Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gerda, ale Patryczek jest cudny i te zabki... maluchy z zabkami wygladaja jakos tak... doroslej :P
U nas Nika tez pcha wszystko do buzi i tak zagryza ze zloscia dziasla... raczki non-stop mokre... lapie sie za ucho... tyle ze ona nawet na dole zabkow nie ma... jakos mysle ze wylaza pozno tak jak dla mnie... Bo nawet moj brat mial dopiero ok 10 miesiaca, wiec moze genetycznie poszla we mnie:p juz bym chciala zeby miala zabki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Misia, moje lozeczko jest nowe a tez ma 2 poziomy... ja jeszcze go nie opuszczalam, mala kreci sie tylko tak, ze potrafi sie z 5 razy obrocic... raz glowa w nogach, raz normalnie, albo bokiem... ale chyba to zrobie, moze mala bardziej sie zainteresuje wstawaniem :p
co do karuzeli u nas nie ma szans zeby mala ja sciagnela, trzyma sie bardzo solidnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patii0423 napisał(a):
mój bubuś właśnie wciamał całą parówke na II śniadanie ;-) heh tak mu smakowała ze jeszcze by zjadl


🤪 parówkę???? Rany julek to ja chyba jestem jakaś przesadnie przewrażliwiona z tym zarciem - parówki to ja nawet sama nie jem bo to najgorsze swiństwo a Ty juz dajesz 7 miesięcznej dzidzi???? podziwiam ale nie popieram, co nastepne, gyrosy i kebab?
Chociaz może to lepsze niż takie ostrożne żywienie - bo nie ukrywam że sie bujem z cholernymi czerwonymi polikami i podejrzemam że to jakies pokarmowe problemy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Dziewczyny!
Gerda Patryczek wymiata z tym ząbkami, a Antonio to taki mały spryciarz.
U nas nic nowego, nie siedzimy, nie ma zębów, za to marudzenia cała masa, ale muszę się zebrać w sobie i zacząć gotować sama Filipowi, dziewczyny kiedy znajdujecie czas na to, nie wiem czy moje dziecko jest aż tak absorbujące???
Kiedyś Monisia podawała masę przepisów, pamięta któraś co to za strona była???
Ach i mam do sprzedania krzesełko do karmienia: http://allegro.pl/krzeselko-2w1-stoliczek-tiny-world-promocja-i1869164765.html raz rozłożone, nie używane, niestety zajmuje dośc dużo miejsca, a my go nie mamy w nadmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gerdzia to łóżeczko to ma standardowe wymiary jak te nowe... może Antonio taki wielki, że Ci się wydaje, że łóżeczko małe :P hihihi A ochraniacz dostaliśmy od bratowej. Ona miała całą wyprawkę NUK'a... nie mam pojęcia skąd. Właśnie ochraniacz, nosidełko itp. Jednak teraz już ochraniacz zdjęliśmy, bo Antoś jak się trzymał samego materiału to z nim leciał do tyłu... przy barierce stoi stabilniej. Natomiast na podłogę do tyłu już kilka razy poleciał... ehhh...
Dota ja gotuję zazwyczaj przed południem jak młody ucina sobie drzemkę. A jak nie śpi to siedzi ze mną w kuchni. Ogólnie to jak gotuję to więcej. Część zostawiam w lodówce, tak na 2-3 dni, a resztę mrożę. Potem dokładam do tych zamrożonych masełko, mięsko i kaszkę, ewentualnie żółtko. I tyle. Dziś młody wtrąbił gruszkę. W piątek chcę mu dorsza ugotować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!!!

Antonio to cwaniak, normalnie ma charakterek 🙂. Patryczek faktycznie wygląda bardzo poważnie, na roczek będzie uśmiech "pełną gębą" 🙂. Wspaniałych macie tych chłopaków 🙂.

