Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hawajka świetnie że poszłaś. do fryzjera. Ja włosy mam ciągle w kok związane i już patrzeć na nie nie mogę,czekam do wiosny i się na blond zrobię.
Myszka spóźnione ale szczere życzenia urodzinowe!!!
Pati wow ale zCiebie pani domu, ja w prawdzie mam wigilię u siebie i w sumie 12osób ,ale głównie lokal muszę przygotować i pierdołki typu łazanki,ziemniaki no i ciasto jedno pieczę ale też półproduktami się ratuję.
U nas pogoda cudna!Od razu poczułam święta choć wyjątkowo nie miałam nastroju a nawet mnie kolędy w radiu wkurzały. Dzisiaj ubraliśmy choinkę jest "oryginalna" jak z reklamy orange -na dole łysa Agatka zachwycona najbardziej podoba jej się dzwoneczek. Choinka stoi przy kojcu ale. sama jejnie dosięgnie mam nadzoeję że nie będzie mi przez nią płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę że cisza jak makiem zasiał.Ja teraz. A spacerze,śNieg topnieje 😞 spałam dzisiaj do 9:45 miałamwstać o 8:00 ale przynęło.i się. ŚNiło mi się że na spacerze trafiłam do mistrza fryzjerstwa. obiął mnie w 5min. za 20zł nakrótko i fajnie wyglądałam No ale to sen.. niestety włosy mam do kitu i nic nie można zni zrobić.
Zadowolona jestem z zakupu kojca Agatka w nim ponad godzinę. siedziaa a ja mogłam posprzątać łazienki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MandraSala napisał(a):
szarla napisał(a):

Bo widzisz, ja kadrowiec z wykształcenia i jeżeli chodzi o prawo pracy to jestem na bieżąco 🙂. 1 tydzień przysługiwał w 2009 i 2010, natomiast 2 tygodnie w 2011 i 2012. A można go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy, dlatego mąż mój dostał zakaz brania w tym roku, za to od stycznia ma 2 tygodnie i zamierza z niego skorzystać 🙂


A jak to formalnie wygląda w przypadku własnej działalności? Czyba nie obowiązuje?
I czy trzeba miec zwolnienie od lekarza czy to poprostu urlop i samemu sobie okreslasz kiedy?


W przypadku własnej działalności to wszystko jest inaczej. Urlop tacierzyński to 14 dni z rzędu które przysługuje od stycznia, do końca roku jest ich 7. I wypisuje się tak samo jak zwykły urlop. U nas są osobne wnioski do tego. Nie wiem do końcu jak z działalnością jest :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
Czy wasze dzieciaczki wszystkie już same siadają?Aggatka nie czworakuje jeszcze próbuje ale nie wychodzi jej jedna strona nie działa jal powinna nogę ciągnie iodpycha się jedną co powodujeże czworakowanie jest niemożliwe.


Moja zaczęła siadać dużo później niż raczkować. A Agatka musi wyczuć tą drugą stronę. Ale jak ruszy to będziecie padnięci ze zmęczenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Grzesio zaczął najpierw raczkować potem siadać a zaraz potem wstawać. I wszystko w okresie 3 tygodni 🙂 To był dopiero skok rozwojowy 🙂
Ale ja tu gadu gadu a przede wszystkim to chciałabym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt! Relaksujcie się i pamiętajcie - żadnej diety! Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małą gwiazdkę przed świętami
Przyjmij proszę z życzeniami
Może spełni się marzenie
Białe Boże Narodzenie
Lub, gdy przyjdzie Ci ochota
Niech to będzie gwiazdka złota
Bo, gdy spada taka z nieba
Wtedy zawsze marzyć trzeba
No, a jeśli tak się zdarzy,
Że srebrzysta ci się marzy
Możesz także taką zdobyć
I choinkę nią ozdobić
Gwiazda, gwiazdce zamrugała
I choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem
Bo jest piękna jak marzenie
A pomarzyć czasem trzeba
Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

