Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

DOROTA napisał(a):
Pati super Avatarek!
Hawajka niezła dolina z tym laptopem.
Ja to mam zamiar dzisiaj wziąć się do roboty bo u nas z przygotowań świątecznych to tylko mąż nazewnątrz świerki w lampkach zrobił i wyglądają cudnie. Choinka może pojutrze mam już kojec więc może nie ucierpi. Z prezentów to Agatka na pewno dostanie kostkę której każda. strona coś ma ciekawego i szczeniaczka uczniaczka. Sami nic jej nie kupujemy bo co chwilę są jakieś wydatki.


Super prezenty 🙂. U nas też co chwilę jakieś wydatki, ledwo daję radę :/. Ale grunt, że na jedzenie starcza :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

DOROTA napisał(a):
Mój mąż też miał brać urlop tacierzyński ale co z tego jak dwóch tygodni by mu nie dali wolnego a w dodatku umowa mu się koczy.
Ja już "kariery" mam dosyć w pracy wszystko mnie drażni i żyję myślą o wolnym.Od 23.mam wolne do 2.01.2012.


Oj, Dorota, głowa do góry!!! Ja też często mam dosyć, ale staram się znaleźć coś ciekawszego. A co do tacierzyńskiego to nie wiem czy pracodawca ma prawo odmówić. Ale jeżeli umowa mu się kończy to się nie dziwię, są rzeczy ważne i ważniejsze, niestety :/. To nasze chore, polskie prawo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie 🙂 Jak tam idą przygotowania do świąt my już prawie wszystko mam w czwarte jeszcze ostatni raz do sklepu i święta bardzo się ciesze na te święta bo jedziemy do mojej mamy chociaż świąt mi teściowa nie zniszczy 🙂 . Widzę że rozmawiacie na temat urlopu tacierzyńskiego mój miał zaraz po urodzenie bodajże miesiąc musiał bo bardzo go potrzebowałam ... i o zębach też widzę ja się muszę pochwalić że w Sobotę znalazłam u Igorka dwie jedynki takie śliczne i błyszczące. W niedziele moje kochanie zrobiła mi niespodziankę urodzinową zaprosił naszych znajomych to było super uczucie że pamiętali bo dawno nikt nie zrobił mi urodzin. To do usłyszenia 🙂 😎 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś pięknie bialutko 😉 Noooo, teraz czuje tą atmosferę świąteczną ;-) My już dziś mamy pierwszy biały spacer zaliczony, mały cały czas patrzał jak sypie.. szkoda ze nie mialam aparatu, bo bym mu fotke strzelila.
Gratulacje dla Igorka za zębole! Myszka.. czyli miałas impreze urodzinową udaną - apropo wszystkiego naj naj!

Wszyskiego najlepszego dla Igorka ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patii0423 napisał(a):
Ale dziś pięknie bialutko 😉 Noooo, teraz czuje tą atmosferę świąteczną ;-) My już dziś mamy pierwszy biały spacer zaliczony, mały cały czas patrzał jak sypie.. szkoda ze nie mialam aparatu, bo bym mu fotke strzelila.
Gratulacje dla Igorka za zębole! Myszka.. czyli miałas impreze urodzinową udaną - apropo wszystkiego naj naj!

Wszyskiego najlepszego dla Igorka ;*


Bardzo Dziękuje i mocno całuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heh u kogo biało u tego biało. U nas nadal szaro-buro. Trudniej poczuć atmosferę Świąt. Ale dziś zrobiłam śledzie a w piątek będę robić sałatkę i sernik a no i w piątek będziemy ubierać choinkę, więc może atmosfera "się zbuduje". W tym roku będziemy mieli choinkę taką mniejszą w donicy, żeby mogła na stołku stać, bo inaczej chyba Grzesia bym od niej nie odgoniła. Ale jestem ciekawa jak mały na tą choinkę zareaguje 🙂
Myszko wszystkiego najlepszego dla Ciebie i dla Igorka!
A jak u Was przygotowania do Świąt? Gotujecie już coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):

