Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

niunia26 napisał(a):
Wycieczka do pracy udana, Paweł siedział na rękach chyba u wszystkich, zadowolony był i ciągle się śmiał. Mam pytanie, od 6 miesiąca daje się co drugi dzień żółtko, czy Wy też już będziecie wprowadzały. Monia zakochałam się w tym miejscu gdzie byłaś. Przecudne widoki.


A Ty lodzika widziałaś :PP HAHAHAHA

My też dzisiaj w pracy byłyśmy 🙂. A jak przygotowania do żłoba? Cały jeden dzień został :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Myszka2o1o napisał(a):
Szarla oglądałam wszystkie twoje filmiki to znaczy Amelki filmiki są prze super naprawdę ... ubawiłam się jak je oglądałam ...


Hehe, dzięki 🙂. A filmik z lodzikiem widziałaś? 😉. Śmiesznie to brzmi :PP

Takie propozycje to moze w wiadomosciach prywatnych piszcie hihihi 😁 Nie powiem jak mi sie skojarzylo 😁 😁 Niusia ja tez sie w tym miejscu zakochalam.Co roku tam jezdzimy.A tym razem odkrylam,ze mozna tam domek wynajac i tak sobie mysle,ze za rok fajnie by tam bylo pojechac na weekend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia wyślesz mi te przepisy na maila? Albo podaj mi linka jakiegoś skąd to masz. Byłabym wdzięczna.
My powoli zaczynamy wprowadzanie. Jak zobaczyłam jak Antoś trzęsie się cały i krzyczy za innym jedzeniem, to stwierdziłam, że nie będę na siłę czekała do końca 6 miesiąca. Zresztą to tylko 2 tygodnie. No i za nami już jabłuszka (na razie daje pół słoiczka), a od wczoraj zupka marchewkowa z ryżem (1/3 słoiczka). Niestety mama chora i nie ma kiedy iść po warzywka, ale od soboty już będę sama gotowała. A za 2 tygodnie zacznę podawać jeszcze łyżeczkę kaszki manny do zupki.
Co do gibkości to młody namiętnie wcina swoje stopy. Pełzać to też pełza... najczęściej poza matą :P a dziś to chciał wejść nawet za kotem pod łóżko 😁 wcześniej mu wyrwał garść włosów, a kot się cieszył, że go ktoś głaszcze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
szarla napisał(a):
Myszka2o1o napisał(a):
Szarla oglądałam wszystkie twoje filmiki to znaczy Amelki filmiki są prze super naprawdę ... ubawiłam się jak je oglądałam ...


Hehe, dzięki 🙂. A filmik z lodzikiem widziałaś? 😉. Śmiesznie to brzmi :PP

Takie propozycje to moze w wiadomosciach prywatnych piszcie hihihi 😁 Nie powiem jak mi sie skojarzylo 😁 😁 Niusia ja tez sie w tym miejscu zakochalam.Co roku tam jezdzimy.A tym razem odkrylam,ze mozna tam domek wynajac i tak sobie mysle,ze za rok fajnie by tam bylo pojechac na weekend

A może na dłużej? Z nami? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Krystian też jak widzi jak ktoś je to aż cały chodzi. A jak widzi łyżeczkę to mało nie odleci tak rączkami macha. No i chyba wszystko mu smakuje, aż mruczy jak je 🙂
Misia, super że już jesteś. Może wrzucisz jakieś zdjęcie Antosia, bo agu nie masz i nie możemy Twojego przystojniaka podziwiać 🙂
Ja też mykam spać, dobranoc dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Misia ja i tak podziwiam, że tak długo karmiłaś! Chociaż jakbym miała pokarm to też pewnie bym tak ciągnęła.