____________________$$$
_____________________$$$$$
___________________$$$$$$
_________________$$$$$$$
_______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$
______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_____________$$$$$$$$$$$$$$$
____________$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$$$$$$
__________$$$$$$$$$$
_________$$$$$$$$$
________$$$$$$$$
_______$$$$$$$
______$$$$$$
______$$$$$
______$$$$
______$$$$
______$$$_____$
$______$$___$$
__$$$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$
____$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$____$
$_____$$$$
_______$$$
________$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i jak tam Święta kochane? Ja objedzona i zadowolona. Krystianek grzeczny, spał nawet ładnie, nikogo się nie bal i bawił się ładnie z kuzynką. Z prezentów oczywiście najlepsze były opakowania, choć największego prezentu jeszcze nie widział (stoliczek edukacyjny) bo sprytni rodzice zapomnieli baterii kupić 🙂 No i kaczuszki do kąpieli mu przypadły do gustu, fajnie się je gryzie 🙂 ja tez zadowolona z prezentów choć mnie bardzo łatwo ucieszyć. ja skromna dziewczyna jestem hihi. No i Krystian coraz śmielej raczkuje. Na początku wolał pełznąc, raczkując robił z dwa kroki a teraz coraz więcej raczkuje coraz mniej pełza. A myślałam ze jak mama nie będzie raczkował wcale.
Buziaki kochne, udanej reszty Świąt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja również obiedzona jakto w ŚWięta tylko wtym roku dużo ruchu przy tym,Agatka spała mi dzisiaj. na spacerze ponad 2h.
Prezenty Agatka dostała super dużo ciuszków, kostka z każdej strony coś innego -jest super. polecam,telefon tym chyba najbardziej jest zajnteresowana, szczeniaczek uczniaczek najbardziej podoba jejsię jego serduszko, 2płyty z dziecięcymi przebojami - jedna zpiosenkami zAkademii PanaKleksa, druga super składanka, śliczną książkę z bajkami... ach dużo tych. prezentów. opakowania też były super! W ogóle wczoraj była bardzo bardzo grzeczna. ani przez chwilę nie marudziła cały czas uśmiechnięta i w tym stroju mikołaja wyglądała super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę Wam i maluszkom wszystkiego co najlepsze!

Prezenty u nas też się sprawdziły. A młoda to wymusza na nas chodzenie. Już normalnie chodzi, ale trzeba trzymać ją za rączki. Na początku fajnie, ale później to już się nudne robi. Oczywiście dla rodziców, bo dla dziecka to sama radość :P

