Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hehe siedziałam właśnie i z Antkiem oglądałam Grzesia. Młody wpatrzony w niego jak w obrazek 🙂)) musiał go zainteresować, bo on ani na tv ani laptopa nie reaguje. Ma w nosie. A Grzesio super!!! Najbardziej podobało mi się ujęcie jak z językiem na stolik ruszył, a potem mu się dynia do noska przykleiła... 😁 w ogóle to super sobie radzi, a jak wpycha do buzi. Widać, że mu smakuje.
Samantka powiedz mi, bo Ty masz smoczki z Aventa. Czy robi Ci się osad od wody w środku? Bo u nas to masakra... na zewnątrz smoczek czysty, a w środku taki osad, że jak brudny wygląda...
No to jeszcze jeden filmik i fotka ja Antoś zasnął:
http://imageshack.us/clip/my-videos/62/cdqt.mp4/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Grzesio jest slodki 😉 fajnie wcina 😉
Misia, robi mi sie taki osad, codziennie smoczki szoruje i sterylizuje, ale nic to nie daje... po prostu tak juz maja te smoczki... z reszta tez tak mialam ze smoczkiem z bibi.
A i ja do tego smoczka wpuszczalam troche wody z plynem przyciskalam go i tak jakby troszke schodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki. Ja już po pracy. Jeszcze jutro i weekend wolny. Mały śpi, mąż miał dziś wolne i nawet obiad mi ugotował więc mam teraz chwile relaksu 🙂
Zabiorę głos w sprawie parówek. Ja je uwielbiam choć pewnie mówiłabym inaczej gdybym widziała jak je robią 🙂 Małemu dałabym ale takie z pewnego źródła. No ale na razie nie ma o tym mowy bo dopiero uczymy się jeść obiadki z niewielkimi grudkami. O daniu banana do rączki nie ma mowy. Młody się krztusi. No ale nie poddajemy się 🙂
Tuśka, ja Cię w pełni rozumiem. Ja mimo powrotu z pracy nie zrezygnowała z karmienia piersią, choć chyba głównie ze względów finansowych. Karmie go w nocy, przed wyjściem do pracy, jak wrócę, a jak mnie nie ma to dostaje moje mleko z butli a na śniadanie kaszke mleczno-ryżową. Co najmniej do roku chce karmić piersią ale mam ten "luksus", że młody nie odrzuca butelki. Odkąd wróciłam do pracy naprawdę jestem bardziej zadowolona z życie więc wiem jak wyjście do ludzi jest potrzebne. Tzrymam kciuki za Ciebie, żeby udało się nauczyć Alanka jedzenia z butli. A wtedy będziesz mogła randkować z mężem do woli 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam moje drogie 🙂
Gerda śliczne ząbalki gratuluje
Administratorze bardzo przepraszam 😞 😞
Pati wow jestem w szoku parówka nie no
patii górą ja lubię tylko berlinki innych to do ust nie wezmę
Haliszczanka super ten Grześ jest ...
Misia Antek jest super chłopak jaki silny super 🙂

