to sie z nia bawili wieczorami i chodzila spac kiedy chciała. No k..wa mać niech sobie każdy robi jak chce ale ja wiem co mam robić i mysle, że robie dobrze. Bo spanie po kąpaniu i karmieniu jest jak najbardziej wskazane. a i ja moge wtedy cos zrobic-w koncu.
A jego siostrzenica ma 3 latka i dalej chodzi spac kiedy chce i czesto jest to miedzy 22 a 24 tak wiec nie wiem co jest bardziej prawidłowe....Po co sie tak mądrzyć.


No ja ponoc tez jestem dla malej zimna i brak mi cieplych matczynych uczuc!! No coz niech tam mysla co chca ja juz mam je obie gdzies!!
A syn szwagierki (10 letni) powiedzial do niejostatnio "Ty pijaczko" bo wypila pol piwa!! A jemu sie to nie spodobalo!!!
Wogole jest nieznosny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gerda napisał(a):
Zawitkowski jest fizjoterapeutą i myślę, że "co nieco" wie o sprawie rozwoju ruchowego u maluszków, także ja zrezygnuję z tej przyjemności.

A o tych skokach rozwojowych naprawdę zachęcam byście sobie poszperały np w necie, nam taka wiedza i świadomość tego, co się dzieje bardzo ułatwia rozumienie Patryczka 😁

Gerdzia poczytałam o tym lęku izolacyjnym i powiem Ci, że Antek na pewno tego nie ma. Po pierwsze podobno to występuje u dzieci w 7-8 miesiącu. Po drugie Antonio jest mega towarzyski. Uśmiecha się do wszystkich, nie płacze gdy ktoś inny niż ja go bierze. Dziś ładnie zasnął i zasypiał w łóżeczku. Dlatego myślę, że to jednak ząbki, bo wczoraj to tak się przyssał do mojego ramienia, że aż malinkę mi zrobił. A że przywiązany do nie jest to inna sprawa. Bo na dłużej to z nikim nie zostanie. Chyba, że z Dziadkiem na spacerze, ale tylko jak śpi i nie widzi, że mnie nie ma 🙂
Monisia Julka wymiata.
Na temat skoczków się nie wypowiadam, bo nie wiem i nie interesowałam się tym. Natomiast ciekawa jestem co Zawitkowski myśli o nosidełkach i chodzikach... Masz Gerda coś o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, My dziś znów cały dzień poza domem. Spacerówka się spisała, więc już zostanie, Pawliś się już nie bał ;-) W Parku było super, a na kocu najlepiej, szkrab się cieszył strasznie. Mam foty, ale, M. musi je obrobić. Szrla brawo, to będą dwa marcowe bobasy żłobiaki. Edzia Ty się tak nie denerwuj wszystkim, trzeb się przyzwyczaić do naszego kochanego kraju. Dorotko, Pawlś uwielbia wszystko co ma przyciski i gra i świeci oraz gryzaki. Nie pamiętam co miałam jeszcze odpisywać. Idę umyć włosy to może sobie przypomnę. A tak w ogóle to nogi mi z tyłka wychodzą, bo na piechotę wracaliśmy z Oliwy, Gerda Ty będziesz wiedziała ile kilosów to jest do mnie do Sopotu, nie dam rady już ćwiczeń zrobić ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach Szarla super, że udało Ci się żłobek załatwić.
Mam głupie pytanie. Dostałam od koleżanki ze studiów ZAWIADOMIENIE, że bierze ślub w październiku. Jest podana data, kościół, godzina itd. Ale zawiadomienie to chyba nie jest zaproszenie? Prawda? Więc jako tako nie muszę iść? Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiadomienie jest o ślubie, czyli do kościółka.
A zaproszenie to jest do kościółka i na wesele 🙂.
Bynajmniej tak rozumiane jest w woj. kujawsko-pomorskim, natomiast wiem, że w niektórych województwach takie sformułowania nie są używane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia jeśli nie dasz rady to nie musisz - nalezy jednak przesłać jej jakiś telegram z życzeniami. Co do skoków to ja czytałam o tym lęku odnośnie 22-26 tygodnia życia, a zatem u nas występuje idealna zbieżność w tym temacie, zresztą Patryczek rzeczywiście wykazuje ogromny strach wobec obcych. Wyjątek stanowiła Niunia, ale wydaje nam sie z Mężem, ze to dlatego, iż Patryczek poznał w niej kogoś, kt tez ma kontakt z małym dzieckiem, np. po zapachu 🙂 zresztą ma milutki głos 😉

Niunia podziwiam za tą wędrówkę 😎

Misia - jak coś znajdę o nosidełkach zdaniem Zawitkowskiego to wrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda napisał(a):
Wyjątek stanowiła Niunia, ale wydaje nam sie z Mężem, ze to dlatego, iż Patryczek poznał w niej kogoś, kt tez ma kontakt z małym dzieckiem, np. po zapachu 🙂 zresztą ma milutki głos 😉
.