Jeżeli chodzi o mnie to próbuję jakoś chatę ogarnąć po gościach. I padam już na ryjek. Dobrze że mamy zmywarkę, bo bym chyba nie dała rady :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Życzymy z okazji Świąt wszystkiego co najlepsze,dużo zdrówka i szczęścia!!!
A ja od powrotu męża zabiegana...myślałam że będę miała więcej czasu jak wróci ale jakoś nie mam 🤔To nie znaczy że mąż mi nie pomaga bo pomaga co dzień się wymieniamy wstawaniem do Olka więc się wysypiam i w dzień też się nim zajmuje ale w dzień to zazwyczaj muszę coś zrobić obiad pranie itp.wieczorem kolacja jakiś film i już na internet nie mam czasu ☺️Zresztą co ja Wam tłumaczę przecież Wy dobrze wiecie jak to jest...dziwię się że znajdujecie czas na forum...no ja też już teraz postaram się częściej coś skrobnąć...
Gratuluję maluszkom kolejnych ząbków,kroczków i innych postępów...wysyłam buziaki solenizantom 😘
A u nas wszystko ok 🙃Olek raczkować nadal nie chce również stawia chętnie kroczki i jest na coraz lepszej drodze do samodzielnego chodzenia... 🙂Pojawił się drugi ząbek kolejna dolna jedyneczka 🙂I to chyba tyle u nas z nowości...a jeszcze się rozgadał cały czas mówi tata...do mnie raz powiedział koko i na tym się skończyło 😉Nawet jak szczeniaczek uczniaczek przy wyłączaniu mówi papa to Olek zawsze wtedy musi dodać -tata 🤔
Co do wigilii to ja robiłam w domu ale tylko moi rodzice i my więc tylko na 4 osoby...ale i tak się urobiłam po pachy...Wczoraj podjechaliśmy do jednej i drugiej prababci Olka i nawet fajnie się zachowywał bo grzeczny był raczej i nie płakał...a dziś byliśmy u cioci męża...i teraz odpoczywamy a że mąż na chwilę zapatrzył się w jakiś program fani czterech kółek to pomyślałam że do Was zajrzę...Bartuś jaki fajny chłopaczek 🙂A widziałam na fb jak Agatka wyrosła 🙂-urocza jest 🙂Olek zaraz jak ma kawałek czegoś to zaraz otwiera buzię i wygląda jakby się miał zaraz udusić i się złości...Jak dajecie obiadki to rozgniatacie widelcem tylko bo ja robiłam blenderem więc się robiła taka gładka papka...jak ma danie z ryżem to zjada normalnie nie rozgnieciony ryż w daniu więc chyba tak go muszę przyzwyczajać takim mniej rozdrobnionym jedzeniem...i czy jak robicie obiadek to dajecie osobno buraczek ziemniaczek mięsko czy to raczej mieszacie razem...No to na razie tyle pytań na dziś 😉Sorry że się tak rozpisałam... ☺️Miłego wieczorka...idę na bigosik 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
My tez po swietach zadowoleni choc ja ich tak nie odczulam bo w 1 dzien swiat bylam w pracy!! Ale wigilia udana!
Kornelka nie zainteresowana ani choinka ani rozpakowywaniem prezentów! 🙂 Dopiero jak sie jej otorzyło i podało pod nos to dopiero miala radoche!! Najbardziej jej sie spodobała gąsienica gawędziarka i szczeniaczek, choc garnuszek na klocuszek tez sie jej podobał! Dostala tez fontanne z pilek (taki słonik) ale dopiero wczoraj dokupilismy baterie i była zdziwiona ale juz mniej zainetresowana! No i wczoraj od chrzestengo dostala taki stoliczek ale z jakies innej firmy, ktorej nie znam ale bardzo fajny i tez jej sie podobało! Wiec ja jestem zadowolona bo chociaz sie tym bawi!
U nas nadal dwa zęby ale chyba szykuje sie kolejny bo od wczoraj jest strasznie marudna, sra za przeproszeniem jak opętana i namiętnie gryzie szczoteczki.
Jak tylko poczuje ze trzyma sie ja za raczki to wstaje i leci przed siebie!! Proba posadzenia jej konczy sie awantura. Ale rehabilitant zabronil nam ja prowadzac wiec staramy sie tego unikac!
Okatwia ja rozgniatam widelcem i daje jej osobno np ziemniaka, miesko i marchewkę! A ostatnio ugotowałam wszystko na bardzo bardzo miekko i dalam jej do roczki i zajadala bardzo chetnie! Zdziwiona byłam jak sobie dobrze radzi! Potem sie troche znudzila, ale jak ja jej dawalam to odgryzala kawalek i zjadala!
Ale sie rozpisalam! Ide szykowac obiad i ogarnać chate bo niedługo na nocke jade!! Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie mamy jak po świętach u mnie koszmarnie weszłam na wagę i 70 mi wyskoczyła 😞 ale tyle dobrze że ja nie musiałam po nikim sprzątać bo tylko my jeździjmy na gotowe no u nasz też byli goście ale wszystko robiła teściowa z matką i to one sprzątały
W tym roku mikołaj też był bardzo choiny mieliśmy tyle prezentów że ho ho 🙂
Mogę się pochwalisz ze mój skarb już się puszcza jak sobie zapomni że musi się trzymać i u stoi przez chwile na nożach rany jak też czas szybko leci mój smyk ma już 9 miesięcy i już tyle potrafi jak na takiego małego też jest bardzo mądry jak tylko zrobi coś do pampersa leci do łazienki do wanny żeby go wykąpać albo jak widzi że dywan jest brudny leci po odkurzać możecie nie wierzyć ale ja mam ubaw kiedy to widzę bo szoku dostaje jak on to fajnie robi. Chyba znów mu zęby wychodzą bo cały noc płakać i spać nie mógł 2 godz temu dałam mu czopka bo miał stan pod gorączkowy biedulek mały. Ja też ostatnio źle się czuje bo głowa mnie boli codziennie rano jak wstaje , byłam już u lekarza ale nikt nie wie od czego to mam nawet u laryngologa byłam ale też nie wiedział dał mi tylko spray do nosa o nie dobrym smaku.
Dobra ja już zmykam życzę wszystkim miłego dnia i wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko trzymam kciuki za Kornelkę...chodzi mi o tą rehabilitację...na pewno jej się polepszy...a kiedy zaczynacie ćwiczyć tą nową metodą...?Daj znać po pierwszym spotkaniu jak Kornelka ją zniosła...
Olek jak ma coś tak w kawałkach to odgryza większe czy małe kęsy to i tak wygląda jakby się miał udusić:unsure 😁ziś dałam mu dużo mniej zblendowany obiadek tak że czuć było grudki jedzenia i zjadł 🙂Podam mu takie przez kilka dni to może łatwiej mu będzie poradzić sobie z takim rozgniecionym widelcem...
Myszko gratulacje dla sprytnego i mądrego Igorka...ja też u Olka zauważam takie mądre zachowania...już tak jak większe dziecko przed obcymi czasem się wstydzi i chowa wręcz za mamusie...tak zabawnie odwraca główkę i wtula w moje ramię...lub się popisuje...oj rosną te nasze dzieci... 🙂
A ja to jestem głupia ☺️Na święta przecierałam okna bo miałam już mega brudne...i miałam to zrobić tylko wewnątrz mieszkania a zewnątrz dać sobie spokój ale jak umyłam jedną stronę to z drugiej były brudne i nadal wyglądały na nieumyte...więc otwierałam okna i przecierałam szyby na zewnątrz i tak dorobiłam się kataru na same święta...na szczęście Oluś nic ode mnie nie złapał...więc tak mnie trzymał ten katar a wczoraj doszedł mi ból gardła i mąż dziś rano wziął Olka żebym mogła pospać...a ja...pomyślałam że na chwilę wpuszczę świeżego powietrza to uchyliłam okno schowałam się pod kołdrę...i...-zasnęłam na 2 godziny 😠Tak pospałam przy tym otwartym oknie a łóżko mam pod oknem więc pewnie mnie trochę owiało...mąż jak wszedł mnie obudzić to się załamał tak było zimno w pokoju 🤢Ja życzę spokojnej nocy...ale tu cisza.................................. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...