Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka jak tak Was czytam to stwierdzam, że mój Antonio to głodomor 🙂 Możecie mi przypomnieć co to za siateczka, którą tak sobie chwalicie?
MandraSala uwielbiam Twojego Fasolinka!!! Jest przesłodki, uroczy i zabawny. Natomiast Nikusia to piękna pannica z cudownymi oczkami 🙂)) Jejku jak te dzieciaczki szybko urosły 🙂
Z nowości to Antonio dalej nie siedzi, za to namiętnie stoi w łóżeczku oparty dłońmi o górny brzeg... dziś tak ze 3 godziny stał 🤪 i próbował ściągnąć co tylko udało mu się złapać... musiałam wszystkie szafki poodsuwać od łóżeczka. Zastanawiam się jeszcze nad zabezpieczeniami do szuflad, bo młody bardzo chce mamusi porządki zrobić i je otwiera... normalnie stwierdzam, że jedna para oczu to zdecydowanie za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Misiaczku to coś takiego http://archiwumallegro.pl/5360_nubygryzaczek_siateczka_do_podawania_pokarmu-1514075846.html My mamy podobne od cioci Gerdzi i sobie chwalimy, najbardziej Pawcio lubi twarde owoce w tym jeść, bo sobie dziąsła szoruje ;-)
Misia mój M. jak nauczył się stać w łóżeczku to podobno nie chciał z niego wyjść, ani się kłaść. Płakał ze zmęczenia, ale dalej stał 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Misiaczku to coś takiego http://archiwumallegro.pl/5360_nubygryzaczek_siateczka_do_podawania_pokarmu-1514075846.html My mamy podobne od cioci Gerdzi i sobie chwalimy, najbardziej Pawcio lubi twarde owoce w tym jeść, bo sobie dziąsła szoruje ;-)
Misia mój M. jak nauczył się stać w łóżeczku to podobno nie chciał z niego wyjść, ani się kłaść. Płakał ze zmęczenia, ale dalej stał 🤪 🤪 🤪

No to pięknie... ale z tego stania w łóżeczku to jest jedna BARDZO DOBRA RZECZ... ja mam ŚWIĘTY SPOKÓJ!!! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

Aleksik i Niki są przecudni!!!

My nosimy ciuszki 80 i 86. Coś ta moja długa się robi. Amelcia dalej chora i musimy kojec kupić, bo nie dajemy rady z nią. Łazi po całym mieszkaniu, a małe nie jest.

Ogólnie padnięta jestem i w zasadzie odzywam się żeby zaznaczyć gdzie skończyłam czytać. Buziaczki dla Was i naszych wszystkich marcowych dzidziusiów :***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja małej zakładam ciuszki 74 a body 80 bo taka długa jest.
z jedzeniem jest roznie. uwielbia kleik ryzowy i dodakje do niego troche jablka startego.
nie ,oze marchewki bo ma po niej mega zatwardzenie. wiec gotuje jej ziemniaczka i petruszke i to miksuje. widze ze wy juz wiecej owocow wprowadzacie, chyba tez jej dodam w tym tygodniu.
jak skonczyla 6 miesiac to zaczela siedziec, gaworzyc (mamama. bababab. ebebebebeb) i 2 zeby na raz jej wyszły wiec duzy przełom.
najbardziej lubie jak sie smieje w głos.
i teraz news dnia, pomimo ze karmie piersia, dostałam dzisiaj okres!!!!
a tak w ogole to kiedy nam te dzieci tak szybko urosły?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Kaczuszka, witaj. Tuska też karmiła piersią jak dostała okres okres.

czesc niunia, no to widze ze nie jestem jedynym przypadkiem.
troche liczyłam na to ze dopiero sie pojawi jak przestane karmic ale jest tez dobra strona - tylko nie pospadajcie z krzeseł - bedziemy sie mogli szybciej stararec o drugie 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia26 napisał(a):
Misiaczku to coś takiego http://archiwumallegro.pl/5360_nubygryzaczek_siateczka_do_podawania_pokarmu-1514075846.html My mamy podobne od cioci Gerdzi i sobie chwalimy, najbardziej Pawcio lubi twarde owoce w tym jeść, bo sobie dziąsła szoruje ;-)
Misia mój M. jak nauczył się stać w łóżeczku to podobno nie chciał z niego wyjść, ani się kłaść. Płakał ze zmęczenia, ale dalej stał 🤪 🤪 🤪

będę musiała zamówić ten gryzak, myśle , że przyda się ;-) hahaa niunia, twoj M to musiał być niezły agent jak był mały 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny ale się rozpisałyście...
Niunia dzięki za post może rzeczywiście przesadzam ale na początku wszystko tłumaczyłam wcześniactwem a potem się okazało że od początku powinniśmy dostać skierowanie na rehabilitacje. A teraz jak na nią chodzimy to kobieta zwraca uwagi na każde szczególiki niektóre rzeczy odpuszczam od razu np. stwierdziła że Agatka ma jedno oko większe i kazała mi ją masować pod okiem 😁 Laliśmy z tego z mężem już nie mówiąc o tym że Agatka akurat była pogryziona w jeden polik przez komary choć ja i tak nie widziałam różnicy.