Zapach mleka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Zawiadomienie jest o ślubie, czyli do kościółka.
A zaproszenie to jest do kościółka i na wesele 🙂.
Bynajmniej tak rozumiane jest w woj. kujawsko-pomorskim, natomiast wiem, że w niektórych województwach takie sformułowania nie są używane 🙂

Dobrze, że mi wyjaśniłaś, bo koleżanka akurat z Rypina 🙂 czyli co? Bo u nas to są tylko zaproszenia. Albo na sam ślub albo na ślub i wesele. Natomiast zawiadomienie potraktowałabym jako info jedynie. Ale to mówisz, że u Was zawiadomienie jest tym samym co u nas zaproszenie na ślub?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Gerdzia za linki. Jutro przejrzę, bo teraz się ściągnę i idę spać 🙂
Kurcze, ale pogmatwane z tymi zawiadomieniami i zaproszeniami. U nas to tylko jedno i tyle 🙂 zazwyczaj jak się zaprasza na wesele to się dołącza do zaproszenia wkładkę i tyle.
O cholibka zapomniałam, że pranie muszę rozwiesić 😁
A jeszcze co do zachowania Antka wczoraj w nocy, to myślę, że po prostu za mną zatęsknił, bo polazłam na jogę... albo to zębole. Na pewno nie ten lęk.
Buziaki, dobranoc, papapa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach jednak poćwiczyłam ;-)
Niunię lubią wszystkie dzieci 😜 😜, nie pachnę mlekiem, bo już nie mam, ale myślę, że to, że cały czas jestem uśmiechnięta to też ma wpływ. Córka koleżanki 9-ciomiesięczna też wszystkich się boi, mnie nie, nawet mogę z nią sama być.
Misia zawiadomienie jest tylko na ślub bez wesela.
A Monia co do dentysty, to 23 idę i zobaczę co powie, już się boję, bo muszę chyb plomby powstawiać, bo trochę po porodzi mi się ukruszyły ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Wczoraj zmieniłam smoczek Grzesiowi na ten specjalnie do kaszki i zjadł dużo więcej kaszki niż zwykle i przespał nam bez żadnej nawet najmniejszej pobudki od 18.45 do 6 rano. Jak dla mnie bomba. Wstałam wyspana jak nigdy.
Co do zawiadomienia to u nas (warm-maz) jest dokładnie tak jak szarla napisała.Zawiadomienie tylko na ślub, a zaproszenie na ślub i wesele.
Samantka mimo wszystko odezwij się choć czasem i daj znać co u Ciebie.
A Juleczka na filmiku to naprawdę mała spryciara. Grzesiu nie przewraca się jeszcze z plecków na brzuszek, ale bardzo się stara kochany 😘
Co do nosidełek, to dużo o tym czytałam i zdecydowałam się jednak na kupno chusty. Wcale nie tak trudno się obwiązać, a spacery z psem i Grzesiulem stały się przyjemnością 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 🙂
Wpadłam zobaczyć czy się jakieś ząbki pojawiły a tu się okazuje ze Niusia nam ząbkuje 🤪-o to należy Ci się prezent od męża 😉
Gerda ale ja jestem szczęśliwa 🙂-czasem tylko martwię się na zapas 😉A co do mojego wieku to mam 26 lat a mąż 36 lat więc równe 10 lat różnicy 🙂O ile dobrze pamiętam to u Ciebie podobnie?
A tak z ciekawości o ile możesz odpisać na to pytanie to czym się zajmujesz bądz zajmowałaś?Pytam bo tak ładnie piszesz zawsze-jakbyś była nauczycielką polskiego 🙃
Przykro mi że Samantka uciekła...coś się nam mamuśki wykruszają 😞Ja nie rezygnuję z forum a też mam mało czasu i różne sprawy problemy...i też nie raz o coś pytałam i nie dostałam odpowiedzi...choć częsciej dostaję mimo tego że to ja mało piszę do Was...fajnie że Wy mnie i tak pamiętacie 🙂A ja tu będę-mniej bądz więcej-ale będę 🙂Nawet jak któraś mnie wnerwi zalezie za skórę to nie jest jedyną na forum z którą mogę pisać więc nie zrezygnuję... 😜
OGŁOSZENIE:Oddam ochotę na seks 😉
Cieszę się Szarla że dostaliście się do tego żłobka 🙂Amelcia z Juleczką to dopiero są małe spryciule...Dostałam książkę o żywieniu dzieci od taty ale jeszcze nie wertowałam więc nie wiem czy to ta sama czy inna...jutro przejrzę i dam Wam znać co w niej jest jak inna od tej Szarlowej 🙂
Ja miałam straszne nerwy parę dni i nie spałam po nocach więc uciekam spać 😘Nawet dziś wizytę u lekarza z Olkiem sobie odpuściłam a miałam iść...bo byłam taka śpiąca...na szczepienie mamy 2 września a teraz taka wizyta bo kazała mi się pokazać z Olkiem po wprowadzeniu nowych produktów-zadowolona jestem z tej lekarz 🙂Jeszcze miałam coś napisać ale nie pamiętam...u mnie to jest tak że czytać często czytam co piszecie ale jak chcę odpisać to mam pustkę w głowie 🤔-zazwyczaj to mam dużo do nadrobienia stron więc sporo mi umknie-przepraszam...życzę Wam spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...