My dzisiaj byliśmy u neurolog na kontroli i potwierdziła, że Amelcia jest zdrowa, także mam dobry dzień 🙂. Tęsknie za forum, ale mam teściówkę na głowie i wolę nie pokazywać że ciągle przy kompie siedzę 🙂. Chciałam jeszcze napisać, że też sciągnęłam karuzele, bo jak tylko weszłam do pokoju to młoda na niej wisiała, podciągnęła się na nogi i się bujała. Normalnie słabo mi się zrobiło :/. Ja mam 3 stopnie w łóżeczku. Na razie jest na środkowym, ale w weekend opuścimy zupełnie na dół. Aaaa, jeszcze chciałam dodać, że młoda za mną cały czas chodzi 😁. Normalnie wie, że jestem jej mamusią i jestem dla niej najważniejsza 🙂. W końcu czuję się jak mama 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Patryczku Ty mój przystojniaku, już nie mogę się doczekać kiedy uda nam się w końcu spotkać.
Antoś cwaniaczek, teraz stoi, a zaraz zacznie biegać ;-)
Edzie super, że już po rehabilitacji, pewnie w styczniu już nic nie będzie robione ;-)
Ja parówek też nie dam małemu, bo mnie one brzydzą, ale to kwestia smaku ;-)
Nie gotuję, bo nie mam czasu, więc tylko słoiczki. Mam zamrożone warzywa, ale zapominam wstawić do odmrożenia i tak leżą w zamrażalniku ;-)
Dobrze, że z Amelką wszystko ok.
U nas po staremu, Pawcio grzeczny, choć ostatnio bardzo ruchliwy ;-) Po całym domu się plącze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dota, gotowanie nie zajmuje tyle czasu jak sie wydaje. Przygotowanie, pokrojenie i wrzucenie warzyw do garnka o doslownie 10-15 min. Jak sie gotuje to nie trzeba przy tym stac 🙂 pozniej tylko zmiksowac i po gotowaniu :P
Ja parowek tez malej nie bede dawala, sama tez ich nie jem.... bleee, widzialam jak je sie robi i normalnie az nie dobrze mi bylo na widok tego miesa... a racwej resztek, bo czystego miesa tam niewiele... A najbardziej sie zbulwersowalam na widok parowek o nazwie " bobaski", no parodia normalnie... nazwa moze wskazywac ze to dla dzieci, ale sklad ten sam...

Jak ja bym chciala zeby Nikolka juz raczkowala, albo chociaz jako tako sie poruszala.. heheh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka chyba jednak byś nie chciała. Ja za młodą nie nadążam, jest wszędzie. Co chwilę muszę ją nosić z powrotem na matę. Wstaje jak tylko znajdzie jakieś podparcie :/. Ja już nie pamiętam kiedy spokojnie obiad zjadłam. No masakra jakaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Samantka chyba jednak byś nie chciała. Ja za młodą nie nadążam, jest wszędzie. Co chwilę muszę ją nosić z powrotem na matę. Wstaje jak tylko znajdzie jakieś podparcie :/. Ja już nie pamiętam kiedy spokojnie obiad zjadłam. No masakra jakaś.

hahahah, szatanica mala :p:p:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla barzdo sie ciesze ze wizyta przebiegla tak pomyslnie dla Was i ze w koncu Amelka dala Ci odczuc jak wazna jest dla niej mama! Bo pewnie tak bylo tylko musialas to poczuc!!
Ja niestety nadal szukam neurologa!!
Niunia niestety w styczniu dalej bedzie kontynuowana rehabilitacja!! Teraz mamy dluzsza przerwe a wynika to z tego ze mamy mala uczyc przez ten czas prawidlowych wzorcow siadania czy to z pozycji lezacej na brzuchu czy na plecach. To co robi do tej pory robi dobrze ale musimy to utrwalac! Powiedzial nam ze dzieci po udarach maja tendencje do zmain nawykow i dlugo trzeba im pokazywac jak robi sie prawidlowo to czy tamto!
W jej przypadku nie mozemy pozwolic na to zeby za szybko stawala czy raczkowala na wszystko przyjdzie pora i jak zobaczymy ze np sie podciaga do stania to mamy ja czyms zajac!! Zmienil nam cwiczenia i mam nadzieje ze juz sie nie bedzie buntowala! Mielismy tez wizyte u neurologopedy i mamy zmienic sposob karmienia łyzeczka i robic masaz buziaka!! Jestem bardzo zadowolona! Te postepy co robi mala to robi dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tuskaja daje malej ziemniaki, marchewke, kalafior, brokuł, cukinie, dynie, pietruszke, pomidora, fasolke, szpinak i buraki (ale buraków nie lubi) i reszty nie pamietam ale jak mi sie przypomni to dopisze! Jesli jeszcze cos jest! 🙂
U Nas tez łóżeczko jest na 2 poziomie ale w weekend bedziemy przekaldac na najnizszy!
No i zdjecia maluchów przesłodkie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dałam małemu troszkę cysia, a później butlą, bo chcę go jej nauczyć i zrobilśmy 90ml modyfikowanego.. no i zjadl, A. mu dał, a później dał mi go i zasnął ... no a teraz mnie jakoś tak smutno.. niby chcę, żeby nauczył się butlą, żebym mogła go zostawić z kimkolwiek.. żeby sobie wyjść, odpocząć.. a tu takiego smutasa załapałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...