Filmiki i zdjęcia waszych dzieci zawsze chętnie oglądam.

Samantka świetnie Nikola już potrafi jeść, Agatka jak wyczuje jakąś grudkę to zaraz ma odruch wymiotny. Kupię tą siatkę może coś to pomoże. Dajecie te pół żółtka co drugi dzień? Ja mam problem z podaniem jej go bo nie zje mi tego w obiadku.

Salamandra ja kiedyś przeczytałam że lakierowane poliki często są źle przez rodziców interpretowane,jako dowód na okaz zdrowia. Ponoć nic bardziej mylnego bo często ma to związek z alergią. Ja nie panikuję na razie odstawiłam gluten, ale wydaje mi się że to od zmian temperatury. Co do kremu do twarzy to wstyd się przyznać ale o nim zapomniałam. Jak było lato smarowałam przeciwsłonecznym Ziaji. A jaki wy stosujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny.
Dorotko, moja tez nie zje np. obiadku z grudkami, je tylko wtedy jak cos jest w calosci i sama moze sobie to gryźć... ostatnio dalam jej obiadek z makaronem takie gwiazdki i tak zaczela sie krztusic, ze az zwymiotowala... musialam to zmiksowac :p
ja was podziwiam dziewczyny, ze tak chcecie szybko 2 dzidzi 🙂 ja to chcialam za 2-3 lata, ale teraz chyba nic z tego nie bedzie, bo moj zwiazek wisi na wlosku... juz nawet razem nie spimy... przychodza goscie, to gramy dobra mine do zlej gry, czasami to wszystko mnie przerasta... wczoraj mi grozil, ze odetnie mi dostep do konta... wtedy to juz nie wiem co zrobie... nawet na zasrany chleb nie bede miala... no ale dobra, nie powinnam sie tu zalic, bo az wstyd mi jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!
Zdjęcia Nikolki i Fasolka są super.
Nikolka ślicznie sama je. Pisałam Wam kiedyś o takiej metodzie karmienia dzieci BLW. Między innymi jest tam mowa o tym, że bezpieczniej jest dziecku jeść samemu z dużego kawałka, bo ma wtedy większą kontrolę nad tym co je i jeśli nawet odgryzie za duży kawałek, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że się nim zakrztusi niż np. grudkami w gładkiej papce. Wtedy te grudki są dla dziecka tak jakby zaskoczeniem. My zaczęliśmy od podawania małemu w kawałkach brokułów, kalafiora i fasolki szparagowej. Na początki większość lądaowało na podłodze, we włosach lub wszędzie indziej byle nie w buzi. Ale teraz po 0k. miesiącu potrafi już w tem sposób sporo zjeść. No i co najważniejsze przestał się krztusić większymi kawałkami w obiadku. Wczoraj np. dostał swoje pierwsze spaghetti z makaronem (dostał takie drobne niteczki) niezmiksowanym. Je też chleb z masłem samodzielnie. Kroje mu w taki paseczki, bez skórki i normalnie to zjada. A ile ma przy tym radochy 🙂
U nas z nowości, to Grzesio od kilku dni sam siada z brzucha i zaczął raczkować. Teraz to dopiero trzeba mieć oczy dookoła głowy, jak to słusznie zauważyła Misia.
Monisia a Ty czemu się nie odzywasz? Czekamy na Ciebie.
Miałam jeszcze mnóstwo rzeczy napisać, ale oczywiście zapomniałam ☺️
Miłego dzionka życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Wczorajszy dzien to byla masakra!!! Kaczuszko nie spalam bo mialam rewelacje zołądkowe i całą noc spedzilam w toalecie. I odpowiadając na pytanie Niuni - tak zatrułam się!!! 😞 Na szczęscie (jak nigdy) moja niunia spala całą noc! Rano wygladalam jak chodzace zwloki. z niewyspania mialam goraczke!! No ale dotrwalam do konca dyzuru, przyjechalam do domu i sie wyspalam, bo moja niunia mi na to pozwoliła!! Kochane maleństwo!
Korni juz od dawna je wieksze kawalki i bardzo sie z tego ciesze bo nie musze sie juz bawic w miksowanie!!
Brawo dla Grzesia za postępy!!!
Samantko przykro mi ze u Was tak nie ciekawie!! Buziaki dla Ciebie i Nikusi!!
moje kochane bierzemy udzial w konkursie bebiko, ale ze nie mozna tutaj zachęcac do głosowania to wszelkie info i link na fb. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...