Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
My juz wrociłysmy ze szczepienia! Mała wazy 7300!!
Powiedziala mi doktor ze musze mala dokarmiac sztucznie bo godzine przed wizyta jadla piers a juz jej w brzuchu burczalo i to ostro i jak jej powiedzialam ze ostatnio coraz gorzej ze spaniem bo chodzi bardzo pozno spac to mowila ze to moze byc wlasnie przyczyna ze niedojada!! A ja głupia sie nie domysliłam!! Bo mala nie okazywała to w zaden sposob!!
Najwyzej bede jej tylko dawac z rana jak sie uzbiera po całym dniu i nocy!!
Szarla a Ty dajesz jeszcze malej piers??
Wczoraj sciagalam laktatorem bo chcialam jej zrobic kasze ryzowa na swoim ale sciagnelam tylko 60 z obu po całym dniu od 7 rano.
Ja okres dostałam 2 wrzesnia pierwszy raz od porodu ale pewnie dlatego ze zaczełam brac tabsy!!! I trwał tak ok 6 dni ale mam jeszcze plamienie! Wcale nie był taki straszny, bo po waszych opisach myslałam ze bedzie tragedia!!
Uciekam robic obiad! Do pozniej pa!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam witam 🙂
Ja dzisiaj w domku sama z maluchem 🙂 wzięłam się za sprzątanie a Wojtek bawi się na macie.
Misia mój też się przekręca tylko w prawą stronę. I widzę podobieństwo naszym maluchów 😁 tylko, że Twój chyba ma ciemne oczka, mój ma niebieskie 🙂
Podnosi główkę do siadania,ale sam nie usiądzie. Jeśli chodzi o obiadki, deserki to...hm..wydaje mi się, że kiepsko mu to idzie, bo co mu wkładam łyżeczkę do buzi to wypluwa i dopiero za którąś razom zje. A waszym maluchom jak to idzie?
A mam pytanie dot. jajeczka 🙂 dajecie już żółtko? i jak to robicie? bo ja nie mam pojęcia jak mam mu to dać.- może głupie jest to pytanie... 😞
A co do ząbków to Wojtuś jeszcze nie ma ani jednego 😞 i nie zapowiada się żeby w najbliższym czasie wyszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienka napisał(a):
Witam witam 🙂
Ja dzisiaj w domku sama z maluchem 🙂 wzięłam się za sprzątanie a Wojtek bawi się na macie.
Misia mój też się przekręca tylko w prawą stronę. I widzę podobieństwo naszym maluchów 😁 tylko, że Twój chyba ma ciemne oczka, mój ma niebieskie 🙂
Podnosi główkę do siadania,ale sam nie usiądzie. Jeśli chodzi o obiadki, deserki to...hm..wydaje mi się, że kiepsko mu to idzie, bo co mu wkładam łyżeczkę do buzi to wypluwa i dopiero za którąś razom zje. A waszym maluchom jak to idzie?
A mam pytanie dot. jajeczka 🙂 dajecie już żółtko? i jak to robicie? bo ja nie mam pojęcia jak mam mu to dać.- może głupie jest to pytanie... 😞
A co do ząbków to Wojtuś jeszcze nie ma ani jednego 😞 i nie zapowiada się żeby w najbliższym czasie wyszedł.


Witam Kasieńka Co do łyżeczki to trochę cierpliwości mój też na początku tego nie lubił ale dopiero za którym razem zaczął ładnie jedz i otwierać budzie...
Gratuluje postępów Wojtuś
Ja jeszcze nie daje żółtka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny.

u mnie nocka trochę lepiej. No i do 8.40 spaliśmy (z małą przerwą od 5.30 do 7). Witaj Kasienka, super masz zdjęcie w awatarku, to chyba z jakiejś sesji.
Brawo Niunia za udany pierwszy dzień w pracy. No i zazdroszczę awansu 🙂 ja już się psychicznie przygotowuje na powrót do pracy. no i z jednej strony się ciesze a z drugiej se boje. Zobaczymy jak będzie z karmieniem piersią bo nie chciałabym przestawać a boje się że pokarm mi zaniknie od stresu w pracy 🙂 U nas jak na razie nie mam problemu z nowymi pokarmami. Mam wręcz wrażenie, że Krystusiowi wszystko smakuje.

Tuśka, to super że rehabilitacja przynosi efekt.Edytko, modle się za Twoją kuzynkę.
Nie pamiętam co jeszcze miałam pisać. Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Edyta ja już nie karmię od miesiąca. Pokarm mi zanikł z dnia na dzień. Ale jak ścisnę pierś to jakieś tam małe kropelki jeszcze są, ale tak mało mało.
A co do żółtka to ja na razie kaszkę z glutenem podaje, a do żółtka zabieram się od tygodnia i nijak, zapominam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!
O wlasnie mialam zapytac o gluten... wczoraj na wieczor dalam malej mleko i dosypalam takiej kaszki z glutenem... jakie ewentualnie by byly objawy nietolerancji??? jak na razie chyba wszystko ok 🙂
mam tez takie fajne dania w sloiku na noc, i one wlasnie sa z glutenem, bo na kaszce mannej... ciekawa jestem kiedy bede mogla jej podac caly taki sloiczek...
A tak poza tym to witaj Kasieńko, śliczna fotka w avatarze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka ja raz kupiłam młodej takie danie z Hippa, kaszka manna z czekoladą i chyba czymś jeszcze, na dobranoc. Młoda tak się zajadała 🙂)