Bo widzisz, ja kadrowiec z wykształcenia i jeżeli chodzi o prawo pracy to jestem na bieżąco 🙂. 1 tydzień przysługiwał w 2009 i 2010, natomiast 2 tygodnie w 2011 i 2012. A można go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy, dlatego mąż mój dostał zakaz brania w tym roku, za to od stycznia ma 2 tygodnie i zamierza z niego skorzystać 🙂


A jak to formalnie wygląda w przypadku własnej działalności? Czyba nie obowiązuje?
I czy trzeba miec zwolnienie od lekarza czy to poprostu urlop i samemu sobie okreslasz kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haliszczanka my od soboty mamy postrojoną choinkę mały się aż trzasł na jej widok i kwiczał a gdy wziełam go zeby mu z bliska pokazać to bał się dotknąć igieł (choc mamy sztuczna). Tak to się nie zbliza do choinki bo w sumie nie ma do niej dostępu, niestety nie dosięgnie jej 😜 Co do atmosfery świątecznej to nie czułam nawet jak choinka już stała postrojona, dopiero od wczoraj czuje.. jak się zrobiło tak bialutko ;-)
Ja jutro biore się za pieczenie sernika, makówki, kompot i krokiety.. reszte zostawiam na sobote ;-) Jeszcze chciałabym pierwszy raz dziś zrobić małe ciasteczka , jakieś pierniczki albo maślane.. macie jakieś sprawdzone przepisy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati dzięki za kisiel i budyń - tylko kurcze ja kakao chyba boję sie dać małemu, tym bardziej że on na bebilonie pepti jedzie bo alergik

Dorota kojec na allegro za okolo 200 zł ale juz nie mam tej aukcji w kupionych

NA swieta szykuje tylko sledzie i kompot i zanosze do tesciów reszta bedzie u nich - fajowo - narobic to się nie narobię 🙂

Fasol znowu ma katar i kaszelek - nebulizator w ruch poszedł i siedzimy w domu 😞

Dzis idziemy do ludzi do Banja Luki i potańczyć przu Buteleczce Wina a Fasolek z nianią zostanie - lubi ja bardzo jest ulubiona zaraz po mojej mamie 🙂

Na fb jakos do brzuszka nie moge sie przekonac no nie pasuje mi jakos ten komercyjny spęd do mamusi i dzidziusiów, ale nic, trzeba sie bedzie przyzwyczaic 🙂