Jeśli piszecie o alergiach to ja tez mam właśnie mi przed wczoraj wyszła jestem cała z chrosztkach czerwonych oby to nie było nic poważnego jutro mam wizytę o 9.00 . Jestem teraz u mamy bo u niej tylko super doktor jest... A jak piszecie już o raczkowaniu to mój znów zaczął podnośnic pupę do góry jak by chciał już raczkować teraz to tylko czekać aż zacznie od siebie sam ... ale wciąż mam problemy z rozstawanie bo tylko u mnie na rekach chce być wiem że to super ale z jednej strony uciążliwe bo nic nie mogę zrobisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, super chłopaki, właśnie z Pawełkiem obejrzeliśmy filmki ;-) Tuska Ja też miałam mnóstwo mleka i podjęłam decyzję o przestaniu karmienia ze względu na własną wygodę i nie żałuję. Jakbym miała siedzieć ciągle w domu z małym to bym pierdolca dostała, więc dla własnego i innych dobra pożegnałam się z karmieniem i przeszłam na MM.
Pawciowi wyszedł drugi ząbek!!!!! I nie pamiętam czy wam pisałam, że od 3 tygodni Paweł nie używa smoczka, sam go odrzucił 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No gratulacje Pawelku 🙂 Moje dziecie predko zebow miec nie bedzie :p
co do smoczka, Nikolka w dzien tez juz go nie potrzebuje, ale zawsze przed snem musi pomukac 🙂 jakos sie nie martwie tym, we bede musiala ja oduczyc, wazne ze w dzien nie chce smoka 😉 bo ostatnio widzialam 4 letnia dziewczynke ze smoczkiem... rany, jak to wyglada...
Ja tez uwazam, ze karmienie mm jest super wygodne, co prawda brakuje mi karmienia ppiersia, szkoda ze mi mleko zaniklo, ale juz nie mam wyrzutow z tego powodu tak jak na poczatku 🙂 Widze ze Niki dobrze sie rozwija i rosnie, jest szczesliwa, a to najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Pawełku gratuluję ząbka. Filmiki obejrzę później.

Tuska gratuluję decyzji, każdej mamie ciężko jest odstawić dzidzię od cycusia,ale musimy przez to przejść, bo przecież nie da się w nieskończoność 🙂. Te tabletki to antilactid. Znajoma z nich korzystała i mówiła, że są rewelacyjne. To w zasadzie jest wyciąg z szałwii. Nie są drogie. Głowa do góry, przebrniesz przez to odstawianie :****

Co do parówek to ja je uwielbiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojec chciałam kupić, ale już nie chcę. Niech młoda chodzi i poznaje świat, bo to ona uwielbia. Na ziemi mam położone puzzle piankowe. Mieliśmy karimaty, ale się nie sprawdziły. Coś chciałam do Dorotki napisać, ale zapomniałam. Cofnę się później i poczytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny!
A Antoś superaśny. I faktycznie bardzo jest dzielny. Grzesiek gdyby tak upadł to byłby już straszny ryk. I jak się podciągnął to wydaje się być taki silny, że pewnie będzie chodził przed roczkiem. A ten kojec wydaje mi się bardzo fajny. Dużo w nim miejsca.
My dostaliśmy kojec od znajomych, ale taki siatkowy, trochę jak łóżeczko turystyczne. Jeszcze małego do niego nie wsadzałam ale pewnie będę czasem używać. Tylko że my mamy dużego psa i jak czasem będę musiała małego choć na chwilę zostawić z psem w pokoju to będę go wkładać właśnie do kojca. Tak dla bezpieczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka ten kojec na filmiku to mały jest, bo jest tylko z 5 boków złożony. Ogólnie to ma boków 8, ale strasznie dużo miejsca zajmował, więc go zmniejszyliśmy.
Co do smoczka to Antonio nigdy w dzień go nie używał tylko do spania. I tak jest do tej pory... chociaż myślę, że do spania też nie musiałby mieć... w sumie to bardziej ja mu daję nić on go chce...
Jeśli chodzi o upadki, to niestety chyba weszliśmy w okres siniaków i otarć... Tosio jeszcze aż tak stabilnie nie stoi, w dodatku próbuje chodzić przy tych szczebelkach na boki albo puszcza się, bo coś go zainteresuje i potem jest wielkie BĘĆ... w łóżeczku to samo... przewala się na wszystkie strony. Czasem jak mocniej walnie to płaczę 3 sekundy, a potem znowu wstaje. Strasznie jest uparty, a jak mu coś nie idzie to wyje, stęka, jęczy i próbuje póki mu się nie uda... na pewno to nie po mnie, bo ja to słomiany zapał :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SUPER FILIMIKI DZIECIAKI UROCZE, NO A ANTOŚ MUSI NADRABIAĆ BO DZIEWCZYNA MU UCIEKNIE. 😁
GRZEŚ TAKI ŁADNY JAK DZIEWCZYNKA.