Idę spać. Dobranoc 🙂

Szarla, ale ja dalej karmię cycuniem i zamierzam jeszcze dłuuugo... cały czas twierdzę, że jak młody dwa latka będzie miał :P a w ogóle to u mnie pokarmu jest cała masa aż się młody krztusi jak je... i chyba będę musiała w laktator elektryczny jednak zainwestować i przed karmieniem odciągać trochę.
A co do fotek to są na fb :P ale parę wrzucę tutaj 🙂
Monia dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniak1980 napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci ładnie jedza łyzeczka jak je karmicie bo u mnie ojjj tragedia a kaszek nie chce mi pić...


tak sobie czasami u mnie jest tak że tylko włożę jej łyżeczkę do buzi to zaraz ręka też tam jest, a czasami nawet nie wybrudzimy się przy jedzeniu 🙂 Ale na razie dostaje tylko po pół słoiczka. Co do kaszki to ja daje butelką - mam specjalny smoczek ciągnie ją z tej butli z apetytem. Łyżeczką nie wyobrażam sobie dawać jej takiej ilości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
Misia super zdjecia Antoś bardzo się zmienił no i siedzi!

Agatka może zacznie siedzieć jak marcowe dzieciaczki zaczną biegać.

Dorotka on tak siedzi tylko chwilkę, a potem bach i na boki leci lub do przodu. Nie masz się czym przejmować, bo ja uważam, że każde dziecko rozwija się indywidualnie. I nie ma co porównywać. Antek na przykład nie potrafi przekręcić się z brzuszka na plecki, a na brzuszek to tylko przez prawy bok. Nóżki do buzi też dopiero zaczął w tym tygodniu wkładać. Więc ja się nie martwię tylko cieszę się z każdej nowej rzeczy, którą u Antosia zauważę. I Ty też się nie martw 🙂 Agatka wszystkiego się nauczy w swoim czasie. Pamiętaj, że to wcześniak 🙂 poza tym może po prostu leniuszek z niej :* więc głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do jedzenia i wprowadzania nowych pokarmów to ja mam gazetę "Twoje dziecko" i tam jest Schemat Żywienia Niemowląt Kamionych piersią i sztucznie wg zaleceń Instytutu Matki i Dziecka podobny znalazłam tutaj:
http://cornetis.pl/pliki/PW/2007/4/PW_2007_4_292.pdf

Zeskanuje w pracy może z tej gazetki informacje i prześle wam mailem,jak ktoś będzie chciał.
Tam jest pół żółtka co drugi dzień. Ja jeszcze mięsa i glutenu nie wprowadzałam, ale my tak mieszanie karmimy no i wcześniaczek moja Agatka więc się nie śpieszę. Kupiłam jeszcze 3 puszki mleka 1 i potem przechodzę na dwójkę. Zastanawiam się czy nie iść do mojej pediatry z nią to skonsultować ale jak sobie przypomnę jej ostatnie zaangażowanie to nie widzę sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
DOROTA napisał(a):
Misia super zdjecia Antoś bardzo się zmienił no i siedzi!

Agatka może zacznie siedzieć jak marcowe dzieciaczki zaczną biegać.

Dorotka on tak siedzi tylko chwilkę, a potem bach i na boki leci lub do przodu. Nie masz się czym przejmować, bo ja uważam, że każde dziecko rozwija się indywidualnie. I nie ma co porównywać. Antek na przykład nie potrafi przekręcić się z brzuszka na plecki, a na brzuszek to tylko przez prawy bok. Nóżki do buzi też dopiero zaczął w tym tygodniu wkładać. Więc ja się nie martwię tylko cieszę się z każdej nowej rzeczy, którą u Antosia zauważę. I Ty też się nie martw 🙂 Agatka wszystkiego się nauczy w swoim czasie. Pamiętaj, że to wcześniak 🙂 poza tym może po prostu leniuszek z niej :* więc głowa do góry 🙂