Zyczymy wszystkim cieplych i radosnych Swiąt!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja piszę i tu i tu.
MandraSala fajnie, że macie nianię której ufacie i którą mały lubi. Ale ona tylko dorywczo zajmuje się Fasolkiem czy tak cały czas?
Ja kupiłam już mrożone truskawki i jagody z myślą o zrobieniu kisielu. Nie mogę się tylko jakoś do tego zebrać. Dziś ostatni dzień do pracy więc może jutro zrobię.
Pati a kiedy Ty to wszystko porobisz? Jak mały śpi, czy przy nim jesteś w stanie? U mnie w grę wchodzą tylko pory jak Grzesio śpi właśnie.
A ogólnie to ja też do rodziców i do teściów na Wigilię, więc większość roboty mnie omija. Lubię jednak choć trochę w domu zrobić, żeby właśnie tą atmosferę zbudować.
MandrSala my używaliśmy nebulizatora jak mały miał katar (dostaliśmy Muscosolvan). Grzesio bardzo chętnie poddawal się temu "zabiegowi". A jak Fasolek?
Życzę miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haliszczanka będę szykować na Wigilie potrawy przy małym tzn. jutro będzie plontać mi się pod nogami i bedę o 2 razy wolniej wszystko robić a w sob. mój ma wolne więc bedzie z małym a ja się zajmę gotowaniem itd. ;-)
Widze, że większość z was prawie na gotowe idą na Wigilię - fajnie też bym tak chciala ;-) 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heja mamusie. Myszko spóźnione życzenia urodzinowe i gratulacje z powodu ząbka 🙂
Ja na tym fb też nie mogę się połapać a tu wszystko po kolei jest. U mnie biało, Krystian zachwycony 🙂 a w święta też na gotowe ide. Jestem już u rodziców i zamierzam wypocząć. A dziś w, planach fryzjer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ale fajnie, że macie biało za oknami. A u mnie płn-wsch Polska, niby biegun zimna a śniegu nima 😞 Owszem zimno jest, bo dziś aż -7 st. i w policzki szczypało, ale nadal burooo.
Pati a do Ciebie ktoś przychodzi na Wigilię, czy sami we trójkę spędzacie?
Ze mnie to trochę taka kiepska gospodyni i pewnie bym sobie sama z Wigilią nie poradziła.... hmmm albo może po prostu leniwa jestem 🙂
Hawajka to fajnie, że już u mamy odpoczywasz. Należało Ci się za ciężko pracę od września plus nieprzespane nocki. Odpoczywaj kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haliszczanka my mieszkamy w domku i na dole mieszkają moi rodzice - z nimi spędzamy Wigilię, ale i tak większość na mojej głowie.. ;-( niestety nie mam zbytnio pomocy od moich rodziców. Moja matka ciągle narzeka.. to nie zrobione, to tamto, wspomina jakie ona zycie miala, to że praca źle , brak pracy źle.!.. normalnie mam dość tego słuchania.. ale cóż.. są też tacy ludzie. Ona przez cale życie tylko ględzi wogóle jej dogodzić nie można, moj tata lata przy niej jak robot. Ja żyje chwilą, staram nie wracać do przeszłości i mysle że coraz bardziej jestem optymistką z czego jestem dumna bo nie chce być taka jak moja matka ;-)
Przynajmniej się wyżaliłam bo to we mnie siedzi... ;( nie zapomne jakie przykrości mi robiła jak byłam w ciąży , wtedy nie miałam wieczoru bez wylanych łez, już nie wspominając o naszyych zaręczynach i o ślubie.. ;o szkoda gadać.
Jak narazie to teściowa mi o wiele więcej pomogła niż moja własna matka ;( przykre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanko, dzięki za miłe słowa. No i szkoda, ze u Ciebie nie ma śniegu 🙂 ja wróciłam od fryzjera i czuje się dopieszczona, włosy skróciłam radykalnie. Pati, to niefajnie masz z mamą, dobrze że choć teściowa w porządku. Mogą mama jest wspaniała i teściowa też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, Pawcio znów chory, wzięłam dwa dni opieki na niego i już kręcili nosem w pracy, że zamknięcie roku jest. Ech, jeszcze ani razu na zwolnieniu na Pawła nie byłam, a mogłabym, powinni się cieszyć, a tu proszę, zawsze źle ;-( Ja nic nie robię idę na gotowca w wigilię do teściów, a w pierwszy dzień Świąt do rodziców. Dziewczynki ratujcie, mam dla wszystkich prezenty, ale nie mam pojęcia co kupić teściowej 😠 Jakieś pomysły? Kosmetyki i perfumy odpadają.
Sala Pawełek co chwilę jest inhalowany, czy też to robisz Fasolowi? Konsultujesz się z lekarzem, czy sama mu robisz inhalacje?
U mnie też nie ma śniegu i bardzo dobrze, bo go nienawidzę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka napisał(a):
Haliszczanko, dzięki za miłe słowa. No i szkoda, ze u Ciebie nie ma śniegu 🙂 ja wróciłam od fryzjera i czuje się dopieszczona, włosy skróciłam radykalnie. Pati, to niefajnie masz z mamą, dobrze że choć teściowa w porządku. Mogą mama jest wspaniała i teściowa też 🙂


To jaka masz teraz długość włosów, pochwal się;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...