Misia a co was trzyma w tym mieście, może się przeprowadźcie. 24h w trójkę na dobę to trochę dużo.. podziwiam nawet jak się kocha to może być ciężko.

Samantka trzymam za was kciuki. ;*

Co do nieszczęsnych parówek to ja tam na stacji hot-doga wciągnę. 😜 Zresztą jem dużo rzeczy które niekoniecznie chciałabym by moje dziecko jadło, co drugi dzień mam frytki do obiadu, do tego kupa majonezu i keczupu, no nie mówiąc że smażonego dużo. Zaczniemy inaczej jeść jak mała zacznie z nami spożywać posiłki przynajmniej mam taki zamiar. Chciałabym by też wolała owoce zamiast słodyczy ale czy to nie hipokryzja samemu jadać tonę niezdrowych rzeczy a dziecku nie pozwolić, oczywiście wszystko w swoim czasie.

Ja puzzle też kupiłam wcześniej ale na nie mam koc i na to matę edukacyjną i na razie tyle przestrzeni Agatce starcza, ale Samantka ostrzegała przed tymi puzzlami że niebezpieczne rakotwórcze itp.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):

Ja puzzle też kupiłam wcześniej ale na nie mam koc i na to matę edukacyjną i na razie tyle przestrzeni Agatce starcza, ale Samantka ostrzegała przed tymi puzzlami że niebezpieczne rakotwórcze itp.

no w belgii calkiem takie puzzle wycofali ze sklepow, nigdzie sie nie kupi, a jak ktos sprzedaje to moze zarobic grzywne, nawet w wysokosci 5 tys. €, wiec z tym nie ma zartow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O rany ale fojowe te Wasze chłopaki, jak na nich patrze to jakbym widziala Fasolka, musze mu koniecznie dać tak spróbować zjadac rączkami choćby jednorazowo, to chyba spora frajda dla maluchów, tylko czy czasem nie pomyli mu sie jedzenie z zabawą?

Misia, Antek jest przefajowy, jaki grzeczny, fajnie byłoby sie kiedys spotkać i zapoznac chłopaków 🙂

Co do karmienia dziś wprowadzlismy mleczko modyfikowane jako stały element i powoli bede zmniejszac karmienie cysiam z 5 do 3 razy, ale mysle że rano i wieczorem karmienie to żaden problem a nawet przyjemnosc a dla malca zdrowie więc zostaniemy przy naturalnym jeszcze jakis czas. Podaje Bebilon Pepti 2 na receptę po oswiadczeniu od alergologa jest 50% refundowane więc całkiem spora oszczędność - przyznam że to karmienie MM jest mega drogie.

Tuska a moze zeby przekonac malucha do butli dodaj tam cos pysznego kaszkę, soczek jabłuszko......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

Zobaczyłam filmiki.
Grześ to taki mały rozrabiaka, choć Patryczek też jak tak właśnie wcina rączkami to podobnie się zachowuje 😜
Antoś zaś uraczył mnie, najlepsza jest mina jak opadajac na szczebelek w kojcu, wydobywa z siebie SUPER minkę. Jest po prostu wspaniały i bardzo zdolny.

My też mamy puzzle - mają atest (tzn na opakowaniu znalazła się ta info), Patryś je gryzie ślini, ociera o dziąsła, zęby i ... nic mu od tego nie jest 🙂

PS
Parówki bardzo lubię, ale tylko cienkie, Patryczek niedługo tez dostanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry ja już po wizycie to na tle alergicznym ma wiem dał mi tabletki he he
Noc kiepska prawi wogóle nie spałam 😞 więc oczy mi się same zamykają...
Szarla my tez z K doszliśmy do wniosku że po co nam kojec Igusi tak nie lubi siedzieć w łóżeczko ...a co w kojcu ...dobra zmykam do Igusia to do potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...