Lenia ma po mamie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to mam mnóstwo ulotek i linków z nowym schematem żywienia. Dostałam z Bobovity Poradnik żywienia małego dziecka. Naprawdę super, bo opisane jest krok po kroku co podawać. Do tego właśnie była ta zupka marchewka z ryżem. A co do schematu, to jest to jakaś wytyczna. Ja jednak nie zaczęłam od zupki tylko jabłek :P Mam pytanko, bo któraś pisała, żeby owoców nie dawać na wieczór. Czemu? Ja chcę młodemu dawać na razie obiadek koło 12-13 i deserek koło 16-17. Potem jeszcze kaszkę na śniadanie, ale na moim mleku.
Niunia jaki Ty miałaś laktator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Ja to mam mnóstwo ulotek i linków z nowym schematem żywienia. Dostałam z Bobovity Poradnik żywienia małego dziecka. Naprawdę super, bo opisane jest krok po kroku co podawać. Do tego właśnie była ta zupka marchewka z ryżem. A co do schematu, to jest to jakaś wytyczna. Ja jednak nie zaczęłam od zupki tylko jabłek :P Mam pytanko, bo któraś pisała, żeby owoców nie dawać na wieczór. Czemu? Ja chcę młodemu dawać na razie obiadek koło 12-13 i deserek koło 16-17. Potem jeszcze kaszkę na śniadanie, ale na moim mleku.
Niunia jaki Ty miałaś laktator?


Z tym samym pytaniem wystartowałam miesiąc temu Haliszczanka chyba mi odpisała z tego co pamiętam dotyczyło to mniejszego apatytu wieczorem na kolacje. Ja jednak też daje owoc miedzy 17-18, mleko na wieczór o 20:30-21:00. Ja też zaczęłam od jabłek, a potem inne owoce poszły w ruch. Do tej pory to najlepsza okazała się gruszka ale ją sami robiliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniak1980 napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci ładnie jedza łyzeczka jak je karmicie bo u mnie ojjj tragedia a kaszek nie chce mi pić...


mi ładnie je i w ogóle 🙂 szarla ja wszystkie oglądałam :P ja tak szczerze mówiąc to nie lubię gotować ani siedzieć w kuchni nad garami mam tak dobrze że matka teściowej robi obiady ale tylko dla nas dal Igora nie robi bo teściowa powiedziała ze skoro moje to mam robisz wolałam bym sama wszystko robisz a nie żeby stali mi nad głową i patrzyli jak robię to jest denerwujące no cóż jestem na nich wszystkich wskazana 🤢 🤢 🤢 😞 😞 Idę spać bo mnie dziś szlak trafia nikt nie lubi jak jestem wkurzona bo podobno bez kija nie podchodź ...DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewczyny jestem pierwsza właśnie wstaliśmy wieczór była koszmarny Igor wypiła kaczkę później herbatę i jeszcze mleko dwa razy jaz 90 ml a drugi raz 180 to jest jakiś obłęd taką histerie odprawiał jak by go ze skóry obierali myśleliśmy ze to brzuszek go boli nie nic mu nie było tylko tylko mleka chciał w nocy się obudziła o 3 coś to też żądał mleka herbaty nie chciał bo mu próbowałam da ale nie, jeszcze czegoś takiego nie widziałam jestem w szoku ile potrawi mój syn zjedz ale boje się ze później będzie spasiony 😞
Dorotka - ja jeszcze nie dawałam tego typu jogurtu bo się nie spotkałam jeszcze żeby były od 4 miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
Czy ktoś podawał już taki jogurt?
http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/jogurciki_malucha/


Ja nie dawałam. No i Amelcia też nie siedzi, nawet w planach nie ma. A ja jej sama nie sadzam, bo uważam, że jak będzie czas i będzie gotowa to sama usiądzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka2o1o napisał(a):
witam dziewczyny jestem pierwsza właśnie wstaliśmy wieczór była koszmarny Igor wypiła kaczkę później herbatę i jeszcze mleko dwa razy jaz 90 ml a drugi raz 180 to jest jakiś obłęd taką histerie odprawiał jak by go ze skóry obierali myśleliśmy ze to brzuszek go boli nie nic mu nie było tylko tylko mleka chciał w nocy się obudziła o 3 coś to też żądał mleka herbaty nie chciał bo mu próbowałam da ale nie, jeszcze czegoś takiego nie widziałam jestem w szoku ile potrawi mój syn zjedz ale boje się ze później będzie spasiony 😞
Dorotka - ja jeszcze nie dawałam tego typu jogurtu bo się nie spotkałam jeszcze żeby były od 4 miesiąca


Może ma skok wzrostu i potrzebuje więcej mleka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...