A ja jej miarkę kaszki wsypuję do mleka rano od 3 dni i też jej nic nie jest, ale nie wiem czy to nie za wcześnie na jakieś objawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki za odpowiedź dot. żółtka, hmm za 2 tyg. idziemy na szczepienie więc się spytam dokładnie co i jak 🙂
A i dziękuje za miłe słowa dotyczące avatara 🙂 to była sesji na chrzcie 🙂 apropo... pojechaliśmy do fotografa, bardzo mili ludzie byli, właścicielka rozśmieszała Wojtka żeby się śmiał, pokazywała mu śmieszne miny a zamiast Wojtka to ja się śmiałam 😁 Ogólnie to małemu w ciągu sesji odpadły 3gudziki od koszuli i na zdjęciach był rozpięty...:/ a i jak robili zdjęcia jak był sam to zaczął robić w pieluche 😁 i musieliśmy czekać aż skończy heheh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantko ja dawałam malej przez trzy tygodnie lyzke kaszki manny mlecznej z bobovity do mleka lub kaszki ryzowej na moim mleku (poki jeszcze tyle miałam 😞) a po tym czasie robiłam tak ze robiłam jej gesta kszke mleczno- ryzowa i pierwszego dnia dalam 4 kaszki m-r i 1 manny na drugi dzie 3 m -r i 2 manny itd itp.... Mam nadzieje ze nie namotalam za bardzo!! 😆
Wiecie co strasznie mi smutno dzisiaj przez to karmienie!! Niby wiedzialam ze to juz dlugo nie potrwa bo coraz gorzej było ale mialam jeszcze nadzieje ze do konca wrzesnia dam rade na samej piersi! No najwazniejsze zeby mala byla najedzona ale jakos mi tak zle!! 😞 az mi sie plakac chce!! No nic jutro pewnie bedzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko karmisz już ponad pół roczku! To i tak bardzo długo i podziwiam Cię za to! Oklask! Przejście na modyfikowane jest trudne dla matki, ale powiem Ci że jest o wiele łatwiej 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Szarla kochana jesteś!! Niby to wszystko wiem ale jakos tak dziwnie sie czuje!! moze dlatego ze nastawialam sie ze jeszcze pokarmie!! No ale siedze sobie mysle ze pewnie po powrocie do pracy i tak by zanikl bo nie miala bym czasu go sciagac!!
Dzieki jeszcze raz! Do jutra mi przejdzie!!
Czy u Was tez tak mleko poszło w gore z cena??
Poszłam z ciekawosci zeby sprawdzic ile kosztuje i Nan 2 za 350g kosztuje 15,99 zł!! Masakra!! Bebiko w biedronce za 500 g 16,99 zł!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta służę pomocą :* Jesteś naprawdę cudowną matką! Korni ma wielkie szczęście!

Bebiko stoi z ceną 16,99 bo to 500 g jest. 350 kosztuje niecałe 12 zł i tyle kosztowało jak urodziłam młodą. Ale Nan chyba było tańsze, bo różnica była około 2 zł w stosunku do bebiko.
Ja używam bebiko i jestem zadowolona, może też przejdź na bebiko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny!
Edytko ja małą karmię już od 1września tylko dwa razy dziennie z obu piersi rano przed pracą i po pracy, w międzyczasie dostaje kaszkę, obiadku 1/2słoiczka i mleko160-180,no i na noc butla. Kiedyś to traktowałam butlę jako zło konieczne,ale nie chciałam już z laktatorem w pracy biegać. Zresztą to ściągnięte mleko jakoś do mnie nie przemawiało bo się rozwarstwiało no i przegrzać nie można .. Praca w sumie to wymusiła i łatwiej mi było się z tym pogodzić. No a dokarmiać Agatkę musiałam zacząć już pod koniec drugiego miesiąca- zazwyczaj 1butlę modyfikowanego na noc dostawała. Myślałam że pokarm mi zaniknie jak dwa razy dziennie dostawać będzie,ale nawet nie,najada się bo spokojnie 3-3,5h wytrzymuje.Może gdyby zanikł to w końcu bym ją od piersi odstawiła,bo moja mama ciągle mi suszy o to głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do mleka to ja kupowalłm do tej pory Bebilon comfort raz w aptece mąż zapłacił za nie 37zł/400g!!! A tak najtaniej po26zł udało mi się kupić. Teraz chcę przejść na zwykły Bebilon2 duże opak.800g udało mi się kupić za40zł w promocji.350g -kosztuje 19,5zł no i jest chyba najdroższym mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To drogie te mleko w polsce... co prawda tutaj za jedynke nan pro 800g sie placi 16 euro a juz z kolei 2jka 800gram 12 euro, no ale i zarobki inne...
Edytko, mi było przykro jak musiałam przejsc na butelke, bo chcialam dlugo karmic i nadal bym karmila jakbym mogla... no ale teraz przynajmniej mam pewnosc ze malej mleka nie brakuje i zawsze jest tyle ile ona potrzebuje 🙂 juz sie nie doluje z tego powodu, bo to bez sensu... tak bywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...